Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
uklapanje RAM memorije
STRANA 1 OD 1
nisque uklapanje RAM memorije 18.11.2017. 18:32 T65416

status: user
broj poruka: 1060
elem ovako
imam 4x2gb kingston hyper x (možda je to ona prva serija kad se pojavila ddr3, nije blu. red itd) na 1600mhz, cl9 i 1.65v

neki šnj patriot signature 4gb 1600mhz cl11 1.5v
neka rcm 4gb iste karakteristike kao patriot

komp je prvo radio sa ove dve druge mesecima bez problema. posle ubačen kingston.

danas pokušavam to da uklopim da imam što više ali neće. ako uzmem recimo patriot i jedan štap kingstona hoće da radi iako se razlikuju, butuje sistem nema problema. al hoće da radi ako su na istom kanalu, tj ako se preskoči jedan slot, slot pored slota ne mogu se setim dal sam probao :D

međutim, kad pokušam da uguram i ovo ostalo onda neće, čak nekad i ne prijavi istu količinu rama, nekad 6gb, nekad 8gb i tako, al 12gb nikako. čak u windowsu prijavi recimo 8gb (3.96gb usable?!)

e sad, sinoć mi ispadne ovaj RCM iz ruke, onako u hodu, na pločice. vizuelno sve tu. ne mogu da se setim dal sam samo sa njim probao da butujem.

šta ovo *ebe naše koke a ne kevće?

ploča je asus m5a99x evo, poslednji bios

I AM the God of war.. Nothing defies me!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Imam kod sebe računar sa tom pločom, ali 18.11.2017. 18:47 #641072

status: user
broj poruka: 4228
memoriju 2 x 8 GB DDR3.

U BIOS-u je podešeno Bank Interleaving na Auto, Channel Interleaving na Auto, Memory Hole Remapping na Enabled i DCT Unganged Mode na Enabled. BIOS verzija 1208.

Instaliran Win7 x64 SP1, no update.

Pretpostavljam da si radio Clear_CMOS?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 18.11.2017. 18:58 #641073

status: user
broj poruka: 1060
clear cmos nisam radio, iako sam drkeljisao podešavanja više puta, ali sad radi, doduše sa kingstonom. oko memorije nisam čačkao puno, tako da nam se podešavanja biosa za memoriju gađaju, jedino nisam siguran za DCT, ali ako je default Enabled onda je tako. Inače poslednja verzija biosa je 1708, čisto ako hoćeš da radiš update.

Mada, setih se sad, da nije to do memorijskog kontrolera(il šta se već ovde opterećuje)? sećam se da mi je na p55 čipsetu zauzeće sva 4 slota zadavalo muke pri kloku procesora, ono, jedva da se mrdne koji mhz, dok sa 2 zauzeta slota možeš procesoru da radiš šta hoćeš, prihvatao je sve. i onda eto, jednog dana je prihvatio klok i sa sva četiri štapa memorije. da se i ovde možda ne buni zbog slične stvari, tj em su memorije različite, em sva 4 slota zauzeta?

edit: na ploči ima MemOK taster, nekad prođe test nekad ne...

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko `čisto ako hoćeš da radiš u-p-d-a-t-e` 18.11.2017. 19:04 #641075

status: user
broj poruka: 4228
A, ne, hvala, vidim šta se dešava sa tom revizijom...!

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 18.11.2017. 19:06 #641076

status: user
broj poruka: 1060
e trt sad ako je do verzije biosa :D

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: re: 18.11.2017. 19:11 #641077

status: user
broj poruka: 4228
Ma, nije, jurim broj postova!

Nema potrebe da menjam - meni radi sve kako treba.

Nisam gledao koja je tačno memorija u pitanju, radi na 1333 MHz, Opensuse kao file server, ne treba mi više od ovoga.

Probaj Clr_cmos.

Pozdrav!

Vlada

:: e trt sad ako je do verzije biosa :
::
:: I AM the God of war.. Nothing defies me!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 18.11.2017. 19:14 #641078

status: user
broj poruka: 1060
pa dobro, možda i to probam ako se ne javi niko još sa nekim konstruktivnim predlogom :D

edit opet: ustanovljeno da je patriot odapeo.. odrađen clear cmos, i kad naguram sve koje rade, prepoznaje 6gb rama, tj jednu od 4 i jednu od 2..
I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Jedna strana - druga strana 19.11.2017. 08:15 #641081

status: user
broj poruka: 6643
Ponaša se kao da prepoznaje - na dvostranim memorijskim štapovima - samo jednu stranu tj. pola memorijskih čipova. Problem se javlja kada se mešaju jednostrane i dvostrane memorijske pločice. Otuda možda čudne količine RAM-a koje bios `vidi` kad se upare.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 19.11.2017. 15:41 #641092

status: user
broj poruka: 1060
e pa da, to već ima smisla, kingstoni su dvostrani, ove od 4 jednostrane

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 22.11.2017. 01:58 #641160

status: user
broj poruka: 1463
uradi ti detaljan memtest86+ svake te memorije ponaosob da proveriš jel to ispravno.
Neke memorije kad se ne slazu ne slazu se nikako bez obzira sta jos ubacis sa strane, tj ako imaš 3 različita štapa, i ako se svaki od njih medjusobno uklapa, ne vidim razlog da se i treća ne uklopi. otkloni eventualne greške sa svakom memorijom ponaosob pa da eliminišeš da ti nije neka memorija riknula

ja na laptopu recimo nemam jednostrane/dvostrane već imaju dva tipa memorije, 1x2 i 1x4, znači različit broj čipova memorijskih, i bez problema mi rade različiti tipovi, različite frekvencije i različiti naponski nivoi na istom channelu, tj skonta ih kao dual channel.

Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs