Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Upgrade konfiguracije
STRANA 1 OD 1
ubarpayser Upgrade konfiguracije 10.10.2017. 14:50 T65316

status: user
broj poruka: 63
Posto vecinom igram relativno matore igre, uglavnom mi masine traju 4-5 godina bez upgradea osnove (eventualno dodam memorije i hardova, al to ne racunam u upgrade).
Zapade mi za oko Car Mechanic Simulator 2018, pa posto radi, al malo inertno (na HD high settingu), da vidim da li se isplati neki jeftiniji upgrade trenutne masine.
Namera mi je da svakako dogodine uzmem neki Ryzen, kad se tu trziste dodatno stabilizuje (i izadju i ovi novi najavljeni modeli), plus kad dodje taj ocekivani pad DDR4 memorije a bome i grafickih...

Trenutna konfiguracija:
AMD Phenom II X4 955 3.2GHz
ploca MSI 970A-G46
grafika GeForce GTX650-Ti MSI TF Boost 2GB
(ram 16GB i mozda dodam jos 8 posto vec nije dual channel, ali to je nevezano za igru kojoj je i ovo sigurno dosta)

Razmatram neku varijantu mozda FX-6300 umesto ovog procesora, rekao bih da mi je to nekih 20-30E doplate, ali za grafiku nisam pametan... Koliko realno zamena procesora moze da doprinese dobitku u takvoj igri? Takodje ako imate savet za grafiku (a i procesor).





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 10.10.2017. 16:41 #639862

status: user
broj poruka: 1130
Ako vec planiras da uzimas Ryzen do kraja godine onda na ovoj konfi,samo menjas graficku i procesor.
6300 ok uz doplatu za tvoji ako moze tako, graficku bi ti savetovao minimum 6GB 1060 Asusovu i nista ispod toga ako si u finansijskoj mogucnosti..

Ram je super i netreba ga dirati jer je dovoljno za sve osim ako te svrbi dzep .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ubarpayser Prelazna grafika... 10.10.2017. 18:04 #639865

status: user
broj poruka: 63



Da, mislim da FX6300 je logicno resenje, ali i za graficku mi treba neko prelazno, sa doplatom do 50-ak E, ovo je overkill i verovatno bi isla u okviru te neke nove konfiguracije...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 10.10.2017. 19:01 #639869

status: user
broj poruka: 1038
Nema potrebe da sad trosis lovu, skupljaj za sledeci Ryzen kad izadje u Q1 2018. i prodaj tu konfu onda. Tako sam i ja razmisljao da predjem sa Phenoma II X4 B35 i 5770 na G4560 i 1050 Ti ali bih bezveze bacio pare na prelazno resenje jer kad kupujem novi pc gledam da to potraje duze vremena.

Ja da sam na tvom mestu ne bih uzimao novu graficku jer sta god da uzmes sada preskupo je. Sto se tice pada cena DDR4 memorije, na to cemo se nacekati jos dugo...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nista neces postici odlaganjem. 10.10.2017. 19:16 #639870

status: user
broj poruka: 10985
Sada je najavljeno jedno, pa kad to jedno stigne bice najava neceg drugog... Dok docekas pad cene DDR4, vec je u najavi DDR6 za karte a petica ce na CPU...To se zove ``marketing``... I tako ukrug, da si ti meni dobar drug... Dakle, ili ti JESTE potrebno nesto bolje i to SADA ili ti NIJE potrebno pa ces cekati ko zna sta i ko zna dokle... I to ti je to.

Uzmi zwer od coffee lake-a ili Ryzen 1700/1700x, DDR4 2x8 GB 3200MHz, kartu 1060/1070 i ODMAH ces osetiti razliku (ih, ba`, razlika drast`cna)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: Prelazna grafika... 11.10.2017. 17:11 #639885

status: user
broj poruka: 1130
Onda bilo koja od 4GB rama sve ispod toga je bacanje para, bolje doplatitit i 100 eura ali ko covek igrati koliko toliko...
Ova tvoja konfa sa Fx 6300 i tako nekom grafom moze da potraje oko 3 do 4 godine, taman da skupis pare za sve novo, posto vidim da nisi u situaciji sa lovom, tako bi ja uradio..

:: Da, mislim da FX6300 je logicno resenje, ali i za graficku mi treba neko prelazno, sa doplatom do 50-ak E, ovo je overkill i verovatno bi isla u okviru te neke nove konfiguracije...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 11.10.2017. 20:22 #639887

status: user
broj poruka: 4225
Prodaj to matoro kljuse i sačekaj 30 dana. Prodisaće ti budžet.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 12.10.2017. 05:04 #639890

status: user
broj poruka: 2800
Retko u kojoj igri ceš osetiti bilo kavo razliku sa drugim procesorom a posebno ne sa fx procesorima.Jedino možeš s tim procerom da ne budeš u mogocnosti da pokreneš neku igru ako nisu dodali podršku ali se to brzo ispravi apdejtom igre.
Uloži sve pare u grafiku i tu ces osetiti razliku.Naravno ovde govorim za grafike do maksimum gtx 1060.Preko toga recimo vec za gtx 1070 razila se vidi jer sa tim procesorom kojeg imaš imaceš istu frejmažu kao i sa gtx 1060.Ovo uglavnom važi za starije i dx 11 igre dok u novijim i dx 12 igrama imaceš i sa tim starim procesorom znatno više fps.
Koje igre igraš?
Ljudi su ovde uglavnom pratili šta se sa fenomima dešavalo tamo neke 2015 godine kad je zaista pokazivalo da procesor kaska ali onda se to promenilo
https://www.youtube.com/watch?v=MWKqQT-49mo
https://www.youtube.com/watch?v=4ORecRaj8gY
A onda za godinu dana kad izadju jeftine intelove ploce uzmeš i5 8400 :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs