Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Iscupan HDMI kabl iz graficke tokom rada...
STRANA 1 OD 1
strela75 Iscupan HDMI kabl iz graficke tokom rada... 22.09.2017. 19:53 T65261

status: user
broj poruka: 1588
Ni dugmici nisu ostali
U kartici ostao metalni okvir, a na kablu ostale gole zice.

Od tada mi monitor javlja - no signal. Zamenjen kabl - nista novo.

Da li je graficka skiknula? Neka ideja kako je jos proveriti (mozda preko dvi-d na vga ulaz monitora)

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 22.09.2017. 20:21 #639282

status: user
broj poruka: 1586
pa jedino DVI da probas, ili DVI to HDMI..... to je ceo unutrasnji deo konektora iscupan, tj ostao na kablu?

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 22.09.2017. 20:56 #639287

status: user
broj poruka: 3104


Fotografisi, ovako nagadjamo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Moguce je da je ``cupanje``... 22.09.2017. 21:23 #639289

status: user
broj poruka: 10985
prouzrokovalo kratak spoj. E, sad, ili je ``otislo`` nesto u ulaznom delu monitora ili u ``izlazu`` graf. karte... Ako imas neki tv prijemnik sa HDMI ulazom, probaj, pa ces znati. Ili, nakratko, pozajmi u komsiluku neki monitor...
edit: naravno da mozes da probas i preko adapter-kabla (kako si sam naveo). Fotografisanje ovde nece pomoci - situacija je prilicno jasna i bez fotki.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.09.2017. 00:10 #639296

status: user
broj poruka: 9460
Bolja je varijanta po tebe da je se lim sa kabla odvalio, nego sa kartice. Jako je zajeban da se menja HDMI konektor na g. kartici.

Cenim da samo trebas da iscupas lim i da je sve ok sa konektorom na grafickoj. Ako nije, jbg, iskoristi drugi vid konekcije koji imas na kartici...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Samo ovo što je Torta predložio 23.09.2017. 07:21 #639305

status: user
broj poruka: 6643
Pošto si krenuo da pitaš tj. sam da odgonetneš, sistem zameni pa probaj sa drugim rezervnim - pozajmljenim je jedina moguća, sistem eliminacije će ti reći šta je. Ili servis, pa plati. Ili opet servis ako provališ šta je a nema druge pomoći. Za sve moguće kablove savet je ne raditi to `na vruće`, pa šta god proizvođači tvrdili. Parazitni izvori visokih napona - elektriciteta nikad ne spavaju i uvek su zbog ovog ili onog mogući a kamoli kod uređaja koji su već pod naponima....

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs