Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
štampač u kolima
STRANA 1 OD 1
kefalo81 štampač u kolima 15.11.2017. 08:52 T65406

status: user
broj poruka: 775

Treba mi mobilni štampač. Bio bi u kolima.

Da li postoji tako nešto kod nas i na šta se napaja.

PS. Imam stari 1020 HP štampač I radi super, ketridž jeftin, štampač pouzdan
Može li se on nekim adapterom za napajanje koristiti u kolima ?

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Viđao sam ranije mobilne ink-jet štampače. 15.11.2017. 09:31 #640966

status: user
broj poruka: 4228
Mislim da ti ni Mića Tomić (Majstorska Radionica) ne bi preporučio da koristiš HP 1020 u automobilu.

EDIT: npr. http://www.stampaci.org/hp-100-cena/

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: štampač u kolima 15.11.2017. 10:00 #640967

status: user
broj poruka: 914

Bilo koji ups do 600w tj onaj koji koristi samo jednu bateriju od 12v dzek za upaljac i pici

::
:: Treba mi mobilni štampač. Bio bi u kolima
::
:: Da li postoji tako nešto kod nas i na šta se napaja
::
:: PS. Imam stari 1020 HP štampač I radi super, ketridž jeftin, štampač pouzda
:: Može li se on nekim adapterom za napajanje koristiti u kolima
::
:: Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Tesko 15.11.2017. 10:06 #640968

status: user
broj poruka: 1389
Na APC UPS pd 3000VA stoji nalepnica da se ne ukljucuje laserski stampac u isti.
Razmisli o pljuckavcu pre ako ti tako nesto pije vodu. Inace, postoje inverteri na 220 za auto.

Koliko vidim, potrosnja tog 1020 je samo 2A na 220, tako da mi bas i nije jasno za ono upozorenja na UPS-u... I HP 4M koji je znatno stariji i veci je 660W. 5Si samo 500W...

Eh, da. Ako ces se igrati sa tim obrati paznju i na zice u kolima :) Da se ne zapalis :) Psde mi sad na pamet majstorska radionica i grejaci u sedistu...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: štampač u kolima 15.11.2017. 10:14 #640969

status: user
broj poruka: 4228
Molim te, možeš li malo da objasniš ovo ups do 600 W, džek za upaljač?

Pozdrav!

Vlada

::
:: Bilo koji ups do 600w tj onaj koji koristi samo jednu bateriju od 12v dzek za upaljac i pici
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: štampač u kolima 15.11.2017. 10:20 #640971

status: user
broj poruka: 914
Kupis montazni dzek za upaljac u kolima i na upsu sa baterije crvena + na centar a crna - na bok


:: Molim te, možeš li malo da objasniš ovo ups do 600 W, džek za upaljač
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: ::
:: :: Bilo koji ups do 600w tj onaj koji koristi samo jednu bateriju od 12v dzek za upaljac i pici
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @djape7777 15.11.2017. 10:28 #640973

status: user
broj poruka: 4228
Hvala!

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Izvuci bolje nove kablove 15.11.2017. 12:11 #640976

status: user
broj poruka: 1389
za taj ups ako ti je to na pameti, a ne na upaljac.

Due to the large amount of power consumed by these devices, APC does not recommend protecting laser printers with a UPS.

Resolution:

In most cases, a separate surge protection device is adequate for laser printers. It is recommended the Laser Printer have its own designated circuit, as the high current draw of a Laser Printer can `sag` the utility line causing low voltage situations. The Laser Printer should not be plugged into a UPS`s Battery Outlets OR in to its Surge Only Outlets. These low voltage situations may cause an APC Back-UPS to transfer to battery operation repeatedly, eventually exhausting the unit`s internal battery unnecessarily.

If you must use a UPS with a Laser Printer it is important to size your UPS appropriately. APC recommends a Smart-UPS series product that is sized for the maximum power draw of the laser printer as defined by the manufacturer. This is typically a 1500va or larger UPS. Even small Laser Printers can have very high maximum power draws, due to the nature of the technology. We do not recommend the use of Back-UPS products with a laser printer.

If you have a Back-UPS it is also not recommended to plug the laser printer in to the surge protected outlets. The power the laser printer consumes could have adverse affects on the rest of the protected equipment, even on the battery back up up side of the UPS.

If you really need to put a laser printer on a UPS, then you need to size the UPS properly to accommodate the large power consumption of the laser printer. Check with the manufacturer to find out exactly how much wattage the laser printer consumes during printing, and how much voltage is consumed during the initial warm up stage. You’ll need a Smart-UPS, large than a Smart-UPS 1500VA. Don’t be surprised if you end up needing a Smart-UPS 2200VA or a Smart-UPS 3000.


Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Izvuci bolje nove kablove 16.11.2017. 01:16 #640985

status: user
broj poruka: 914
Naj bolje bi bilo krokodile pa na kleme od akumulatora, zaboravih da navedem da se uzima neki stariji UPS sa AVR-om. Koliko je meni proslo kroz ruke svi UPS-evi iznad 1000VA su na 2x12v tako da ako ne tera kombi ili kamion oni odpadaju ili da nosi jos jedan akumulator sto je nonsens...
Sto se tice invertera kineska posla, inverter od 1000W ne moze da tera brusilicu od 750w

:: za taj ups ako ti je to na pameti, a ne na upaljac
::
:: Due to the large amount of power consumed by these devices, APC does not recommend protecting laser printers with a UPS
::
:: Resolution
::
:: In most cases, a separate surge protection device is adequate for laser printers. It is recommended the Laser Printer have its own designated circuit, as the high current draw of a Laser Printer can `sag` the utility line causing low voltage situations. The Laser Printer should not be plugged into a UPS`s Battery Outlets OR in to its Surge Only Outlets. These low voltage situations may cause an APC Back-UPS to transfer to battery operation repeatedly, eventually exhausting the unit`s internal battery unnecessarily
::
:: If you must use a UPS with a Laser Printer it is important to size your UPS appropriately. APC recommends a Smart-UPS series product that is sized for the maximum power draw of the laser printer as defined by the manufacturer. This is typically a 1500va or larger UPS. Even small Laser Printers can have very high maximum power draws, due to the nature of the technology. We do not recommend the use of Back-UPS products with a laser printer
::
:: If you have a Back-UPS it is also not recommended to plug the laser printer in to the surge protected outlets. The power the laser printer consumes could have adverse affects on the rest of the protected equipment, even on the battery back up up side of the UPS
::
:: If you really need to put a laser printer on a UPS, then you need to size the UPS properly to accommodate the large power consumption of the laser printer. Check with the manufacturer to find out exactly how much wattage the laser printer consumes during printing, and how much voltage is consumed during the initial warm up stage. You’ll need a Smart-UPS, large than a Smart-UPS 1500VA. Don’t be surprised if you end up needing a Smart-UPS 2200VA or a Smart-UPS 3000
::
::
:: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: Frontier DIV
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 pa šta da radim onda 16.11.2017. 21:17 #641017

status: user
broj poruka: 775
da kupim ove baš mobilne štampače. to je relativno skupo al ok

Inverter otpada i nemoguće je kao rešenje ili?
I ako može koji inverter ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: pa šta da radim onda 16.11.2017. 21:38 #641018

status: user
broj poruka: 4228
Tvoje pitanje je: da li konkretno ovaj HP 1020 možeš da koristiš u autu?

Moje mišljenje je da ne možeš, jer bi morao da obezbediš stabilan izvor jake struje.

Mislio sam da ćeš odustati nakon članka koji je xenox citirao. Evo pročitaj ceo članak, pa razmisli:

https://goo.gl/m5nvdQ

Pozdrav!

Vlada

:: da kupim ove baš mobilne štampače. to je relativno skupo al o
::
:: Inverter otpada i nemoguće je kao rešenje ili
:: I ako može koji inverter
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 a šta misliš 16.11.2017. 21:41 #641019

status: user
broj poruka: 775

pljuckavac i inverter.
Nisu to strašna štampanja već negde nema štampač i onda mi je lakše u kolima 5-6 strana max nego da jurim sa usb-om.

Hvala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: a šta misliš 16.11.2017. 22:17 #641022

status: user
broj poruka: 4228
Znam da se cena eksploatacije HP 1020 štampača ne može porediti sa ink-jet, ali to sa nekoliko odštampanih strana nećeš brzo osetiti po džepu. Tu postoje drugi problemi vezani za ink-jet tehnologiju, ali se to ne razlikuje od štampanja u kancelariji ili u automobilu.

Za ink-jet na inverteru ne bi trebalo da bude problem. Još imaš i mogućnost štampanja u boji!

Gledaj da to bude neki manji štampač (ne MF uređaj) i proveri koliko struje vuče njegov strujni adapter. Ink jet štampači obično imaju poseban strujni adapter, mada neki imaju i ugrađen (kao neki monitori, npr.). I kod jednih i drugih je deklarisana struja koju uređaj može da povuče.

Pozdrav!

Vlada

::
:: pljuckavac i inverter.
:: Nisu to strašna štampanja već negde nema štampač i onda mi je lakše u kolima 5-6 strana max nego da jurim sa usb-om
::
:: Hval
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: štampač u kolima 16.11.2017. 22:24 #641023

status: user
broj poruka: 18940
Mozda ti treba ovako nesto: https://www.alatiimasine.com/proizvod/naponski-pretvarac-600wusb-sai60usb-sal/
Mada, ja to u zivotu ne bih stavio u svoj auto, zar nije lakse da otstampas usput u nekoj fotokopirnici?

::
:: Treba mi mobilni štampač. Bio bi u kolima
::
:: Da li postoji tako nešto kod nas i na šta se napaja
::
:: PS. Imam stari 1020 HP štampač I radi super, ketridž jeftin, štampač pouzda
:: Može li se on nekim adapterom za napajanje koristiti u kolima
::
:: Unapred se zahvaljujem na odgovoru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 a jel postoji 16.11.2017. 22:37 #641025

status: user
broj poruka: 775

nešto kao baterija koja bi napajala štampač a koju bi punio kući i držao u kolima da ne punim u autu.

Juriti kopirnicu je nekad nepraktično, baš u Zemunu nisam mogao naći te nemaju ovo te nemaju ono, drugo to se dešava kad ja ne poznam deo grada a van kancelarije sam i onda je to ili nadjem brzo ili ne nadjem uopšte.

Zahvaljujem se na dosadašnjim odgovorima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 16.11.2017. 22:51 #641026

status: user
broj poruka: 9460
Ma jednostavno pretvarac 12V na 220 i prikopcas koji hoces. Mozes to i na akumulator od kola, nista mu nece faliti za par strana sto ces odstampati na dnevnom nivou.

Mozes, naravno, u zavisnosti od stampaca na koliko V radi, obicno 24, 48 i sl. pa sibnes celija od 3.6V koliko treba i punis ih kluci. Dakle prepravis stampac...Prva varijanta ti je jednostavnija.
Ne vuce on 1KW.., maltene manje od jedne halogenke koje imas u faru, 50, 60W...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 malo me uplašilo ovo 16.11.2017. 23:07 #641028

status: user
broj poruka: 775
Ne bi ja to nikada u kolima kačio.

Kupio sam bmw nema nis 10 dana a servis je prilično skup.
Tako da najradnije bi neku bateriju. Pa i UPS sa pljuckavcem.
A štampalo bi se 5-6 puta godišnje. Ne više od toga.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: malo me uplašilo ovo 16.11.2017. 23:14 #641029

status: user
broj poruka: 4228
Kupi jednog punta, samo za štampanje.

Bez zezanja: imaš predloge za inverter (imarkovic), pogledaj jednostavnije modele štampača, bilo nove, bilo polovne. Za nov moj predlog je: https://goo.gl/4nC4he

EDIT: takođe, na ovaj inverter možeš da priključiš još neki uređaj, na primer laptop, dakle ne samo štampač. NEMOJ KUVALO ZA KAFU!

Pozdrav!

Vlada

:: Ne bi ja to nikada u kolima kačio
::
:: Kupio sam bmw nema nis 10 dana a servis je prilično skup
:: Tako da najradnije bi neku bateriju. Pa i UPS sa pljuckavcem.
:: A štampalo bi se 5-6 puta godišnje. Ne više od toga
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: pa šta da radim onda 17.11.2017. 01:10 #641032

status: user
broj poruka: 914

sve je to ok ali sa baterijama koje su u UPS-u 10-tak Ampera i normalno da taj pik ne mogu da izdrze ali akumulator moze da izdrzi pik 480A u mom slucaju sto je sasvim dovoljno...

:: Tvoje pitanje je: da li konkretno ovaj HP 1020 možeš da koristiš u autu?
::
:: Moje mišljenje je da ne možeš, jer bi morao da obezbediš stabilan izvor jake struje
::
:: Mislio sam da ćeš odustati nakon članka koji je xenox citirao. Evo pročitaj ceo članak, pa razmisli
::
:: https://goo.gl/m5nvd
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: :: da kupim ove baš mobilne štampače. to je relativno skupo al o
:: ::
:: :: Inverter otpada i nemoguće je kao rešenje ili
:: :: I ako može koji inverter
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: Re: pa šta da radim onda 17.11.2017. 01:57 #641033

status: user
broj poruka: 4228
Izvini, ali sad si okrenuo ploču: ja sam te pitao kako misliš da HP 1020 sa inverterom poveže na bateriju iz UPS-a od 600 W preko montažnog džeka za upaljač, a ti sad pominješ automobilski akumulator.

Pozdrav!

Vlada

::
:: sve je to ok ali sa baterijama koje su u UPS-u 10-tak Ampera i normalno da taj pik ne mogu da izdrze ali akumulator moze da izdrzi pik 480A u mom slucaju sto je sasvim dovoljno..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: pa šta da radim onda 17.11.2017. 07:31 #641034

status: user
broj poruka: 18940
Moze recimo da uzme onaj Mustek ups, napuni ga i koristi ga u kolima, ili ako stampa puno, onda smart-ups 1000VA, verujem da nikad niko to nije uradio

PS mnogo besmislena tema, puna raznih mogucnosti :)


:: Izvini, ali sad si okrenuo ploču: ja sam te pitao kako misliš da HP 1020 sa inverterom poveže na bateriju iz UPS-a od 600 W preko montažnog džeka za upaljač, a ti sad pominješ automobilski akumulator
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: ::
:: :: sve je to ok ali sa baterijama koje su u UPS-u 10-tak Ampera i normalno da taj pik ne mogu da izdrze ali akumulator moze da izdrzi pik 480A u mom slucaju sto je sasvim dovoljno..
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Re: pa šta da radim onda 17.11.2017. 07:52 #641035

status: user
broj poruka: 914
Sorry,
tvoje pitanje je bilo :
`Molim te, možeš li malo da objasniš ovo ups do 600 W, džek za upaljač?

Pozdrav!

Vlada`
tako da nisi pitao za inverter vec za UPS, zato sam ti u postu #640971 tako i objasnio, ako koristis sam UPS sa njegovom batertijom nije ti potreban bilo kakav prikljucak , teraj dok baterija traje a to je obicno kratko...

BTW zato sam ispod i napisao da nadje stari UPS sa AVR-om kome je otisla baterija jer bateriju/akumulator vec ima u kolima...


:: Izvini, ali sad si okrenuo ploču: ja sam te pitao kako misliš da HP 1020 sa inverterom poveže na bateriju iz UPS-a od 600 W preko montažnog džeka za upaljač, a ti sad pominješ automobilski akumulator
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: ::
:: :: sve je to ok ali sa baterijama koje su u UPS-u 10-tak Ampera i normalno da taj pik ne mogu da izdrze ali akumulator moze da izdrzi pik 480A u mom slucaju sto je sasvim dovoljno..
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: pa šta da radim onda 17.11.2017. 08:23 #641037

status: user
broj poruka: 914
Baterije u UPS-u kao i za Qurac, koristio/ne koristio vremenom ce biti neupotrebljivo

:: Moze recimo da uzme onaj Mustek ups, napuni ga i koristi ga u kolima, ili ako stampa puno, onda smart-ups 1000VA, verujem da nikad niko to nije uradio
::
:: PS mnogo besmislena tema, puna raznih mogucnosti :
::
::
:: :: Izvini, ali sad si okrenuo ploču: ja sam te pitao kako misliš da HP 1020 sa inverterom poveže na bateriju iz UPS-a od 600 W preko montažnog džeka za upaljač, a ti sad pominješ automobilski akumulator
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Vlad
:: ::
:: :: ::
:: :: :: sve je to ok ali sa baterijama koje su u UPS-u 10-tak Ampera i normalno da taj pik ne mogu da izdrze ali akumulator moze da izdrzi pik 480A u mom slucaju sto je sasvim dovoljno..
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: Re: Re: Re: pa šta da radim onda 17.11.2017. 15:19 #641045

status: user
broj poruka: 4228
O.K. nismo se razumeli.

Pozdrav!

Vlada

:: Sorry,
:: tvoje pitanje je bilo
:: `Molim te, možeš li malo da objasniš ovo ups do 600 W, džek za upaljač?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: pa šta da radim onda 17.11.2017. 20:49 #641054

status: user
broj poruka: 18940
Zavisi koje baterije i zavisi koji UPS. Na Mustek-u sa jednom baterijom jedan najobicniji stampac (recimo da laptop ima svoje napajanje) moze da izgura minimum 30min., to mu je vise nego dovoljno.


:: Baterije u UPS-u kao i za Qurac, koristio/ne koristio vremenom ce biti neupotrebljivo
::
:: :: Moze recimo da uzme onaj Mustek ups, napuni ga i koristi ga u kolima, ili ako stampa puno, onda smart-ups 1000VA, verujem da nikad niko to nije uradio
:: ::
:: :: PS mnogo besmislena tema, puna raznih mogucnosti :
:: ::
:: ::
:: :: :: Izvini, ali sad si okrenuo ploču: ja sam te pitao kako misliš da HP 1020 sa inverterom poveže na bateriju iz UPS-a od 600 W preko montažnog džeka za upaljač, a ti sad pominješ automobilski akumulator
:: :: ::
:: :: :: Pozdrav
:: :: ::
:: :: :: Vlad
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: sve je to ok ali sa baterijama koje su u UPS-u 10-tak Ampera i normalno da taj pik ne mogu da izdrze ali akumulator moze da izdrzi pik 480A u mom slucaju sto je sasvim dovoljno..
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs