Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
VMO casio g shock
STRANA 1 OD 1
Rammulino VMO casio g shock 09.08.2017. 13:42 T65139

status: user
broj poruka: 384
Planiram da uzmem neki sat od 90 do max 120e

Najvise mi je za oko zapao CASIO G-SHOCK AWG-M100B-1AER (cena mu je oko 120e) nov naravno.

Zanima me vase misljenje o saticu? Da li je neko ima iskustva sa ovim modelom?
Sta bi ste mi vi preporucili u tom cenovnom rangu?
Gadjam CASIO zato sto nisu preterano skupi, a i nije losa marka. Mislim da je odnos cena-kvalitet najbolja po pitanju njih.

Pozdrav svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: VMO casio g shock 09.08.2017. 14:48 #637954

status: user
broj poruka: 18940
Sve po ukusu, ali mene recimo nerviraju stoperice, nakindjureno, pritom se nikad i ne koristi, samo kad kupis sat par puta :)

Seiko automatik ima za hiljadu-dve vise, sto je smesno u poredjenju sa kvalitetom mehanizma, ovaj Casio je China, Seiko je Japan. Casio ima lampice koje se pale na taster i bateriju, a Seiko je Automatik i ima materiju kojom su oznaceni pokazatelji, puni se preko dana i svetli u mraku zelenkastom bojom, ima kvalitetniju izradu (celik, hirurski celik), bolju narukvicu itd., jedino sto oni nemaju takav dizajn. Po meni je Seiko best buy.
:: Planiram da uzmem neki sat od 90 do max 120
::
:: Najvise mi je za oko zapao CASIO G-SHOCK AWG-M100B-1AER (cena mu je oko 120e) nov naravno
::
:: Zanima me vase misljenje o saticu? Da li je neko ima iskustva sa ovim modelom?
:: Sta bi ste mi vi preporucili u tom cenovnom rangu
:: Gadjam CASIO zato sto nisu preterano skupi, a i nije losa marka. Mislim da je odnos cena-kvalitet najbolja po pitanju njih
::
:: Pozdrav svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: Re: VMO casio g shock 09.08.2017. 15:33 #637956

status: user
broj poruka: 384
mislis da ovaj gshock ne vredi te novce?
meni se jako dopao izgled deluje mocno.
seiko nosi cale, mislim da cu ga uzeti kad udjem u kasne 40te, tad cu zameniti i auto, pa uzeti neku mecku :D


:: Sve po ukusu, ali mene recimo nerviraju stoperice, nakindjureno, pritom se nikad i ne koristi, samo kad kupis sat par puta :
::
:: Seiko automatik ima za hiljadu-dve vise, sto je smesno u poredjenju sa kvalitetom mehanizma, ovaj Casio je China, Seiko je Japan. Casio ima lampice koje se pale na taster i bateriju, a Seiko je Automatik i ima materiju kojom su oznaceni pokazatelji, puni se preko dana i svetli u mraku zelenkastom bojom, ima kvalitetniju izradu (celik, hirurski celik), bolju narukvicu itd., jedino sto oni nemaju takav dizajn. Po meni je Seiko best buy
:: :: Planiram da uzmem neki sat od 90 do max 120
:: ::
:: :: Najvise mi je za oko zapao CASIO G-SHOCK AWG-M100B-1AER (cena mu je oko 120e) nov naravno
:: ::
:: :: Zanima me vase misljenje o saticu? Da li je neko ima iskustva sa ovim modelom?
:: :: Sta bi ste mi vi preporucili u tom cenovnom rangu
:: :: Gadjam CASIO zato sto nisu preterano skupi, a i nije losa marka. Mislim da je odnos cena-kvalitet najbolja po pitanju njih
:: ::
:: :: Pozdrav svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: VMO casio g shock 09.08.2017. 15:44 #637957

status: user
broj poruka: 18940
Upravo sam napisao... Pre bih uzeo recimo neki Swatch, to je ipak Swiss made. Ako ti se svidja, uzmi ga, jednostavno ono sto ti se svidja, uzmi, nebitno koliko kosta, makar to bila i Mecka, mada uz nju ide Rolex :).
A ovaj sto nosi tvoj cale je mozda stariji model, postoje i drugi modeli koji nisu za matorce :)



:: mislis da ovaj gshock ne vredi te novce
:: meni se jako dopao izgled deluje mocno
:: seiko nosi cale, mislim da cu ga uzeti kad udjem u kasne 40te, tad cu zameniti i auto, pa uzeti neku mecku :
::
::
:: :: Sve po ukusu, ali mene recimo nerviraju stoperice, nakindjureno, pritom se nikad i ne koristi, samo kad kupis sat par puta :
:: ::
:: :: Seiko automatik ima za hiljadu-dve vise, sto je smesno u poredjenju sa kvalitetom mehanizma, ovaj Casio je China, Seiko je Japan. Casio ima lampice koje se pale na taster i bateriju, a Seiko je Automatik i ima materiju kojom su oznaceni pokazatelji, puni se preko dana i svetli u mraku zelenkastom bojom, ima kvalitetniju izradu (celik, hirurski celik), bolju narukvicu itd., jedino sto oni nemaju takav dizajn. Po meni je Seiko best buy
:: :: :: Planiram da uzmem neki sat od 90 do max 120
:: :: ::
:: :: :: Najvise mi je za oko zapao CASIO G-SHOCK AWG-M100B-1AER (cena mu je oko 120e) nov naravno
:: :: ::
:: :: :: Zanima me vase misljenje o saticu? Da li je neko ima iskustva sa ovim modelom?
:: :: :: Sta bi ste mi vi preporucili u tom cenovnom rangu
:: :: :: Gadjam CASIO zato sto nisu preterano skupi, a i nije losa marka. Mislim da je odnos cena-kvalitet najbolja po pitanju njih
:: :: ::
:: :: :: Pozdrav svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 09.08.2017. 16:56 #637959

status: user
broj poruka: 2855
Da se pridruzim Igoru, SEIKO 5 automatic za pare nema konkurenciju, e sad to sto se u nasem narodu SEIKO brend povezuje sa matorcima koji voze mecke to je druga prica.

U danasnje vreme je popularnije uzeti predimenzionisani plasticni G-shock bele boje, ili eventualno crvene. Nemam nista protiv sata niti protiv takvih ljudi.

Ako kupujes sat, resi sam sa sobom da li hoces pravi sat ili modni detalj. Onda ce biti lakse i tebi i ljudima koji bi da ti udele savet.


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ako ides na quartz, a ides 09.08.2017. 18:18 #637961

status: user
broj poruka: 5696
Onda samo Japanci tj. Casio, Citizen, Seiko...Swiss made ETA, Ronda nisu u toj klasi za iste pare.

Po meni Citizen ima najbolji odnos cena/kvalitet. Ja sam nedavno uzeo Citizen H800 Leonardo

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 09.08.2017. 18:34 #637962

status: user
broj poruka: 819
http://www.svetsatova.com/forum/forum.php

po meni ovaj je najbolji Casio GWG-1000 Mudmaster ali je 500-570 eur i nema kod nas


http://valid.x86.fr/5kst9s

NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: ... 09.08.2017. 20:38 #637966

status: user
broj poruka: 384

A u sustini sve je stvar i ukusa, jer ja npr seiko 5 ne bih stavio na ruku da mi platis.
Isto ko sto je nekim ljudima reno kacket preruzan auto a meni je super i interesantan :)
Mislim da cu ostati na casiu samo sam se neckao izmedju ovog gore modela ili nekog edifice :)

:: Da se pridruzim Igoru, SEIKO 5 automatic za pare nema konkurenciju, e sad to sto se u nasem narodu SEIKO brend povezuje sa matorcima koji voze mecke to je druga prica
::
:: U danasnje vreme je popularnije uzeti predimenzionisani plasticni G-shock bele boje, ili eventualno crvene. Nemam nista protiv sata niti protiv takvih ljudi
::
:: Ako kupujes sat, resi sam sa sobom da li hoces pravi sat ili modni detalj. Onda ce biti lakse i tebi i ljudima koji bi da ti udele savet.
::
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: ... 09.08.2017. 20:39 #637967

status: user
broj poruka: 384
ovaj GWG je bas prenabudzen i za moj ukus.. :/
a i bas dosta kosta

:: http://www.svetsatova.com/forum/forum.ph
::
:: po meni ovaj je najbolji Casio GWG-1000 Mudmaster ali je 500-570 eur i nema kod na
::
::
:: http://valid.x86.fr/5kst9
::
:: NISTA BEZ KABLA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: Re: ... 10.08.2017. 21:59 #638005

status: user
broj poruka: 2855
Da sve je stvar ukusa i o tome nema potrebe raspravljati. Takodje razlicito ljudi gledaju na sat, nekom je to modni detalj, nekom statusni simbol, neko voli sat zbog onog sta on predstavlja u sustini.

Neko voli g-shock, neko seiko 5...

P.S. Verujem da si u google kucao `seiko 5` i svakakve su ti slike izasle posto je to cela linija satova, i postoji duzi niz godina tako da ima mnogo modela pod tim imenom. Ja sam mislio na ovako nesto: http://imgur.com/a/V1jCf to ti je oko 100$, meni licno ne postoji plastikaner u tom cenovom rangu koji moze da mu parira.

POzdrav


Skyfire: ...frekfencija...

::
:: A u sustini sve je stvar i ukusa, jer ja npr seiko 5 ne bih stavio na ruku da mi platis
:: Isto ko sto je nekim ljudima reno kacket preruzan auto a meni je super i interesantan :
:: Mislim da cu ostati na casiu samo sam se neckao izmedju ovog gore modela ili nekog edifice :
::
:: :: Da se pridruzim Igoru, SEIKO 5 automatic za pare nema konkurenciju, e sad to sto se u nasem narodu SEIKO brend povezuje sa matorcima koji voze mecke to je druga prica
:: ::
:: :: U danasnje vreme je popularnije uzeti predimenzionisani plasticni G-shock bele boje, ili eventualno crvene. Nemam nista protiv sata niti protiv takvih ljudi
:: ::
:: :: Ako kupujes sat, resi sam sa sobom da li hoces pravi sat ili modni detalj. Onda ce biti lakse i tebi i ljudima koji bi da ti udele savet.
:: ::
:: ::
:: :: Skyfire: ...frekfencija..
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: ... 11.08.2017. 07:18 #638017

status: user
broj poruka: 18940
Uh, ovo je jedan od najlepsih Seiko satova koje sam video.
Evo na sta sam ja bacio oko, Swiss ETA:
https://www.steinhartwatches.de/en/flieger-watch.html


:: Da sve je stvar ukusa i o tome nema potrebe raspravljati. Takodje razlicito ljudi gledaju na sat, nekom je to modni detalj, nekom statusni simbol, neko voli sat zbog onog sta on predstavlja u sustini.
::
:: Neko voli g-shock, neko seiko 5..
::
:: P.S. Verujem da si u google kucao `seiko 5` i svakakve su ti slike izasle posto je to cela linija satova, i postoji duzi niz godina tako da ima mnogo modela pod tim imenom. Ja sam mislio na ovako nesto: http://imgur.com/a/V1jCf to ti je oko 100$, meni licno ne postoji plastikaner u tom cenovom rangu koji moze da mu parira
::
:: POzdra
::
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
:: ::
:: :: A u sustini sve je stvar i ukusa, jer ja npr seiko 5 ne bih stavio na ruku da mi platis
:: :: Isto ko sto je nekim ljudima reno kacket preruzan auto a meni je super i interesantan :
:: :: Mislim da cu ostati na casiu samo sam se neckao izmedju ovog gore modela ili nekog edifice :
:: ::
:: :: :: Da se pridruzim Igoru, SEIKO 5 automatic za pare nema konkurenciju, e sad to sto se u nasem narodu SEIKO brend povezuje sa matorcima koji voze mecke to je druga prica
:: :: ::
:: :: :: U danasnje vreme je popularnije uzeti predimenzionisani plasticni G-shock bele boje, ili eventualno crvene. Nemam nista protiv sata niti protiv takvih ljudi
:: :: ::
:: :: :: Ako kupujes sat, resi sam sa sobom da li hoces pravi sat ili modni detalj. Onda ce biti lakse i tebi i ljudima koji bi da ti udele savet.
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Skyfire: ...frekfencija..
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Da se ja pitam. 11.08.2017. 10:59 #638019

status: user
broj poruka: 2480
Uzeo bih G-Shock. Nosi ga Colonel Quaritch! A on je muskarcina, samim time i ti dobijas deo te muskosti nosenjem istog sata!

https://i0.wp.com/www.movienewsguide.com/wp-content/uploads/2016/08/Avatar-2.jpg?resize=750%2C490&ssl=1

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: Da se ja pitam. 11.08.2017. 12:13 #638029

status: user
broj poruka: 384
Ma daj, mozes ti to bolje..


:: Uzeo bih G-Shock. Nosi ga Colonel Quaritch! A on je muskarcina, samim time i ti dobijas deo te muskosti nosenjem istog sata!
::
:: https://i0.wp.com/www.movienewsguide.com/wp-content/uploads/2016/08/Avatar-2.jpg?resize=750%2C490&ssl=
::
:: 5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Japanski sat s koznom narukvicom... JERES !!!!! 16.08.2017. 08:31 #638174

status: user
broj poruka: 7761
Kakav JERES bre, kozna narukvica na japanski sat... FUJ !!!

Na japanske satove samo metalna (po mogucnosti titanium) narukvica...

Na ove budzaste plastikance ista takva plasticno-gumena narukvica...

Sve ostalo je cist JERES !!!

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 16.08.2017. 22:34 #638199

status: user
broj poruka: 2855

Sta reci...prosto se nema sta pametno reci na to. To je onaj momenat kada si toliko zatecen nekom izjavom da blejis par minuta u jednu tacku onako duboko zamisljen i onda sam za sebe konstatujes da nema smisla nesto pisati/pricati.

Pozdrav, laku noc

Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Japanski sat s koznom narukvicom... JERES !!!!! 17.08.2017. 00:01 #638202

status: user
broj poruka: 18940
Skoro svaki sat moze da ima koznu narukvicu i da bude na svoj nacin smekerski isto kao i sa metalom, bilo da je Swiss, Japan i sl. Satovi u odredjenoj klasi se fabricki prodaju sa metalnom narukvicom i opcijom da doplatis sumu za dodatnu originalnu koznu. Uostalom, to je stvar ukusa.


:: Kakav JERES bre, kozna narukvica na japanski sat... FUJ !!
::
:: Na japanske satove samo metalna (po mogucnosti titanium) narukvica..
::
:: Na ove budzaste plastikance ista takva plasticno-gumena narukvica..
::
:: Sve ostalo je cist JERES !!
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Japanski sat s koznom narukvicom... JERES !!!!! 17.08.2017. 15:24 #638234

status: user
broj poruka: 7761
Sustina je u tome da znam preko 30 kolega iz ENHL koji imaju Seiko 5 i ni jedan ga ne nosi sa koznom narukvicom... toliko o ukusima...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Skoro svaki sat moze da ima koznu narukvicu i da bude na svoj nacin smekerski isto kao i sa metalom, bilo da je Swiss, Japan i sl. Satovi u odredjenoj klasi se fabricki prodaju sa metalnom narukvicom i opcijom da doplatis sumu za dodatnu originalnu koznu. Uostalom, to je stvar ukusa
::
::
:: :: Kakav JERES bre, kozna narukvica na japanski sat... FUJ !!
:: ::
:: :: Na japanske satove samo metalna (po mogucnosti titanium) narukvica..
:: ::
:: :: Na ove budzaste plastikance ista takva plasticno-gumena narukvica..
:: ::
:: :: Sve ostalo je cist JERES !!
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Japanski sat s koznom narukvicom... JERES !!!!! 17.08.2017. 15:33 #638235

status: user
broj poruka: 18940
Uf, sad sam pao u nesvest sto tvojih 30 kolega iz ENHL nose metalni kais na Seiko 5, pa sta s tim?
Jel se tvoji ukusi za stvari upravljaju prema drugima? To je verovatno tako jer su fabricki dosli sa tim narukvicama, pa su tako i ostali, daj..


:: Sustina je u tome da znam preko 30 kolega iz ENHL koji imaju Seiko 5 i ni jedan ga ne nosi sa koznom narukvicom... toliko o ukusima..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Skoro svaki sat moze da ima koznu narukvicu i da bude na svoj nacin smekerski isto kao i sa metalom, bilo da je Swiss, Japan i sl. Satovi u odredjenoj klasi se fabricki prodaju sa metalnom narukvicom i opcijom da doplatis sumu za dodatnu originalnu koznu. Uostalom, to je stvar ukusa
:: ::
:: ::
:: :: :: Kakav JERES bre, kozna narukvica na japanski sat... FUJ !!
:: :: ::
:: :: :: Na japanske satove samo metalna (po mogucnosti titanium) narukvica..
:: :: ::
:: :: :: Na ove budzaste plastikance ista takva plasticno-gumena narukvica..
:: :: ::
:: :: :: Sve ostalo je cist JERES !!
:: :: ::
:: :: :: Citat:
:: :: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs