Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Preporuka za ves masinu sa punjenjem odozgo
STRANA 1 OD 1
Krieger Preporuka za ves masinu sa punjenjem odozgo 13.11.2017. 19:04 T65402

status: user
broj poruka: 312
Potrebna mi je preporuka za masinu za ves iz naslova, najbitnije su mi dimenzije odnosno sirina koja ne sme ici preko 40 cm, dubina i visina su nebitne. Bice malo koriscena a pod tim podrazumevam da ce biti perioda da se nece paliti po duze od mesec dana pa cak i dva.

Meni se dopada ova varijanta ali nisam siguran u kvalitet iste:

https://is.gd/JlSMYT

Unapred hvala na odgovorima.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mirza Re: 13.11.2017. 19:26 #640923

status: user
broj poruka: 115
Ja imam Gorenje skoro deset godina. Oprala je ko zna koliko vesa (3-4 pranja sedmicno) i do sada je imala kvar samo sa cetkicama. Inace, daju petogodisnju garanciju... Kada ova crkne da ne moze da se popravi, opet cu uzeti istu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: 13.11.2017. 22:11 #640927

status: user
broj poruka: 18930
Gorenje danas je toliko lose, da gore ne moze, sve sto prave je katastrofalan kvalitet, mnogo daleko od tog doba kada su bili najkvalitetniji.
Od Gorenja vise ni najobicniji mixer necu da kupim. Kupio sam pre par godina Electrolux tu masinu sto se otvara sa gornje strane, vec je korodirala kao da je Volga.

Sto se mene tice, samo Bosch Made in Germany.


:: Ja imam Gorenje skoro deset godina. Oprala je ko zna koliko vesa (3-4 pranja sedmicno) i do sada je imala kvar samo sa cetkicama. Inace, daju petogodisnju garanciju... Kada ova crkne da ne moze da se popravi, opet cu uzeti istu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Ok, 14.11.2017. 00:23 #640930

status: user
broj poruka: 312
Vasa licna prepucavanja su mi bas od koristi, Gorenje ne bih uzeo sve da mi ga licno uruci Borut Pahor a Electrolux iz dzamahirije sve da mi ga donesu sultan Erdoganovi dervisi na vrata.

Ovde je u pitanju Indesit sa garancijom na 5 godina (60 meseci) jer je jako povoljan trenutno za razliku od Whirlpool-a ili Candy-ja koji nisu ispod 40+k a ne bih davao tolike pare za nesto sto nece biti rabljeno u toj meri da se isplati dugom garancijom/dugim zivotnim vekom.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic Whirlpool 14.11.2017. 08:01 #640931

status: user
broj poruka: 434
10 godina oprala umesto 2000(kao, za toliko je pravljena da izdrzi) nesto oko 3000 puta i to bez odlozenog starta, na zalost, dakle najprostija,ponovo kupili istu marku u BC group a prekoputa u durmitorskoj Tehnomanijaci tu istu prodaju za 3000 vise.....Isporuka na kucu ne zaboravi da skines blokadu bubnja koja god da je. Elem za tih 10 godina drugarima riknuo Candy posle 3 godine,komsijama Indesit posle 2 sve kupljene u isto vreme po slicnim cenama .....svi imamo po 2 deteta pa se tu pere u hu hu .....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: Whirlpool 14.11.2017. 08:38 #640932

status: user
broj poruka: 261
Meni je isto potrebnna takva. Juče sam gledao Candy
7 kg 1000 obrtaja
8 kg 1200 obrtaja malo skuplja
Jeftinija su tri modela Whirlpoola
Za razliku od Candy koja ima plastični poklopac bubnja Whirlpool ima metalni.
Od Indesita beži, jednom imao i nikad više!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Indesit=Whirlpool 14.11.2017. 09:38 #640934

status: user
broj poruka: 5696
Nekada je Indesit bio relativno los, ne znam kakvi su sad od kako su pod Amerima, ali ni Whirlpool nije daleko od sredine.

Ja u kuci imam sve od Candy-ja vec 2+ godine (ves masina, frizider, usisivac, mikrotalasna, aspirator, sporet, ringle+gasni gorionici i sudo masina). Nikakvi problemi, za tu cenovnu kategoriju do 300e Candy je best buy. Inace, posle rata, Candy je u staroj YU bio sinonim za ves masinu, bas kao sto je firma Hilti sinonim za profi busilice sa sds(+) prihvatom za teske radove pa makar bile od Boshca, Metaba, Makite.... Moji imaju Candy staru 20+ godina i dalje pere kako treba

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.11.2017. 11:02 #640937

status: user
broj poruka: 18930
Ljudi, niste svesni da te stvari koje su se proizvodile pre 20+god., traju i dan danas, a nove stvari su krs i jedva dotraju do isteka garancije, ne bacajte pare na marke, da li je to Candy, Electolux, Gorenje, Whirpool je ipak malo bolji, ali skup, ali generalno sve je to isto sr@nje, a sve je to bilo nekad sinonim za kvalitet. BILO NEKAD.

Dakle ja sam video da je samo Bosch Made in Germany i jedno u to imam poverenja, to je od mene preporuka, a tebi ostaje da se prepucavas.

Ako neko nadje polovnu u dobrom stanju Miele, to je najbolje, ali samo polovnu, ne novu. Vazi za sve od bele tehnike, ne samo masinu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Indesit 14.11.2017. 12:55 #640941

status: user
broj poruka: 841
Pisem kao neko ima dvoje dece I poslednjih 9 godina se u nasoj kuci ves masina koristi pa 7-10 puta nedeljno.

Ja sam bi ou fazonu bosch, nemci su keva daj najbolju ne pitam za cenu, e onda je taj bosch u trecoj godini geknuo, neki lezajevi nosaci bubnja koji su tako napravljeni da mora ceo bubanj da se menja, cena bila oko 12k RSD tada, da bi to opet geknulo posle nepunih godinu I po, kad a nisam ni zvao majstora, samo je izneo napolje I uzeo po poreporuci indesit, 5 godina garancije, do sada samo zamena grejaca u garantnom period, koji je ako mene pitas geknuo od kamenca.

Pre toga sam imao candy koji nikom ne bih preporucio


https://www.youtube.com/watch?v=m6kFCNsnQpQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Indesit 14.11.2017. 14:07 #640944

status: user
broj poruka: 261
Imao sam više godina Indesit sa sušarom i nije crkavala ALI:

Programator je štampana ploča a program je u nekom čipu i nije moglo ništa da se promeni.
Tako je radila da preko pune fijoke za deterdžent prelije dva tri litra vode, okrene dva tri kruga bubanj a onda IZBACI tu vodu sa većinom detedženta.
Pranje nastavi normalno sa ostatkom deterdženta!
Ogroman gubitak i neispravno pranje više godina dok je nisam zamenio sa LG o kojoj mogu reći sve najolje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Au bre al ste teski ljudi... 14.11.2017. 14:40 #640947

status: user
broj poruka: 312
Ja sam lepo napomenuo da mi ta masina nece raditi ni jednom nedeljno u proseku, vecinu vremena ce da skuplja prasinu i da cuci u cosku a vi meni ``moja oprala 3000`` ``moja pere 10 puta nedeljno`` ``samo Bosch direkt iz Nemacke``...

Aman, sve je istog/slicnog cenovnog ranga. Drugo, Gorenje NEMA masinu sa ubacivanjem odozgo, nema ni Bosch (koji Gorenje samo tako kopira u dizajnu), Electrolux necu, Whirlpool imam ali samo rashladne uredjaje (klime i frizidere) i ne znam kakav je na polju masina za ves a Indesit imam malu usku ugradnu masinu za sudove i da kucnem u drvo - od 2005. do danas nista. Ali nije se nesto ni pretrgla za tih 12+ godina jer se uglavnom sudje pere na ruke.

Tako da za 35.390,00 din ne vidim sta je bolje od modela koji stoji u pocetnom postu, radice jedva jednom nedeljno ili u dve nedelje u proseku. A uz to imam 60 meseci garancije.

Drugo je Bosch koji stoji kod keve u kom se maltene ne kupamo ali dete poraslo, resilo da se osamostali pa ne bi da voza strokav ves iz lokacije B do lokacije A pa nazad u lokaciju B.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Evo, pa biraj. 14.11.2017. 14:43 #640948

status: user
broj poruka: 1083
https://www.shopmania.rs/ves-masine/filter-loading_type-top

A ako mozes da nadjes Panasonic

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Evo, pa biraj. 14.11.2017. 14:48 #640950

status: user
broj poruka: 312
Konacno neko zdrav u glavu. Hvala druze.
Od Panasonica samo fax masine i bezicni telefoni.
U tome su otac, majka, brat i sestra.

:: https://www.shopmania.rs/ves-masine/filter-loading_type-to
::
:: A ako mozes da nadjes Panasonic
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: Evo, pa biraj. 14.11.2017. 15:33 #640952

status: user
broj poruka: 1083
Meni su profesionalci, preporucili AEG masinu za pranje. Kad sam im ja objasnio sta su nemacke firme a sta japanske , priznali su da nista o tome ne znaju. Panasonic je bolji od AEG, a tebi niko nije ni pomenuo AEG. pa izbor padne i na taj za profesionalce najbolji nemacki brend AEG. Mislim samo za masine za pranje vesa.


:: https://www.shopmania.rs/ves-masine/filter-loading_type-to
::
:: A ako mozes da nadjes Panasonic
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger ... 15.11.2017. 04:32 #640963

status: user
broj poruka: 312
Od svega nekih 30-35 modela sa punjenjem odozgo (dakle ne klasicnim frontalnim gde je izbor gotovo 10tostruko veci) sam se odlucio za ovu iz pocetnog posta.
60 meseci garancije uz minimum opterecenja su mi win-win kombinacija, manje vise gledano i Whirlpool i Electrolux i ovi i oni su bazirani na istoj (kineskoj) elektronici, gde se koja sastavlja nemam pojma niti me zanima, samo me zanima da me 5 godina ne zaboli glava sta ce biti sa njom a posle toga ko ziv ko mrtav.
Ipak je sve to programirano da se posle 2 godine samo od sebe samounisti, vise ni auto ne mozes da pazaris a da te sluzi 10 godina pa bio to cak i neki od premium brendova. Prosto, kapitalizam je tako koncipiran i niko nije lud da ti pokloni nesto sto ce da traje vecno odnosno trajace vecno ali uz veoma pazljivo rukovanje ali tada ce doci do zastarevanja modela koji imas (uvesce primera radi ``smart`` funkcije, wi-fi-jeve i ostale glupetarije sa sve ekranom u boji) i tvoja ves masina ce izgledati kao da je Made in USSR s pocetka 90tih.
Na sve misle nasi dragi proizvodjaci, ne bi me cudilo da jednog dana kucni aparati krenu putem mobilnih telefona i televizora, malo malo pa osvezenje firmware-a sa ne znam ni ja kojom svrhom (prvenstveno mislim na kucne aparate).
Recimo, mene je zgranula pojava klima uredjaja koje mozes daljinski da palis putem wi-fi-ja preko telefona da bi sa 40+ usao u 20tak stepeni hladniji stan, samo ne znam da li preko interneta moze da proveri status freona i koliko je zaprljana spoljna/unutraasnja jedinica itd.
Takodje mi ne idu u glavu sprave tipa samsungovih usisivaca koji sami setaju po stanu i usisavaju sa sve senzorima za raznorazne preprekre i gluposti.
Sve vodi ka tome da postanemo totalne debilcine zalepljene za krevet i ogromni ekran ili ove VR kurtone na glavi. Nisam bas preterano veliki pristalica svog tog ``napretka``.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Evo, pa biraj. 15.11.2017. 08:59 #640965

status: user
broj poruka: 18930
Zanimljivo, ali nisam nigde nasao Panasonic da je dostupan, sve su stari modeli, kao da su prestali da ih uvoze kod nas.. A kad zatreba neki deo, kako ga nabaviti?


:: Meni su profesionalci, preporucili AEG masinu za pranje. Kad sam im ja objasnio sta su nemacke firme a sta japanske , priznali su da nista o tome ne znaju. Panasonic je bolji od AEG, a tebi niko nije ni pomenuo AEG. pa izbor padne i na taj za profesionalce najbolji nemacki brend AEG. Mislim samo za masine za pranje vesa
::
::
:: :: https://www.shopmania.rs/ves-masine/filter-loading_type-to
:: ::
:: :: A ako mozes da nadjes Panasonic
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: Re: Re: Evo, pa biraj. 15.11.2017. 14:49 #640979

status: user
broj poruka: 1083
Imam telefon profesionalaca, oni su mi rekli da tu nista ne crkava osim elektronike. E a ja sam tu maher, Zastitio sam od svih mogucih havaria od struje, a kad zavrsim pranje vadim utikac iz uticnice.
Kad su mi pokazali Panasonikovu pumpu za vodu, odmah sam uzeo masinu. Neunistivo.


:: Zanimljivo, ali nisam nigde nasao Panasonic da je dostupan, sve su stari modeli, kao da su prestali da ih uvoze kod nas.. A kad zatreba neki deo, kako ga nabaviti
::
::
:: :: Meni su profesionalci, preporucili AEG masinu za pranje. Kad sam im ja objasnio sta su nemacke firme a sta japanske , priznali su da nista o tome ne znaju. Panasonic je bolji od AEG, a tebi niko nije ni pomenuo AEG. pa izbor padne i na taj za profesionalce najbolji nemacki brend AEG. Mislim samo za masine za pranje vesa
:: ::
:: ::
:: :: :: https://www.shopmania.rs/ves-masine/filter-loading_type-to
:: :: ::
:: :: :: A ako mozes da nadjes Panasonic
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Evo, pa biraj. 15.11.2017. 17:12 #640980

status: user
broj poruka: 18930
Ali gde nabaviti Panasonic masinu? Daj neki kontakt od tih ljudi i za servis ako nije problem.


:: Imam telefon profesionalaca, oni su mi rekli da tu nista ne crkava osim elektronike. E a ja sam tu maher, Zastitio sam od svih mogucih havaria od struje, a kad zavrsim pranje vadim utikac iz uticnice.
:: Kad su mi pokazali Panasonikovu pumpu za vodu, odmah sam uzeo masinu. Neunistivo.
::
::
:: :: Zanimljivo, ali nisam nigde nasao Panasonic da je dostupan, sve su stari modeli, kao da su prestali da ih uvoze kod nas.. A kad zatreba neki deo, kako ga nabaviti
:: ::
:: ::
:: :: :: Meni su profesionalci, preporucili AEG masinu za pranje. Kad sam im ja objasnio sta su nemacke firme a sta japanske , priznali su da nista o tome ne znaju. Panasonic je bolji od AEG, a tebi niko nije ni pomenuo AEG. pa izbor padne i na taj za profesionalce najbolji nemacki brend AEG. Mislim samo za masine za pranje vesa
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: https://www.shopmania.rs/ves-masine/filter-loading_type-to
:: :: :: ::
:: :: :: :: A ako mozes da nadjes Panasonic
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: Re: Evo, pa biraj. 15.11.2017. 18:08 #640982

status: user
broj poruka: 1083
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1018245094983929&set=pcb.831564320354183&type=3&theater


:: Ali gde nabaviti Panasonic masinu? Daj neki kontakt od tih ljudi i za servis ako nije problem
::
::
:: :: Imam telefon profesionalaca, oni su mi rekli da tu nista ne crkava osim elektronike. E a ja sam tu maher, Zastitio sam od svih mogucih havaria od struje, a kad zavrsim pranje vadim utikac iz uticnice.
:: :: Kad su mi pokazali Panasonikovu pumpu za vodu, odmah sam uzeo masinu. Neunistivo.
:: ::
:: ::
:: :: :: Zanimljivo, ali nisam nigde nasao Panasonic da je dostupan, sve su stari modeli, kao da su prestali da ih uvoze kod nas.. A kad zatreba neki deo, kako ga nabaviti
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Meni su profesionalci, preporucili AEG masinu za pranje. Kad sam im ja objasnio sta su nemacke firme a sta japanske , priznali su da nista o tome ne znaju. Panasonic je bolji od AEG, a tebi niko nije ni pomenuo AEG. pa izbor padne i na taj za profesionalce najbolji nemacki brend AEG. Mislim samo za masine za pranje vesa
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: https://www.shopmania.rs/ves-masine/filter-loading_type-to
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: A ako mozes da nadjes Panasonic
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv @Krieger 15.11.2017. 23:08 #640984

status: user
broj poruka: 939
Kakav lik!

Ljudi pisu svoja iskustva, a ti ih izvredja!

Koji k.... si i pitao za misljenje, kad si `najpametniji` i verovatno si odmah odlucio sta ces da uzmes? Svaki predlog si popljuvao, a trazio si preporuku. Kakvog naroda ima jbt...


Manjak znanja = visak samopouzdanja.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Konacno 27.11.2017. 17:59 #641347

status: user
broj poruka: 312
Danas spojena na vodu i odvod od strane ovlascenog servisa (Indesit iz prvog posta samo slabiji za 200 RPM u centrifugi), oprala brat bratu 10 kg vesa, Persil + Ornel su definitivno dobitna kombinacija sto se tice kvaliteta pranja i mirisa, sad je trenutno u njoj zimska jakna koja se doduse jako brzo susi (neki sportski Adidas ali od jako zahvalnog materijala po pitanju neprobojnosti hladnoce)...

5 godina garancije (potvrdjeno mejlom), ne zelim da razmisljam vise na ovu temu do 2022. a posle cemo videti. Za razliku od Boscha koji imam u drugom stanu (klasicna sa frontalnim punjenjem) ima nesto losiji displej ali i neke komandne lampice koje ukazuju na potencijalno sr%nje, motor se stvarno lepo cuje dok centrifugira, retko lep i jebozovan zvuk za jednog tipa koji voli samo benzinske motore =)

Uglavnom, za tu cenu boljeg izbora nema, vibracije gotovo minimalne... sta reci osim da nisam ni trebao da pitam vec sledim intuiciju koja me retko kad prevari kada je tehnika u pitanju. Pa cak i bela.

Ah da, Whirpool, Hotpoint, cini mi se Ariston i Indesit su JEDNA firma tako da ni po tom pitanju nisam ovde dobio adekvatan odgovor ali eto ako neko ima u planu da kupuje ves masinu pomenutih firmi (opet kazem za Ariston nisam siguran) slobodno nek se baci u kupovinu jer 60 meseci bez brige ne moze da zameni ni imarkovicev Bosch direkt iz Boschfurta (ili gde ih vec Bosch-uju) tako da srecno svima kojima je kupovina nove masine za ves u planu.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Konacno 27.11.2017. 19:49 #641353

status: user
broj poruka: 18930
60 meseci je 5 godina, tako da, i Bosch daje 5god.

PS kakve veze ima sto su ove navedene 4 firme kcerke, ili pod vlasnistvom jedne firme? Jel to mozda znaci da su radjene po potpuno istom tehnologijom, ili...? :)

:: Danas spojena na vodu i odvod od strane ovlascenog servisa (Indesit iz prvog posta samo slabiji za 200 RPM u centrifugi), oprala brat bratu 10 kg vesa, Persil + Ornel su definitivno dobitna kombinacija sto se tice kvaliteta pranja i mirisa, sad je trenutno u njoj zimska jakna koja se doduse jako brzo susi (neki sportski Adidas ali od jako zahvalnog materijala po pitanju neprobojnosti hladnoce)..
::
:: 5 godina garancije (potvrdjeno mejlom), ne zelim da razmisljam vise na ovu temu do 2022. a posle cemo videti. Za razliku od Boscha koji imam u drugom stanu (klasicna sa frontalnim punjenjem) ima nesto losiji displej ali i neke komandne lampice koje ukazuju na potencijalno sr%nje, motor se stvarno lepo cuje dok centrifugira, retko lep i jebozovan zvuk za jednog tipa koji voli samo benzinske motore =)
::
:: Uglavnom, za tu cenu boljeg izbora nema, vibracije gotovo minimalne... sta reci osim da nisam ni trebao da pitam vec sledim intuiciju koja me retko kad prevari kada je tehnika u pitanju. Pa cak i bela
::
:: Ah da, Whirpool, Hotpoint, cini mi se Ariston i Indesit su JEDNA firma tako da ni po tom pitanju nisam ovde dobio adekvatan odgovor ali eto ako neko ima u planu da kupuje ves masinu pomenutih firmi (opet kazem za Ariston nisam siguran) slobodno nek se baci u kupovinu jer 60 meseci bez brige ne moze da zameni ni imarkovicev Bosch direkt iz Boschfurta (ili gde ih vec Bosch-uju) tako da srecno svima kojima je kupovina nove masine za ves u planu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Konacno 28.11.2017. 23:01 #641379

status: user
broj poruka: 312
Sto se Boscha tice nisam siguran da si u pravu, prosle godine negde maja meseca je uzeta standardna ves masina, Varioperfect Serie 4, odlicna sprava ali uz 2 godine garancije sto ce reci da nakon maja 2018. svaki kvar koji je neisplativ znaci i nova masina i kupovina sledeceg Boscha jer kao sto i sam mozes da pretpostavis, derikoze i kvazimajstori vole da oderu ljude koji su ``ljubitelji`` jacih brendova a kako bi se u slucaju vangarancijske popravke poneo ovlasceni servis zaista ne zelim da razmisljam.

Ovih 60 meseci odnosno 5 godina nisu standardna garancija, standardna garnancija i na ovaj Indesit koji sam uzeo za drugi stan je 2 godine ali postoji nesto (doduse sa rokom trajanja za aktivaciju tj. podnosenje zahteva) a zove se dopunska garancija o kojoj vode racuna osiguravajuce kuce. Dakle, nakon kupovine ves masine u vreme dok traje akcija za dopunsku garanciju (dodatne 3 godine) ti popunjavas formular u roku od 30 dana od dana kupovine sa svim i svacim, obavezan je serijski broj i broj fiskalnog racuna, a ne libe se da ti zatraze i fotografiju/sken fiskalnog racuna. Nakon toga stize povratni mejl koji moras cuvati 5 godina gde ti je kod pod kojim je odobrena dopunska garancija i to se objedinjuje sa osnovnom od 2 godine i na kraju ispadne 5.

Malo sexa i zajebancije i jos nesto, vrlo je bitno da ti masinu otkoci i spoji na vodovod i kanalizaciju ovlasceni servis jer taj papir koji dobijes od majstora kog posalju znaci da nisi doveo nekog ortaka koji bi ti to odradio za 2 limenke piva plus nesto sitno da ga castis i samim tim NE ODGOVARAS ni za sta sta se desi sa masinom u narednih 5 godina.

Tako da, sve u svemu gledano, racunica je skroz dobra, 5 godina nemati brige osim da se nakon nekoriscenja masine iskljuci iz struje i zavrne cesma za vodu je skroz dobar posao. Naravno, napominjem opet, treba biti spreman na sve jer ce sigurno nakon primera radi neke 4.-te godine eksploatacije ukoliko dodje do kvara - traziti dlaku u jajetu i onda lepo izvadis papir - aha, vi ste to spojili tad i tad, i molim lepo drugovi i drugarice, tovari pa nosi ili donesi deo koji je crkao i ugradjuj, nemam ja sta vise sa vama da pricam.

Na pitanje vezano da li su isti delovi u Whirlpoolu, Hotpointu, Aristonu i Indesitu stvarno ne umem da ti odgovorim jer se ne bavim servisom bele tehnike niti me ta oblast ikada interesovala osim da racionalno odmerim isplati li mi se popravka kao sto mi se nije isplatila dok sam jedan te isti modul menjao 2 puta i placao po 100 eura a nova ves masina solidnog kvaliteta ne kosta preko 300-350. No, pametan se uci na tudjim greskama a budala na svojim...


:: 60 meseci je 5 godina, tako da, i Bosch daje 5god.
::
:: PS kakve veze ima sto su ove navedene 4 firme kcerke, ili pod vlasnistvom jedne firme? Jel to mozda znaci da su radjene po potpuno istom tehnologijom, ili...? :
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 28.11.2017. 23:19 #641381

status: user
broj poruka: 2855
`Povezivanje ves masine na vodovod i kanalizaciju od strane ovlascenog servisa?!` WTF?!

Ovo je totalno nesto novo za mene. Nikada nisam cuo za ovo, 2016 sam uzeo nove masine za susenje i pranje vesa i niko mi nije rekao to, niti sam to mogao negde procitati na uputstvu. Nije mi ni prodavac to nudio kao dodatnu opciju...

Treba serviser da ti crevo od masine zavrne na cesmu? da gurne crevo za otpadnu vodu u odvod? da otkoci bubanj? - inace na svakoj masini kad je otpakujes pise upozorenje da treba da je otkocis pre upotrebe...

Jel tebi stvarno treba neki ortak da ti poveze ves masinu za 2 limenke piva?

Jel zoves ovlascenog servisera i tv nov kad kupis da ti `pusti u rad`?




Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: ... 29.11.2017. 01:10 #641386

status: user
broj poruka: 312
Druze, moje je bilo da svu odgovornost za sve potencijalne buduce probleme/kvarove prebacim na ovlasceni servis. Inace, potpuno te razumem ali razumi i ti mene. Kad ti sa call centra ovlascenog servisa zatraze sve zive brojeve (uz serijski) bice ti jasno zasto sam to uradio. Dakle, sad sam upisan u neki kompjuter u nekoj bazi i ne zanima me apsolutno nista do novembra 2022. sta ce biti sa tom spravom a upali li se neka lampica koja ne treba - ima da se stvore u najkracem roku i da ili nose masinu u servis ili donose sjebani deo. A sto se tice televizora - veruj mi da kad je Sljamsung u pitanju a promenio sam par komada novije generacije - zaista pozelim da je konkretno postolje sklapao serviser. Jer - jednom kad nasrafis te usrane srafove tesko da ces ih odsrafiti jer kao od plastike da ih prave pa sam zato jednu 32ojku morao 15km da drzim u krilu na zadnjem sedistu svog auta jer mi je bilo lakse da se ne jebavam sa srafovima koji oblajznu ma koliko nezno i pazljivo ih usrafljivao a prilikom dotezanja se SVAKI deformise.
Dzaba sto je u pitanju slika kao iz bajke, quadcore procesor, SMART, dvosistemci sa bass reflexom kad im je POSTOLJE smece. Dok kod LG-a - 4 srafa ukupno, minimum sile i gotovo. Samo sto na Trgu Nikole Pasica svetli SAMSUNG kao i na onoj zgradi na Novom Beogradu a ne LG i ljudi ovde se kunu u taj prestizni Samsung, a po nekim odlikama ga i Vivax Fox Vox aparati ostavljaju kilometrima iza sebe. Reklama je cudo a reklamacija cudo nad cudima - sto i jeste odgovor na tvoje pitanje.



:: `Povezivanje ves masine na vodovod i kanalizaciju od strane ovlascenog servisa?!` WTF?
::
:: Ovo je totalno nesto novo za mene. Nikada nisam cuo za ovo, 2016 sam uzeo nove masine za susenje i pranje vesa i niko mi nije rekao to, niti sam to mogao negde procitati na uputstvu. Nije mi ni prodavac to nudio kao dodatnu opciju..
::
:: Treba serviser da ti crevo od masine zavrne na cesmu? da gurne crevo za otpadnu vodu u odvod? da otkoci bubanj? - inace na svakoj masini kad je otpakujes pise upozorenje da treba da je otkocis pre upotrebe..
::
:: Jel tebi stvarno treba neki ortak da ti poveze ves masinu za 2 limenke piva?
::
:: Jel zoves ovlascenog servisera i tv nov kad kupis da ti `pusti u rad`
::
::
::
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 29.11.2017. 10:30 #641393

status: user
broj poruka: 2855
Kontam te, samo ja to nikada ranije nisam ni cuo ni video da ti dodje majstor da ti `pusti ves masinu u rad`

Sta se desava ako se preselis, opet ces da zoves `majstora` da ti `turi crevo u rupu` ? :P

P.S. Ovo za TV sam se salio naravno...


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs