Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Telekom linija
STRANA 1 OD 1
Bundeva Telekom linija 14.10.2017. 02:11 T65325

status: user
broj poruka: 408
Dali neko od vas zna dali je moguce zamrznuti prikljucak kod Telekoma? Naime sam broj u stanu koji imam na periferiji nije bitan jer retko neko zove na njega i obratno retko se zove sa njega. Ja bi da iskljucim telefon ali da mi ostane infrastruktura za kasnije ukoliko zatreba. Dali je ovako nesto moguce i koji su troskovi za ovako nesto pri gasenju i paljenju ako zatreba za nekoliko godina.

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Telekom linija 14.10.2017. 02:33 #639938

status: user
broj poruka: 1261
Nažalost više nije mnoguće. Ranije je moglo i nisi čak morao ništa da plaćeš. Tu mogućnost su izbacili pre nekoliko godina jer je masa ljudi to radila a pošto su oni pohlepne džukele koje žele mesečnu pretplatu makar ti ne pipnuo telefon ceo mesec to im nije odgovaralo. E sad sumnjam da se u međuvremenu nešto promenilo ali ako jeste neka neko javi.

U mom slučaju razgovor je tekao ovako:
- Dobar dan, ja bih da zamrznem fiksni broj telefona na neodređeno vreme.
- Žao nam je ali to više nije moguće.
- Jel? A od kad to?
- Evo od pre mesec dana
- Baš sad kad sam ja odlučio onda više ne može? Sjajno!
- Žao nam je gospodine ali takva je sada procedura.
- A kakva je procedura da ja taj broj ugasim zauvek?
- U tom slučaju više nećete moći da dobijete isti broj ako ponovo podnesete zahtev.
- Nema problema pošto mi više nikad neće trebati. Što se mene tiče možete i kablove da demontirate.

- - - -
Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25`` Ultrawide 2.5k, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Crucial BX100 250GB, Storage 7TB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.10.2017. 02:52 #639939

status: user
broj poruka: 9460
BAs tako. Vrlo komplikovano da tamo nek usotoguljenii kreten stisne dugme i da ti na neodredjeno vreme ne dobijas racune...
Gladni para i samo izmisljaju svoj zakon, samo da ti uzmu dinar. Postadosmo svi kolektivno ovce u ovoj drzavi.

Najbolje je da nazoves sutra i pitas ih. Pa ajd bas javi sta kazu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 14.10.2017. 08:39 #639940

status: user
broj poruka: 1991
nema od toga nista i mene su vacarili, ali popise trajni BAN

pa neka preracunaju da li im se vise isplati da povremeno pozovem nekoga i nabijem im ikakav racun ili ne *ebem ni 0.0001%

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 kad sam gasio 14.10.2017. 09:43 #639943

status: user
broj poruka: 446
`USLUGE` kod njih odem i lepo kazem ugasite mi TV,net. i fiksnu liniju. Znate ako ugasite necete moci da koristite telefon, reko uredu ionako vec 5 godina mi fiksni tel skuplja prasinu. Posle par dana vidim da su net i tv ugaseni a fiksni ostaje ukljucen. i posle insistiranja jedva mi ukunuse liniju i a sa njom i pretplatu.Tesko se odricu haraca u vidu pretplate,sto je dzaba i Bogu je drago. Sad valjda dobijes fiksni broj za 1 din kad hoces


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Posto broj nije bitan 14.10.2017. 10:03 #639945

status: user
broj poruka: 1389
Slobodno otkazi. Samu infrastrukturu sumnjam da ces izgubiti. Retko ko se nov kaci. Mislim da se ne placa odjavljivanje, a kad sam odjavio moj fiksni bilo je oko 5000 prijavljivanje. Kako stvari stoje, trebalo bi da ti daju broj za dz i poljube u pozadinu.


Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 14.10.2017. 10:05 #639946

status: user
broj poruka: 1586
Moji matorci su to elegantnije uradili. Nisu placali telefon. Prvo su ga iskljucili, pa stiglo upozorenje o deativaciji linije, sto je ignorisano, pa onda o oduzimanju broja i gasenju linije, i to je ignorisano. Za to vreme su uredno ostavljali na stranu novac za fiskni, tj za dug. E kada je stigao obracun za ukupan dug i obavestenje o konacnom gasenju broja i linije, otac otisoa izmirio dug, i nema vise racuna od telekoma vec par meseci.

Istini za volju, ne slazem se sa time da fiskni treba odjavljivati u potpunosti, jer nasi ljudi cesto zaborave da klasicna fiksna telefonija, jedina radi u slucaju potpunog nestanka struje, cak i ako centrala ostane bez struje, ima rezervno napajanje i agregate, sto ne znam koliko provajdera kod nas ima. A i ruteri u nasim kucama cesto im treba 220V da bi ista radilo.


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Da je neka manja cifra 14.10.2017. 11:27 #639949

status: user
broj poruka: 1389
Tipa 150 din mesecno, ali 500-600... pa i da placam nesto sto ne koristim. Ili da su dali makar internet nekakav za te pare, makar nesto... Sad nemaju nista od mene, a ja imam dve-tri klopice.

A i ne zovu razni hohstapleri na prezentacije djubreta sa prenaduvanim cenama.

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.10.2017. 18:46 #639956

status: user
broj poruka: 9460
Koje porenaduvane cene?
Cista prevara, a sve po zakonu.
Prodaju se razni plasticni aparadi sa LE Diodama za 70,000, masazeri, kadice i ostale gluposti koje navodno lece sve bolesti - ma zamisli.
Ja nekog zajebem za 200 din sto naplatim vise, pa ne mogu mirno da spavam, a ovi hostapleri ojadise penzose za milione i milione i nikom nista, zakona je na njihovoj strani, a trebali bi svi do jednog da robijaju za ociglednu prevaru.
Takve samo za grkljan i bejzbolkom sve udove polomiti pa neka bar u kolicima provede ostatak svog bednog zivota.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 TELEKOM 14.10.2017. 23:30 #639959

status: user
broj poruka: 914
Koristio sam telekomov adsl i fixni i sbb-ov d3i, pred istek ugovora za adsl odem u sbb da trazim adsl modem kako bi sa sto manje cekanja dobio net i tv nakon sto mi ovi daju migracioni kod.Medjutim ovi iz sbb pocnu da zatezu tj da moram da sacekam migracioni kod pa tek onda dobijem opremu.Ko za qracovi uvedu 72h unazad, vrlo korisna opcija kada imas malo vremena,ne moras da cekas emisiju,gledas reklame,da li je u tom terminu neka serija itd. Medjutim kada sam pitao preko telefona ima za vecinu kanala a kada sam uzeo paket ispostavi se da za vecinu nema 72h unazad.Dosta kanala su ukinuli da bi dali debilnu kolicinu pink kanala, posto nigde nije tacana programska sema desi se da serija kasni 10-tak mina ako iza ide neka emisija duza od 1h mozes samo da vratis 1h unazad ili da sacekas da se zavrsi pa da odgledas kraj(sada su to ispravili), mesec dana neko nije upisao crtace na b92 i to jednostavno ne mozes da gledas(imali su jadan izgovor da im je doticna televizija zabranila reemitovanje crtaca iako sam ja zvao b92 i pisao a ljudi na to odgovorili i usmeno i pismeno da to nisu uradili). Prvo sam pokusao da otkazem iptv ali su rekli da nema osnova i da sam ja svojim potpisom pristao na uslove koriscenja, zatim sam trazio da ostvarim svoje pravo iz ugovora ` korisnik moze menjati box paket za istu ili vecu sumu od inicijalne ugovorene obaveze` pa sam trazio da mi daju mixM mobilnu tarifu, pa ni to ne moze jer menjas`konstalaciju paketa`??? Onda se predstavim kao bivsi preduzetnik,tj. serviser racunara i kazem da cu svakog ko se obrati meni za pomoc biti prebacen sa njih na nekog drugog operatera (trenutno 38-oro sam prebacio ) ali neko je mislio da se zezam da cu sve da pogasim nakon isteka ugovora. Pred kraj avgusta prebacim pripejd broj koji je od 2003 kod njih u VIP neo i tamo mi kazu zvace vas da zapitkuju zasto prelazite nasta sam rekao nek se jave da im se PIPPPP majke, mislite da su zvali? Upravo pravimo dil sa ikom/sbb-om da provuku liniju za celu ulicu pa da svi sve pogasimo kod njih. Nadam se da ce samo ovaj post da ostane dugo da kada odu u dubiozu i pocnu da se ceskaju po glavi gde su pogresili vide za koliko malo su izgubili mnogo....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 15.10.2017. 09:06 #639961

status: user
broj poruka: 1991
ooo nemam ja nista protiv njihovog ADSL-a, vec pilicarenja sa pretplatom za fiksni tel.

ostali su u lepom secanju (kad je smartax mt882 bio aktuelan), vec godinama nemam portrebu za fiksnim, a i ne verujem da cu skorije

p.s.
ako je bas nuzda, tu su uvek halo govornice, pa koliko uplatis - toliko potrosis

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 16.10.2017. 20:59 #640018

status: user
broj poruka: 914

E pa ja imam primedbe na adsl tj. sada i na vdsl...
Doticni iskljuce uslugu cim nestane struja, a meni je vecina stvari koja radi na 5,9 i 12v direktno povezana na baterije (akumulatore) od upsa tako da nikakav prekid elektricne energije ne utice na to da ja izgubim signal. posto je i `fiksni` (ma da je to VOIP) uslovljen netom onda moras da zoves sa mobilnog i posle ubedjivanja da je sve kako treba nakon 10-tak min dodje net...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs