Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Bauknecht
STRANA 1 OD 1
Rammulino Bauknecht 06.11.2017. 11:48 T65381

status: user
broj poruka: 384
Caos svima imam zamrzivac iz naslova ( ne znam koji je tacno model jel nigde ne pise?!?!?!)
Imam krajnje bizaran problem sa njim. U pitanju je novija generacija zamrzivaca koji su samootapajuci, imaju kontrolu i regulisanje zeljene temperature na displeju. Pisti kada ne azatvoris lepo vrata i jos tih nekih fensi stvarcica....
Lepo radi dok radi, a to je nekih dan do max. 2 dana, a onda kada dodje do toga da treba da ukljuci motor (kada padne temp), on jednostavno ne ukljuci nego temperatura i dalje pada i pada i padaa....i to se sve lepo vidi na displeju jer temperatura ide u +
Onda se upali lampica za kriticnu temperaturu (to je info da je u zamrzivacu veca temp od -12)
Moze da se podesava temperatura u tom trenutku da bude veca ili manja (od -16 do -24) ali jednostavno motors se uopste ne ukljucuje.
Zamrzivac na sebi ima dugme on/off i tek kada jednostavno ugasim na dugme zamrzivac i ponovo ga upalim, pali se i motor hladjenje nastupa i sve radi kako treba. 0_o

Ima neko ideju sta moze da bude u pitanju? Ovo je stvarno krajnje cudno, pogotovo ako se uzme u obzir da se ovo desava po jednom na svakih 24-48 sati.

Tnx na odg :)


Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
lc power 720w green power
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC To ti je posao za servis 06.11.2017. 12:09 #640714

status: user
broj poruka: 9380
Ukoliko je pod garancijom, trebala bi to da ti pokriva.
Meni se cini da mu brljavi elektronika/starter/senzor. Plasim se da sam ne mozes nista da uradis.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: To ti je posao za servis 06.11.2017. 12:33 #640715

status: user
broj poruka: 384
I majstor je rekao da je senzor ili elektronika.
bas bzvz. Kaze ako je senzor da nije jeftina popravka -_-

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
lc power 720w green power


:: Ukoliko je pod garancijom, trebala bi to da ti pokriva
:: Meni se cini da mu brljavi elektronika/starter/senzor. Plasim se da sam ne mozes nista da uradis
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Pod predpostavkom... 08.11.2017. 04:22 #640763

status: user
broj poruka: 914



...da te samo start zeza, ja bih probao sa:
1. arduinom da napravis tajmer koji ce koristiti lampicu za pregrevanje kao start i prekinuti napajanlje na 5-10s da pokrene motor a sam vidi koliko je vremena potrebno da iskljuci lampica kada motor pocne da radi kako bi taj signal ignorisao da ponovo u krug ne iskljucuje. Tako ces malko nesto lepo nauciti foruma i podrske za arduino koliko hoces ako zelis.
2. platiti popravku
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino popravio zamrzivac kod majstora... 25.12.2017. 00:17 #642094

status: user
broj poruka: 384
Pregoreo stapasti grejac koji je dugacak oko 8 metara :D
sluzi da ciklicno odledi zaledjene cevi kroz koje prolazi freon. Zbog toga brljavio i termostat i cela zbrka bila na zamrzivacu.
Sa rukama 6600 kintice i garancija na ugradjen deo god. dana

Eto, ako nekada neko bude imao slican problem sa gore pomenutim zamrzivacem, da od prilike zna sta ga ceka :)

Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
lc power 720w green power


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs