Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Obuka - ERP ali koji?
STRANA 1 OD 1
Bundeva Obuka - ERP ali koji? 07.11.2017. 22:25 T65387

status: user
broj poruka: 408
Koji je kod nas najzastupljeniji i najbolji ERP na nasim prostorima (nekadasnja SFRJ) a koji se koristi u maloprodajama, veleprodajama, spediciji, knjigovodstvu...u manjim i srednjim preduzecima. Ja sam cuo za Datalab Pantheon i ASW: ali ne znam ima li neko drugi i za koji se vredi obucavati?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mali3538 .. 08.11.2017. 08:09 #640767

status: user
broj poruka: 115
Ja znam da se koriste SAP i Upis.net.
SAP nisam koristio, ali upis jesam u nikako nije user frendly, ali baš, tačnije modul koji sam ja koristio, možda ostali moduli nisu tako zbrkani.
Dosta naših koristi Upis, a i domaći je proizvod.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slashdance AX 08.11.2017. 09:20 #640772

status: user
broj poruka: 429
U firmi (Michelin) koristimo Microsoft Dynamics AX 2012. Planiran je prelazak na AX7 (Cloud based)

Izuzetno komplikovan i sveobuhvatan sistem (barem ovo sto mi koristimo). Postoje i `slabije` varijante.

Koliko se na nasim prostorima koristi to ne znam, ali znam da kad ga jednom ukapiras, preko si trazeniji od iskusnog hirurga ili programera.


MSI Z87-G43 GAMING / i5 4790k @4.5GHz / 16GB HyperX Fury&Savage / ZOTAC GTX 1080 AMP / WD Blue 500 & 1TB / SPS-630M / V3 BLACK / FC360

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee mi u 08.11.2017. 09:56 #640774

status: user
broj poruka: 570
firmi koristimo SAP kao globalno ERP resenje i jako je komplikovan ako moras da znas bas sve u njemu, i ljudi koji su eksperti imaju para da ne verujes..ja sam se usko specijalizovao za jedan deo oko faktura itd i to mi je ok.
Takodje koristimo kao legacy i UPiS koji je totalni tresh bar po meni..

SAP je najbolja stvar zato sto sve firme ga koriste ili ce ga koristiti, globalno je resenje i ako se obucis da ga znas, eto tebi milionce u dzepu za cas ... :)

Pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Čemu obuka? 08.11.2017. 14:03 #640777

status: user
broj poruka: 304

Zašto si rešio da se baciš na obuku?
SAP koriste velika preduzeća uglavnom jer je preskup. Za njega imaš obuku za pojedine module i dobiješ sertifikat za taj modul.
Naše firme koriste i Microsoft Dynamics NAV. Jeftiniji je od SAP-a, ali je isto svetski brend. AX koji je gore pomenut je nešto slično,a od microsofta imaš i GP... Jedino je problem što se Microsoft više ne bavi sertifikatima već je to prepustio drugima(od prošle godine)
Upis-domaća proizvodnja. On se razvijao kako su naše tržište i klijenti zahtevali i njega bi trebao da učiš samo ako ćeš raditi u firmi koja ga koristi,ali nećeš imati neke šire koristi.
Široka je to oblasti ima tu još alata, a sve zavisi od toga šta želiš.
Da naučiš ERP sa nekim kursem i kažeš znam ceo ERP - toga nema i takav čovek ne postoji...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
leruman re 08.11.2017. 18:26 #640779

status: user
broj poruka: 145
Ko sto kazu ostale kolege na forumu, neka posebna obuka za ERP nema smisla.

SAP je nesto za sta verovatno treba veca obuka, jer je ogorman i veoma slozen ali ga koriste samo velike firme. Ako se tamo zaposlis oni ce te obuciti za to sto ti treba.

Za nekog ko je informaitcki potkovan i zna svoj posao, moze kao krajni korisnik da savlada bilo koji ERP za kratko vreme.

Kazi za sta ti tacno treba obuka za ERP?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs