Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
AsRock Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac ili Asus ROG STRIX Z370-I gaming?
STRANA 1 OD 1
Blueberry AsRock Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac ili Asus ROG STRIX Z370-I gaming? 02.12.2017. 19:04 T65458

status: user
broj poruka: 1272
Jednostavno pitanje:
Šta uzeti?
Bliži sam Buljroku zbog 2 SATA porta više.
Ostalo je slično, od cene do performansi.

Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: AsRock Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac ili Asus ROG STRIX Z370-I gaming? 02.12.2017. 20:37 #641522

status: user
broj poruka: 18940
Ja cu samo prokomentarisati za AssRock iz naslova - odlicna ploca. Uzeo bih bez problema i zaobisao veliki ASUS ROG STRIX. Ali, samo zato sto se meni licno svidja mATX trenutno.


:: Jednostavno pitanje
:: Šta uzeti
:: Bliži sam Buljroku zbog 2 SATA porta više
:: Ostalo je slično, od cene do performansi
::
:: Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Asus, bez i trunke sumnje. 02.12.2017. 22:25 #641525

status: user
broj poruka: 10985
Da nema izbora ili da je u pitanju cena, OK, moze i rock-hard-ass... Ovako, Asus iz mesta...
E, sad ima jedno `ali`: ali, samo ako ti je hitno - uskoro izlaze 8-jezgreni naslednici coffee lake-a, koji NECE biti podrzani od chipset-a 370 (novi ce biti 390 i podrzavace kako taj novi, 8-core, tako i sadasnji 6-core).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: Re: AsRock Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac ili Asus ROG STRIX Z370-I gaming? 02.12.2017. 23:52 #641526

status: user
broj poruka: 1272
Obe su ITX.
Cena slična, kao i sve ostalo.
Poprilično sam u nedoumici.

Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.

:: Ja cu samo prokomentarisati za AssRock iz naslova - odlicna ploca. Uzeo bih bez problema i zaobisao veliki ASUS ROG STRIX. Ali, samo zato sto se meni licno svidja mATX trenutno
::
::
:: :: Jednostavno pitanje
:: :: Šta uzeti
:: :: Bliži sam Buljroku zbog 2 SATA porta više
:: :: Ostalo je slično, od cene do performansi
:: ::
:: :: Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 03.12.2017. 09:01 #641534

status: user
broj poruka: 200
Asus naravno, bez razmišljanja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: AsRock Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac ili Asus ROG STRIX Z370-I gaming? 03.12.2017. 11:10 #641536

status: user
broj poruka: 18940
Au, pardon, ne znam kako mi je otvorio onu sliku, ali tek sad vidim da su obe ITX, dakle ASUS uvek pre nego AsRock.


:: Obe su ITX
:: Cena slična, kao i sve ostalo
:: Poprilično sam u nedoumici
::
:: Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.
::
:: :: Ja cu samo prokomentarisati za AssRock iz naslova - odlicna ploca. Uzeo bih bez problema i zaobisao veliki ASUS ROG STRIX. Ali, samo zato sto se meni licno svidja mATX trenutno
:: ::
:: ::
:: :: :: Jednostavno pitanje
:: :: :: Šta uzeti
:: :: :: Bliži sam Buljroku zbog 2 SATA porta više
:: :: :: Ostalo je slično, od cene do performansi
:: :: ::
:: :: :: Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Premda, kako se vec izjasnih... 03.12.2017. 13:41 #641539

status: user
broj poruka: 10985
glasam za Asusa, ne mogu a da ne navedem dve razlike za koje smatram da bi i mene pokolebale (meni znace, ali mozda nisu znacajne drugima):
1. AssholeRock ima puni analogni audio-interfejs (svih 6 prikljucaka od 3.5 mm odostraga). Nekima ovo ama bas nista ne znaci, no ja sam tu cepidlaka.
2. Kombinovani mouse/keyboard PS ulaz. Ni ovo mnogima nije od znacaja, ali ja bih licno i svojerucno odrao od batina onoga ko je odgovoran za ovo izostavljanje (a da nikakvih tehnickotehnoloskih opravdanja za to nema, nicega izuzev ``daj da zakinemo sve sto se zakinuti moze, da budemo cenovno konkurentniji za 0,0000001 cent``).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Premda, kako se vec izjasnih... 03.12.2017. 13:50 #641541

status: user
broj poruka: 18940
Audio cini plocu dosta skupljom(neopravdano), ali takodje i meni fali PS/2, barem jedan kombinovani, a vidim da ga stavljaju na najskuplje ploce, medjutim dizajn ne dozvoljava da bas svaka ima, nego 50:50. Meni licno manje-vise zbog miseva, ali vise zbog tastature, proizvode se jos uvek u PS/2 varijanti.


:: glasam za Asusa, ne mogu a da ne navedem dve razlike za koje smatram da bi i mene pokolebale (meni znace, ali mozda nisu znacajne drugima)
:: 1. AssholeRock ima puni analogni audio-interfejs (svih 6 prikljucaka od 3.5 mm odostraga). Nekima ovo ama bas nista ne znaci, no ja sam tu cepidlaka
:: 2. Kombinovani mouse/keyboard PS ulaz. Ni ovo mnogima nije od znacaja, ali ja bih licno i svojerucno odrao od batina onoga ko je odgovoran za ovo izostavljanje (a da nikakvih tehnickotehnoloskih opravdanja za to nema, nicega izuzev ``daj da zakinemo sve sto se zakinuti moze, da budemo cenovno konkurentniji za 0,0000001 cent``)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion e jeste sad.. PS2 na ITX formatu. 03.12.2017. 23:38 #641553

status: user
broj poruka: 2480
Na mini itx ploci nemas mesta za stvari koje ti stvarno trebaju(vise usb-ova itd), sigurno nece biti PS2 porta :) Pa ono ako stave PS2 na plocu ovog formata su stvarno debili.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | AORUS 1080Ti | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Maco-braco, upravo te ova ass-rock-ova 04.12.2017. 00:00 #641554

status: user
broj poruka: 10985
ploca demantuje: PS2, podosta USB portova sa sve USB Type-C, puni analogni 7.1 audio interfejs + S/PDIF i joste kojecega... I sve to spakovano ki kutija Ferrero Rocher-a (mljac!)...

Evo, pa zaviri:
https://goo.gl/v5eNg2

mljac!
https://goo.gl/cZCyfx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano Re 04.12.2017. 01:50 #641558

status: user
broj poruka: 587
ASRock, imao dve do sad. Mislim da mnogo vise nude svega u istom rangu naspram drugih proizvodjaca :)

https://valid.x86.fr/w16pcd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Na stranu ime i istorija dobrih proizvoda 04.12.2017. 08:30 #641559

status: user
broj poruka: 6875
Ali Asus za sada ima ozbiljnih (soft.) problema sa z370 plocama, ne znam dal je situacija takva i sa ITX modelima. Nazalost u te probleme sam se sam uverio, takodje premium cena mnogo, ali mnogo stvari u ovoj generaciji nikako ne opravdava.

Sa druge strane, koliko sam ispratio overall najbolje z370 ploce na trzistu ima upravo Asrock, ali sve odlicno ostaje od dna do vrha ponude. I verovatno su u svakoj klasi best buy trenutno. Odlican posao rade, posle ryzena jos jedan odlican launch za njih.

Tebi ostaje naravno da vidis sta koja ploca nudi od ulaza, kako se sve to uklapa sa cenom i ispratis review-ove. Mada sam vec sad siguran, da bih ja uzeo Asrock.


Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: Maco-braco, upravo te ova ass-rock-ova 04.12.2017. 14:28 #641565

status: user
broj poruka: 2480
Ne znam sta me demantuje, jeste ima PS-2 port i umesto toga manje USB port. Meni ovaj drugi vise koristi, ali dobro :) Sto se tice audio sekcije, generalno i giga i asrock cini mi se da malo idu ispred asusa/msi-a, barem na papiru. Koja je realna razlika nemam ideju.

Mada pogledaj VRM sekciju na Strixu u odnosu na taj Asrock. Mnoooogo vise faza. A po induktorima bih rekao da je i kvalitetnija. Doduse da budem siguran morao bih da skidam heatsinkove itd..

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | AORUS 1080Ti | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: ploca demantuje: PS2, podosta USB portova sa sve USB Type-C, puni analogni 7.1 audio interfejs + S/PDIF i joste kojecega... I sve to spakovano ki kutija Ferrero Rocher-a (mljac!)..
::
:: Evo, pa zaviri
:: https://goo.gl/v5eNg
::
:: mljac
:: https://goo.gl/cZCyfx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: .... 04.12.2017. 17:37 #641570

status: user
broj poruka: 1272
U nemogućoj misiji, presudilo je domaća garancija vs strana.
Poručen AsRock.
Asusa nije bilo u domaćoj prodaji.
Hvala svima na obrazloženjima i predlozima.

Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs