Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
e-book reader
STRANA 1 OD 1
mkukic e-book reader 18.12.2017. 18:33 T65500

status: user
broj poruka: 2588
Zanimaju me ovi e-book readeri. Kakva su vasa iskustva, da li zaista manje umaraju oci od klasicnog tableta? Trebaju mi bukvalno za citanje knjiga, ni za sta vise, jer vidim da imaju i razne druge mogucnosti. Koji su vasi predlozi i koja je minimalna cena za nesto sto bi bilo dovoljno za moje potrebe koje sam naveo? Za velicinu ekrana stvarno ne znam ispod koje ne bih isao, ali jedno 7 inca mislim da je minimum.

Hvala!

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Sierra 10.13.2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 18.12.2017. 19:53 #641940

status: user
broj poruka: 1986
ja imam ovo cudo (doduse ewriter):

http://tinyurl.com/ychmycfo

i iz prve ruke, monohromatski displej je tata, tako da citaci slicnih osobina verovatno jedu malu decu .)

p.s.
amazon kindle price su kud i kamo bolje od klasicnih tableta

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Kindle je tu tata 18.12.2017. 20:41 #641943

status: user
broj poruka: 9369
Imao sam prilike da ga koristim, ne znam koja je dijagonala ali je veci od 7 i manji od 10`.
Za jefinije ne znam, nisam imao prilike da koristim, ali prijatelj koji je kupio taj Kindle je neko vreme pre kupivine istrazivao i zakljucio da mu je Kindle bio najbolji izbor u odnosu dobijeno-placeno. Baterija mu traje vecnost i jedan dan. Monohromatski ekran.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ moje iskustvo 18.12.2017. 22:02 #641945

status: user
broj poruka: 2996
Kao neko ko cita skoro iskljucivo e-knjige.

Kindle je zakon, kao da citas sa papira, baterija besprekorna.
Paperwhite ima i pozadinsko osvetljenje, displej je 6 inca, ali sasvim je ok za citanje. Ako imas nekoga preko mislim da kosta oko 100 dolara, i za te pare nemas bolje.

E sada, ja koristim tablet od 8 inca i moon+ reader pro. Mozes da podesavas brightness i ispod minimuma uredjaja, nema zamaranja ociju ni nocu, mozes da stavis recimo bela slova na crnoj pozadini. Mada i citanje sa telefona koji je malo veci od 5 inca mi je ok. Baterija traje oko 8 sati ako ne i vise(na tabletu). Odlucio sam se na tablet posto mi treba ekran u boji za neke prezentacije a i koristim ga za YT ponekad, plus su mi sve beleske za posao na njemu.

E sada, poslednji put kada sam gledao e-paper readeri su bili dranje kod nas.

Probao sam da citam sa uredjaja od deset inca, nije prakticno.
Da sam uzimao uredjaj samo za citanje isao bih i na sedam inca.
Sestica je taman.
Ozbiljno, ako mozes da nadjes Kindle Paperwhite (po normalnoj ceni), ne gledaj dalje.
Inace i ja se razmisljam o njemu vec duze vreme, koristio sam ga malo, super stvar.

Voyage i Oasis su precenjeni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs