Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
alixpres carina
STRANA 1 OD 1
nisavici alixpres carina 31.07.2017. 20:11 T65129

status: user
broj poruka: 908

Planiram da preko alija narucim neku lovacku kameru koja je tamo oko 75 dolara
pa sam hteo da pitam ovde koliko ce me izaci carina posto jos nisam narucivao preko njih,
ako je neko porucivao tako neke sitnice pa da zna otprilike...

Unapred hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 31.07.2017. 20:14 #637836

status: user
broj poruka: 312
Nekoliko mogućnosti:

1. Realna - 30% na iznos.
2. Nerealna - ispod 30% ili iznad - 30% na prodajnu cenu istog artikla u Srbiji.
3. Ništa, ukoliko je nešto manjih dimenzija i imaš sreće da carinik nema pojma šta je to.

U svakom slučaju obrati i pažnju na Shipping Fee, tj. da li je Free Shipping ili ti se i to nešto naplaćuje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 31.07.2017. 20:36 #637837

status: user
broj poruka: 2855
Kazi prodavcu da ti napise na paketu da je vrednost 20$ i nemas da brines za carinu i pdv. Inace carina ti nije `skupa` skup je PDV, on je 25%...

Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche Re: ... 31.07.2017. 20:59 #637838

status: user
broj poruka: 312
Nije tačno da je PDV 25%. Može da mu prodavac napiše šta želi, sve se na kraju svodi na to koliko ima sreće da se carinik ne razume u robu koju proverava i/ili da je dobro raspoložen. Inače, dažbina od 30% se računa na sledeći način:

(cena artikla + transport) + 10% carina na sumu ova dva = dobijena vrednost + 20% PDV na dobijenu vrednost. Ja obično da se ne smorim ovom formulom skratim na ukupnu vrednost 30% i to je to. Ja baš i nemam sreće sa carinjenjem robe, tj. svi oko mene dobijaju uvek niže tarife od mene za iste stvari, a inače poručujem od 2008. godine sa eBay-a i od 2011. sa Aliexpress-a i gomile drugih sajtova od 2010.

Za više informacija možeš i da se informišeš na sajtu Carine:

http://www.upravacarina.rs/cyr/Informacije/FAQ/Stranice/postanskeposiljke.aspx


:: Kazi prodavcu da ti napise na paketu da je vrednost 20$ i nemas da brines za carinu i pdv. Inace carina ti nije `skupa` skup je PDV, on je 25%..
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija Re 31.07.2017. 21:41 #637839

status: user
broj poruka: 4016
75x1.32 i dodas jedno 1000 din za otvarnje paketa i dostavu, zamoli ih da ti na poakovanju napisu da kosta tipa 30 evra i bolje ces proci, a ako je dhl ili slicno onda bolje ne kupuj, dhl na 160e trazio 90evra..


http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 31.07.2017. 22:18 #637841

status: user
broj poruka: 2855
Nije 25%, nego 20%, ovde gde gde ja zivim je 25% pa sam pogresno napisao.

Sta moze da mu napise sta zeli? Sta pricas ti? Nema sta carinik da se `razume` u robu, na paketu pise koliko roba vredi i to je to.

Pre 4-5 godina sam za aliexpressa porucio tipsku navigaciju za BMW E87, cena 350e, kazem prodavcu da mi stavi cenu 60eura. On to i uradi, inace slao DHL-om. Posle par dana mi od carine stize mail, gde mi traze dokaz da sam tu robu platio 60eura, u prevodu izvod iz banke. Ja se u momentu setim i kazem im da sam ranije kupovao od tog prodavca neku robu koja nije bila ispravna i da je ovo kompencazija za to i da nisam tu robu platio novcem. Oni meni odgovaraju da je to ok ali da im ja posaljem link sa cenom ka tom proizvodu. Ja sta cu odem na aliexpress i na chat cimam kineza, i kazem mu sve to. On kaze nema problema ja cu da stavim cenu 60eura neko vreme a ti meni reci kad prodje carinu. Pitao sam ga kako to, zar ne moze onda neko da ti to stvarno kupi za 60e, on mi samo rekao da bi u tom sucaju refundirao i rekao da im je nestalo robe.

Inace sa aliexpress i alibabe imam porucene robe preko 15000eura.

Nikada nisam imao problem sa carinom, samo treba znati kako funkcionise. Nema on sta tebi da carini po tome `kako se on razume u robu`, naravno da neces staviti cenu od 5$ za nesto sto minimum kosta 100$, onda bi te i ja odrao, ali ako si umeren, tu problema nema. Problem recimo sa ebay je taj da tamo retko hoce da stave manju cenu na paket, dok kinezi to rade bukvalno po automatimu. Mnogo sam nekih stvarcica narucivao sto kostaju po 10-15$ oni sami stave cenu 4-5$.


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: ... 31.07.2017. 22:47 #637842

status: user
broj poruka: 563
Ne znam gde zivis ali ovde ne vredi sta se napise u vezi vrednosti,vrednost se gleda kataloski,preciznije koliko proceni carinik da vredi,ako ima u Srbiji onda po toj ceni a ako nema molis boga da carinik ima milosti i tu ne mozes nista da ucinis...ja sam par puta platio daleko vecu carinu nego je na racunu iako nije fingiran i naruceno je iz zapadni zemalja...


:: Nije 25%, nego 20%, ovde gde gde ja zivim je 25% pa sam pogresno napisao.
::
:: Sta moze da mu napise sta zeli? Sta pricas ti? Nema sta carinik da se `razume` u robu, na paketu pise koliko roba vredi i to je to.
::
:: Pre 4-5 godina sam za aliexpressa porucio tipsku navigaciju za BMW E87, cena 350e, kazem prodavcu da mi stavi cenu 60eura. On to i uradi, inace slao DHL-om. Posle par dana mi od carine stize mail, gde mi traze dokaz da sam tu robu platio 60eura, u prevodu izvod iz banke. Ja se u momentu setim i kazem im da sam ranije kupovao od tog prodavca neku robu koja nije bila ispravna i da je ovo kompencazija za to i da nisam tu robu platio novcem. Oni meni odgovaraju da je to ok ali da im ja posaljem link sa cenom ka tom proizvodu. Ja sta cu odem na aliexpress i na chat cimam kineza, i kazem mu sve to. On kaze nema problema ja cu da stavim cenu 60eura neko vreme a ti meni reci kad prodje carinu. Pitao sam ga kako to, zar ne moze onda neko da ti to stvarno kupi za 60e, on mi samo rekao da bi u tom sucaju refundirao i rekao da im je nestalo robe
::
:: Inace sa aliexpress i alibabe imam porucene robe preko 15000eura.
::
:: Nikada nisam imao problem sa carinom, samo treba znati kako funkcionise. Nema on sta tebi da carini po tome `kako se on razume u robu`, naravno da neces staviti cenu od 5$ za nesto sto minimum kosta 100$, onda bi te i ja odrao, ali ako si umeren, tu problema nema. Problem recimo sa ebay je taj da tamo retko hoce da stave manju cenu na paket, dok kinezi to rade bukvalno po automatimu. Mnogo sam nekih stvarcica narucivao sto kostaju po 10-15$ oni sami stave cenu 4-5$
::
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Normalno da je kataloska vrednost 01.08.2017. 02:47 #637848

status: user
broj poruka: 1389
Pa i sami navodite - kazi prodavcu da napise 30... Zato carinike i ne intresuje to sto pise...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche Re: ... 01.08.2017. 07:59 #637849

status: user
broj poruka: 312
Ne moras odmah agresivno, samo zato sto ti `bijem kontru`. Sam si sebi odgovorio na svoja pocetna pitanja. Zivis u drugoj zemlji i svaka funkcionise na svoj nacin. Ja coveku odgovaram kako je u Srbiji sto se carine tice, a ti slobodno mozes da mu pises i o Novom Zelandu, bice mu od pomoci.

Elem, dopuna: Sve sto dolazi sa istoka carinici ne uzimaju za ozbiljno jer znaju za varijante `gift` i `niza vrednost`. Sta medjutim moze da ipak prodje jeste zapad, npr. preko eBay-a sam porucivao stvari iz Nemacke i prihvatili su nize napisanu cenu kao realnu, ali me je isti artikal vise kostao u Nemackoj nego u Kini.


:: Nije 25%, nego 20%, ovde gde gde ja zivim je 25% pa sam pogresno napisao.
::
:: Sta moze da mu napise sta zeli? Sta pricas ti? Nema sta carinik da se `razume` u robu, na paketu pise koliko roba vredi i to je to.
::
:: Pre 4-5 godina sam za aliexpressa porucio tipsku navigaciju za BMW E87, cena 350e, kazem prodavcu da mi stavi cenu 60eura. On to i uradi, inace slao DHL-om. Posle par dana mi od carine stize mail, gde mi traze dokaz da sam tu robu platio 60eura, u prevodu izvod iz banke. Ja se u momentu setim i kazem im da sam ranije kupovao od tog prodavca neku robu koja nije bila ispravna i da je ovo kompencazija za to i da nisam tu robu platio novcem. Oni meni odgovaraju da je to ok ali da im ja posaljem link sa cenom ka tom proizvodu. Ja sta cu odem na aliexpress i na chat cimam kineza, i kazem mu sve to. On kaze nema problema ja cu da stavim cenu 60eura neko vreme a ti meni reci kad prodje carinu. Pitao sam ga kako to, zar ne moze onda neko da ti to stvarno kupi za 60e, on mi samo rekao da bi u tom sucaju refundirao i rekao da im je nestalo robe
::
:: Inace sa aliexpress i alibabe imam porucene robe preko 15000eura.
::
:: Nikada nisam imao problem sa carinom, samo treba znati kako funkcionise. Nema on sta tebi da carini po tome `kako se on razume u robu`, naravno da neces staviti cenu od 5$ za nesto sto minimum kosta 100$, onda bi te i ja odrao, ali ako si umeren, tu problema nema. Problem recimo sa ebay je taj da tamo retko hoce da stave manju cenu na paket, dok kinezi to rade bukvalno po automatimu. Mnogo sam nekih stvarcica narucivao sto kostaju po 10-15$ oni sami stave cenu 4-5$
::
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Sve u svemu zakljucujem da su carinici VRANE pa nista ne znaju... 01.08.2017. 09:34 #637852

status: user
broj poruka: 7761
Kakva urbana legenda...

Da su carinici VRANE i da nista ne znaju... kao da zive u nekom rudniku pa ni svetlo dana nisu videli...

Bem ti klesta rade jedno te isto ceo dan i tako godinama a i dalje ne znaju sta je sta...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee ja bre 01.08.2017. 14:18 #637860

status: user
broj poruka: 570
ne znam sta da vam kazem. Po meni carinici ne gledaju sta pise na paketu posto naplacuju carinu po nekom svom katalogu.
Evo primer. kupio luster preko ali ekspresa za 175E naplatili mi carinu 50e
kupio neku led rasvetu za 150e naplatili mi 30e
kupio led sijalice za kola za 10E nista mi nisu naplatili
kupio kameru koja vredi 90 evra , bio neki black friday na Aliju dao mi kinez za 22evra toliko i napisao na fakturi , dosla mi carina 7.5 evra.
tako da nemam pojma znam da uglavnom sve otvaraju i naplacuju , ali i dalje postoje ljudi koji mi kazu kako bre pa ja kupio telefon za 100 evra a nista mi nisu naplatili.. Naravno ne ponude mi dokaz da je to zaista tako.

Pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 01.08.2017. 18:52 #637864

status: user
broj poruka: 302
Sve do sada sto sam ja licno uzimao bilo je male vrednosti tako nikada nisam nista dodatno placao. Skoro sam suraku narucio kuku za auto, koja je na AE kostala 205 eura, prodavac stavio cenu od 45$ i prosla je bez carine i poreza.

Tako da je to bukvalno lutrija, kako te zapadne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 03.08.2017. 23:34 #637903

status: user
broj poruka: 4225
U Novom Sadu budite dobri sa Kinezima koji jednom mjesečno dolaze iz Kine. Preporuka. Prekoputa Dnevnika u NOvom Sadu kineski tržni centar.
U Beogradu na Novom Bulevaru kod Kineske Ambasade.
Sve ostalo je lutrija iz kataloga carinske službe Srbije.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 04.08.2017. 08:59 #637907

status: user
broj poruka: 18940
Nego, jel ima tamo nekih dobrih kineskih pecuraka i pirincanih rezanaca? Ako ima neko ko zivi blizu Piramide, pa da mi da pouzdanu informaciju.


:: U Novom Sadu budite dobri sa Kinezima koji jednom mjesečno dolaze iz Kine. Preporuka. Prekoputa Dnevnika u NOvom Sadu kineski tržni centar
:: U Beogradu na Novom Bulevaru kod Kineske Ambasade
:: Sve ostalo je lutrija iz kataloga carinske službe Srbije
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Lepo reci rogi 04.08.2017. 11:57 #637908

status: user
broj poruka: 3466
Blok 70 i kinezi i sve cu ti objasnim.:) treniram blizu njih i kupujem jaja i mleko pa znam i o pecurkama :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs