Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
VIP или Telenor дилема приступа интернету
STRANA 1 OD 1
tomma99 VIP или Telenor дилема приступа интернету 12.12.2017. 15:54 T65484

status: user
broj poruka: 23
Поздрав друштво !
До краја децембра треба да решим дилему око уговора са једним од 2 горе наведена оператера. На локацији где живим, близина Трга Републике, ми је потребан стационарни приступ нету. Обзиром да је у питању двогодишњи уговор, дилема је ком се царству приволети. Наравно да ће ићи варијанта са СИМ картицом и тим неким фабичким (провајдеровим) рутером. Сврха коришћења је мање више стандардна : шта се лаже код нас и у свету - вести, рекламе и сличне баљезгарије, YouTUBE се подразумева, GoogleDrive и SKYdrive скоро свакодневно ( уз не баш неке претерано велике фајлове, до пар десетина MB), и наравно ЖИВЕО Микроторент, свлачење филмова док се каблови не истопе. Email, Facebook, Pinterest и слично не помињем, то му дође као подразумевано, ваљда. Што се уређаја за приступ тиче један Toshiba лаптоп и Huawei телефон увек, па када неко сврати на кафу или чашицу разговора још који телефон. Углавном све преко WiFi-a.
Гледајући понуду, некако је Телеком одмах испао из једначине. Остадоше VIP и Telenor.
VIP пакет који меркам је онај најјефтинији, Кућни НЕТ 1, 10/2 Mbit/s то је ваљда ADSL, уз немам појма који рутер/модем како се већ то зове, и то задовољство је 1000 дин тј. 1300 дин после првих 12 месеци.
Telenor са друге стране нуди Huawei рутер/модем са 4G брзина и горе и доле (download/upload) пише до 50 Mbit/s, то је ваљда DSL, за 1250 дин месечно.
Ајде молим Вас, сугестије, искуства, предлози и томе слично.
Лично некако нагињем ка Telenor понуди, мада ми ту некако дође као ограничење тих 100 GB које помињу да је у претплати, обзиром да ми је рекорд 107 GB месечно само са телефоном и генерално минимум 35 GB месечно само на телефону прође (код пријатеља, кафићи, ресторани, фирма и сл).
Поздрав , велико ХВАЛА унапред
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja mislim da se tebi ne isplati ni jedan mobilni operater 12.12.2017. 18:58 #641769

status: user
broj poruka: 9381
Ako ti je to za fiksno mesto (kako sam razumeo stan u centru i nemas ga nameru nositi nigde), onda razmotri varijantu kablovski/adsl ili bezicni internet.
Ako bas hoces jedno od ta dva, navedena, zla, bolji ti je Telenor (manje zlo). Koliko se secam, kod njih ti je i najjeftinija dopuna kada predjes 100GB a sve sto ne potrosis prebacuje ti se u sledeci mesec, ukljucujuci i naknadnu dopunu koju dokupis...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne znam kako je kod Telenora 12.12.2017. 21:59 #641778

status: user
broj poruka: 4228
Ali vidim da si primetio ograničenje od 100 GB. To važi i za VIP. Inače,VIP nije adsl. Daju wifi 4G modem/ruter, dakle nije adsl. Takođe, kada potrošiš prvih 100 GB do sledećeg obračunskog perioda imaš spor internet - 2 Mb/s. Isto - takođe: cena od 1.299 RSD mesečno posle prvih 12 meseci je ako ne uzimaš nikakav dodatni uređaj (laptop, tablet...).

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 14.12.2017. 12:02 #641810

status: user
broj poruka: 4225
Telenor. Vip je brži, ali ima prekide svuda po gradu, plus kradu net da to nije normalno.
Postavio drugarici brojač ukupnog protoka, što po wifi za laptop, što za mob i ispalo 65 GB up/download. Oni su prijavili da je prešla 130 GB. Nije usamljen slučaj, pa obratite pažnju na to.
Telenor kraducka po koji GB(do 5 GB)što nije toliko strašno u odnosu na VIP.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 14.12.2017. 13:56 #641812

status: user
broj poruka: 18940
Vip takodje krade kada pozoves nekog ko nije dostupan, ili se ne javi na tel. posle nekog broja zvonjenja, odmah se ukljucuje govorna posta koja skida. Od Vipa ne postoji gori operater. Ko zna, mozda nam stize novi op, zajedno sa BK televizijom


:: Telenor. Vip je brži, ali ima prekide svuda po gradu, plus kradu net da to nije normalno
:: Postavio drugarici brojač ukupnog protoka, što po wifi za laptop, što za mob i ispalo 65 GB up/download. Oni su prijavili da je prešla 130 GB. Nije usamljen slučaj, pa obratite pažnju na to
:: Telenor kraducka po koji GB(do 5 GB)što nije toliko strašno u odnosu na VIP
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 15.12.2017. 14:57 #641838

status: user
broj poruka: 4225
Da znaš da ne bi bilo loše da se uključi još koji operater, ali sa mnogo boljim ponudama i kvalitetom. Posebno da svaka šuša ne može da prati pozive nakon kloniranja kartice, jer je to čak i u Hrvatskoj riješeno prije par godina. Ostali samo mi, CG i BiH. Čak i Makedonija je riješila taj problem.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Evo sad ce samo sto nije... 15.12.2017. 15:41 #641839

status: user
broj poruka: 7761
Evo sad ce taj novi operater samo sto nije...

Bece paketa sa minutima i GB ko shashe i to sve za 4E/mes. a uz njih dobijete i novi apple x omikron edition...


Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @tomma99 15.12.2017. 16:27 #641841

status: user
broj poruka: 17084
Bilo sta samo ne VIP, drugarica mi radi tamo, dakle nikako vip.

Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Evo sad ce samo sto nije... 15.12.2017. 17:37 #641844

status: user
broj poruka: 18940
Ne mora bas 4, neka bude 20eu, ali da bar neko ponudi kvalitetan i neograniceni internet, ma vazi, to je nemoguce, to je mnogo.. Abneru, 3 operatera imamo i ne zna se ko je gori i ko vise DERE, stvarno je ljudima vise muka od njih svih skupa. I telefoni su im krs, uvaljuju samo kineske igracke.

:: Evo sad ce taj novi operater samo sto nije..
::
:: Bece paketa sa minutima i GB ko shashe i to sve za 4E/mes. a uz njih dobijete i novi apple x omikron edition..
::
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner HMMMM... 16.12.2017. 11:15 #641874

status: user
broj poruka: 7761
Dakle stvarno ovaj narod je rodjen samo da mrci...

@Dexter
Ti to ne na osnovu sopstvenog iskustva nego eto tako rekla ti drugarica...

@imarkovic
Hajde molim te navedi koji to operater u svetu daje iPhone za 20E?

Koliko para toliko muzike...

Sto se tice VIP-a (Vodafon) troje ukucana je kod njih i za sada nikakvih problema (ja sam kod njih od kad su poceli sa radom u Srbistanu)... sem uskovno jednoe sitnice kad smo prosli put produzavali ugovor mladuncu dobio je Lenovo K6 bez narukvice iako je reklama bila da uz njega ide narukvica... poslah mejl prituzbe i u roku od 24h sam dobio instrukcije da odem u istu onu poslovnicu gde je produzen ugovor da preuzmem drugi telefon sa sve narukvicom, sto sam i uradio...

Dalje VIP je za sada jedini operater mobilne telefonije u Srbistanu koji je istinski sponzor neke sportske organizacije (dugi niz godina je uz odbojkaski savez) tako sto potpise sponzorski ugovor plati potpisano i nema nikoga u upravnom odboru te sportske organizacije da te novce iz sponzorskog ugovora ispumpava u svoju stranku... poput MT:S-a i Lelenora koji je pravi pravcati drumski razbojnik u ovoj zemlji i ne bi dao kintu nikom zivom a najprisutniji je sto se tice reklamiranja (mrtva trka sa VIP-om ali su ipak najprisutniji)...

MISLITE o TOME !!!
Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: HMMMM... 16.12.2017. 11:29 #641875

status: user
broj poruka: 18940
Naveo sam primer, na tvojih 4eu da bude 20, ne moras bukvalno da shvatas. A iPhone mozda nikad kod nas ne postane standard. Kazi ti meni, koji operater u svetu uz najjaci paket NE daje neograniceni internet?

Stvarno me ne zanima ciji je sponzor Vip, i dalje smatram da je najgori sto se tice lopovluka. To sto ti i ukucani niste imali problema sa njima nista ne znaci, to je subjektivno. I da dalje im je najgora pokrivenost sto se tice mreze. O smaranju oko placanja necu ni da pominjem.

:: Dakle stvarno ovaj narod je rodjen samo da mrci..
::
:: @Dexte
:: Ti to ne na osnovu sopstvenog iskustva nego eto tako rekla ti drugarica..
::
:: @imarkovi
:: Hajde molim te navedi koji to operater u svetu daje iPhone za 20E
::
:: Koliko para toliko muzike..
::
:: Sto se tice VIP-a (Vodafon) troje ukucana je kod njih i za sada nikakvih problema (ja sam kod njih od kad su poceli sa radom u Srbistanu)... sem uskovno jednoe sitnice kad smo prosli put produzavali ugovor mladuncu dobio je Lenovo K6 bez narukvice iako je reklama bila da uz njega ide narukvica... poslah mejl prituzbe i u roku od 24h sam dobio instrukcije da odem u istu onu poslovnicu gde je produzen ugovor da preuzmem drugi telefon sa sve narukvicom, sto sam i uradio..
::
:: Dalje VIP je za sada jedini operater mobilne telefonije u Srbistanu koji je istinski sponzor neke sportske organizacije (dugi niz godina je uz odbojkaski savez) tako sto potpise sponzorski ugovor plati potpisano i nema nikoga u upravnom odboru te sportske organizacije da te novce iz sponzorskog ugovora ispumpava u svoju stranku... poput MT:S-a i Lelenora koji je pravi pravcati drumski razbojnik u ovoj zemlji i ne bi dao kintu nikom zivom a najprisutniji je sto se tice reklamiranja (mrtva trka sa VIP-om ali su ipak najprisutniji)..
::
:: MISLITE o TOME !!
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: HMMMM... 16.12.2017. 13:15 #641880

status: user
broj poruka: 7761
Vidi ta prica oko pokrivenosti je odavno prevazidjena i izlisno je o istoj pricati...

Neverovatno ali istinito mozda cak i za rubliku Verovali ili NE :
SVI OPERATERI U SRBISTANU KORISTE MREZU MTS-a...
(takve su ugovore potpisali)

Nisu napustili ono sto imaju ALI su se vise nego bezobrazno oslonili ili ti NAKLATILI na infrastrukturu MTS-a tj. Lelekoma Srbija...
Konkretno jos pre pet sest godina su usled ogranicenosti trzista odustalil od razvoja sopstvene infrastrukture sto zbog visokih troskova inzenjeringa, instaliranja i odruzavanja iste Lelenor i BIP su na grbaci MTS-a... nekako u tom periodu su neki moji drugari koji su radili u razvojnom odelenju Lelenora dobili nogu (njih desetak) a koliko mi je poznato jos najmanje tri puta toliko u firmama koje su radile projektnu dokumentaciju za njih...

Bedak ali tako je...

Kad vec pitas za OPERATERA koji u svom najvisem paketu ne daje neograniceni net ne znam ali recimo MAXIS Malaysia (najbolji u MY) za 50E nudi minute, sms i 60GB...

Vidim da ATT nema neograniceni net, tj. ima ali nakon odredjene ispucanih GB ide redukovanom brzinom sto mu dodje kao da nema... mada iskreno 22GB je realno vise nego sto ti treba... i kosta 55$...

Verizon ima ali je cena 85$, i molim te reci mi ko bi to u srbistanu uzeo sem neko na firmu...

Naravno sve ovo je bez telefona na to treba dodati i cenu telefona ponekad i depozit u vrednosti istog koji se naravno vraca cim ugovor od 12 ili 24 meseca istekne...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Naveo sam primer, na tvojih 4eu da bude 20, ne moras bukvalno da shvatas. A iPhone mozda nikad kod nas ne postane standard. Kazi ti meni, koji operater u svetu uz najjaci paket NE daje neograniceni internet
::
:: Stvarno me ne zanima ciji je sponzor Vip, i dalje smatram da je najgori sto se tice lopovluka. To sto ti i ukucani niste imali problema sa njima nista ne znaci, to je subjektivno. I da dalje im je najgora pokrivenost sto se tice mreze. O smaranju oko placanja necu ni da pominjem
::
:: :: Dakle stvarno ovaj narod je rodjen samo da mrci..
:: ::
:: :: @Dexte
:: :: Ti to ne na osnovu sopstvenog iskustva nego eto tako rekla ti drugarica..
:: ::
:: :: @imarkovi
:: :: Hajde molim te navedi koji to operater u svetu daje iPhone za 20E
:: ::
:: :: Koliko para toliko muzike..
:: ::
:: :: Sto se tice VIP-a (Vodafon) troje ukucana je kod njih i za sada nikakvih problema (ja sam kod njih od kad su poceli sa radom u Srbistanu)... sem uskovno jednoe sitnice kad smo prosli put produzavali ugovor mladuncu dobio je Lenovo K6 bez narukvice iako je reklama bila da uz njega ide narukvica... poslah mejl prituzbe i u roku od 24h sam dobio instrukcije da odem u istu onu poslovnicu gde je produzen ugovor da preuzmem drugi telefon sa sve narukvicom, sto sam i uradio..
:: ::
:: :: Dalje VIP je za sada jedini operater mobilne telefonije u Srbistanu koji je istinski sponzor neke sportske organizacije (dugi niz godina je uz odbojkaski savez) tako sto potpise sponzorski ugovor plati potpisano i nema nikoga u upravnom odboru te sportske organizacije da te novce iz sponzorskog ugovora ispumpava u svoju stranku... poput MT:S-a i Lelenora koji je pravi pravcati drumski razbojnik u ovoj zemlji i ne bi dao kintu nikom zivom a najprisutniji je sto se tice reklamiranja (mrtva trka sa VIP-om ali su ipak najprisutniji)..
:: ::
:: :: MISLITE o TOME !!
:: :: Citat:
:: :: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: HMMMM... 16.12.2017. 13:25 #641881

status: user
broj poruka: 18940
Aha, tako sam i ja mislio, dok se sam nisam uverio da JOS UVEK Vip ne pokriva sve (kao MTs i Telenor). Znam zato sto imam Vip telefon.
Ne moras da mi pricas jer znam, vidim kakva je pokrivenost i losa je, a cudi me da ti u to nisi uveren jer kako kazes svi clanovi imaju Vip, trebalo bi da si primetio do sad, ja pricam realno kakva je situacija.


:: Vidi ta prica oko pokrivenosti je odavno prevazidjena i izlisno je o istoj pricati..
::
:: Neverovatno ali istinito mozda cak i za rubliku Verovali ili NE
:: SVI OPERATERI U SRBISTANU KORISTE MREZU MTS-a..
:: (takve su ugovore potpisali
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: HMMMM... 17.12.2017. 13:08 #641909

status: user
broj poruka: 7761
Zanimljivo opazanje zaista zanimljivo...
Moj telefon je DS primarna kartica VIP a druga MTS na istom mestu isti signal a tamo gde nema signala na jednoj karrici nema ni na drugoj kartici... :-(

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Aha, tako sam i ja mislio, dok se sam nisam uverio da JOS UVEK Vip ne pokriva sve (kao MTs i Telenor). Znam zato sto imam Vip telefon.
:: Ne moras da mi pricas jer znam, vidim kakva je pokrivenost i losa je, a cudi me da ti u to nisi uveren jer kako kazes svi clanovi imaju Vip, trebalo bi da si primetio do sad, ja pricam realno kakva je situacija.
::
::
:: :: Vidi ta prica oko pokrivenosti je odavno prevazidjena i izlisno je o istoj pricati..
:: ::
:: :: Neverovatno ali istinito mozda cak i za rubliku Verovali ili NE
:: :: SVI OPERATERI U SRBISTANU KORISTE MREZU MTS-a..
:: :: (takve su ugovore potpisali
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs