Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
SBB-ovo EON šibicarenje
STRANA 1 OD 2  
3277 SBB-ovo EON šibicarenje 05.09.2017. 22:29 T65219

status: user
broj poruka: 90
Nisam isprobao aplikaciju na telefonu jer me ponajviše zainteresovala aplikacija za SMART TV.

Naime, preporučuju se Sony i Samsung modeli iz 2017. godine (slovima : dve hiljade sedamnaeste godine).

Kada im objasniš da je makar što se Samsunga tiče to M(U) serija (stiže valjda kod Mađara ubrzo) prave se ludi ali s obzirom da samo teški psihijatrijski slučajevi rade u kol centru i razumeju se u tehniku kao marica u krivo muško spolovilo za očekivati je da kao i nadređeni im - VEZE BLAGE NEMAJU.

Elem, šlag na tortu je što se EON može na SMART televizorima koristiti isključivo uz najskuplje pakete.

Srećom, svi ti televizori iz ``2017.`` godine imaju browser koji vrti flash tako da i nije neophodno budžiti skarabudženu budževinu od aplikacije, tako da su slepci sami sebi pucali u noge iz topa visokog kalibra.

Šta će stoka osim da pokuša da ućari koji dinar naivnim klijentima. Još kad videh u yt klipu sopstveni app store iz ``2017.-te`` ...

Nego žao mi je majstora koji je vrlo pedantno izvukao kanalice po stanu inače ode ja na satelitsku tanjiraču i VIP net. Zgadiše mi se na svim nivoima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox E moj prijatelju 06.09.2017. 00:17 #638792

status: user
broj poruka: 1389
Sta mislis kako je meni bilo kad je SBB kupio Ikom na kome sam... Jos me stiti uguvor, ali odo i ja na VIP Home... Koji ce mi moj 40mbps za 1000 din vise...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drcika re 06.09.2017. 10:22 #638796

status: user
broj poruka: 30
koristim jedino za racunar
nesto je brzi ali jos gori za snalazenje nego d3go...
ni malo nije userfrendly
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 06.09.2017. 10:31 #638797

status: user
broj poruka: 587
Meni je EON jos laksi za snalazenje na racunaru nego sto je to bio D3GO,koji mi je bio katastrofa...
Jedino ga na racunaru i koristim,tako da ne bih komentarisao za druge platforme...

AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/6GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500GB
Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager
LG W2240+Skyworth 32E3000/Windows 10 Pro x64 Creators update


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilespi026 Liga sampiona 06.09.2017. 11:05 #638800

status: user
broj poruka: 214

Po meni jedina dobra stvar je koriscenje na racunaru,veza sa tv-om i gledanje utakmica lige sampiona utorkom,da se ne smaras oko strimova

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: SBB-ovo EON šibicarenje 06.09.2017. 11:47 #638802

status: user
broj poruka: 1066
Pre svega to su gluposti sto pricas, Kave skulje pakete, pa i D3GO siu koristili ljudi sa trio paketima od pocetak, to veze nema sa bilo cim to je televizija preko neta. I ovo je poboljsanje, jer nisi mogao da koristis do sada zbog jave i zastite koje imaju na mozili i googl chorma pa su ljudi gleda preko iexplorera. Jer ima je to jedino dozvoljava ili safari. EON radi na svim internet pretrazivacima, slika je bolja, lepsi interface. I prosirli su sa 3 na 5 uredaja. To sto ti pricas nema nikakvu potporu, A skupi paketi neznam sta ti pdorzumevas sa skupim....

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard ASUS M5A99FX PRO R2.0
Kingston HyperX Blue 2x4 gb 1600
Sapphire Vapor-X R9 280X 3G D5
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

:: Nisam isprobao aplikaciju na telefonu jer me ponajviše zainteresovala aplikacija za SMART TV
::
:: Naime, preporučuju se Sony i Samsung modeli iz 2017. godine (slovima : dve hiljade sedamnaeste godine).
::
:: Kada im objasniš da je makar što se Samsunga tiče to M(U) serija (stiže valjda kod Mađara ubrzo) prave se ludi ali s obzirom da samo teški psihijatrijski slučajevi rade u kol centru i razumeju se u tehniku kao marica u krivo muško spolovilo za očekivati je da kao i nadređeni im - VEZE BLAGE NEMAJU
::
:: Elem, šlag na tortu je što se EON može na SMART televizorima koristiti isključivo uz najskuplje pakete.
::
:: Srećom, svi ti televizori iz ``2017.`` godine imaju browser koji vrti flash tako da i nije neophodno budžiti skarabudženu budževinu od aplikacije, tako da su slepci sami sebi pucali u noge iz topa visokog kalibra
::
:: Šta će stoka osim da pokuša da ućari koji dinar naivnim klijentima. Još kad videh u yt klipu sopstveni app store iz ``2017.-te`` ...
::
:: Nego žao mi je majstora koji je vrlo pedantno izvukao kanalice po stanu inače ode ja na satelitsku tanjiraču i VIP net. Zgadiše mi se na svim nivoima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 ... 06.09.2017. 12:57 #638804

status: user
broj poruka: 90
Druze, govorim o aplikaciji za smart televizore koja radi samo sa najskupljim paketima. Bez veze shizish. Inace meni to sranje ne treba osim ako ne radim capture preko frapsa pa posle isecem i iskompresujem, da akam kompjuter zbog glupavog eona ne pada mi na pamet, a vidim i prilicno je jadno ocenjen na playstore-u tako da cao prijatno dzaba ste krecili i mazali oci narodu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 06.09.2017. 12:57 #638805

status: user
broj poruka: 2800
Kvalitet strima SD kanala je lošiji nego što je bio na d3go.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 06.09.2017. 16:52 #638813

status: user
broj poruka: 1038
Meni sljaka extra na kompu i telefonu, slika je mozda malo bolja nego na D3GO. Super je sto su prosirili broj uredjaja sa 3 na 5 i sto ne moram vise da koristim Safari. Jedina mana i dalje o kojoj citam je da nikome ne radi u inostranstvu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: ... 06.09.2017. 17:19 #638819

status: user
broj poruka: 1066
Nerazumem sad mozes da pokrens i preko googla ako imas smart tv ne trazi ti nista...
Zajebi aplikaciju!!!

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard ASUS M5A99FX PRO R2.0
Kingston HyperX Blue 2x4 gb 1600
Sapphire Vapor-X R9 280X 3G D5
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

:: Druze, govorim o aplikaciji za smart televizore koja radi samo sa najskupljim paketima. Bez veze shizish. Inace meni to sranje ne treba osim ako ne radim capture preko frapsa pa posle isecem i iskompresujem, da akam kompjuter zbog glupavog eona ne pada mi na pamet, a vidim i prilicno je jadno ocenjen na playstore-u tako da cao prijatno dzaba ste krecili i mazali oci narodu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY EON za smart tv 06.09.2017. 20:01 #638829

status: user
broj poruka: 911
Verovatno daju uz najskuplje pakete jer se treci dekoder onaj njihov po njihovoj logici placa i zasto bi davali najjeftinijim paketima mogucnost jos jednog `d3 dekodera` za koji mogu da uzmu 2000+ din jednokratno i valjda 300 din mesecno ...to je, verovatno, njihova logika.

To za televizore iz 2017 je verovatno inicijalni release aplikacije, i oni su svesni (nadam se) da je mizeran broj ljudi koji imaju tv i paket koji ispunjava trenutne usluve za smart tv app. A i na kraju krajeva, ako vec radi preko browsera, tj ako hardver u tv-u nije toliko jadan da moze da isprati bilo kakav stream, koji je onda problem ...Em ne mora da se prelazi na jaci paket, em ce da radi app, jedino sto je malo komplikovanije za pristup. Ali posto su puni para kao pleve, trebali bi da prosire listu podrzanih uredjaja jer ovo sada nema smisla

Sto se tice same aplikacije za android i web app-a za browsere, sto se mene tice, d3go nema ama bas nista bolje u odnosu na ovo. Telefon je Kinez, xiaomi redmi note 4 sa androidom 7.0 , rootovan i app radi bez seckanja, kocenja. Naravno kao i sa d3go postoje kanali koje ne mogu da gledam sa mobilnog neta i fox/hbo koje aplikacija ne dozvoljava zbog roota, ali ti isti kanali rade preko browsera u telefonu (mislim na one koji ne rade preko roota), to je i najbolja stvar ove platforme, i verovatno njihov propust, pa treba koristiti dok ne izvale sta i kako.

Za desktop tj browser takodje, d3go onaj spartanski ojadjeni dizajn, ocaj od servisa, ovo je nebo i zemlja. Najnormalnije radi, ne znam kako nekome moze da bude nezgodno. Kliknes na kanal, odmah ti izbaci sve sto je bilo prethodno, kao da listas snimke na YouTube, izabees sta hoces i kliknes play (ako hoces da gledas propusteno, ako neces asmo play i to je to)

Ocena aplikacije na Google Play je umobolna i sad sam bas procitao 5-6 kmentara sa 1 zvezdicom, to pisu tarabe koje su tek videle smart telefon. Ako app meni radi na ovom kinezu, nema razloga da ne radi na maltene svakom drugom telefonu, nego su puni bloata, sranja i djubreta, instagrama i svinjarija pa prakticno ni osnovne funkcije ne rade normalno, a ne bilo kakva dodatna aplikacija.

Ne znam, ja evo za ova dva dana jedini problem koji sam imao je da stream puca i za to im ebem majku, ali ajde, nemam zivaca da se prepirem pa to pripisujem preopterecenju jer posle onih reklama i poruka na risiverima, osecam da i babe od 90 godina hoce EON jer je to nesto novo, uklanja pore, podmladjuje itd itd ...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Re: ... 07.09.2017. 10:49 #638840

status: user
broj poruka: 90
Ne razumem sta ne razumes? Kakvog googla? U okviru aplikacija imas Web browser, preko njega na Samsung J seriji nece ni da otvori eon.tv a na K seriji nece da pusti stream odnosno ucita sajt ali nekompletno. Nema tu nikakvog googla kad je tv u pitanju, osudjen si na integrisani browser, gamad zna koji je i blokira ga. Ali zato je tu nesto trece... A na tom trecem eon.tv jede RAM ko lud ali makar radi. Necu reci na cemu da gamad i njega ne izblokira. A hoce cim napisu app za tu marku televizora.

Sto se tice rentiranja D3 risivera, samo prvi se ne placa a za svaki dodatni se placa jednokratno prikljucna taksa od 5000 rsd. Kasnije se placa mesecna renta za svaki sledeci od po 290 rsd. 2000 din je taksa za karticu koja ide u tv pri cemu se gubi funkcionalnost televizije u nazad i video kluba. Znaci ona samo otkljucava digitalne kanale i dodaje EPG da znas sta gledas. D3 risiver je svakako bolja varijanta iako je jednokratno skuplja.


:: Nerazumem sad mozes da pokrens i preko googla ako imas smart tv ne trazi ti nista..
:: Zajebi aplikaciju!!
::
:: AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200
:: Cooler Master 212 EV
:: Motherboard ASUS M5A99FX PRO R2.0
:: Kingston HyperX Blue 2x4 gb 160
:: Sapphire Vapor-X R9 280X 3G D5
:: SSD OCZ Agility 3 60gb
:: 1.5 WD+500gb W
:: Chiftec CX-05B-
:: Chiftec 850 Nit
::
:: :: Druze, govorim o aplikaciji za smart televizore koja radi samo sa najskupljim paketima. Bez veze shizish. Inace meni to sranje ne treba osim ako ne radim capture preko frapsa pa posle isecem i iskompresujem, da akam kompjuter zbog glupavog eona ne pada mi na pamet, a vidim i prilicno je jadno ocenjen na playstore-u tako da cao prijatno dzaba ste krecili i mazali oci narodu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 07.09.2017. 10:52 #638841

status: user
broj poruka: 1620
Aplikacija ko aplikacija je ok.
Velike su prednosti što radi na svakom pretraživaču, ima pregled 7 dana unazad umesto dosadašnjih 3, nema prekida pri prelasku sa jednog na drugi snimak kada se pušta neki snimak od npr. prekjuče, mnogo brže reaguje od D3GO, mogu da se premotavaju HD kanali (ovo sam dugo čekao pošto gledam nešto u HD-u, odem da `pustim vodu`, da izvinete, i onda ne mogu da premotam snimak ko čovek nego gledam smeće sliku), korišćenje 5 uređaja umesto dosadašnja 3, brisanje 2 uređaja mesečno umesto 1, SmartTV aplikacija.

E sad, ljudi iz SBB-a su klasišni cigani!!!

Pitate se zašto? Evo objašnjenja:

Pa zato što `5 uređaja` nije stvarno 5 uređaja jer se svaki pretraživač registruje kao `novi uređaj`, bez obzira na to što je možda pokrenut na istom računaru!

Samim tim ono `brisanje 2 uređaja` pada u vodu pošto ja, koji sam juče samo isprobao EON na svim pretraživačima jednog istog računara, danas mogu da obrišem samo 2 pretraživača (tzv. `uređaja`, po njihovom!) i onda moram da čekam punih mesec dana da bih stvarno koristio više uređaja! Šta bi se desilo da pretraživač mora da se reinstalira? Da pogodim, opet postaje `novi uređaj`? (ovo ću posle testirati)

https://image.prntscr.com/image/Qu5XfMptRbyGvDmArWKZ1w.png

https://image.prntscr.com/image/2IEHxuOuTzSRXmHKUhlJaA.png

SmartTV aplikacija je velika prednost pošto nema zajebancije sa mišem/tastaturom i na lak način može sa daljincem da se gleda TV, kao što bi to i trebalo. ALI OGRANIČENJA SU PREVELIKA: aplikacija postoji samo za odabrane NOVE modele TV-a, i to isključivo za Samsung i Sony. Čak ni ovo ne bi bio preveliki problem da nisu ograničili korišćenje na samo 1 SmartTV. Naravno da može preko pretraživača na TV-u, ali to je preveliko gubljenje vremena za nešto što bi trebalo prilično jednostavno da funkcioniše, zar ne?

https://image.prntscr.com/image/39mktppOQmiaQ7J_n7tmIA.png

A šta u sledećoj situaciji: Npr. ja se danas odlučim za kupovinu novog Samsung TV-a i sve bude super narednih godinu dana. Posle godinu dana dobijem obaveštenje da aplikacija prestaje sa radom na Samsung televizorima i nikom ništa... Ovo smo do sada nebrojeno puta videli (Skype, YouTube itd.) i neizvesno je da se može desiti i sa EON-om.

Inače, baš sam ovih dana razmišljao da kupim LG 55UH605V i sada dušmani pokušavaju da me pređu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drcika re 07.09.2017. 10:53 #638842

status: user
broj poruka: 30
jeste interfejs bolji... al necu da gledam aplikaciju nego tv program...
nesto je brzi..
a svi ovi sto hvale eon neka probaju
da sa jednog kanala nebitno kog prebace na bilo koji drugi.. pricam za racunar
eon nema `omiljene` kao d3go
na d3go bugvalno 1 klikom misa predjem sa rts1 na rts2
na eonu potreban je citav skup operacija da bi to izvrsio
i onda pametni kazu eon laksi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: re 07.09.2017. 11:06 #638843

status: user
broj poruka: 1620
:: jeste interfejs bolji... al necu da gledam aplikaciju nego tv program..

Dobro rečeno.

:: nesto je brzi.
:: a svi ovi sto hvale eon neka probaj
:: da sa jednog kanala nebitno kog prebace na bilo koji drugi.. pricam za racuna
:: eon nema `omiljene` kao d3g

:: na d3go bugvalno 1 klikom misa predjem sa rts1 na rts
:: na eonu potreban je citav skup operacija da bi to izvrsi

Što se ovoga tiče, samo u pretragu kucaš rts i isti iskoči za sekund.

edit1:
Pardon, sad vidim da mora prvo da se klikne na `Kanali` pa onda pod pretragom kanala da se pretražuje...

:: i onda pametni kazu eon laksi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Uzmi LG 07.09.2017. 14:12 #638847

status: user
broj poruka: 90
Osim ako nisi totalni kreten da zbog nekih majmunskih aplikacija bacas pare na sljamsung. IPS panel pisa u usta kojekakvim chimei sharp au optronics itd. govnima koja eto samo tu crnu boju malo lepse prikazuju mada sve se da nastelovati. Zvuk na LG-u je jebac mile majke, tresu dvosistemci da ogluvis i mnogo je manje distorzije. Jedino sto mi ide na djoku kod LG-a su ciganski izradjeni daljinci mada ako je to faktor za izbor televizora jebes cak i to. Meni je samo zao sto LG nema TuneIn app, ali se TuneIn toliko izfusherisao da mi je svejedno. Skajp na televizoru, fejs na televizoru i ostali bloatware iako imam 3.5GB za aplikacije mi IPAK ne treba.

Sto se Eona tice - okrenes 19900 i zamolis da ti obrisu uredjaje i pazis. Ja ne koristim 10 browsera vec samo Firefox i kao sto rekoh icicu na portal samo kada bude trebalo nesto da se snima Fraps-om. U ostalim slucajevima Eon je samo bespotrebni nedovrseni visak od servisa koji ne moze niti ce ikad moci da zameni D3 risiver. Jos me ubedite i da je lepsa slika na njemu nego na risiveru pa da se zapitam da li ste sasvim normalni.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Uzmi LG 07.09.2017. 18:23 #638858

status: user
broj poruka: 1620
:: Osim ako nisi totalni kreten da zbog nekih majmunskih aplikacija bacas pare na sljamsung.

Rekoh `pokušavaju da pređu`, ne i da u tome uspevaju .

::IPS panel pisa u usta kojekakvim chimei sharp au optronics itd. govnima koja eto samo tu crnu boju malo lepse prikazuju mada sve se da nastelovati.

Ne znam sa kakvim si se ti susretao, ali ja već imam tri Samsung SmartTV-a stara po nekoliko godina i zadovoljan sam i dalje. Ništa im ne fali - ni boji, ni crnoj pozadini, niti zvuku.

::Zvuk na LG-u je jebac mile majke, tresu dvosistemci da ogluvis i mnogo je manje distorzije.

Zvuk na novom TV-u sam ovako rešio pa me to apsolutno ne zanima: https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=65201&forid=10&katid=4

::Jedino sto mi ide na djoku kod LG-a su ciganski izradjeni daljinci mada ako je to faktor za izbor televizora jebes cak i to.

Naravno da je to veliki faktor - pa to je deo TV-a koji, u stvari, svi najviše koristimo, zar ne? J**eš uređaj ako nema prave kontrole.

::Meni je samo zao sto LG nema TuneIn app, ali se TuneIn toliko izfusherisao da mi je svejedno. Skajp na televizoru, fejs na televizoru i ostali bloatware iako imam 3.5GB za aplikacije mi IPAK ne treba.

Ovde si malo promašio poentu... Aplikacije nisam spomenuo zbog toga da li ih koristimo ili ne, već zbog toga što iste gube podršku na TV-ima koji se često prodaju zbog reklame za tu aplikaciju, koju zalepe na proizvod ili kutiju istog...

Evo, imam i u kući konkretan primer matorog Philips-a sa upravo tim problemom: https://image.prntscr.com/image/mcnMt1PIRBmDkS3w5afBQw.png

A šta ti to treba od aplikacija?
Zašto je Skype `bloatware` ako neko ima i kameru za TV pa voli preko velikog ekrana da se gleda sa rodbinom i prijateljima?
Zašto si bacao pare na SmartTV ako ne koristiš njegove mogućnosti? Ja sam to platio i koristim (ne svaki dan, ali svakako koristim). Bilo bi izuzetno glupo da je suprotno.

:: Sto se Eona tice - okrenes 19900 i zamolis da ti obrisu uredjaje i pazis. Ja ne koristim 10 browsera vec samo Firefox i kao sto rekoh icicu na portal samo kada bude trebalo nesto da se snima Fraps-om. U ostalim slucajevima Eon je samo bespotrebni nedovrseni visak od servisa koji ne moze niti ce ikad moci da zameni D3 risiver. Jos me ubedite i da je lepsa slika na njemu nego na risiveru pa da se zapitam da li ste sasvim normalni

Većina nas je samo Firefox do sada koristila za D3GO, jer do sada nije ni radio na drugim pretraživačima... Sada, kad radi, šta me sprečava da slučajno ukucam eon.tv u neki drugi pretraživač i slučajno ga pokrenem u istom? Ili jedan pretraživač prosto postane problematičan pa smo prinuđeni da koristimo drugi. - Ovakva `akcija` povlači automatsku rezervaciju jednog uređaja, što nikom od nas ne treba.

I pusti me tog paženja. Ako si imao imalo iskustva sa tim pacijentima, trebalo bi da i sam znaš kako gomilu puta prosipaju neke priče i jednostavno neće da urade to što si ih zamolio.
Uostalom, je l` u njihovim uputstvima i na sajtu napisano `pet pretraživača` ili `pet uređaja` ili je to na mom sajtu? Nije moje da pazim i da ih MOLIM za nešto što su sami obećali, već je njihovo da ispoštuju i pruže ono što su napisali, zar ne?

Na jednoj adresi mi je mnogo lakše da izvedem brisanje svega sa naloga jer imam pristup preko Beogrid mreže, a tu rade normalni ljudi, koji svojim korisnicima mogu i uvek vole da izađu u susret (ili bar stvarno pokušaju), ali u drugom stanu... kataklizma!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: Uzmi LG 07.09.2017. 19:36 #638865

status: user
broj poruka: 2480
Moram da primetim, da i ti drugi proizvodjaci isto prave IPS panele. Ono sto ti mislis da je IPS panel bolji od VA panela. Sa tim se ne slazem, svaki ima svoje prednosti i mane. Meni je recimo VA ipak malko bolji zbog drasticno boljeg kontrasta i toga sto nema probijanja pozadinskog osvetljenja. Samsung ima PLS koji je ekvivalent IPS-u.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | AORUS 1080Ti | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: Osim ako nisi totalni kreten da zbog nekih majmunskih aplikacija bacas pare na sljamsung. IPS panel pisa u usta kojekakvim chimei sharp au optronics itd. govnima koja eto samo tu crnu boju malo lepse prikazuju mada sve se da nastelovati. Zvuk na LG-u je jebac mile majke, tresu dvosistemci da ogluvis i mnogo je manje distorzije. Jedino sto mi ide na djoku kod LG-a su ciganski izradjeni daljinci mada ako je to faktor za izbor televizora jebes cak i to. Meni je samo zao sto LG nema TuneIn app, ali se TuneIn toliko izfusherisao da mi je svejedno. Skajp na televizoru, fejs na televizoru i ostali bloatware iako imam 3.5GB za aplikacije mi IPAK ne treba
::
:: Sto se Eona tice - okrenes 19900 i zamolis da ti obrisu uredjaje i pazis. Ja ne koristim 10 browsera vec samo Firefox i kao sto rekoh icicu na portal samo kada bude trebalo nesto da se snima Fraps-om. U ostalim slucajevima Eon je samo bespotrebni nedovrseni visak od servisa koji ne moze niti ce ikad moci da zameni D3 risiver. Jos me ubedite i da je lepsa slika na njemu nego na risiveru pa da se zapitam da li ste sasvim normalni
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 07.09.2017. 19:46 #638866

status: user
broj poruka: 1992
http://tinyurl.com/ybaectmd
+
http://tinyurl.com/y7rxq5nn
=
...

dok je ovaca bice i sisanja .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner D3Go ili EON su ipak kerin qrac... 09.09.2017. 08:56 #638893

status: user
broj poruka: 7761
D3Go ili EON su ipak kerin qrac i rade kako treba samo i iskljucivo na SBB domenu...

Cim se kacis na net preko nekog drugog provajdera spisak dostupnih kanala pada drasticno...

Pri cemu je drzavna lokacija provajdera nebitna... tj. i preko i u tamnom vilajetu zvanom Srbistan ako D3Go servisu ne pristupas kroz SBB broj dostupnih kanala pada na ispod broja prstiju obe ruke...

Odem na Divcibare i tamo u pansionu imaju dobar net nekog lokalnog kablovskog operatera koji im dobacuje i internet a koji ima bar 50 kanala sa lokalni tv stanica od Valjva i Loznice do Cackalice... rekoh hajde da probam D3Go za koj moj ga placam kad ono pacetina od dostupnih samo ovi nacionalni kanali i kojekakve lokalne tv stanice (koje pruza i lokalni kablovski operater) i to je to...

Prosli mesec odem u Austriju kad tamo sve na svapskom i nista ne razumem sta divane... opet rekoh daj bre taj D3Go da ne boravi za dzaba... kad ono ista situacija kao kod nas... broj dostupnih kanala drasticno pade...

A kad malo bolje razmislim pre cetiri godine je potpuno isto bilo u CH...

Tako da mi je upotrebna vrednost D3Go/EON prilicno smehotresna ako se ima u vidu da pristup servisu koji omogucava punu funkcionalnost mora da bude kroz SBB domen...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 Re: 28.07.2018. 20:37 #648146

status: user
broj poruka: 2413
Ovaj EON je najveće đubre od 160 kanala jedva 6 da rade u CG.Blokirali su SK HD-6 a 7-10 rade ne kontam uopšte kažu geoblocking.Čak su blokirali i RTS a bitno je da pink radi preko mtel mreže u CG.Ne razumem zašto SK 1 radi preko Mtel turist pripaida.

http://www.speedtest.net/my-result/6307136832
http://valid.x86.fr/v6q36g

Mikishon

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: SBB-ovo EON šibicarenje 30.07.2018. 12:09 #648180

status: user
broj poruka: 1118
Kod mene nisu bili mesec dana da zamene kablove. A naravno racun je isao. Jedva cekam raskinem ugovor i uzmem vip home.

:: Nisam isprobao aplikaciju na telefonu jer me ponajviše zainteresovala aplikacija za SMART TV
::
:: Naime, preporučuju se Sony i Samsung modeli iz 2017. godine (slovima : dve hiljade sedamnaeste godine).
::
:: Kada im objasniš da je makar što se Samsunga tiče to M(U) serija (stiže valjda kod Mađara ubrzo) prave se ludi ali s obzirom da samo teški psihijatrijski slučajevi rade u kol centru i razumeju se u tehniku kao marica u krivo muško spolovilo za očekivati je da kao i nadređeni im - VEZE BLAGE NEMAJU
::
:: Elem, šlag na tortu je što se EON može na SMART televizorima koristiti isključivo uz najskuplje pakete.
::
:: Srećom, svi ti televizori iz ``2017.`` godine imaju browser koji vrti flash tako da i nije neophodno budžiti skarabudženu budževinu od aplikacije, tako da su slepci sami sebi pucali u noge iz topa visokog kalibra
::
:: Šta će stoka osim da pokuša da ućari koji dinar naivnim klijentima. Još kad videh u yt klipu sopstveni app store iz ``2017.-te`` ...
::
:: Nego žao mi je majstora koji je vrlo pedantno izvukao kanalice po stanu inače ode ja na satelitsku tanjiraču i VIP net. Zgadiše mi se na svim nivoima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 30.07.2018. 13:15 #648182

status: user
broj poruka: 4225
Laki bježi od Vipa.
Ništa ti drugo neću reći. Da nije šibicara kao Vip, drugi bi bili bolji.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: re 30.07.2018. 13:16 #648183

status: user
broj poruka: 1118
Hvala na savetu.
:: Laki bježi od Vipa
:: Ništa ti drugo neću reći. Da nije šibicara kao Vip, drugi bi bili bolji
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow ShitEON 30.07.2018. 22:40 #648194

status: user
broj poruka: 1038
Djubre jedva rade 3 kanala u Spaniji... kakvi smaraci.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ShitEON 01.08.2018. 15:10 #648224

status: user
broj poruka: 7761
EON se normalno moze koristiti samo tamo gde posluje investicioni fond `Kolberg Kravis Roberts` tj Telemah/SBB grupa... i to samo ako mu pristupas iz njihovog domena...

Ako mu pristupas sa Telekom Srbija domena velika je sansa da ce raditi samo 10-tak kanala uglavnom onih nebitnih i najmanje trazenih...

RTS SAT radi gde god bio...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Djubre jedva rade 3 kanala u Spaniji... kakvi smaraci.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs