Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
SW za Linux
STRANA 1 OD 1
MACHINE SW za Linux 14.12.2017. 22:54 T65492

status: user
broj poruka: 5696
Treba mi preporuka od naprednih admina oko aplikacija koje bi isle na Cent OS 7.x

- Web-based FTP server (GUI shell za upload/download). Radio sam sa Zendto.
- Antivirus, nesto bolje od ClamAV?
- Administracija preko UI, webmin?

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: SW za Linux 15.12.2017. 01:04 #641827

status: user
broj poruka: 18940
Radim uglavnom samo CLI (privatno gui, Slackware, Debian), ali ajde da probam da pomognem.

- Mozda bi zadovoljio Krusader, on je vrlo slican Total Commanderu. Steta sto WinSCP ne moze na Linux, ali za Windows je odlican. Btw, ima vec paketa za FTP na CentOS-u.
- Antivirus, mogu da preporucim samo ESET SmartSecurity i nista ispod toga kao free varijanta
- Webmin, vidim da ima rpm za CentOS - http://www.webmin.com/download.html


:: Treba mi preporuka od naprednih admina oko aplikacija koje bi isle na Cent OS 7.
::
:: - Web-based FTP server (GUI shell za upload/download). Radio sam sa Zendto
:: - Antivirus, nesto bolje od ClamAV
:: - Administracija preko UI, webmin
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 15.12.2017. 20:35 #641849

status: user
broj poruka: 1991
https://www.youtube.com/watch?v=RYopOqdC68k

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Free 16.12.2017. 21:51 #641901

status: user
broj poruka: 5696
treba mi free neki web-based ftp server. Ovi cloudi se cini mi se placaju


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 17.12.2017. 00:14 #641906

status: user
broj poruka: 1991
pa isprsi se malo, sta je koji 1k eura gore ili dole .)

mozda ovo:
http://tinyurl.com/y8htohrd

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Pa sta ce mi placanje za home server? 17.12.2017. 01:09 #641908

status: user
broj poruka: 5696
Ne teram RedHat vec CentOS. Sve to ide na masinu placenu oko 800e pre 2 godine :D

Kojih crnih 1000e za SW :D

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pa sta ce mi placanje za home server? 17.12.2017. 17:17 #641916

status: user
broj poruka: 18940
Napisah ti da imas na CentOS-u vec ftp server. Znaci imas ga vec na cd-u, iso-u, samo treba da ga mountujes i instaliras lokalno, ili skini sa interneta rpm paket. Mada je bolje samo njegov da stikliras i da ti sve zavrsi.
Btw, Redhat ili Centos, to su isti sistemi, sa istim komandama, s tim da Redhat nije u potpunosti free kao Cent, placa se podrska.


:: Ne teram RedHat vec CentOS. Sve to ide na masinu placenu oko 800e pre 2 godine :
::
:: Kojih crnih 1000e za SW :
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Pa sta ce mi placanje za home server? 17.12.2017. 18:44 #641918

status: user
broj poruka: 5696
Jesi li siguran da je web-based? Znam da ima neki klasican, ali bez skina i integracije sa http(s) protokolom. Vecina se oslanja na Apache httpd

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Napisah ti da imas na CentOS-u vec ftp server. Znaci imas ga vec na cd-u, iso-u, samo treba da ga mountujes i instaliras lokalno, ili skini sa interneta rpm paket. Mada je bolje samo njegov da stikliras i da ti sve zavrsi
:: Btw, Redhat ili Centos, to su isti sistemi, sa istim komandama, s tim da Redhat nije u potpunosti free kao Cent, placa se podrska
::
::
:: :: Ne teram RedHat vec CentOS. Sve to ide na masinu placenu oko 800e pre 2 godine :
:: ::
:: :: Kojih crnih 1000e za SW :
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pa sta ce mi placanje za home server? 17.12.2017. 19:28 #641922

status: user
broj poruka: 18940
To je vsFTPd server i koliko vidim nema apache-a. Pristupa se na `ftp://..`
Evo linka: https://security.appspot.com/vsftpd.html#performance

vsftp je default-ni ftp server na distribucijama: Ubuntu, CentOS, Fedora, NimbleX, Slackware and RHEL Linux
(procitano na wiki strani).

Evo ti kako se konfigurise na CentOS-u 7: https://www.liquidweb.com/kb/how-to-install-and-configure-vsftpd-on-centos-7/

:: Jesi li siguran da je web-based? Znam da ima neki klasican, ali bez skina i integracije sa http(s) protokolom. Vecina se oslanja na Apache http
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: :: Napisah ti da imas na CentOS-u vec ftp server. Znaci imas ga vec na cd-u, iso-u, samo treba da ga mountujes i instaliras lokalno, ili skini sa interneta rpm paket. Mada je bolje samo njegov da stikliras i da ti sve zavrsi
:: :: Btw, Redhat ili Centos, to su isti sistemi, sa istim komandama, s tim da Redhat nije u potpunosti free kao Cent, placa se podrska
:: ::
:: ::
:: :: :: Ne teram RedHat vec CentOS. Sve to ide na masinu placenu oko 800e pre 2 godine :
:: :: ::
:: :: :: Kojih crnih 1000e za SW :
:: :: ::
:: :: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Groupware/collaborative software 24.12.2017. 12:24 #642076

status: user
broj poruka: 5696
Neka preporuka za free colab/group software?


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Groupware/collaborative software 24.12.2017. 12:33 #642077

status: user
broj poruka: 18940
Za kontrolu dokumenata od strane vise usera? Ne znam, to bi i meni trebalo u firmi za korisnike.. Trenutno svi koriste mapiran drive za te stvari i to zavrsava posao, ali verujem da bi ovo bilo mnogo brze i efikasnije, mrzelo me da se bavim time...


:: Neka preporuka za free colab/group software
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Groupware/collaborative software 24.12.2017. 12:51 #642078

status: user
broj poruka: 5696
Ja sam imao dodira sa Zarafom (holandska) a Zimbra bi trebalo da je slicna. Ali ne znam ima li neki bolji paket


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Za kontrolu dokumenata od strane vise usera? Ne znam, to bi i meni trebalo u firmi za korisnike.. Trenutno svi koriste mapiran drive za te stvari i to zavrsava posao, ali verujem da bi ovo bilo mnogo brze i efikasnije, mrzelo me da se bavim time...
::
::
:: :: Neka preporuka za free colab/group software
:: ::
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Groupware/collaborative software 24.12.2017. 13:29 #642079

status: user
broj poruka: 18940
Na poslu se izkljucivo Zimbra koristi kao mail server vec godinama, ja sam veoma zadovoljan kako radi Zimbra, e sad ne znam sta te konkretno zanima?

:: Ja sam imao dodira sa Zarafom (holandska) a Zimbra bi trebalo da je slicna. Ali ne znam ima li neki bolji pake
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: :: Za kontrolu dokumenata od strane vise usera? Ne znam, to bi i meni trebalo u firmi za korisnike.. Trenutno svi koriste mapiran drive za te stvari i to zavrsava posao, ali verujem da bi ovo bilo mnogo brze i efikasnije, mrzelo me da se bavim time...
:: ::
:: ::
:: :: :: Neka preporuka za free colab/group software
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs