Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 10 nocna mora
STRANA 1 OD 2  
3277 Windows 10 nocna mora 14.09.2017. 11:14 T65233

status: user
broj poruka: 90
Laptop sa Windowsom 10 je neko vreme bio nakacen na TV preko hdmi kabla pri cemu je radio na 1920x1080@60p dok je built-in ekran na laptopu 1366x768.
E sad posto sam TV vratio da sluzi onome cemu i sluze televizori (za ispiranje mozga radnom narodu a za uzivanje dokonom) ikonice mi non stop prave problem, odnosno poslednji red non stop bezi, ne mogu da ih poredjam kako hocu, itd.

Probao sam razne varijante, brisao IconCache.db preko .bat fajla sa nekog sajta, maltretirao se i verujte razmisljam da li da rusim sistem zbog ovoga jer mi stvarno trenira zivce opasno.

Grafika je integrusa, Intel HD 620, cpu nebitan, ostalo sve nebitno, bitno je samo da mi neka dobra dusa odavde pomogne da nadjem resenje da sistem zaboravi taj TV jer koju god rezoluciju da stavim, 1280x720 primera radi, sve se ponasa naj nor mal ni je...

A onom smradu koji je pisao 10tku da porucim - XP je za 10tku institucija a 7mica je GOSPOD BOG za ovo govno od sistema. Ali jbg monopol na svetskom nivou... Bas bih voleo da ih kao i google zakolju za 2.4 mlrd dolara ili evra, ali sta je to za deBila Gejtsa, jedan ili dva odlaska u kafanu sa bliskim saradnicima na nekoj egzoticnoj destinaciji : ) : ) : )
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Pogledaj skaliranja 14.09.2017. 14:02 #639001

status: user
broj poruka: 4228
Windows
Desni klik na desktop i Display Settings.

i Intel.
Dođi do podešavanja drajvera (kod mene se to zove Svojstva Grafika kada kliknem desnim na desktop) i imaš na Genral i Media.

Možda i nije ovo, ali probaj.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Kolega 14.09.2017. 15:38 #639003

status: user
broj poruka: 90
Ja kao da sam pitao za pumpu za vodu koja ne nabija pritisak i samim tim se motor ne hladi a vi rekli proverite da li vam je ispustio rezervni tocak i pritom ste zaboravili da kazete na koliko bara da ga napumpam.

Sve mi mirise na fresh install uskoro. Pod uslovom da ne izguglam neko resenje naravno jer je ovaj forum propao odavno. Molim admina da unisti temu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kolega 14.09.2017. 15:47 #639004

status: user
broj poruka: 18940
Kad je propao i pomirio si se s tim da mozda neces dobiti 100% tacnu informaciju koja ti treba, zasto onda imas potrebu da postavis temu za pomoc, bez sopstvene volje da ti iko pomogne?

Sledeci put instaliraj normalnu stabilnu poslednju verziju windows 10 koja ce da ti radi kako treba i ne kukaj kako su ti sve ladje potonule, niko nema te probleme, ti si jedini.

Verovatno ti nije bilo na kraj pameti da probas da reinstliras drajver za graficku?


:: Ja kao da sam pitao za pumpu za vodu koja ne nabija pritisak i samim tim se motor ne hladi a vi rekli proverite da li vam je ispustio rezervni tocak i pritom ste zaboravili da kazete na koliko bara da ga napumpam
::
:: Sve mi mirise na fresh install uskoro. Pod uslovom da ne izguglam neko resenje naravno jer je ovaj forum propao odavno. Molim admina da unisti temu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.09.2017. 16:57 #639005

status: user
broj poruka: 9460
Ceo taj win 10 je nocna mora. Win7 u tri klika namestim kako mi odgovara, a ovde me sacuvaj boze, ceo dan da ga ukrotis.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ovo javlja google kao prvi rezultat upita 14.09.2017. 17:12 #639006

status: user
broj poruka: 4228
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-start/desktop-icons-wont-stay-on-bottom-row-windows-10/3a53eb0b-30b0-4893-bae8-38ccbab937ed?auth=1

Pumpaj na 2 bara.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.09.2017. 17:39 #639007

status: user
broj poruka: 9460
Sta se tacno desava?
Ne pamti posle restarta poziciju ikona ili? Glupi win. Mislim da je bila slicna tema ovde, ne secam se da je uspesno resen problem, tako da ti verovatno ne gine reinstalacija zbog tog banalnog problema :D



- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Re: Kolega 14.09.2017. 18:45 #639008

status: user
broj poruka: 90
S obzirom da si ovo pisao samo da nabijes post na forumu ajd da ja isto lupim recku.
Na prvi pasus cu ti odgovoriti sa: Ako ti je sfera interesovanja psihologija onda druze lepo dogodine spremi TOI i sta vec treba za prijemni ispit pa guli 4 godine i nakon toga te nece ni zanimati odgovor na pitanje koje si postavio.
Sto se pasusa numero due tice odgovor je: STAVIO SAM OFICIJELNU VERZIJU SA M$ SAJTA, NAPRAVIO BUTABILNI FLESH ITD. Bez greske je sve proslo iz prve.
O pasusu numero tre nemam sta da kazem osim da on i jeste olicenje propasti foruma. To sto si ti zalemljivacu klikova predlozio sam URADIO ODMAH pre .bat fajla i sl.

P.S. Ne nabijaj postove sebi i ne pisi gluposti koje zna dete 3 puta mladje od tebe jer zbog takvih postova preskacem da citam tvoja baljezganja. Bez uvrede ali govorim jezikom cinjenica, ti si ovde toliko dokon da je to van zdrave pameti.

@ostali: Probacu kad budem dobre volje, ovaj mi je svojim avatarom samo ogadio sopstvenu temu a pisanijem mu je uspelo da reagujem krajnje nepristojno iako nijednu ruznu rec nisam napisao.


:: Kad je propao i pomirio si se s tim da mozda neces dobiti 100% tacnu informaciju koja ti treba, zasto onda imas potrebu da postavis temu za pomoc, bez sopstvene volje da ti iko pomogne?
::
:: Sledeci put instaliraj normalnu stabilnu poslednju verziju windows 10 koja ce da ti radi kako treba i ne kukaj kako su ti sve ladje potonule, niko nema te probleme, ti si jedini.
::
:: Verovatno ti nije bilo na kraj pameti da probas da reinstliras drajver za graficku
::
::
:: :: Ja kao da sam pitao za pumpu za vodu koja ne nabija pritisak i samim tim se motor ne hladi a vi rekli proverite da li vam je ispustio rezervni tocak i pritom ste zaboravili da kazete na koliko bara da ga napumpam
:: ::
:: :: Sve mi mirise na fresh install uskoro. Pod uslovom da ne izguglam neko resenje naravno jer je ovaj forum propao odavno. Molim admina da unisti temu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Ovo javlja google kao prvi rezultat upita 14.09.2017. 18:49 #639009

status: user
broj poruka: 90
Pumpam na 2 bara : ) A ako tvoj link pomogne prestajem da pusim a pusim 2 i po kutije : )


:: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-start/desktop-icons-wont-stay-on-bottom-row-windows-10/3a53eb0b-30b0-4893-bae8-38ccbab937ed?auth=
::
:: Pumpaj na 2 bara
::
:: Pozdrav
::
:: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: ... 14.09.2017. 18:52 #639010

status: user
broj poruka: 90
Tacno se desava kada ih sortiram i hocu recimo recycle bin da stavim skroz dole desno da se zbrka poslednji red a isto se desava i kad hocu da This PC bude skroz gore levo. Ne znam sta ga je toliko naljutilo, mozda nisam trebao da potcenjujem mocni 15.6 ekran u 1366x768 sa svemocnim 32`` fullhd-om : )


:: Sta se tacno desava
:: Ne pamti posle restarta poziciju ikona ili? Glupi win. Mislim da je bila slicna tema ovde, ne secam se da je uspesno resen problem, tako da ti verovatno ne gine reinstalacija zbog tog banalnog problema :D
::
::
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Svakoga dana 14.09.2017. 19:13 #639011

status: user
broj poruka: 4228
naučim novi karakter koji PC Berza ne dozvoljava. Vidim da mi nije bio dozvolio u naslovu znakove `veće od` i `manje od`.

Upit je bio za `last row win10`. Ima tu više rešenja tog problema.

Link koji sam poslao je samo dokaz da su jako sličan problem drugi imali i rešili na način koji sam ti predlagao u prvom postu. E, sad, možda to nije rešenje tog problema koji ti stvara taj laptop. Nažalost (tvoju) ja se nisam sretao s tim problemom, iako mi je često monitor priključen na laptop koji ima integrisanu intel grafiku.

Nisam ni drveni, ni elektronski advokat imarkovica, ali nisi u pravu - njemu barem broj postova ne fali.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ajd ti lepo 14.09.2017. 19:24 #639012

status: user
broj poruka: 1991
rokni jedan Ubuntu na usb flash pa vidi kako se ponasa (testa radi)

livecd bi trebao da ispegla setovanja grafike ok, ako ne

bocni preko lan-a net ili ako ti prepozna wifi punki jedan

apt-get install arandr

eto ti lagan test grafike i da li se laptop i tv uopste gotive...

p.s.

http://tinyurl.com/y8knyrjd

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.09.2017. 19:37 #639013

status: user
broj poruka: 9460
Hmm, negde ostalo, najverovatnije u reg bazi, druga rezolucija ekrana i taj prostor, iako ga ti vidis, komp ne konta.
Ko bi znao sta sad tu raditi i gde kopati.

Reinstaliraj drajvere, probaj, nista te ne kosta, mozda sredis.
Ocisti prvo sa DDU, obavezno:
http://www.majorgeeks.com/files/details/display_driver_uninstaller.html

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper Re: ... 14.09.2017. 23:33 #639019

status: user
broj poruka: 503
Sto rece gilopile, vec je bila ta tema sa izgleda resenim problemom

https://tinyurl.com/ydas9748


:: Sta se tacno desava
:: Ne pamti posle restarta poziciju ikona ili? Glupi win. Mislim da je bila slicna tema ovde, ne secam se da je uspesno resen problem, tako da ti verovatno ne gine reinstalacija zbog tog banalnog problema :D
::
::
::
:
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 15.09.2017. 00:06 #639020

status: user
broj poruka: 9460
E da, to je valjda ta tema, dobro je iskopa. I on imao dva monitora, hmm, znaci glupavi win se tu negde zezne.

Probaj ovo sto je millanche odradio, mozda resis problem, ako nisi vec odradio ` pess key to boot from USB...`:D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 DDU i reinstalacija drajvera pomogli na trenutak... 15.09.2017. 06:43 #639023

status: user
broj poruka: 90
Ali jutros sve po starom, bezi zadnji red ali se da i vratiti... Mada koja svrha ako cu to da radim svaki put.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 15.09.2017. 08:48 #639024

status: user
broj poruka: 1991
http://www.midiox.com/zip/DesktopRestoreInstall.exe

i kako vele na forumu:

New to the thread, but not to the variations of this issue. I would recommend in this order:
1) Download the Save/Restore icon program: MIDIOX. Install it.
2) Arrange your icons the way you want, and then right click on the desktop and choose Save Desktop.... Reboot. The icons probably will not stay put.
3) Move several of your icons around the desktop, then right click on desktop and choose Sort by | Date modified. Right click and choose Refresh.
4) Right click on desktop and choose Restore Desktop. Reboot.

verovatno i ne trebau dati koraci
ajd malo da se igras i mene zanima radi li .)

p.s.

za slucaj da ti dosadi
https://pastebin.com/EwdxrgLb
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Prestani vise... 15.09.2017. 09:07 #639026

status: user
broj poruka: 7761
Ikonice ne mogu da beze zato sto nemaju noge nego mogu samo da budu dislocirane na drugo mesto iz vise razloga uglavnom zbog njihove velicine koja recimo ne dozvoljava da budu u donjem redu...

I da ne zaboravim prestani da se ponasas kao napaljena kondukterkakoja nabija postove na forumu u vezi imaginarnog problema buduci da si izgleda jedini koji ima takav problem... ILI prosto ne umes da objasnis sta te muci cakani...

Uh tek sad primetih da ti je i prethodna tema isto lozana i da si i tamo kivan na sve i svakoga...

Inace prilikom postavljanja teme na forumu pokazujes opste neobrazovanje tako da ce evenutalno neko ko bude iskusio slican problem tesko pronaci temu `bezanja ikonica` ili sta vec to bilo kad je naziv teme `Windows 10 nocna mora` umesto recimo Windows 10 problem sa ikonicama...

No dobro nisi ti jedini koji ne shvata sustinu foruma gde neko trazi pomoc i gde se pojedini (JA NE) trude da mu pomognu a da kasnije i neko drugi sa slicnim problemom moze lako da nadje resenje za problem...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kolega 15.09.2017. 11:03 #639029

status: user
broj poruka: 18940
Iz ovog posta si se otkrio, vidim da si se vratio (dbqp), nisi dugo izdrzao da budes `fin i kulturan`, pokarabasale su te obicne ikonice, dezorjentisale, tako da ignorisacu ove besmislenosti sto pises, tesko da ce neko da ti pomogne druze, prvo trebas sebe malo vise da cenis, a ne da udaras recke na forumu, uzmi radi nesto pametnije od slaganja ikonica na desktopu... Opet kazem, nisi ti tu nesto dobro instalirao.

@micika, sto svi forsiraju taj ubuntu, meni je on ruglo od distra, mnogo mi je bolji Debian, koji je njegov tata, ili CentOS.


:: S obzirom da si ovo pisao samo da nabijes post na forumu ajd da ja isto lupim recku
:: Na prvi pasus cu ti odgovoriti sa: Ako ti je sfera interesovanja psihologija onda druze lepo dogodine spremi TOI i sta vec treba za prijemni ispit pa guli 4 godine i nakon toga te nece ni zanimati odgovor na pitanje koje si postavio
:: Sto se pasusa numero due tice odgovor je: STAVIO SAM OFICIJELNU VERZIJU SA M$ SAJTA, NAPRAVIO BUTABILNI FLESH ITD. Bez greske je sve proslo iz prve
:: O pasusu numero tre nemam sta da kazem osim da on i jeste olicenje propasti foruma. To sto si ti zalemljivacu klikova predlozio sam URADIO ODMAH pre .bat fajla i sl.
::
:: P.S. Ne nabijaj postove sebi i ne pisi gluposti koje zna dete 3 puta mladje od tebe jer zbog takvih postova preskacem da citam tvoja baljezganja. Bez uvrede ali govorim jezikom cinjenica, ti si ovde toliko dokon da je to van zdrave pameti
::
:: @ostali: Probacu kad budem dobre volje, ovaj mi je svojim avatarom samo ogadio sopstvenu temu a pisanijem mu je uspelo da reagujem krajnje nepristojno iako nijednu ruznu rec nisam napisao
::
::
:: :: Kad je propao i pomirio si se s tim da mozda neces dobiti 100% tacnu informaciju koja ti treba, zasto onda imas potrebu da postavis temu za pomoc, bez sopstvene volje da ti iko pomogne?
:: ::
:: :: Sledeci put instaliraj normalnu stabilnu poslednju verziju windows 10 koja ce da ti radi kako treba i ne kukaj kako su ti sve ladje potonule, niko nema te probleme, ti si jedini.
:: ::
:: :: Verovatno ti nije bilo na kraj pameti da probas da reinstliras drajver za graficku
:: ::
:: ::
:: :: :: Ja kao da sam pitao za pumpu za vodu koja ne nabija pritisak i samim tim se motor ne hladi a vi rekli proverite da li vam je ispustio rezervni tocak i pritom ste zaboravili da kazete na koliko bara da ga napumpam
:: :: ::
:: :: :: Sve mi mirise na fresh install uskoro. Pod uslovom da ne izguglam neko resenje naravno jer je ovaj forum propao odavno. Molim admina da unisti temu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 15.09.2017. 11:15 #639032

status: user
broj poruka: 1991
meni je ubuntu testing distro i to u virtualki (nesto prckam MongoDB na njemu), moze da prode ali samo sa
apt-get install lubuntu-desktop (gnome je bulja gui, i na ssd-u smara)

ubuntu se koristi za servere i testing namene i ni za sta drugo, za krajnjeg korisnika debian je tata (kali)

sta da ti kazem kad te mrzi lupati glavom sto neki repository puca, stavis ubuntu

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 15.09.2017. 11:21 #639034

status: user
broj poruka: 18940
Mogu ti reci da mnogo klijenata koristi Ubuntu LTS, Open Suse..
Gnome2 (gnome-classic, a ne MATE) je meni die beste okruzenje koje postoji. Ultra stabilno ako znas sta radis, bolji je od Gnome3, koji jeste bulja. KDE previse zahtevan, kao i plasma, LXDE mi je ruzan, XFCE previse obican, itd. Svako po svom ukusu. Trenutno pokusavam da namestim jedan laptop, da koristi CentOS minimal sa Gnome2 okruzenjem, verzija 6.9, to ce biti bomba. Zeza me Wifi naravno.

Ali zapravo i debian se koristi za servere, ali kao i ubuntu, moze i za krajnjeg korisnika, sto da ne. Stvar je u tome sto kazes, da repository puca, zato se opredeljuju za CentOS koji ima yum, ili arch koji ima pacman, a baziran je na CentOS-u.


:: meni je ubuntu testing distro i to u virtualki (nesto prckam MongoDB na njemu), moze da prode ali samo s
:: apt-get install lubuntu-desktop (gnome je bulja gui, i na ssd-u smara
::
:: ubuntu se koristi za servere i testing namene i ni za sta drugo, za krajnjeg korisnika debian je tata (kali
::
:: sta da ti kazem kad te mrzi lupati glavom sto neki repository puca, stavis ubunt
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Re: ... 15.09.2017. 12:19 #639037

status: user
broj poruka: 90
E brate smrdis necu da citam tvoje glupetanje znaci ne interesujes me, sjasi mi sa teme ono, ja na tvoje teme ne znam da li sam u zivotu upadao. Idi bre leci se. Da li sad dbqp ili crni djavo sta to tebe zabole penis, gledaj svoja posla dokona smaracka osobo i KADA NE MOZES DA POMOGNES NEMOJ DA SE TRUDIS, a ako ti je gruvanje postova na ovom forumu prioritetan zadatak u zivotu - nasao si u kojoj ces crkvi da se molis. Arnautovic i zena malo malo pa promene ime firme, pa pib, pa ovo pa ono, tako da je forum de fakto propao. Muljaju ljudi 260 na sat, limit su probili. Bas kao i ti, onaj mali duqp i ostala banda psihopata koja je rasterala gotovo poslednjeg normalnog clana foruma.

@Ostali: (posto ja ne nabijam postove niti me to interesuje) - Sad ce da se skine lepo Creators update i fresh install sa lokalnim accountom i au pm. Rado bih roknuo Ubuntu ali jbg, Intel i M$ su u ogromnoj ljubavi a i AMeDe sa Ryzen-om je isto tako u vrlo zestokoj romansi sa istim. Mora narod da se spijunira pa to ti je.

Udjem bre u banku - svuda XP i sedmice, jel to zato sto banka mozda nema para da kupi licencirane 10tke ili zato sto nece da joj neko tamo govedo iz NSA zaviruje u poslovanje? Zapitajte se sami.


:: Mogu ti reci da mnogo klijenata koristi Ubuntu LTS, Open Suse..
:: Gnome2 (gnome-classic, a ne MATE) je meni die beste okruzenje koje postoji. Ultra stabilno ako znas sta radis, bolji je od Gnome3, koji jeste bulja. KDE previse zahtevan, kao i plasma, LXDE mi je ruzan, XFCE previse obican, itd. Svako po svom ukusu. Trenutno pokusavam da namestim jedan laptop, da koristi CentOS minimal sa Gnome2 okruzenjem, verzija 6.9, to ce biti bomba. Zeza me Wifi naravno
::
:: Ali zapravo i debian se koristi za servere, ali kao i ubuntu, moze i za krajnjeg korisnika, sto da ne. Stvar je u tome sto kazes, da repository puca, zato se opredeljuju za CentOS koji ima yum, ili arch koji ima pacman, a baziran je na CentOS-u
::
::
:: :: meni je ubuntu testing distro i to u virtualki (nesto prckam MongoDB na njemu), moze da prode ali samo s
:: :: apt-get install lubuntu-desktop (gnome je bulja gui, i na ssd-u smara
:: ::
:: :: ubuntu se koristi za servere i testing namene i ni za sta drugo, za krajnjeg korisnika debian je tata (kali
:: ::
:: :: sta da ti kazem kad te mrzi lupati glavom sto neki repository puca, stavis ubunt
:: ::
:: :: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: :: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: :: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 Re: Re: Re: ... 15.09.2017. 12:50 #639040

status: user
broj poruka: 587
Softver koji banke koriste rade na starim verzijama Win-a,nema veze sa spijuniranjem...
A stvarno si genijalac ako odmah nisi stavio creators update...
Win 10 sam koristio povremeno od prve beta verzije,a stalno sam poceo da ga koristim tek kad je izasao creators update (pre toga je bio bagovit),pa ti vidi...

AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/6GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500GB
Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager
LG W2240+Skyworth 32E3000/Windows 10 Pro x64 Creators update


:: E brate smrdis necu da citam tvoje glupetanje znaci ne interesujes me, sjasi mi sa teme ono, ja na tvoje teme ne znam da li sam u zivotu upadao. Idi bre leci se. Da li sad dbqp ili crni djavo sta to tebe zabole penis, gledaj svoja posla dokona smaracka osobo i KADA NE MOZES DA POMOGNES NEMOJ DA SE TRUDIS, a ako ti je gruvanje postova na ovom forumu prioritetan zadatak u zivotu - nasao si u kojoj ces crkvi da se molis. Arnautovic i zena malo malo pa promene ime firme, pa pib, pa ovo pa ono, tako da je forum de fakto propao. Muljaju ljudi 260 na sat, limit su probili. Bas kao i ti, onaj mali duqp i ostala banda psihopata koja je rasterala gotovo poslednjeg normalnog clana foruma
::
:: @Ostali: (posto ja ne nabijam postove niti me to interesuje) - Sad ce da se skine lepo Creators update i fresh install sa lokalnim accountom i au pm. Rado bih roknuo Ubuntu ali jbg, Intel i M$ su u ogromnoj ljubavi a i AMeDe sa Ryzen-om je isto tako u vrlo zestokoj romansi sa istim. Mora narod da se spijunira pa to ti je
::
:: Udjem bre u banku - svuda XP i sedmice, jel to zato sto banka mozda nema para da kupi licencirane 10tke ili zato sto nece da joj neko tamo govedo iz NSA zaviruje u poslovanje? Zapitajte se sami
::
::
:: :: Mogu ti reci da mnogo klijenata koristi Ubuntu LTS, Open Suse..
:: :: Gnome2 (gnome-classic, a ne MATE) je meni die beste okruzenje koje postoji. Ultra stabilno ako znas sta radis, bolji je od Gnome3, koji jeste bulja. KDE previse zahtevan, kao i plasma, LXDE mi je ruzan, XFCE previse obican, itd. Svako po svom ukusu. Trenutno pokusavam da namestim jedan laptop, da koristi CentOS minimal sa Gnome2 okruzenjem, verzija 6.9, to ce biti bomba. Zeza me Wifi naravno
:: ::
:: :: Ali zapravo i debian se koristi za servere, ali kao i ubuntu, moze i za krajnjeg korisnika, sto da ne. Stvar je u tome sto kazes, da repository puca, zato se opredeljuju za CentOS koji ima yum, ili arch koji ima pacman, a baziran je na CentOS-u
:: ::
:: ::
:: :: :: meni je ubuntu testing distro i to u virtualki (nesto prckam MongoDB na njemu), moze da prode ali samo s
:: :: :: apt-get install lubuntu-desktop (gnome je bulja gui, i na ssd-u smara
:: :: ::
:: :: :: ubuntu se koristi za servere i testing namene i ni za sta drugo, za krajnjeg korisnika debian je tata (kali
:: :: ::
:: :: :: sta da ti kazem kad te mrzi lupati glavom sto neki repository puca, stavis ubunt
:: :: ::
:: :: :: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: :: :: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: :: :: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 I opet trpaj drajvere i ludila 15.09.2017. 14:41 #639041

status: user
broj poruka: 90
Jeste jbni ssdovi su ali opet sto je mnogo mnogo je... Vec sam ga sklonio sa desktopa i pitanje je da li cu da ga vracam a na lapu nemam sta drugo... Probacu sa jos nekim registry tweakovima ali cisto sumnjam...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Re: ... 15.09.2017. 14:49 #639042

status: user
broj poruka: 18940
Windows update se radi samo po firmama(vrlo cesto ume da bude jako korisno, pogotovo kad krenes kuci dok gasis laptop), a inace svima gasim update na svim windows-ima, sto se pokazalo kao pouzdanije resenje.


:: Softver koji banke koriste rade na starim verzijama Win-a,nema veze sa spijuniranjem..
:: A stvarno si genijalac ako odmah nisi stavio creators update..
:: Win 10 sam koristio povremeno od prve beta verzije,a stalno sam poceo da ga koristim tek kad je izasao creators update (pre toga je bio bagovit),pa ti vidi..
::
:: AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/6GB DDR2 @ 800MH
:: Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500G
:: Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyage
:: LG W2240+Skyworth 32E3000/Windows 10 Pro x64 Creators update
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: Re: Re: Re: Re: ... 15.09.2017. 16:10 #639044

status: user
broj poruka: 90
Naravno da treba pogasiti apdejtove, pa pobogu zasto da ne uleti neki ransomware ili malware ili nesto 10to da lepo enkriptuje sve zive podatke i upisa se u neciji hdd. Ma zimi treba ici u sorcu i majici, ma kakvi, bez majice i u japankama, kupati se u zaledjenoj adi i suncati na zaledjenoj obali, hranu treba jesti iskljucivo termicki neobradjenu i u surovom stanju a svako ko misli drugacije je ludak. Izmedju ostalog i svako ko da M$-u 199$ za ovo djubre ali taj je stvarno zesce drknut u glavu.
Joj Sedmico i XP-u od blata cemo vas praviti. I srebra i zlata.


:: Windows update se radi samo po firmama(vrlo cesto ume da bude jako korisno, pogotovo kad krenes kuci dok gasis laptop), a inace svima gasim update na svim windows-ima, sto se pokazalo kao pouzdanije resenje
::
::
:: :: Softver koji banke koriste rade na starim verzijama Win-a,nema veze sa spijuniranjem..
:: :: A stvarno si genijalac ako odmah nisi stavio creators update..
:: :: Win 10 sam koristio povremeno od prve beta verzije,a stalno sam poceo da ga koristim tek kad je izasao creators update (pre toga je bio bagovit),pa ti vidi..
:: ::
:: :: AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/6GB DDR2 @ 800MH
:: :: Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500G
:: :: Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyage
:: :: LG W2240+Skyworth 32E3000/Windows 10 Pro x64 Creators update
:: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs