Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
novi pc
STRANA 1 OD 1
MvZ novi pc 26.08.2017. 16:02 T65188

status: user
broj poruka: 180
Resih i ja da posaljem komp u penziju, ovo planiram ovih dana da uzmem pa ako moze neki savet predlog bio bih zahvalan.

Ryzen 5 1600
ASUS PRIME B350M-A
RX560 Sapphire PULSE 2GB
16GB DDR4 2666Mhz HyperX HX426C15FBK2/16
LC Power 7036B, 600W, Black
trilema oko monitora:
Dell SE2717H IPS
HP 27ea IPS,
ASUS VX279H

iskoristicu sa starog racunara SSD i HDD

Kao sto se vidi iz prilozenog gejming nije za sta je ova kombinacija namenjena. Svaki savet predlog je dobro dosao, sve je podlozno promenana ( sem CPU, prema mojim potrebama to je investicija za duzi vremenski period). Ovo izadje u nasim radnjama do 1k evra, ako neko ima bolji predlog za taj novac, samo napred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
n5rovic986 Mozda ja 26.08.2017. 16:17 #638450

status: user
broj poruka: 71
LC Power 7036B, 600W, Black
RX560 Sapphire PULSE 2GB

Mozda drugo napajanje i gtx1050.

Asus vh279h je odlicna monitor.

Mozda Monitor 29` LG 29UM58-P IPS, 2560x1080(21:9) 5ms 2xHDMI ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MvZ re: 26.08.2017. 16:24 #638451

status: user
broj poruka: 180
LG 29UM58-P IPS, mi je malkice previse wide :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 26.08.2017. 16:53 #638452

status: user
broj poruka: 12785
Batali LC power napajanja nego kupi nešto kršteno i kvalitetno, napajanje je jedno od najbitnijih komponenti koje imaš u sistemu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: novi pc 26.08.2017. 17:03 #638453

status: user
broj poruka: 563
Stavi bolje napajanje i ako mozes zaobidji nase derikoze....


:: Resih i ja da posaljem komp u penziju, ovo planiram ovih dana da uzmem pa ako moze neki savet predlog bio bih zahvalan
::
:: Ryzen 5 160
:: ASUS PRIME B350M-
:: RX560 Sapphire PULSE 2G
:: 16GB DDR4 2666Mhz HyperX HX426C15FBK2/1
:: LC Power 7036B, 600W, Blac
:: trilema oko monitora
:: Dell SE2717H IP
:: HP 27ea IPS
:: ASUS VX279
::
:: iskoristicu sa starog racunara SSD i HD
::
:: Kao sto se vidi iz prilozenog gejming nije za sta je ova kombinacija namenjena. Svaki savet predlog je dobro dosao, sve je podlozno promenana ( sem CPU, prema mojim potrebama to je investicija za duzi vremenski period). Ovo izadje u nasim radnjama do 1k evra, ako neko ima bolji predlog za taj novac, samo napred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MvZ re 26.08.2017. 17:12 #638454

status: user
broj poruka: 180
Sada napredujemo, vise ljudi se slaze da ne valja napajanje, jel ima predlog za neko napajanje od 500w, mislim da nije potrebno jace za ovu konfiguraciju. Moze i kuciste sa napajanjem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ne fali tom LC600 ama bas nista za budget and wise friendly varijantu 26.08.2017. 17:46 #638458

status: user
broj poruka: 5696
Za pocetak, ne moras kupovati drugo ako ides na LC kucista. Po meni za te pare nema bolje. Ima sve zastite, mali broj otkaza...jeste da ne moze da isporuci vise od 500W ali taj komp ce ti trositi max 400. I idi na AMD grafiku, da ti se slaze uz CPU :)

Takodje, mozes za sve da ides na MSI, sad su dosta dobri i nude najvse za ulozen novac.

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MvZ re:LC600 26.08.2017. 19:59 #638461

status: user
broj poruka: 180
Ok, sada imamo suprostavljena misljenja. Moje misljenje je i bilo da ta konfa ne moze da povuce vise od 500w i da bi to napajanje trebalo da zavrsi posao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Kakvih crnih 400w 26.08.2017. 20:13 #638462

status: user
broj poruka: 6875
Ovaj komp sa klokovanima r5, nece ici preko 200w, a i to je puno.

Za takvu konfu, nista vise od tog LC napajanja ti ne treba. Ako bas hoces nesto vise, klasa iznad su Antec VP 500w i Chieftec GPE-500, oko 5500-6000 dinara su. Mada apsolutno nema potrebe.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: re:LC600 26.08.2017. 22:20 #638464

status: user
broj poruka: 384
Lc poweru nista ne fali, ali ama bas nista.
Ja imam vec dugi niz godina lc green power 650w i sljaka kao dox-a!
Svaka preporuka


:: Ok, sada imamo suprostavljena misljenja. Moje misljenje je i bilo da ta konfa ne moze da povuce vise od 500w i da bi to napajanje trebalo da zavrsi posao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 26.08.2017. 22:38 #638465

status: user
broj poruka: 1060
ako možeš da ne uzimaš u ranji nego od mađara, možeš lep pomak u konfi da napraviš :)

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Da ne ulazim u raspravu 26.08.2017. 22:45 #638466

status: user
broj poruka: 4227
o napajanju. Zanima me zašto uopšte imaš trilemu oko monitora? Da sam na tvom mestu ja bih birao ovim redom koji si naveo, naravno pod uslovom da biram jedan od ta tri monitora.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MvZ re: 26.08.2017. 23:52 #638467

status: user
broj poruka: 180
@nisque Ni kod mađara nije bajno, kod fante danas ovaj Rayzen skocio bio za 20e a sada ga i nema u ponudi. Iskreno i ne znam sta cu od ovog uspeti da nadjem jel po mom iskustvu nase radnje svasta imaju u ponudi na sajtovima ali kada dodje do kupovine pola od toga nema.
@vladarko monitore sam i pisao redom koji su mi favoriti, ni jedan nije savsen, ali to je kompromis mogucnosti i potrebe


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 27.08.2017. 13:20 #638477

status: user
broj poruka: 1038
Ili pola od toga nema ili su cene 15-20 eura vise nego sto reklamiraju. Fanta je uvek bio korektan ali i on je spor sa azuriranjem cena. Stavi na papir koliko te izadje u nasim radnjama a koliko u Madjarskoj pa sam proceni sta ti vise odgovara.

Ja bih pre uzeo MS Industrial BLACK WIDOW silent kuciste + neko solidno napajanje jer kako sam razumeo konfu uzimas na duze staze. Mada su LC Power napajanja generalno stabilna i retko crkavaju (za 3 godine rada u servisu ni jedno nije crklo) a i sam imam jedno koje radi vec 7 godina i ni da stucne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: re: 27.08.2017. 14:35 #638479

status: user
broj poruka: 4227
Onda potvrđujem tvoj izbor.

Takođe, slažem se i sa ovim što je rekao Morow za kućište, mada ne vidim da kućište uopšte pominješ?

Moja iskustva skorašnja sa Fantom su da je vrlo brzo odgovarao na moja pitanja i podpitanja. I da, kao što reče Morow, ne ažurira cene, tako da sam tri od četiri stvari platio po evro niže nego što je oglašeno, ali je za grafičku kartu cena bila 30 € viša. Ne zameram mu - situacija sa grafikama i napajanjima je takva - kakva je, ali sve u svemu, zadovoljan sam saradnjom.
Takođe

yPozdrav!

Vlada

:: @vladarko monitore sam i pisao redom koji su mi favoriti, ni jedan nije savsen, ali to je kompromis mogucnosti i potreb
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan LC Power 28.08.2017. 13:19 #638499

status: user
broj poruka: 1577
Ne znam što neki ne vole LC Power. Ja imam LC Power napajanje evo već 7 godina, 8 punih godina u oktobru ove godine. Nikada nisam imao problema a vrlo često nestaje struja ovde kod mene, bilo je raznih havarija i uvek je dobro radilo.

Jedino što sam na njemu radio je to da sam menjao ventilator koji nije baš bio neki pa je drečao, stavio sam neki drugi i evo bez podmazivanja tako radi više od 5 godina. I to nije bilo neko ekstra već neko budget napajanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: LC Power 28.08.2017. 16:52 #638509

status: user
broj poruka: 6643
LC Power je stara, stara, prastara tema sa PC Berze. Naime, gomila (neukih) hejtera i snoboobožavalaca nečeg drugog (najviše u korelaciji - šta je - pošto je) se redovno obrušavala na LC savetujući - nešto skupljle a dokazano lošije. LM, toga lošijeg je poprilično nestalo i prošlo je vreme kada su napunili oglase kao reparirani i dva-tri puta uvaljivani strajderi koji pište. Moj LC je izdržao deset godina, ali ništa nije večno pa ni LC Power a i kod njega se, naravno, zalomi poneki škart primerak. Generalno to je solidna kupovina u odnosu na količinu para, osim tamo gde su naši pilićari i LC stavili u klasu `Brand` i zacenili ga poprilično, nakon čega više gubi preporuku najbolje kupovine. Moj nije crkao, oslabili su elektroliti i jednostavno nije više mogao da gura grafičku i procesor (poveće potrošače) koje je godinama gurao. Ali i dalje radi, pa ga koristim kao test napajanje... u svakom slučaju, sahranio je dve-tri generacije matičnih, procesora i grafulja, tako da, ako se nije pokvario u međuvremenu, svako predlaganje nečeg drugog u sličnom (10€) razredu, je verovatno sviranje q. Nepotrebna brando-kompleksija, i verovatno pogrešan savet, čast izuzecima. Ali, činjenica je da je najviše komentara opet izazvao LC... pored svega ostalog što još može da se komentariše.

Budale računaju na sreću.

:: Ne znam što neki ne vole LC Power. Ja imam LC Power napajanje evo već 7 godina, 8 punih godina u oktobru ove godine. Nikada nisam imao problema a vrlo često nestaje struja ovde kod mene, bilo je raznih havarija i uvek je dobro radilo
::
:: Jedino što sam na njemu radio je to da sam menjao ventilator koji nije baš bio neki pa je drečao, stavio sam neki drugi i evo bez podmazivanja tako radi više od 5 godina. I to nije bilo neko ekstra već neko budget napajanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: LC Power 28.08.2017. 19:44 #638521

status: user
broj poruka: 3730
8 godina LC Power ArchAngel 850W i ako rikne opet cu uzeti LC Power.
Ovde masa pati za novo komponovanim firmama ali to je njihov problem.



:: LC Power je stara, stara, prastara tema sa PC Berze. Naime, gomila (neukih) hejtera i snoboobožavalaca nečeg drugog (najviše u korelaciji - šta je - pošto je) se redovno obrušavala na LC savetujući - nešto skupljle a dokazano lošije. LM, toga lošijeg je poprilično nestalo i prošlo je vreme kada su napunili oglase kao reparirani i dva-tri puta uvaljivani strajderi koji pište. Moj LC je izdržao deset godina, ali ništa nije večno pa ni LC Power a i kod njega se, naravno, zalomi poneki škart primerak. Generalno to je solidna kupovina u odnosu na količinu para, osim tamo gde su naši pilićari i LC stavili u klasu `Brand` i zacenili ga poprilično, nakon čega više gubi preporuku najbolje kupovine. Moj nije crkao, oslabili su elektroliti i jednostavno nije više mogao da gura grafičku i procesor (poveće potrošače) koje je godinama gurao. Ali i dalje radi, pa ga koristim kao test napajanje... u svakom slučaju, sahranio je dve-tri generacije matičnih, procesora i grafulja, tako da, ako se nije pokvario u međuvremenu, svako predlaganje nečeg drugog u sličnom (10€) razredu, je verovatno sviranje q. Nepotrebna brando-kompleksija, i verovatno pogrešan savet, čast izuzecima. Ali, činjenica je da je najviše komentara opet izazvao LC... pored svega ostalog što još može da se komentariše
::
:: Budale računaju na sreću.
::
:: :: Ne znam što neki ne vole LC Power. Ja imam LC Power napajanje evo već 7 godina, 8 punih godina u oktobru ove godine. Nikada nisam imao problema a vrlo često nestaje struja ovde kod mene, bilo je raznih havarija i uvek je dobro radilo
:: ::
:: :: Jedino što sam na njemu radio je to da sam menjao ventilator koji nije baš bio neki pa je drečao, stavio sam neki drugi i evo bez podmazivanja tako radi više od 5 godina. I to nije bilo neko ekstra već neko budget napajanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MvZ Re: 30.08.2017. 23:11 #638607

status: user
broj poruka: 180
Vreme ce da pokaze ko je bio u pravu, u svakom slucaju pisem sa te konfiguracije o kojoj smo raspravljali, LC ju tera i nadam se da ce to dugo da radi, jos samo da nadjem neki lek za ovu 10-ku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Kakav lek? 31.08.2017. 00:02 #638608

status: user
broj poruka: 4227
Šta ti treba?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MvZ Re:Kakav lek? 31.08.2017. 06:31 #638609

status: user
broj poruka: 180
lek za win 10 :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MvZ RE 31.08.2017. 17:19 #638638

status: user
broj poruka: 180
Hvala za aspirin :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: RE 31.08.2017. 19:04 #638643

status: user
broj poruka: 4227
Nema na čemu! Sad sam video da ima i WeTransfer - eto, naučio sam nešto novo.

Pozdrav!

Vlada

:: Hvala za aspirin :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs