Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Norton Ghost
STRANA 1 OD 2  
User001 Norton Ghost 16.10.2017. 18:38 T65331

status: user
broj poruka: 17
Pozdrav,

Zamoljen sam da pomognem oko restore system image, ali mi ne ide baš od ruke... Ukratko, trebalo bi klonirati image starog diska na novi disk. Postoje dva image fajla, u .gho formatu, jedan je kopija System reserved particije, druga je sistemska. Disk na kojem bi trebalo da se uradi kloniranje je nov. Napravio sam butabilni Norton Ghost USB, ubacio u jedan port, i podigao. U drugom portu se nalazi source, tj. fleš sa ova dva fajla. Koristim Norton Ghost 11.5, meni je standardan, izgleda ovako:

https://static.titlovi.com/uploads/31568/ghost_2002_from_image.gif

E, sad... Pokušavao sam sve varijante (Disk to Disk, From image, ili Partition to partition, from image, itd.)ali ništa ne uspeva, jer kad program odradi, i kad Win treba da se podigne, dobijam poruku da boot fajlovi nedostaju. Da li neko bio ljubazan da mi pomogne, očigledno je da nešto pogrešno radim? Hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako se drzis ove procedure 16.10.2017. 20:17 #640016

status: user
broj poruka: 9381
1. Napravi dve particije na destination hdd
2. Pokreni ghost
3. Local-image-to partition
4. Kloniras prvu
5. Kada zavrsi, restart kompa i ponovis proceduru 2 i 3 samo za drugu particiju

Restart. Ako ne radi, ili ti je lose spakovan neki od image fajlova ili za restore koristis razliciti ghost od onoga kojim su pakovani fajlovi sa particijama.

Ako pokusavas da kloniras Win 7, moguce je da su lose spakovani image fajlovi, zna Ghost da zabrlja sa Win 7. Zato je za Win 7 najbolje da se pakuje ceo hdd sa svim particijama u jedan fajl. Takodje, velicina ghost fajla ume da pravi problem, pogotovo ako je veci od 4GB.

Ghost mi je sa image fajlovima radio besprekorno samo sa Win 98 - XP. Posle toga je poceo da zeza sa Win7 ali je raduckao kako tako. Sa Win 10 ne radi nikako, tako da sam presao na HDD Clone.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 Re 16.10.2017. 20:41 #640017

status: user
broj poruka: 17
Hvala. Sad probam, pa javljam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 Particije 16.10.2017. 21:04 #640020

status: user
broj poruka: 17
Nudi mi samo kompletan disk, ne vidim ostale particije u meniju Nortona.
Inače, trenutno imam System reserved (100 mb) + Unallocated Space + ove dve particije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 Particije 16.10.2017. 21:09 #640021

status: user
broj poruka: 17
Greška, izvini. Vidim sad particije.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 Particije 16.10.2017. 21:58 #640024

status: user
broj poruka: 17
Završio sam, ali opet izbacije `BOOTMGR is Missing`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Particije 16.10.2017. 22:45 #640025

status: user
broj poruka: 18940
Ovo se retko desava kod Ghost-a, ali je poznat problem odavno, ponekad se ovo desi, jednostavno zakaze bootldr, moguce je da taj windows koji se klonira nije bio ugasen kako treba.

Potrebno je da ubacis instalacioni disk/USB sa Windows-om koji je na tom image-u (Win7, ili koji je vec..), prilikom boot-a ides na `repair` i bude gotovo za par sekundi.
Druga opcija je rucno otvaranje command prompt-a i kucanje komande: `bootrec /rebuildbcd`.
Pisace `successfully done`, i to je sve, ucitace se normalno OS i nikad neces imati slican problem.

:: Završio sam, ali opet izbacije `BOOTMGR is Missing`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 Particije 16.10.2017. 23:20 #640026

status: user
broj poruka: 17
Hvala, probam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 Particije 17.10.2017. 02:04 #640029

status: user
broj poruka: 17
Ništa ne mogu da uradim, izgleda. Na kraju me uvek sačeka ista poruka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Particije 17.10.2017. 07:59 #640030

status: user
broj poruka: 18940
Nisi dobro uradio, znaci ostavis taj disk na kom je greska za bootloader, butujes windows koji treba, ides na `repair`, i treba da zavrsi to sto treba, ako ne uspe, onda u tom istom prozoru otvoris command prompt i kucas onu komandu.


:: Ništa ne mogu da uradim, izgleda. Na kraju me uvek sačeka ista poruka
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 17.10.2017. 10:44 #640034

status: user
broj poruka: 200
Batalite Norton Ghost za ubuduće, to je napušten program već 8 godina i nije više kompatibilan sa novim mašinama, ne gubite vreme pređite na nešto drugo...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 17.10.2017. 13:00 #640038

status: user
broj poruka: 18940
Ghost je i dalje perfektan program za kloniranje, pusti ti to sto je napusten pre 8god., jer se i dalje koristi najnormalnije, CAK i za UEFI, ja sam nasao resenje koje radi fenomenalno. Koristio sam ga za PC sa SSD-om, serveri itd.
Moze da se nabaci na flash i zauzima ~2mb, naravno treba znati kako se kreira butabilni ghost. Za UEFI koristim noviju koja nije za DOS, nego mora okruzenje, tu koristim Windows PE (Windows7) od 160mb.
Ova greska koja se javila coveku je nastala, zbog toga sto verovatno izvorni sistem nije bio dobro ugasen pre kloniranja, ili nesto drugo, ali kao sto sam napisao resava se jednom obicnom komandom, to sam radio svega 2 puta, jer ta greska se skoro nikada ne desi.

Program je koristan, brz, lak i sto je najbitnije pouzdan. Treba 2 sekunde dok se upali, 3 sekunde da pokrenes kloniranje, kompresija mu radi odlicno i brz je.
Od starih programa, ja koristim butabilni Sentinel, koji radi potpuno isto kao najnoviji koji skines i ucitava sa svih interface-a smart diskova.
Nesto sto je koristno za druge i sebe, ne treba odbacivati, sem kad naravno prestane da bude korisno.

Drugi moderan najbolji i vrlo napredan za koji znam je Clonezilla. Program je babaroga, baziran na Debian linuxu. Marcium Reflect Acronis ne koristim, ali imam za ne daj boze, medjutim nema potrebe.


:: Batalite Norton Ghost za ubuduće, to je napušten program već 8 godina i nije više kompatibilan sa novim mašinama, ne gubite vreme pređite na nešto drugo..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 17.10.2017. 15:27 #640041

status: user
broj poruka: 200
Clonezilla all the way... I posle deset godina ćeš moći da vratiš particiju...
Ako već mora grafičko okruženje onda:
http://tinyurl.com/y8brt55q
...
A disk sa Norton Ghostom slobodno bacite u kantu za otpatke!
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 17.10.2017. 15:59 #640042

status: user
broj poruka: 18940
Pa mozes i sa Ghost-a da vratis particiju i posle 20god, ako hoces Windows98 sa programima na stavis na SSD

Ne kapiram tvrdoglavost da se nesto baci u kantu ako je funkcionalno.

PS hvala za ovaj link, za mene mnogo korisna stvar, trazio sam WinPE zadnja 2 dana, jedva sam iskopao.


:: Clonezilla all the way... I posle deset godina ćeš moći da vratiš particiju..
:: Ako već mora grafičko okruženje onda
:: http://tinyurl.com/y8brt55
:: ..
:: A disk sa Norton Ghostom slobodno bacite u kantu za otpatke
:: ..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 Re 17.10.2017. 19:16 #640047

status: user
broj poruka: 17
Ljudi, hvala vam. Nisam uspeo, vratio sam laptop rodjaku, neko stručniji ce znati da to odradi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 17.10.2017. 20:07 #640050

status: user
broj poruka: 18940
E bas steta, taj neko strucniji ce pregaziti sa novim Windows-om naravno.


:: Ljudi, hvala vam. Nisam uspeo, vratio sam laptop rodjaku, neko stručniji ce znati da to odradi.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 rere: Particije 17.10.2017. 22:18 #640054

status: user
broj poruka: 456
Slažem se sa imarkovićem, ali mislim da je trebao da ide komplet komandi u cmd, 100% bi butovao os. Koristim ghost od kad se pojavio i nema greške, jedino ako je image fajl oštećen.
@User001 neka neko stručniji proba ovo, pre nego što mu zvizne desetku.

bootrec /FixMbr
bootrec /FixBoot
bootrec /scaonos
bootrec /rebuildbcd


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Ghost 18.10.2017. 09:33 #640081

status: user
broj poruka: 1234
Slažem se sa Imarkovićem,
Ghost koristim otkad znam za njega i nikada nije bilo greške.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 re 21.10.2017. 01:03 #640181

status: user
broj poruka: 17
Pozdrav,

Evo mene opet. Od sutra će laptop opet biti kod mene (ništa nije uradjeno), pokušaću ja još nešto da uradim, tj. da ponovim ono što sam radio nekoliko puta... Ako ne uspem, bio bih zahvalan da mi neko preporuči pouzdan servis, ili nekog sa foruma. Hvala, javiću se posle podne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 21.10.2017. 09:49 #640186

status: user
broj poruka: 18940
Ajde ako te ne mrzi, opisi u koracima sta si na kraju uradio, kako si uradio `restore` tog image fajla, i sta si uradio posle toga da resis one greske. Ne vredi da radis jednu te istu stvar, nece se popraviti na taj nacin, samo malo vise opisa, detaljnije objasni sta si pokusao, mislim na onu gresku posle ghost-ovanja.


:: Pozdrav
::
:: Evo mene opet. Od sutra će laptop opet biti kod mene (ništa nije uradjeno), pokušaću ja još nešto da uradim, tj. da ponovim ono što sam radio nekoliko puta... Ako ne uspem, bio bih zahvalan da mi neko preporuči pouzdan servis, ili nekog sa foruma. Hvala, javiću se posle podne
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 imarkovic 21.10.2017. 17:53 #640198

status: user
broj poruka: 17

Hvala na odgovoru. Oko 8 cu biti kod kuće, onda probam. Ako ne uspem, da li bi bio problem da te (ili nekog drugog) nekako kontaktiram? Naravno, uz naknadu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.10.2017. 18:22 #640199

status: user
broj poruka: 9460
Zavisi da li je ghost pravljen kao ceo disk ili kao odredjena particija, zato izbaci da ne moze da nadje boot.

Bocni za probu neki nebitan HDD pa odradi restore na ceo disk, a ne na particiju pa probaj, cisto da znas sta ti je raditi.
Pogledaj i sa Ghost explorer-om sta kaze boot.ini...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: imarkovic 21.10.2017. 20:22 #640204

status: user
broj poruka: 18940
Naravno, posalji mi email preko opcije ispod posta.


::
:: Hvala na odgovoru. Oko 8 cu biti kod kuće, onda probam. Ako ne uspem, da li bi bio problem da te (ili nekog drugog) nekako kontaktiram? Naravno, uz naknadu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 re 21.10.2017. 20:43 #640206

status: user
broj poruka: 17
Hvala, poslato.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 re 21.10.2017. 20:44 #640207

status: user
broj poruka: 17
@gilopile

Hvala na odgovoru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 imarkovic 21.10.2017. 21:56 #640210

status: user
broj poruka: 17
Izvini što dosadjujem, da li si dobio moju poruku?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs