Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
idealan mis, svakodnevni rad
STRANA 1 OD 1
micika988 idealan mis, svakodnevni rad 24.09.2017. 12:47 T65267

status: user
broj poruka: 1992
https://ibb.co/eKOs15

iz nekog mog skromnog iskustva, jedini tasteri koji su realno funcionalni bez preteranog grcenja ruke su:

levi, desni, srednji (skoro, zavisi od misa), dati taster na slici (valjda `sniper`), levi `rest` deo misa (zglob palca, u neku ruku naporan za rad), forward taster (vrh paca), back (zadnji deo palca)
znaci provereni za pod ruku max datog misa je levi+desni+sniper+forward, sto ti efektivno daje samo 2 macro tastera, beda

svi ostali uglavnom zahtevaju neke egzibicije i kod repetativnih operacija gotovo su beskorisni
(mislim lepo izgledaju, ali to je to)

ne znam da li ima miseva koji praktikuju tastere na desnom `rest` delu misa (nesto se kroz maglu secam saiteka) i taster simetricno suprotan datom na slici ili mozda jos jedan u neporednoj blizini, nekako je kaziprst najzgodniji za kiktanje

logika je lako doci do tastera misa uz minimalno naprezanje ruke (idealno je da su svi pod prstima), prednost veliki misevi, sto vise mesa .)


p.s.
cena, nema granice (mada verovatno je gornji max oko 200evra)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Max=max... 24.09.2017. 14:47 #639368

status: user
broj poruka: 10985
ne postoji GORNJI max, mici! Kao ni donji min...

Da, ja sam imao ovaj model (X7) - idealan. Poslednjih par godina, u ``trendu`` je ``zaobilazenje`` ugradnje onog ``sniper`` tastera (izmedju levog i scroll-a). Taj trend me mnogo nervira...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: idealan mis, svakodnevni rad 24.09.2017. 15:41 #639371

status: user
broj poruka: 18940
Po meni najprirodnije je sa strane kliktati palcem, pa cak ako postoji 15 tastera, nije problem sa izbocinama. Ali desni deo dlana meni je totalno neprirodno, ali imas steel, roccat koji to imaju.
U drugom slucaju razer naga, ouroborus, Logitech G600 i sl.


:: https://ibb.co/eKOs1
::
:: iz nekog mog skromnog iskustva, jedini tasteri koji su realno funcionalni bez preteranog grcenja ruke su
::
:: levi, desni, srednji (skoro, zavisi od misa), dati taster na slici (valjda `sniper`), levi `rest` deo misa (zglob palca, u neku ruku naporan za rad), forward taster (vrh paca), back (zadnji deo palca
:: znaci provereni za pod ruku max datog misa je levi+desni+sniper+forward, sto ti efektivno daje samo 2 macro tastera, bed
::
:: svi ostali uglavnom zahtevaju neke egzibicije i kod repetativnih operacija gotovo su beskorisn
:: (mislim lepo izgledaju, ali to je to
::
:: ne znam da li ima miseva koji praktikuju tastere na desnom `rest` delu misa (nesto se kroz maglu secam saiteka) i taster simetricno suprotan datom na slici ili mozda jos jedan u neporednoj blizini, nekako je kaziprst najzgodniji za kiktanj
::
:: logika je lako doci do tastera misa uz minimalno naprezanje ruke (idealno je da su svi pod prstima), prednost veliki misevi, sto vise mesa .
::
::
:: p.s
:: cena, nema granice (mada verovatno je gornji max oko 200evra
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 24.09.2017. 16:37 #639372

status: user
broj poruka: 3104



Da li postoji neki MMO mis sa numerickom tastaturom a da je manje od 4k?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 24.09.2017. 17:33 #639374

status: user
broj poruka: 1992
@torto-san
dobro de, kod tortice sve mora da bidne recito, nesto mi je ostao taj termin u secanju nezvanicne upotrebe (bila je neka zvaka tipa kazemo tako, mada nije bas ispravno) ako se ne varam dok sam proucavao limes funkcije (e kad je to bilo...)
@imarkovic
znaci ne gine mi macro palac-anje, ili da pakujem neki lancher, ali to mi povecava broj koraka za bar 1, beda...
@Srdjanc
ma neka je i skuplji, ne mora MMO, moze i bilo koji mis sa bolje pozicioniram tasterima, macroe sam ispises (nije nuklearna fizika) i vezes za tastere misa

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Bloody A90 24.09.2017. 19:32 #639379

status: user
broj poruka: 6086
Ima isti oblik, ali nema taj taster do točkića.


i5 2500K/TT Silent Riing 12 Red/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Fury 12GB 1866/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC 8GB/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/MS Thunder Pro/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Taj taster (do tockica)... 24.09.2017. 21:05 #639380

status: user
broj poruka: 10985
meni mnogo znaci - u principu on je ``double action`` (efekat ``duplog klika``), to jest ako mu se preko softvera ne promeni funkcija. U pucackim igrama on, uglavnom, ili ubrzava pucanje ili ga usporava (zanimljivo!), u zavisnosti od ``oruzja`` koje se trenutno koristi. Na primer, u svim izdanjima CallOfDuty ako se puca iz poluautomatskog pistolja ili poluatomatske puske, jednim pritiskom ``ispaljuju`` se dva metka. Medjutim, ako se puca iz automata/mitraljeza, jedan pritisak na ovaj taster rezultuje ispaljivanjem kratkog rafala ali USPORENO (povecan je vremenski razmak izmedju ispaljivanja svih metaka u nizu nakon prvog). Isti efekt (usporeni rafal) ovaj taster proizvodi i u World of warplanes (mitraljezi i brzometni topovi). Time se, izmedju ostalog stedi na municiji a ipak se puca rafalno (a ne pojedinacno). To sam slucajno otkrio i navikao se, pa bi mi bilo neobicno da igram bez toga.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Taj taster (do tockica)... 24.09.2017. 22:09 #639385

status: user
broj poruka: 6086
Ne igram Kol of Stjupiditi, pa mi taj taster uopšte ne ne dostaje na mom EjForTeku.


i5 2500K/TT Silent Riing 12 Red/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Fury 12GB 1866/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC 8GB/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/MS Thunder Pro/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa da, o EjForTeku i ja govorim. 25.09.2017. 00:46 #639391

status: user
broj poruka: 10985
Vozio sam ga jedno dve tri godine. To je ovaj model (bio sam ga kupio u ``X7 kompletu`` sa istoimenom tastaturom):
https://is.gd/cLmt0b

..sad vidim da se ovaj, kao i jos nekoliko A4 Tech modela, jako slicnih ovome reklamira pod nekim drugim oznakama... Kasnije ih nisam nalazio u nasim mesarama, pa sam bio uzeo jednog jeftinog ali dobrog Lodziteka, takodje sa tim ``medjutasterom``.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 25.09.2017. 13:52 #639407

status: user
broj poruka: 1060
vozim ovaj samo u plavoj izvedbi već 7 godina, gruvam fps više sati dnevno, otkazalo ništa nije :D
taj taster može da ima bilo koju funkciju, skine se Oscar Editor, i metiš mu šta oćeš. Ja stavio dupli klik, ne treba mi ostalo... mada sam ranije koristio rotaciju za 180 stepeni, čisto da ne motam mnogo da se okrenem :)

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 al se raspistoljio ovaj tortica 25.09.2017. 15:29 #639410

status: user
broj poruka: 1992
samo mu grice u glavi .)

Nije za gejming iako ga vecina verovatno za to koristi, nesto ovog tipa:

https://pastebin.com/vjxb1pmA
postavis u vbox-u Dragon NaturallySpeaking sa Notepad otvorenim
+
sudo apt install xautomation xdotool wmctrl
+
xev za identifikaciju tastera
+
leafpad ~/.xbindkeysrc
+
`/pera/lozac/progs/scripts/copy-paste.sh`
b:8

i tome slicno, samo treba neki lepi mis da se iskopa sa dosta ergonomskih dugmica i automatizacija ima da prsti :)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.09.2017. 15:36 #639445

status: user
broj poruka: 1992
obecava:

https://www.youtube.com/watch?v=lwUQpd58UpM

sto se odlucuju za palac, bem li ga, potraga se nastavlja

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.09.2017. 18:23 #639452

status: user
broj poruka: 1992
ovo bih voleo da probam:

Battlestar Galactica Edition
http://tinyurl.com/y7yt4usc
https://youtu.be/_0-MhMqsJkQ?t=61

cekace decembar

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 27.09.2017. 07:43 #639471

status: user
broj poruka: 18940
Gde ga nadje..Lelecom.

Moja preporuka je stari model Logitech G600, nadzivece ovaj Lelecom daleko, ne bacaj pare. Imas ga na kp za 5.350 din, mis je prva liga za te pare, veruj mi ne treba ti nista vise od ovih tastera. Ima i rest sa desne strane koji mnogo znaci.

:: ovo bih voleo da probam
::
:: Battlestar Galactica Editio
:: http://tinyurl.com/y7yt4us
:: https://youtu.be/_0-MhMqsJkQ?t=6
::
:: cekace decemba
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 27.09.2017. 12:42 #639480

status: user
broj poruka: 1992
rekoh egzibicije radi, deluje ko spejs satl, a logitech-a mi vise muka iz godine u godinu drze iste modele, a sad su uveli neki novi trend(valjda videli od epla) pa farbaju stare modele i izbacuju kao nove,
mada videh http://tinyurl.com/zym4pls RAT PRO X+ i bice da je zver, jedino ne znam kakav mu je laser, znam da su ranije uvek trazili neke specijalne podloge, a ako ce da preskace po krevetu (i sl. podlogama), onda je bacanje para
`Ultra-reliable OMRON switches` eeeh, neko bi se obradovao .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 27.09.2017. 14:03 #639485

status: user
broj poruka: 18940
Ok, kako hoces, ja forsiram Logi zato sto odlicno znam njihov kvalitet po pitanju svega, a takodje i ergonomije. Ne mislim uopste na nove modele, zato sto su im promenili dizajn i digli cene u nebesa, promenjen je logo, dakle to vise nije Logitech i taj kvalitet, cak i da jeste, podigli su previse cenu, Razer nije nista bolje, on je jos gori.

Sto se tice tastera, mogu da stave sta god hoce, to su kineski tasteri i uvek su isti na svim misevima, nisu losi, ali nisu nista vise trajniji na misu od 50eu i na misu od 150eu.

:: rekoh egzibicije radi, deluje ko spejs satl, a logitech-a mi vise muka iz godine u godinu drze iste modele, a sad su uveli neki novi trend(valjda videli od epla) pa farbaju stare modele i izbacuju kao nove
:: mada videh http://tinyurl.com/zym4pls RAT PRO X+ i bice da je zver, jedino ne znam kakav mu je laser, znam da su ranije uvek trazili neke specijalne podloge, a ako ce da preskace po krevetu (i sl. podlogama), onda je bacanje par
:: `Ultra-reliable OMRON switches` eeeh, neko bi se obradovao .
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: ... 27.09.2017. 14:08 #639487

status: user
broj poruka: 3346
istina.

Imam kuci tastaturu K270, stariji model. Radi do jaja i dan danas. Na poslu kupio istu tu (novi logo), ne nabada slova kako treba. Razmak na svaki 3ci se gubi.
Srecom Marathon Mouse je jos uvek dobar i kuci i na poslu.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: Ok, kako hoces, ja forsiram Logi zato sto odlicno znam njihov kvalitet po pitanju svega, a takodje i ergonomije. Ne mislim uopste na nove modele, zato sto su im promenili dizajn i digli cene u nebesa, promenjen je logo, dakle to vise nije Logitech i taj kvalitet, cak i da jeste, podigli su previse cenu, Razer nije nista bolje, on je jos gori
::
:: Sto se tice tastera, mogu da stave sta god hoce, to su kineski tasteri i uvek su isti na svim misevima, nisu losi, ali nisu nista vise trajniji na misu od 50eu i na misu od 150eu
::
:: :: rekoh egzibicije radi, deluje ko spejs satl, a logitech-a mi vise muka iz godine u godinu drze iste modele, a sad su uveli neki novi trend(valjda videli od epla) pa farbaju stare modele i izbacuju kao nove
:: :: mada videh http://tinyurl.com/zym4pls RAT PRO X+ i bice da je zver, jedino ne znam kakav mu je laser, znam da su ranije uvek trazili neke specijalne podloge, a ako ce da preskace po krevetu (i sl. podlogama), onda je bacanje par
:: :: `Ultra-reliable OMRON switches` eeeh, neko bi se obradovao .
:: ::
:: :: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: :: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: :: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs