Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Konfiguracija - pomoć
STRANA 1 OD 1
stoler Konfiguracija - pomoć 17.09.2017. 12:46 T65238

status: user
broj poruka: 324
Treba mi neka jeftinija varijanta ploče , procesora i grafike ...a pošto sam slabo u toku reko da se obratim ovde.
Ono što bih ja voleo ali ne neophodno , neki predlog konfiguracije sa A8 ili A10 procesorom jer tu rešavam i grafiku, pa onda ostane samo još ploča...

Ima li neko ideju?

Hvala unapred....



P.S. ako može neko da napiše predlog a da ne bude pre toga koliko tačno keša i za šta će se koristiti računar jer sam rekao nešto jefinije, samim tim ne nameravam da igram najnovije igrice .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Konfiguracija - pomoć 17.09.2017. 14:45 #639090

status: user
broj poruka: 1261
Pa predlozi će biti šaroliki imajući u vidu da nisi naveo limit odnosno namenu.
Evo moj recimo:
CPU: Intel G3930 - 3900 din.
MB: Asus H110M-R/C/SI - 6000 din.

Za 10k dinara završavaš traženu kombinaciju. Razlog zašto sam naveo Intel umesto AMD je zato što u ovom jeftinom segmentu AMD nema šta da traži po performansama u odnosu na Intel. Pošto ne postoji APU u Ryzen 14nm izvedbi ovi ostali, tj stari (28nm), koje bi razmatrali su inferiorni u odnosu na novije procesore. Pored toga, i Intel-ova rešenja imaju grafiku i to sasvim solidnu. Grafika u APU A-10 rešenjima jeste osetno jača od Intel-ove ali APU procesor je kilav za današnje pojmove, tako da kad se sve sabere po performansama su tu negde ali je APU osetno skuplji. Pritom treba imati na umu da se Intel-ova grafika veoma dobro i vrlo jednostavno overklokuje što dodatno povećava performanse uz već odličan procesor. Još bolja varijanta bi bila na istu ovu ploču staviti Intel G4560 procesor. Košta oko 7500 din. ali ima vrhunske performanse za cenu jer radi na 3.5GHz i ima 4 thread-a a pritom je na trenutno najnovijoj (Kaby Lake 14nm) arhitekturi. Poređenja radi, najpovoljniji A8 APU je oko 6200 din. ali ne može da prismrdi ovom procesoru po performansama tako da mu ništa ne znači solidna grafika. Sve ovo pričam iz ličnog iskustva jer posedujem obe kombinacije, i Intel i AMD, tako da sam se direktno uverio u sve što sam naveo.

- - - -
Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25`` Ultrawide 2.5k, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Crucial BX100 250GB, Storage 7TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 17.09.2017. 18:34 #639097

status: user
broj poruka: 1038
Ja bih isao na varijantu G4560 + B250 mobo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs