Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
HP 3D DriveGuard problem nakon apdejta Windowsa 10
STRANA 1 OD 1
Krieger HP 3D DriveGuard problem nakon apdejta Windowsa 10 20.11.2017. 12:01 T65421

status: user
broj poruka: 312
Nakon sistemskog apdejta windowsa 10 u petak 17.11.2017. ovaj drajver i program koji sluzi da parkira glavu hard diska ukoliko akcelerometar detektuje npr. nagli pokret prilikom prenosenja laptopa ili nedaj Boze pada i na taj nacin spreci ostecenje samog hard diska odnosno zastiti podatke - PRESTAJE DA RADI odnosno prilikom ucitavanja sistema izbacuje prozor Compatibility issue i navodi na skidanje novije verzije drajvera i programa iz naslova. Pretpostavljate da najnoviji HP drajver sa datumom 15.09.2017. takodje ne funkcionise.
Sporan sistemski apdejt koji je instaliran je cumulative apdejt za windows 10 sa datumom 14.11.2017.
Nakon njegovog uninstaliranja HP 3D DriveGuard ponovo radi, ne izbacuje nikakvu gresku i stoji ikonica u taskbaru.
E sad, pitanje je da li cekati HP da se smiluje i otkloni tu nekompatibilnost sa novembarskim apdejtom sistema ili jednostavno ostaviti sistem bez ovog apdejta jer po mom misljenju ovaj drajver jednostavno mora da bude aktivan jer gotovo anulira rizik da ce se nesto desiti sa hard diskom u slucaju nezgode prilikom prenosenja laptopa.
Smatram da je zaista nebitno da ostavljam model laptopa jer sam u sustini resio problem ali me ipak zanima ko ce pre da se smiluje da resi ovu glupost - Hewlett Packard ili Microsoft.
Hvala na paznji.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: HP 3D DriveGuard problem nakon apdejta Windowsa 10 20.11.2017. 16:02 #641111

status: user
broj poruka: 18940
Ukljuci se po forumima, otvori tiket Hp-u, zatim Microsoft-u i onda gledaj i prati, tako ces najbolje saznati ko ce pre da resi problem


:: Nakon sistemskog apdejta windowsa 10 u petak 17.11.2017. ovaj drajver i program koji sluzi da parkira glavu hard diska ukoliko akcelerometar detektuje npr. nagli pokret prilikom prenosenja laptopa ili nedaj Boze pada i na taj nacin spreci ostecenje samog hard diska odnosno zastiti podatke - PRESTAJE DA RADI odnosno prilikom ucitavanja sistema izbacuje prozor Compatibility issue i navodi na skidanje novije verzije drajvera i programa iz naslova. Pretpostavljate da najnoviji HP drajver sa datumom 15.09.2017. takodje ne funkcionise
:: Sporan sistemski apdejt koji je instaliran je cumulative apdejt za windows 10 sa datumom 14.11.2017
:: Nakon njegovog uninstaliranja HP 3D DriveGuard ponovo radi, ne izbacuje nikakvu gresku i stoji ikonica u taskbaru
:: E sad, pitanje je da li cekati HP da se smiluje i otkloni tu nekompatibilnost sa novembarskim apdejtom sistema ili jednostavno ostaviti sistem bez ovog apdejta jer po mom misljenju ovaj drajver jednostavno mora da bude aktivan jer gotovo anulira rizik da ce se nesto desiti sa hard diskom u slucaju nezgode prilikom prenosenja laptopa
:: Smatram da je zaista nebitno da ostavljam model laptopa jer sam u sustini resio problem ali me ipak zanima ko ce pre da se smiluje da resi ovu glupost - Hewlett Packard ili Microsoft
:: Hvala na paznji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 20.11.2017. 16:32 #641113

status: user
broj poruka: 288
Jedino trajno resenje je SSD. :)
Ukoliko se laptop ne vucara tamo-amo, vec lezi na stolu, onda i nema potrebe za HP 3D DriveGuard-om. Isti problem se i kod mene javio nakon update-a. Reinstalacija softvera samo privremeno resava problem, vec posle nekoliko boot-ovanja sistema se problem opet javlja. Na kraju sam ga i deinstalirao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 +1 ssd 20.11.2017. 19:18 #641119

status: user
broj poruka: 1991
drz se Krigeru stize Prle .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne anulira mogucnost ostecenja HDDa 20.11.2017. 20:40 #641122

status: user
broj poruka: 9380
Niti u praksi laptopovima sa 3D Guardom manje otkazuju hard diskovi.
Prema tome, skoro je nebtno da li radi ili ne radi.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger ... 20.11.2017. 23:30 #641128

status: user
broj poruka: 312
Najbitnije je da sam brisanjem doticnog sistemskog apdejta omogucio rad ovog programa.

@imarkovic: Dobra ideja ali bih dobijao savete tipa skini SPXXXXX.exe sa ovog linka pa reci tri puta hare krisna hare hare pa pokreni setup i ako dragi Allah Bismillah da, proradice. A HP i MS zabole za jednog Kriegera i muski i zenski polni organ a narocito za njegov mocni laptop.

@20Alvaro: U masini se vec nalazi M.2 SSD kapaciteta 256GB i prosto mi je nekako debilno da imam dva SSD-a slicnih karakteristika i performansi a da pritom jedan bude za storage. Ne sumnjam da bi mi to ulepsalo rad na racunaru jer bi bio gotovo necujan jer ovaj hard u njemu shishti ko besan pas tako da u neku ruku kad razislim i jesam i nisam za tu opciju ali onda moram kupiti jos jedan SSD za desktop masinu tako da sustinski skrnavim desktop na kome sve leti da bih utisao laptop i izbegao potrebu za 3D DriveGuard-om.

@VMARC Vidi, ne znam da li ti je poznato sta je akcelerometar, ali plasticno cu ti objasniti, to je sprava unutar npr. mobilnog telefona koja detektuje da li da ti slika bude vodoravna ili uspravna u odnosu na to kako drzis telefon. Zapravo nije konkretno to to ali ako detektuje neko ubrzanje (laptop pada na zemlju brzinom 9.81m/s2) automatski parkira glavu hard diska da ne bi krljao po ploci i unistio podatke. Naravno da pad laptopa sa neke vece visine moze dovesti do pucanja samog hard diska (ziv sam svedok toga) ali ovo je namenjeno nekome ko je nemaran i jednostavno npr. je na vezi preko skajpa sa nekim i hoce iz dnevne sobe da ode u kuhinju i hop - zamalo na patos, onda se glava parkira i tako stoji dok se masina ne vrati u polozaj u kome treba da bude, dakle na neki sto. Ja ga iskreno dozivljavam kao airbag u kolima a s obzirom da sam imao 2 udesa - nikad ne bih uzeo automobil bez airbaga u slucaju da nemam automobil. Pa makar to bio i Dacia Logan iz 2005.-te.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 21.11.2017. 00:00 #641129

status: user
broj poruka: 288
@Krieger
Akcelerometar, sam mu naziv kaze meri/detektuje ubrzanje. To sto detektuje orijentaciju, tj. da li je telefon u vertikalnom ili horizontalnom polozaju se zove ziroskop.

Inace, sto se tice crkavanja HDDova i HP 3D DriveGuard softvera, juce sam na jednom HP laptopu menjao HDD za SSD i to posle samo 3 godine rada. Krenuo da nabija bad sectore i nikakav 3D DriveGuard mu nije pomogao. Ja glasam pre za sistemski update nego za HP 3D DriveGuard.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Umro bih u neznanju... 21.11.2017. 00:35 #641130

status: user
broj poruka: 9380

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Khhhhm 21.11.2017. 14:23 #641147

status: user
broj poruka: 312
A kako to da ovaj senzor u mobilnom telefonu meri i ubrzanje i gravitaciju koja je takodje ubrzanje???
Evo vam crno na belo u koloru pa VMARC slobodno umiri a gospodin iznad tebe nek nauci nesto novo.
Ajte uzdravlje, i nemojte da ljutite... slicice ne lazu.

https://is.gd/Krieger1
https://is.gd/Krieger2

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 21.11.2017. 16:04 #641150

status: user
broj poruka: 288
@Krieger
To su 2 senzora (kao sto se na slicicama vidi) verovatno u okviru jednog cipa. Ukoliko se ode na npr. gsmarena, u specifikacijama telefona stoji najcesce koje senzore ima.
Svaki dan se nauci nesto novo, zar ne?
Svako dobro... i bez ljutnje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: .. 21.11.2017. 22:13 #641157

status: user
broj poruka: 312
Nema ljutnje naravno, diskusija nije nacin i kanal kroz kojeg bi trebalo da ispoljavamo neke svoje necu reci frustracije i komplekse ali opet nesto nalik tome.
Btw, jasno je ko dan da akcelerometar meri ubrzanje a ziroskop (u ovom slucaju) ugaonu brzinu.
Dakle, slicno je ali nije isto.
No, ipak, ja forsirati instalaciju tog apdejta sa kojim ocito nesto nije ok necu a ako se sam instalira cekacu cika Hewlett-a i njegovog ortaka Packard-a da okace sveziji drajver.




:: @Kriege
:: To su 2 senzora (kao sto se na slicicama vidi) verovatno u okviru jednog cipa. Ukoliko se ode na npr. gsmarena, u specifikacijama telefona stoji najcesce koje senzore ima
:: Svaki dan se nauci nesto novo, zar ne
:: Svako dobro... i bez ljutnje.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E moj Krigeru, kapetane Klos i Volodja Putine... 23.11.2017. 17:06 #641204

status: user
broj poruka: 10985
Prva stvar koju valja uraditi nakon zavrsene instalacije medicinski tretiranog window$a je ``disable updates`... Sve dok zaista ne zatreba (na primer, skajp nece da se apgrejduje ako ne radi automatic updating win-a)...


``jednostavno ostaviti sistem bez ovog apdejta``

Ja ti odgovoriti?
https://goo.gl/f8QPu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs