Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Monitor HP 27ea
STRANA 1 OD 1
nikolape80 Monitor HP 27ea 16.08.2017. 16:50 T65160

status: user
broj poruka: 453
Pozdrav drugari,

Sta mislite o ovom monitoru:

https://support.hp.com/us-en/product/hp-value-27-inch-displays/3989902/document/c05245493/

Prvenstveno mi je prelep, ali me brine 7ms GtG. Do sada sam koristio BENQ G2420HDBL, TN sa 4ms. Igram WoT uglavnom, a grafa je GTX 1060..

Hvala svima,


Pozdrav.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne razumem se u tenkove, 16.08.2017. 23:20 #638200

status: user
broj poruka: 4228
ali znam da ovaj HP nije maskirni.

Prodao sam nekoliko komada modela od 22 i 24`. Što se tiče samog utiska - u pravu si, monitor mnogo dobro izgleda. Ono što me je oduševilo je baaaš tanka gornja, kao i bočne ivice i dobro, jako osvetljenje.

Što se tiče brzine od 7 ms (ili 14 ms, na kraju krajeva to piše na sajtu ovog proizvođača) to mi govori o kvalitetu uređaja, ali ne i tome posle koliko milisekundi ćeš ugledati cevku neprijateljskog tenka.

Nekada davno smo u srednjoj školi učili da ljudsko oko može da primeti prelaze kada je frekvencija manja od 24 slike u sekundi. Naravno, pričam o običnom gledanju u monitor, ne o perifernom vidu ili o onome što vidi treće oko.

https://sr.wikipedia.org/sr/Брзина_смењивања_слика

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolape80 re 17.08.2017. 00:17 #638203

status: user
broj poruka: 453
Hvala Vlado, to stoji za FPS, ali ajde kad vec gledamo u detalje. Imas gomilu gamera ovde koji ce kao smrtnu presudu shvatiti koriscenje monitora od 7ms :)

HP je ozbiljan brand, pa se vodim time kao, al da ne lupam sad previse jer nisam video monitor uzivo.

Pozdrav.

::FD Define R4::PSU Chieftec 550W::ASUS P7P55D::Intel Core i5 750@3.2 GHz::Kingston Hyper-x 3x2 GB@1600 Mhz::MSI GTX770 TFIV Gaming OC::Samsung 840 EVO SSD::MS Sidewinder X6::X7 Oscar:

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Shvatam da ljudi `moraju` da se pravdaju 17.08.2017. 01:13 #638206

status: user
broj poruka: 4228
drugima, a pre svega sebi, zašto su dali tolike pare. Moje mišljenje je da je monitor koji ima deklarisano kraće vreme GTG je kvalitetniji samim tim što `to uspeva da uradi za kratko vreme`. Naravno, pričam o karakteristikama i mogućnostima panela, a to je samo jedna od njih. Opet, iznosim lično mišljenje, a to je da će me drastično veliki broj milisekundi naterati da razmislim šta je sa tim monitorom kad sam pre desetak godina kupio Samsung T220 koji je imao 2 ms. Opet, ono što mi je važnije od gtg je osvetljenost i uglovi gledanja. Važnije od gtg mi je i mogućnost vesa montaže.

Možda bih drugačije razmišljao da je gtg funkcija monitora važna za posao kojim se bavim ili za igre koje ponekad igram.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs