Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Prelazak sa postpejda na pripejd
STRANA 1 OD 1
djape7777 Prelazak sa postpejda na pripejd 21.08.2017. 16:17 T65178

status: user
broj poruka: 914

Naime imam na svoje ime 064 od 2003 god broj koji je pripejd pa bih sada na njega uzeo neo2 a kako se posle vratiti na pripejd?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nikako 21.08.2017. 17:50 #638343

status: user
broj poruka: 6643
Is slobodnog paora, možeš preći u roba, ali iz robovlasništva, nema povratka nazad sa istim brojem. Možeš taj broj odneti kod drugog provajdera, ali pretpostavljam, također ne kao pripaid, već opet u robovlasnički postpaid-uvek-paid ugovor. Jedino je prihvatljiv paket kontrola troškova, koji naravno, nikad ne reklamiraju nikome u uvek kada neko traži najjeftiniji paket, oni nude klasične robovlasničke pakete a ove ne pominju. Pola bi ih odj... kad bi dali da se to radi.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
komshaa pa moze 21.08.2017. 21:54 #638346

status: user
broj poruka: 350
ja sam posle par godina ( mislim oko 4 )..presao sa postpejda na pripejd kod VIP-a.
Nikakva teska procedura, samo platis sta imas i to je kod mene bilo to. Da ostao mi je isti broj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: pa moze 22.08.2017. 01:07 #638349

status: user
broj poruka: 4659
ne znam za Telekom, u Vipu kad mi je istekao ugovor vratili su mi posle karticu na pripejd, tako sto se tice VIPa netacno je ovo sto kaze Pisko.

Ali kome treba stalno za razgovor i za internet nikako se ne isplati pripejd u dansanje vreme sa cenama.




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: ja sam posle par godina ( mislim oko 4 )..presao sa postpejda na pripejd kod VIP-a
:: Nikakva teska procedura, samo platis sta imas i to je kod mene bilo to. Da ostao mi je isti broj
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolape80 re 22.08.2017. 13:39 #638357

status: user
broj poruka: 453
Naravno da je moguc prelazak nazad...pusti ove kamen price :) Naravno kada ti istekne ugovor i podneses zahtev za to.



Pozdrav.

::FD Define R4::PSU Chieftec 550W::ASUS P7P55D::Intel Core i5 750@3.2 GHz::Kingston Hyper-x 3x2 GB@1600 Mhz::MSI GTX770 TFIV Gaming OC::Samsung 840 EVO SSD::MS Sidewinder X6::X7 Oscar:

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Hvala 22.08.2017. 14:01 #638359

status: user
broj poruka: 914
Na odgovorima


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi telenor 22.08.2017. 21:23 #638368

status: user
broj poruka: 842
Meni je iz nekog razloga kod telenora ugasen prepaid broj. Uzeo sam isti boj na postpaid i posle 3 meseca se vratio na prepaid.

https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko :-) 22.08.2017. 23:00 #638371

status: user
broj poruka: 6643


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino prosle godine u mts-u... 24.08.2017. 00:21 #638404

status: user
broj poruka: 384



sam ja sa post na pripejd presao, kada mi je istekao ugovor, bez ikakvih problema. samo izmiris sve do dinara dugovanja i podneses zahtev.
Ps. da su lopovi - lopovi su, i to svi zajedno mts, telenor i vip, ali ruku na srce ovo gore pomenuto je bilo korektno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic ... 27.08.2017. 15:03 #638480

status: user
broj poruka: 221
djape777, problem je u tome sto kada ti daju prepaid i postpaid kartice, mogu da se posluze jednim `trikom`, jer ne znam da li to rade namerno ili zaista ne mogu da izvedu ovu `pravnu` proceduru...

Prica je sledeca: nije problem broj preneti sa postpaid na prepaid kod istog operatera. stvari se komplikuju kada preneses broj kod nekog operatera, i koristis neko vreme njihov postpaid. Dolazis u situaciju da sa 064 brojem kod vip predjes na prepaid. Da bi oni to uradili moraju da ti ugase postpaid karticu, i naprave novu prepaid karticu. Ovde postoji problem - ne mogu da ti izdaju karticu koja pocinje sa 064, to moze samo telekom.

Imas dva resenja: a uglavnom, svode se na isto: u vip trazis da predjes u telekom, tamo uzmes neki postpaid, bez ugovora, i onda trazis posle mesec dva da te prebace na prepaid. Druga verzija ugasis broj u vip i odes u telekom, trazis broj koji je sada slobodan, moraces da napravis postpaid, i opet, po istom principu da predjes na prepaid nakon par nedelja ili meseci.

Sem ako nije sentimentalne prirode, u ovom slucaju, bolje ostani na mts prepaid, a u vip uzmi novi broj, probaj da namestis da broj bude kao tvoj u mts ili tako nesto... imeniku posalji da ces koristiti drugi broj na sms, ili ih pozovi posto vec imas free pozive. jednostavnije je to nego sve ovo cimanje, obzirom da kazes da bi se vratio nakon 2 godine u mts prepaid (a mozda se neo2 akcija nastavi i svide ti se uslovi itd), te je na tebi sta i kako dalje :)

pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs