Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Besplatan program za skidanja/kopiranje drajvera sa računara
STRANA 1 OD 1
arogan Besplatan program za skidanja/kopiranje drajvera sa računara 12.09.2017. 18:33 T65229

status: user
broj poruka: 524
Drugar mi ima ogoljen Windows XP i matrični štampač pod emulacijom IBM Proprinter II.
Pošto nije Plug nad Play (to sa ovom temom nema veze) idemo na ručno dodavanje drajvera za štampač, ponudi nam LTT1 port, prebacimo ga na USB (na tom je kablu), sa leve strane ima u ponudi IBM, kada ga obeležimo - nastaje problem - u ponudi nema nijedan IBM Proprinter, poslednji je IBM Network .... ?!. Ovo je jako čudno jar na svakom XP-u koji sam ja instalirao (full instalacija) je imao u ponudi mnogo tipova IBM Proprinte-ra, pa i ovaj II koji mi sada treba.

Pitanje: Kojim programom (imao sam ga pre 10 godina, zaboravio sam ga) mogu na svom računaru da očitam drajvere, da odaberem IBM Proprinter IIi da ga sačucam na flešu, a zatim odem kod druga pa kliknem na Have disk, pa odaberem taj folder i on mi ponudi drajver (kao da sam ga skinuo sa Net-a kao INF fajl). Mislim da je to program bio DriverCopier ili DriverCollection ili slično (ne pamtim ništa od pre 10 godina :).
Pitanje rezervno: - gde na Net-u ima drajver za IBM Proprinter II za Win XP, ako je to lakši postupak od onog opisanog u gornjem pasusu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Besplatan program za skidanja/kopiranje drajvera sa računara 12.09.2017. 18:51 #638962

status: user
broj poruka: 18940
Najlakse je da skines SnappyDriver ili DriverPackSolution i instaliraj po automatizaciji.


:: Drugar mi ima ogoljen Windows XP i matrični štampač pod emulacijom IBM Proprinter II
:: Pošto nije Plug nad Play (to sa ovom temom nema veze) idemo na ručno dodavanje drajvera za štampač, ponudi nam LTT1 port, prebacimo ga na USB (na tom je kablu), sa leve strane ima u ponudi IBM, kada ga obeležimo - nastaje problem - u ponudi nema nijedan IBM Proprinter, poslednji je IBM Network .... ?!. Ovo je jako čudno jar na svakom XP-u koji sam ja instalirao (full instalacija) je imao u ponudi mnogo tipova IBM Proprinte-ra, pa i ovaj II koji mi sada treba
::
:: Pitanje: Kojim programom (imao sam ga pre 10 godina, zaboravio sam ga) mogu na svom računaru da očitam drajvere, da odaberem IBM Proprinter IIi da ga sačucam na flešu, a zatim odem kod druga pa kliknem na Have disk, pa odaberem taj folder i on mi ponudi drajver (kao da sam ga skinuo sa Net-a kao INF fajl). Mislim da je to program bio DriverCopier ili DriverCollection ili slično (ne pamtim ništa od pre 10 godina :).
:: Pitanje rezervno: - gde na Net-u ima drajver za IBM Proprinter II za Win XP, ako je to lakši postupak od onog opisanog u gornjem pasusu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: imarkovic 12.09.2017. 19:10 #638963

status: user
broj poruka: 524
Verovatno je to sto mi treba. Probaci sutra pre podne pa javljam (kući nemam Win XP)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 12.09.2017. 20:24 #638965

status: user
broj poruka: 3104



Ne bih odmah jurio da koristi Driver pakete zato sto mozda ne sadrze drivere koje terenutno ima i koji mu rade, nego bih isao na onu ideju sa kojem je otvorio temu, tj. da izvuce drivere iz Windowsa.

Za to moze da koristi npr Driver Booster (al trazi serijski broj), ili pak onaj program sa Hirens Boota zaboravio sam mu ime.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 12.09.2017. 20:54 #638966

status: user
broj poruka: 18940
Moze, ali rekao je da ima osakacenu verziju win-a, mozda zato nema genericke drajvere, sem ako je neki problem sa virusima.


::
::
::
:: Ne bih odmah jurio da koristi Driver pakete zato sto mozda ne sadrze drivere koje terenutno ima i koji mu rade, nego bih isao na onu ideju sa kojem je otvorio temu, tj. da izvuce drivere iz Windowsa
::
:: Za to moze da koristi npr Driver Booster (al trazi serijski broj), ili pak onaj program sa Hirens Boota zaboravio sam mu ime.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.09.2017. 20:58 #638967

status: user
broj poruka: 9460
Izfolte:
http://www.majorgeeks.com/files/details/driverbackup.html

Imas i na Hirens bootCD 10.6 slican, free. pa biraj. Oba ce ti zavrsiti posao.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: Srdjanc Re: imarkovic 12.09.2017. 21:00 #638968

status: user
broj poruka: 524
Više mi se sviđa ideja od Srdjanc.
U prvom trenutku sam pomislio da su SnappyDriver ili DriverPackSolution kratki programi za kopiranje (sakupljanje) drajvera sa postojećeg računara koji ih ima u neki fajl, koji se može kopirati na računar koji nema te drajvere i ići na opciju `Have disk`.
Ako su to programi koji se instaliraju da bi sa Net-a automatski skinuli drajvere, onda ću to u krajnjoj nuždi.

Ja sam pre postavljanja ove teme gledao Hirens Boot 10.4 ali nema nijednog programa koji počinje da Drv, mora da je pod nekim drugim imenom, ali sećam se da sam to koristio pre 10-tak godina za neke 56k PCI modeme ...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.09.2017. 21:07 #638969

status: user
broj poruka: 9460
Pogledaj post iznad, mozda si preskocio dok si pisao svoj.

Ima na HBCD 10.6 Driver Backup programce koje ja koristim redovno. Ovaj sa majorgeeks ce ti isto odraditi posao.

EDIT:
Sad pogledao, ima ga i na HBCD 10.4, isti program, ista verzija kao i na 10.6 HBCD-u.
Vidi ovde pod `bakup tools`
http://www.hirensbootcd.org/hbcd-v104/

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: gilopile 12.09.2017. 21:36 #638970

status: user
broj poruka: 524
Sada sam se setio, upravo je to Driver Backup, to je taj program. Danas pre podne sam pokušao da ga aktiviram sa Hirens-a ali je izbacivao grešku, pa sam ga zanemario. Sada, kada sam siguran da je to taj program, siguran sam, sad mi palo na pamet, da je greška bila jer nisam na tom računaru imao administratorska ovlašćenja.
Probaću sutra si Hirens-a pa javljam, mislim da neće biti potrebna verzija sa Net-a, jer je u pitanju Win XP, a Hirens je otprilike to godište.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: gilopile 13.09.2017. 17:50 #638987

status: user
broj poruka: 524
Bio sam danas pre podne kod drugara.
Sa Hirens-a nije hteo da pokrene DriverBackup (falio neki dll fajl) ali samga uspešno skinuo sa majorgeeks-a.
Lepo mi očita sve drajvere (otprilike kao Device menager), međutim, od štampača ni traga ni glasa, imam instaliran neki laser Canon i pomenutu IBM Proprinter II (koji je ručno instaliran jer nije Plug and Play). Međutim, nijedan od ta dva štampača nemam na spisku pa ne mogu ni da uradim bekap drajvera.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.09.2017. 18:01 #638988

status: user
broj poruka: 9460
Hmm, kako nema? Ako ga ima u device manager-u, morao bi ga iskopati.
Bas cudno.
Evo i ja imam neku matoru USB TV kartu/composite koju sam isto manuelno instalirao i uredno mi prikaze tih par fajlova drajvera za backup.
Ako stvarno ne moze, onda u potragu za drajverima na netu za taj printer.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: gilopile 13.09.2017. 18:35 #638990

status: user
broj poruka: 524
Na Windows XP nema nijedan štampač u Device Menager-u, pa ga nije ni preslikao u DriverBackup. Inače stvari vidljive u device menageru, kada `razbijem` + ispred njih, pojave mi se INF fajlovi i to bukvalno za sve što postoji osim štampača.

Na nekoliko mesta na Net-u sam pokušao da nađem IBM Proprinter II za Win XP ali bezuspešno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Štampači se 13.09.2017. 22:44 #638994

status: user
broj poruka: 4228
u Device Manager-u nalaze samo kada nemaju drajver. Kada se drajver instalira nestanu iz Divajs Menadžera. Tada se nalaze u onome što se nekad davno zvalo Print Menadžer, a sada se vidi kao instalirani štampači kada je pokrenut Spooler servis.

Ako taj program `kupi` drajvere samo za uređaje koji se vide kao instalirani u Divajs Menadžeru možda nema ništa od toga.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Štampači se 13.09.2017. 22:51 #638995

status: user
broj poruka: 18940
...Control panel-devices and printers


:: u Device Manager-u nalaze samo kada nemaju drajver. Kada se drajver instalira nestanu iz Divajs Menadžera. Tada se nalaze u onome što se nekad davno zvalo Print Menadžer, a sada se vidi kao instalirani štampači kada je pokrenut Spooler servis
::
:: Ako taj program `kupi` drajvere samo za uređaje koji se vide kao instalirani u Divajs Menadžeru možda nema ništa od toga
::
:: Pozdrav
::
:: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.09.2017. 22:58 #638996

status: user
broj poruka: 9460
Vladarce, uglavnom program nije Ljubisa Trgovcevic :D Iz .ini fajla ce videti koji fajlovi sacinjavaju drajver i izvucice ih iz lokacije gde ih parametri iz .inf pobaca. E sad, zasto je taj .inf u ovom slucaju nevidljiv za taj program, ne bih znao.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Lepo sam napisao da ne znam kako taj program radi. 13.09.2017. 23:21 #638997

status: user
broj poruka: 4228
Arogan je sam pomenuo Divajs Menadžer i plusiće.

Ne sumnjam u valjanost tog programčića.

WinXP je čuvao ranije inf datoteke u Windows-Inf folderu, a čini mi se da je bio i Windows-Inf-Other.

EDIT: eto, nisam znao da ni beksleš nije dozvoljen na forumu.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: vladarko 14.09.2017. 10:45 #638999

status: user
broj poruka: 524
Da razjasnim pluseće.
Pojavljuju se u DriverBackup-u.
Na spisku uređaja, koji je malte ne identičan Device Menager-u, ispod svakog uređaja (npr. mrežna kartica Realtec ima plusić. Kada se na njega klikne, `razbije se` i otvori se spisak ini fajlova.
U device menageru ima plusuć samo ispred vrste uređaja, na primer mrežna katica. Kada se razbije pojavljuje se Realtec, ali ispred realtec-a nema plusić kao što ima u DriverBackup-u.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: vladarko 14.09.2017. 13:54 #639000

status: user
broj poruka: 4228
Hvala! Moja je greška što sam pisao o programu koji ne poznajem. Da sam poznavao znao bih na šta misliš. Izvinjavam se.

Pozdrav!

Vlada

:: Da razjasnim pluseće
:: Pojavljuju se u DriverBackup-u
:: Na spisku uređaja, koji je malte ne identičan Device Menager-u, ispod svakog uređaja (npr. mrežna kartica Realtec ima plusić. Kada se na njega klikne, `razbije se` i otvori se spisak ini fajlova
:: U device menageru ima plusuć samo ispred vrste uređaja, na primer mrežna katica. Kada se razbije pojavljuje se Realtec, ali ispred realtec-a nema plusić kao što ima u DriverBackup-u
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan REZERVNA VARIJANTA - Ima li na Net-u drajvera za IBM Proprinter II 14.09.2017. 21:55 #639016

status: user
broj poruka: 524
Pošto još ni uz vašu pomoć ne mogu da uradim bekap drajvera sa mog računara gde imam `stoninu` IBM Proprintera pa i ovaj II koji mi treba, da li na Net-u negde mogu da skinem drajver za XP ili samo za Proprinter II ili za sve modele Proprinter ili za sve IBM-ove matrične štampače. Ne verujem da bi i ovaj treći fajl zauzeo mnogo MB, na kraju imam brzi Net i mogu da čekam celu noć.
Pokušao sam na nekim sajtovima, ali odmah registracija, iskačući prozori, virusi ...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs