Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
IKOM SBB
STRANA 1 OD 1
harry87 IKOM SBB 28.11.2017. 18:30 T65448

status: user
broj poruka: 853
Za one koji su bili na IKOM pa su uzeli SBB da znaju.
Juce mi je pusten SBB net/tv, i provalim da mi ne rade torenti, reko ko zna sta je zvacu sutra(danas), posle 22 minuta razgovora i price, oni mi kazu da mi je javna IP adresa blokirana za torentovanje, a inace su me stavili u NAT imam NAT-ovanu IP to videh u modem podesavanjima. I sad su mi rekli da ce mi javiti kad mi to promene.
Jedan veliki uzas...

Pozdrav


MB Asus P5Q deluxe/XEON E5450 @ 3.6Ghz+Alpenföhn Brocken/4x2GB Kingston HyperX Black Edition/Gigabyte GTX 1050ti WF OC 4GB/WD Black 500gb/Thermaltake V6/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 28.11.2017. 19:17 #641370

status: user
broj poruka: 1991
bice da je vreme za ovako nesto:

http://tinyurl.com/zs42stu

`if the provider allows OpenVPN connections`

ili neka druga VPN prica, mikortik ima perverzija podesavanja za VPN

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 28.11.2017. 20:04 #641374

status: user
broj poruka: 3345
Carrier Grade NAT je u sustini bezbolna varijanta za provajdere (posto postoji manjak IPv4 adresa), da ne prelaze na IPv6. Prelaskom bi morali da kupuju novu opremu i softver. A to dosta kosta. Inace, IPv6 postoji vec jedno 5 godina. Cak i velike firme koje drze sajtove su iza NAT. Cloudflare radi na, da kazem, isti princip. Gomila sajtova iza iste IP adrese. I mnogi koriste Cloudflare.

Srecom, Europol se bori da svi provajderi u EU skinu korisnike sa CGNAT. Samo zbog jedne stvari. Kriminalci se nalaze iza iste IP adrese koju dele hiljade ljudi. Ujedno sto gomila internet servisa ne radi. Generalno sve sto ima sa direktnim pristupom uredjajima.

Kad se uvali NAT, ne mozes koristiti IP uredjaje (kamere, NAS), remote desktop, FTP server, server generalno....itd.

Mozes da uradis svoj licni VPN, kao pristup kompu, ali to sve zavisi od verzije Win-a.

U sustini, svi su mogli preci na IPv6. Ali, kao sto rekoh, maksimalna stednja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 29.11.2017. 07:13 #641389

status: user
broj poruka: 302
Od prvog dana kada su ih kupili, znao sam da cemo mi, zadnji korisnici, zakukati samo tako. I naravno to se i obistinjuje. Da ne kazem da mi je i kablovska i sam internet losiji nego u odnosu na vreme kad je bio samo Ikom. Da ne pricamo o call centru, obozavam kad mi cvrkucu preko telefona, i jedno 22 puta u toku razgovora mi se zahvale za svaki qurac/palac koji pitam, a konkretno resenje ili odgovor nemaju.

@neXus2000
`Kad se uvali NAT,ne mozes koristiti remote desktop` - da li je ovo stvarno istina da necu moci sa svog kompa da se konektujem na svoj RDP??? To mi je od sustinske vaznosti da mi remote desktop radi. Jer ako to ne moze ima da ih napushim stojkom vrankovicem i isti dan da raskinem ugovor, taman bio bez interneta.

Joj Srbijo medj` sljivama.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mislim da je nemoguce providerima da zatvore sve portove 29.11.2017. 10:36 #641395

status: user
broj poruka: 7695
moraju nesto da ostave,makar za skype.Probaj preko proxy uz izmenu
porta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 29.11.2017. 15:39 #641405

status: user
broj poruka: 3345
Moze da radi. Ali, generalno je drndanje. Menjanje porta, da podignes VPN pa da izlozis komp javnosti....itd.

Portove zatvaraju. Tasta su stavili iza NAT, RV je u pitanju. Ali, oni na telefonski zahtev vracaju na dinamicku. Portovi tad nisu radili, bio ke problem i sa Skype, sa RDP...itd. Digao sam remote desktop, jer mu tu i tamo pomogn nesto oko kompa.
A SBB voli da proserava sablonske odgovore `svi korisnici su iza NAT`. A nisu. U toj sferi se nisu promenili.
Znam mnoge koji nisu, samo zbog paketa koji placaju. I zato mi nije jasno sta pokusavaju tim sablonskim odgovorima, kada ih zovu ljudi koji znaju sta je sta. I na prvi pomen - NAT, bolje im je da ne pokusavaju sa tim (de)generickim odgovorima.
Ja sam se iscimao da mi vrate dinamicku, jer sam im zapretio nekim stvarima. Posebno sto placam da imam slobodan net, a ne blokiran. Kupis kola, kupis benzin, a povremeno te proizvodjac zeza i blokira ti menjac u prve dve brzine.
A drugo, objasnio sam im da one koji ih ne zovu i koji koriste net primarno za bleju, njima taj NAT nista nece znaciti. FB, YT...itd ce raditi normalno. Jedino sto ce neki sajtovi imati Captcha sistem, pre ulaska u sam sajt. Sto je opet smaranje. Onaj ko pozove vezano za NAT i sto blokira neke stvari zbog toga, neka vrate dinamciku.

U svakom slucaju, SBB nije jedini koji to radi, svi to po svetu rade. Pitanje je, kome prodaju sve te adrese. Posto vidim da mnogim sajtovima vise ne moze da se pristupi preko IP adrese (domain resolve). Dobije se neki odgovor, tipa: You cannot access this webpage anymore with IP address, resolve...nesto bem li ga. Sto pokazuje da se nalaze isto kao i mi iza NAT (da kazem tako).
Gde nestaju sve te IP adrese, to je pitanje.

A cak i da je generalno nedostatak, najvece jajarenje je izvedeno, da provajderi ne bi kupovali opremu za IPv6. A svi su zgrnuli tolike milione i milione i zgrcu ih i dalje, ne mogu da se isprse malo po malo za neko milionce, pa da zamene opremu.

Dobrodosli u kapitalizam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 29.11.2017. 19:16 #641408

status: user
broj poruka: 1991
ne prodaju nikom nista, plan je biometrijska identifikacija i 3 recke cajna fajervol
(a tada ces videti ko su pravi kriminalci)

kako se ono kaze, zabe se kuvaju u mlakoj vodi .)

p.s.
neka era dugo-noktasa pocne


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 29.11.2017. 22:04 #641410

status: user
broj poruka: 3345
Prodaju se bilo kome. Kao korisnik imas opciju da zakupis IP adresu. Jeste staticka, ali ti naplacuju dodatno. To se zove prodaja.

I ne brini se, ovaj sistem `robovlasnistva` ce puci kad tad. Kad ti ljudi, koji god da su, bas budu preterali. Mogu ti ukinuti novac, ovo ono. Ali, sebi batine koje ce dobiti, to ne mogu ukinuti. Sve civilizacije su padale i padace, kad narodu prekipi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict CG NAT 29.11.2017. 22:17 #641412

status: user
broj poruka: 4515
SBB ima jedno 200k korisnika iza CG NAT-a. I Radijus Vektor je jos pre dve godine uveo CG NAT. Kopernikus takodje...

Vrednost IPv4 adrese na trzistu je do 10eur po komadu. Pa vi izracunajte da se prebacivanjem na CG NAT oslobadja vrednost od 2M EUR :) ali, jedna kutija (hw) koja radi CG NAT i gomila SYS LOG servera kosta oko 50K EUR.

Da biste proverili da li ste iza CG NAT-a RFC 6598 pogledajte WAN IP, ako pocinje sa 100.64.x.x to je to.

Realno, ukoliko podneses zahtev da te skinu sa NAT-a, ne bi trebalo da bude problema.



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 30.11.2017. 00:09 #641414

status: user
broj poruka: 3345

To je 6 miliona dinara, sto nije nista za vecu kompaniju.
Problem je koje milionce (u zavisnosti od velicine provajdera) , da bi se prebacili na v6. A to zabole skoro svakog provajdera na svetu. Srecom, u svetu su neki provajderi prebacili sebe na v6, cak i u Bugarskoj. Cak je drzava subvencionisala neke od tih provajdera.
Problem je u vlasnicima, akcionarskim drustvima i svim lovatorima koji misle na svoje dupe, da sto vise ustede, a sto vise da zarade.

Nego i ovi TV kanali, koje placamo, placamo da gledamo reklame i to nase. I kako okrenem neki kanal, uvek nabodem reklamu. Bes mi sve sta mi placamo, a sta dobijamo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee daj bre 30.11.2017. 11:24 #641422

status: user
broj poruka: 570
pa ja treba za koji dan konacno da predjem na SBB.
jes da im je trebalo 2 meseca da me pozovu, jes da im su me lagali al sta sad..

ja na ikomu imam uzas spor net 10/1 , za TV me bas briga.. ali torentujem , imam IP kameru u kuci, radim RDP i imam podignut FTP i media server.. budu li mi blokirali bilo sta a placacu vecu cenu nego kod IKOMA, moracu da im ***b mamu..
hvala za update drugari da znamo sta moze da nas ocekuje

Pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strikan33 ... 30.11.2017. 20:44 #641435

status: user
broj poruka: 302
Mene jos niko iz sbb-a nije zvao nit je ko nudio prelazak kod njih, i dalje mi stizu racuni od ikoma, doduse stoji powered by sbb. Ali u ovoj varijanti price ne pada mi na pamet da prelazim na sbb internet, iako verujem da cu morati jednog dana silom prilika.

@shortee,
pa sto si na 10/1, sto nisi uzeo neki veci paket, ili ti je cena iglala ulogu. Ja sam na 25/1 i sasvim mi je ok za sada, nemam potrebe ista da menjam.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee nisam 02.12.2017. 14:43 #641503

status: user
broj poruka: 570
odgovorio, evo upravo presao na SBB pre par sati..sve radi ok, svoj TP link ruter sam vezao na SBB Cisco ruter., i sad imam dve mreze . TP link iz opsega 192.168.1.x i SBB Cisco na opsegu 192.168.40.x .
KAda sam na TP linku sproji mi je net, i vidim recimo IP kameru i WD HDD ali cim predjem na Cisco net je dosta brzi ali nemam konkciju ka IP kameri..
Sta mislite sta menjati na TP linku da imam samo jednu mrezu koju ce oba rutera da pokrivaju sa 1 opsegom IP adresa.
hvala
Pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 Posle 04.12.2017. 22:26 #641576

status: user
broj poruka: 853
Evo dali mi modem, sto je najgore sve radilo, torenti, po ovome sto vidim u modemu nisam NAT-ovan. Ali dok sam podesavao modem, restartovao ga jednom i izgubio je konekciju sa centralom, zvao ih naravno dok su se javili, i kao zvace vas iz tehnicke podrske (niko nije zvao) ali se od odjednom pojavio net. Nisam verovao pustili mi sihroni down/up :).

http://www.speedtest.net/result/6850051910.png

Sutra u dalje borbe.

Pozdrav

MB Asus P5Q deluxe/XEON E5450 @ 3.6Ghz+Alpenföhn Brocken/4x2GB Kingston HyperX Black Edition/Gigabyte GTX 1050ti WF OC 4GB/WD Black 500gb/Thermaltake V6/AOC I2475PXQU/Altec Lansing VS4621

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs