Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pomoc!!!
STRANA 1 OD 1
Hyper Pomoc!!! 25.09.2017. 07:50 T65268

status: user
broj poruka: 563

Imam problem sa paljenjem racunara,kada ga upalim posle duzeg vremena npr 12h prvo mi se pali bios,nista od podesenja u biosu nije ponisteno,uradim save and exit i racunar se pali normalno,ako kliknem da ne sacuva i izadje ponovo se pali bios...nema nikakve greske,u biosu se ne resetuju podesenja da bih pomislio na bateriju.(ili je ipak ona)...nista nije OC...ploca asus z270h...racunar radi odlicno...testirane sve komponente
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 25.09.2017. 08:17 #639395

status: user
broj poruka: 3104
Oprema jeste novija, al meni ipak na pamet pada struja. I bateriju i PSU proveri. U najludjem slucaju mozda te tastatura zeza i posalje signal da pokrece bios (bilo slucajeva, ne znam kako valjda prilikom paljenja pritisne sve dugmice).

Al opet, drzi garantni list pri ruci da vracas plocu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re 25.09.2017. 08:48 #639396

status: user
broj poruka: 563
Napajanje je Seasonic 750w,naponi su dobri ne variraju,bateriju cu da proverim...tastaturu cu da promenim par dana iako ne verujem da je ona....hvala na sugestijama



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ... 25.09.2017. 09:23 #639400

status: user
broj poruka: 3276

A bas nikakvu poruku ne ispise pre ulaska u bios ?

Meni se slicno desavalo ali uvek je bilo bar nekakvo obavestenje a trebalo je podesiti limit za brzinu ventilatora.

Ako ima novi bios flesuj.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Možda najluđi slučaj: 25.09.2017. 09:24 #639401

status: user
broj poruka: 4228
- isključi računar
- okreni tastaturu naopačke
- istresi tastaturu
- ispritiskaj sve tastere više puta dok je tastatura okrenuta naopačke
- ponovo istresi tastaturu
- uključi računar.

A možda pre svega ovoga da probaš sa drugom tastaturom?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re 25.09.2017. 09:52 #639402

status: user
broj poruka: 563
Fleshovan zadnji bios ima mesec dana,nikakvu poruku ne ispise,samo udje u bios normalno ali nece da upali ako ne odradim save and exit,ako ne odradim save and exit samo se ponovo vrati u bios,tastaturu cu da stavim drugu pre paljenja tako cu to da eliminisem...kao da kada treba da digne sistem prebaci se u bios,ne ide bas nakon.posta,vec malo stoji crni ekran sa nekom treptucom crticom i ako ne nadje sistem i ide u bios....ali ne izbaci nilakvu gresku tipa ne moze naci sistem...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 25.09.2017. 10:31 #639403

status: user
broj poruka: 1586
Proveri ti stanje hard diska, sad se ogranicavam na iskustvo sa laptopovima, ali na laptopovima sa UEFI biosom, u BIOS je automatski ulazio kada nije mogao odmah da prepozna hard disk - te tako proveri hard kada budes upalio komp.


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: ... 25.09.2017. 10:38 #639404

status: user
broj poruka: 563
Sistem mi je na ssd samsung pro,sentinel kaze da je dobar....mogu jedino na drugi ssd da instaliram sistem pa da vidim sta se desava...


:: Proveri ti stanje hard diska, sad se ogranicavam na iskustvo sa laptopovima, ali na laptopovima sa UEFI biosom, u BIOS je automatski ulazio kada nije mogao odmah da prepozna hard disk - te tako proveri hard kada budes upalio komp.
::
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 25.09.2017. 15:45 #639412

status: user
broj poruka: 3345
Probaj ovo:

https://tinyurl.com/y9qd7vwp

Jeste da je ovo za Z170, ali bi trebalo da je sve tu i za Z270.
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1 - i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/Samsung 850 Pro 256GB - 1TB - 3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S - 2Fan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper RESENO!!! 25.09.2017. 17:00 #639415

status: user
broj poruka: 563
Problem je bio do boot device priority.ssd na kojem mi je sistem je bio drugi po redu a hard od 3TB prvi,kada sam zamenio mesta sve radi normalno...hvala svima na pomoci,pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.09.2017. 02:27 #639426

status: user
broj poruka: 9460
A glupog li BIOS-a :D
Pa sta ako je na drugom mestu bio, valjda treba da prebaci na drugi u nizu ako prvi nije boot-abilan, a ne da te baca u BIOS svaki put. Samo komplikuju...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: ... 26.09.2017. 10:33 #639431

status: user
broj poruka: 563

Verovatno neki bag bios-a,mozda ga i isprave sledecom revizijom,u svakom slucaju srecom nista strasno ....

:: A glupog li BIOS-a :
:: Pa sta ako je na drugom mestu bio, valjda treba da prebaci na drugi u nizu ako prvi nije boot-abilan, a ne da te baca u BIOS svaki put. Samo komplikuju..
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs