Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Par pitanja....
STRANA 1 OD 1
knele88 Par pitanja.... 27.09.2017. 21:08 T65281

status: user
broj poruka: 450
Pošto planiram da napravim sam kućište
interesuje me sledeće mozda par lakih pitanja ali da budem siguran:

- dugme za uključivanje može biti i klasično on of tipa kao napajanju?

-gde naći krutu mrežu tj kao što se stavlja za zastitu zvučnika a da se može kupiti m2

- led diode u crvenoj plavoj i čisto beloj boji kao i kontrolor istih a ako neko ima shemu tog sklopa nije problem da i napravim ( ostao osecaj sa lemilicom ali zaboravlo se sta se znalo iz srednje vezano za elektro) hoću po 10 dioda pa da ide talas...

-pošto će biti većinom od drveta (ostalo plastika zbog 3D stampe) uticaj temperature tj drvo se ponasa kao izolator da li će biti dvoljno za hladjenje 1x 12ca 2x8ca za uduvavanje i osmica iza kulera od proca za izduvavanje + cela zadnja strana ce biti ,,šuplja,, tj gore pomenuta kruta mreža, dimenzije kućišta 350x500x220

kad budem zavrsio okačiću slike celog procesa....




Sve je na nama, da li pobednik ili gubitnik...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 27.09.2017. 22:32 #639498

status: user
broj poruka: 3104
Dugme za ukljucivanje i reset je ustvari taster, ono na napajanju je prekidac. Razlika je sto taster daje kontakt dok ga drzis dok prekidac daje kontakt dok je u ON polozaju. Napravio bi mali haos da stavis prekidac :)

Krutu mrezu davno nisam video u tom obliku, ali jesam video metalnu mrezu za komarce koja je dovoljno kruta za to.

Za led, nemam.

U zavisnosti koja oprema ce biti unutra, ali smatram da dace biti dovoljno.

PS, ako imas staro napajanje sa prikljuckom za flopi disketu, odseci i iskoristi taj deo zato sto je razmak izmedju rupica jednak kao izimedju iglica za Power, Reset, LedP, LedHDD.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Potrazi na kupujem-prodajem... 27.09.2017. 22:55 #639501

status: user
broj poruka: 10985
i izaberi neki od Arduino - projekata/kit kompleta. Nesto kao ovaj:
https://is.gd/Vij8jF
(ne mora da bude trostruka dioda - mogu i tri odvojene)
Za zvcnike se koriste ``krute mreze`` (resetke od plastike ili list perforiranog lima), ili se ``retka`` tkanina razapininje, preko cetvrtastog rama od plastike/drveta/aluminijuma (moze i shupljikava poluprozirna sundjerasta guma). Poseti prodavnice firme ``Derma``.
Razmisli i o upotrebi neke, ves gotove, plasticne shupljikave/resetkaste strukture poput korpi koje se koriste za donosenje robe do kase, u supermarketima i sl.

Taster, kao sto napisa Srdjan, NE prekidac sa dva polozaja.

Ventilatori su OK.






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Aluminium mesh 28.09.2017. 10:18 #639512

status: user
broj poruka: 200
Otkucaj na Google-tu: Aluminium mesh
Otiđi u kinesku radnju i kupi kantu za otpatke od metalne mreže. Iseci je pažljivo i pazi ruke da se ne isečeš, da me ne bi spominjao do kraja života!

Led i tastere imaš u KELKO u Bulevaru. Mislim da se ledice vezuju direktno na letvicu na maderbordu...

Ne znam koliko ti se to isplati, potrošićeš i živce i novce a rezultati neće biti nešto naročito, bolje skokni i kupi neko jeftino MS Industrial kućište...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
knele88 Hvala 28.09.2017. 10:29 #639514

status: user
broj poruka: 450

- kao sto sam pretpostavljao mora taster
- ovo za mrezu MegaTon mi se svidja jer upravo gledam u tako jednu kantu sto imamo na poslu
- jeste lakse mi je kupiti novo kuciste ali hocu da sam napravim i upakujem u svoj prostor kako mi
odgovara a i covek mora da ima neki hobi :)
-Torto ovo za kit komplet mi se svidja i daje jos neke ideje :)

Sve je na nama, da li pobednik ili gubitnik...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Par pitanja.... 28.09.2017. 17:49 #639525

status: user
broj poruka: 1261
Pošto su ti ljudi već sve objasnili oko prekidača i mrežice dodaću samo ovo što se tiče drveta, jer sa tim delom imam iskustva. Nisi naveo koje komponente idu unutra ali imajući u vidu dimenzije nećeš imati nikakvih problema sa hlađenjem bez obzira što je drvo. Ja sam pre par godina pravio drveno kućište i kada bi video ne bi verovao u koji prostor sam spakovao mašinu a kako se dobro hladi. Slobodno udri kako si zamislio i nemaš brige.

- - - -
Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25`` Ultrawide 2.5k, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Crucial BX100 250GB, Storage 7TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 28.09.2017. 17:58 #639526

status: user
broj poruka: 9460
Haos u vidu, da kad ukljuci, komp ce da startuje i posle 4 sekunde ce da se ugasi, sve dok ponovo ne iskljuci i ponovo ukljuci prekidac i tako u krug. Moze da radi ako ce samo na kratko uklj i odmah isklj. :D i eto manuelni taster.

:: Napravio bi mali haos da stavis prekidac :


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Mrezice metalne 28.09.2017. 23:37 #639529

status: user
broj poruka: 1389
Imas u uradi sam na NBG u delu gde su tus kabine i razne stvari za sminkanje kenjare...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs