Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Monitor crkaje POMOC
STRANA 1 OD 1
lazar1989 Monitor crkaje POMOC 03.11.2017. 12:46 T65374

status: user
broj poruka: 47
Pozdrav drugari , treba mi pomoc ako ko ima strucan da mi da neki savjet :

Ovako imam benq monitor 22 inca , u poslednje vreme cudno se ponasa , znaci slika na monitoru u donjim krajevima se skroz zatamnila , bukvalno gornji dio monitora je svetal i ok dok je donja strana zatamnjena vidi se citat al ono imaju dvije bas povelike sjenke u coskovima. Cak mi se jutros desilo da nije monitor htjeo uopste da upali , tj ja ocu da ga upalim zasvjetli lampica blicne samo na sekundu i nista mrtav , lampica od paljenja svjetli normalno. Evo kasnije se upalio nekako dok su ove sjenke i dalje prisutne .

Molim ako ima neko strucan da da neki savjet sta da pokusam da radim sa njim . Novi se moze kupit tek za 2-3 mjeseca prije novca nema pa bi mi znacilo ako bi mogao ovaj osposobit
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Moras dati tacnu oznaku monitora 03.11.2017. 12:54 #640619

status: user
broj poruka: 9380
Meni lici da je CCFL i da mu je crkla donja lampa. U svakom slucaju, bilo kakva inervencija u servisu ne moze biti ispod 20€, dok su polovni, slicni CCFL monitori 20-30€. Sam, tesko da mozes sta da uradis
Dakle, nista bez oznake...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 BENQ GL2250 03.11.2017. 13:10 #640620

status: user
broj poruka: 47

BENQ GL2250 je oznaka monitora , sto se servisa tice ovdje kod mene nema servisera za monitore , imaju neki likovi sto popravljaju tv-ove al od njih slaba vajda provereno. Tako da jedino probam nesto sam ako ima neki predlog dok ne bude novaca za novo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 kako to izgleda 03.11.2017. 13:19 #640621

status: user
broj poruka: 47
Evo uradio sam dvije slike kako to izgleda , doduse malo je svjetlije nego na slici al vidi se

https://imgur.com/bnczmPS


https://imgur.com/ZDcGSMB


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 Kvar lampe 03.11.2017. 13:44 #640622

status: user
broj poruka: 69
Otisla ti je donja lampa/neonka. Kod monitora je najvece cimanje menjanje lampe jer moras svaki korak pazljivo da odradis kako ne bi sjebao nesto, a pogotovo panel. E sad, cene polovne 22-ke se krecu od 35-50 evra, ako ima negde za 20e u odlicnom stanju onda bi pokupovao preko 10 komada odmah. Ne znam odakle si, ali ja sam iz Beograda. Ako smo blizu lako cemo, ako ne onda vidi da li neko ima razbijeni samsung, lg ili benq 22-ku koja svetli kada se prikljuci u struju tako da iz njega mozes da izvuces lampu koja ti treba, a posle je malo cimanje zameniti, ali ako treba objasnicu ti korak po korak ceo postupak kako sam da zamenis lampu u monitoru a da nista ne sjebes. Cena zamene kod mene bi bila 1500 dinara.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 a jbg 03.11.2017. 13:52 #640623

status: user
broj poruka: 47
A jbg ne da nisam blizu BG nego sam u BiH trenutno , a sto je najcrnje kod nas nema ni da se nadje lampa , a tesko gdje kod mene da cu da nadjem tu lampu neko drugo resenje ne postoji ? Vidim po odlasima u Srbi ima tih lampa bas da se kupi po 500-600din , al jbg kod mene niti ima to niti pokvarenih monitora , tj i ako ima koji monitor na oglasima dok ga kupim , plartim postarinu i opet nisam siguran jel valja deo .

A za ovo sto nekada nece da upali , znaci imam osjecaj kada je h.adan monitor nece da upali , cim se malo zagreje upali se ova slika kakva je takva je , medjutim dok je hadan nece nikako ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 Zbog lampe ti sve to 03.11.2017. 14:02 #640624

status: user
broj poruka: 69
Kad bi ti video tu donju neonku na sta lici, mislim da bi bio u neverici sto jos uvek ponekad pali i radi kako radi. Ta donja neonka je sa obe strane pregorela (crno) i zbog toga su ti senke, a kada izgubi kontakt pregorela neonka onda nemas osvetljenje nikako.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 znaci nista 03.11.2017. 14:21 #640627

status: user
broj poruka: 47

znaci nista sahrana :( , nsta onda cekat dok bude para viska pa novi uzimat jbg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: Zbog lampe ti sve to 03.11.2017. 14:26 #640628

status: user
broj poruka: 47



:: Kad bi ti video tu donju neonku na sta lici, mislim da bi bio u neverici sto jos uvek ponekad pali i radi kako radi. Ta donja neonka je sa obe strane pregorela (crno) i zbog toga su ti senke, a kada izgubi kontakt pregorela neonka onda nemas osvetljenje nikako
::
::
::

Ima li ta lampa slucajno da se naruci ebay , amazon .......
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 Sad sam gledao oglase u bosni 03.11.2017. 15:10 #640632

status: user
broj poruka: 69
Mozes ovaj da uzmes, pa mu zameni panel, lakse je nego da se cimas da lampu menjas. Samo treba proveriti pojedinosti tj. da li ide isti flet iz elektronike. https://www.olx.ba/artikal/23580730/monitor-22-led-razbijen-neispravan/

Ili oglasi tvoj i ponudi ga u zamenu sa doplatom za ispravan posto kapiram da nemas ko da ti servisira monitor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Sad sam gledao oglase u bosni 03.11.2017. 16:15 #640636

status: user
broj poruka: 9380
Da ga zameni razbijenim panelom?
Sto se tice fleta, samo toliko? Samo da vidi da li se slazu? Nije to panel od laptopa, pa da je standardizovan konektor. Svaki proizvodjac ima drugaciji flet. HP nije isto sto i Benq.
Lazare, kupi drugi montor, nov, polovan, nebitno. Ne zalauduj se tom popravkom, samo ces puci pare bezveze.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Mozes ovaj da uzmes, pa mu zameni panel, lakse je nego da se cimas da lampu menjas. Samo treba proveriti pojedinosti tj. da li ide isti flet iz elektronike. https://www.olx.ba/artikal/23580730/monitor-22-led-razbijen-neispravan
::
:: Ili oglasi tvoj i ponudi ga u zamenu sa doplatom za ispravan posto kapiram da nemas ko da ti servisira monitor
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hemicar911 @Zakljucak 03.11.2017. 17:03 #640638

status: user
broj poruka: 69
Kupi polovan ispravan (ako ti je ovaj blizu) https://www.olx.ba/artikal/26610659/monitor-22-acer-x223hq-fullhd/, a tvoj prodaj.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 Re: @Zakljucak 03.11.2017. 19:34 #640640

status: user
broj poruka: 47



:: Kupi polovan ispravan (ako ti je ovaj blizu) https://www.olx.ba/artikal/26610659/monitor-22-acer-x223hq-fullhd/, a tvoj prodaj.
::
::

za taj sam zvao al prodan u medjuvremenu , tako ce i da bude za sada polovan neki do 40-ak e a kasnije nesto novo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lazar1989 @VMARC @hemicar911 04.11.2017. 12:46 #640665

status: user
broj poruka: 47
Jutros upalio monitor tj. komp i slika savrsena kao prvog dana kada je uzet kako je to moguce wtf ?

evo slike malo je murnije aparatom , al nema ni jedne mrlje niti onoga zatamljenja :

https://imgur.com/I5m5syr


Jel ovo normalno ponasanje ako ode lampa ? Inace juce nisam napisao , al ovo mi se desavalo i prosle zime , znaci kada je hladno u sobi monitor zatami sliku , onda cjelo ljeto bila perfektna slika sada opet ovako . malo mi cudno

I ujedno pitanje da li ovaj monitor SyncMaster 225BW vredi 25e polovan kaze covjek da je u super stanju
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 04.11.2017. 13:21 #640666

status: user
broj poruka: 9460
Moguce je da je napajanje za CCFL problem, a opet moguce je da su i lape dotrajale, pa se pale kako im se cefne, polovicno ili punim intezitetom.
Vredi polovan 25eur.
A to sto, kad je hladno u sobi i tad lose radi, ukazuje na to da je neki elektr. kond. izgubio kapavcitivnost. Prvo se svi menjaju, pa onda dalje.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs