Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Win 10 trosi mb
STRANA 1 OD 1
gilopile Win 10 trosi mb 15.09.2017. 09:50 T65234

status: user
broj poruka: 9460
Evo, ovo wnogo od win-a potrosi sve MB, jer non stop nesto vuce sa neta. Kaze devojka, da za 10 dana potrosi 10GB, a toliko je inace pre trosila za mesec dana.

Posto nemam ovde win10, da li postoji neka aplikacija u njemu samom u kojoj moze videti aktivnost i potrosnju, tj. koji program i koliko vuce sa neta, pa da moze to eneble/disable...

Ja sam, koliko se secam ugasio win update...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ja mislim 15.09.2017. 10:44 #639028

status: user
broj poruka: 985
da net limiter ima apsolutno sve funkcije monitoringa neta....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 15.09.2017. 11:09 #639031

status: user
broj poruka: 9460
Ok, znam za net limiter, ali sam mislio mozda ima vec nesto u win-u sto moze da posluzi za monitoring i eventualno gasenje procesa koji vuce net.
Posto je zenskica u pitanju i nije bi u blizini, morao bih da saljem program, ne znam kako bi se ona snasla sa net limiterom :)

Na kraju krajeva, ako nema druge, stavicemo net limiter.

Nego, koja je sada aktuelna izlecena verzija?

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 15.09.2017. 11:39 #639035

status: user
broj poruka: 985
pa nema snalazenja sa limiterom,instalacija next next finish,i samo otvori program i gleda u brojeve(megabajte) i imena programa koji sta vuce koliko i gde,ne moze biti jednostavnije....cak i zenskica sa osnovnim znanjem o racunarima bi se snasla :) a zadnja verzija ima u zalivu gusara....


:: Ok, znam za net limiter, ali sam mislio mozda ima vec nesto u win-u sto moze da posluzi za monitoring i eventualno gasenje procesa koji vuce net.
:: Posto je zenskica u pitanju i nije bi u blizini, morao bih da saljem program, ne znam kako bi se ona snasla sa net limiterom :
::
:: Na kraju krajeva, ako nema druge, stavicemo net limiter
::
:: Nego, koja je sada aktuelna izlecena verzija
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 JOOOOJ 15.09.2017. 12:18 #639036

status: user
broj poruka: 90
Krvi mi se napio mater li mu jebem, sto je najgore imam ga na 2 mashine i ne zna se na kojoj je blesaviji. Nastavicu u mojoj temi...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
invincible ima 15.09.2017. 12:48 #639039

status: user
broj poruka: 25
Ides start , settings, network & internet i na kraju - Data usage - i imas prikaz po aplikaciji na - view usage details.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 15.09.2017. 15:27 #639043

status: user
broj poruka: 3104


!!!!

Windows 10 radi sa updatima kao torrent, tj jeste da ti mozes da skines update sa MS, ali mozes i sa drugih racunara koji su W10 i vec su preuzeli taj update. Tako je MS zamislio da ubrza deljenje updatova i tako je namesteno po default da i ti sharujes. Ali to bi samo povecalo protok u Uploadu.

Ja sam jednom otvorio temu za zamenu NetLimitera i jos cekam odgovor u toj temi :)

Ovo sto je invincible rekao mozda prodje, ja sam na W8.1 i ne mogu to da nadjem, mozda kod mene nema a na W10 ima.

EDIT: baci pogled na ovu listu, ja sam se sad setio ovog sajta pa cu da prelistam i ja ako mi isto zatreba kasnije
https://alternativeto.net/software/netlimiter/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
3277 Re: ... 15.09.2017. 23:37 #639052

status: user
broj poruka: 90
TO JE MOGLO DA SE ISKLJUCI ! ! !

Edit: Creators update verzija najgoreg OS-a na svetu posle Viste by M$ u mom slucaju je postavila tako da se samo medju lokalno umrezenim racunarima share-uju updateovi, dakle nema za ostale jerbo nemam Workgroup ili sta vec, nego je svaki komp on his own. Moze kazem da se gasi i treba da se gasi, pogotovo mislim na one koji imaju zaista limitiran net a ne flat konekciju. Mada i sa flat konekcijom je upload toliko jadan da nema svrhe uzurpirati ga da bi neki amer ili tuta bugarin od tebe vukao nesto za sta su zaduzeni M$ serveri.

::
::
:: !!!
::
:: Windows 10 radi sa updatima kao torrent, tj jeste da ti mozes da skines update sa MS, ali mozes i sa drugih racunara koji su W10 i vec su preuzeli taj update. Tako je MS zamislio da ubrza deljenje updatova i tako je namesteno po default da i ti sharujes. Ali to bi samo povecalo protok u Uploadu
::
:: Ja sam jednom otvorio temu za zamenu NetLimitera i jos cekam odgovor u toj temi :
::
:: Ovo sto je invincible rekao mozda prodje, ja sam na W8.1 i ne mogu to da nadjem, mozda kod mene nema a na W10 ima
::
:: EDIT: baci pogled na ovu listu, ja sam se sad setio ovog sajta pa cu da prelistam i ja ako mi isto zatreba kasnij
:: https://alternativeto.net/software/netlimiter/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs