Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
win 10 u-p-d-a-t-e
STRANA 1 OD 1
vlajkic win 10 u-p-d-a-t-e 20.12.2017. 15:34 T65504

status: user
broj poruka: 609
Posle poslednjeg veceg updatea win10 prosle nedelje desavaju se jako cudne stvari.
kod jednog korisnika ne mogu da nateram stampu preko drugog racunara ( 2 laptopa u home mrezi, serovan stampac na jednom ) u network i sharing centru sve pogaseno za passworde (uradio to milion puta ranije ).
Na mom laptopu ne mogu da pristupim preko FTP racunarima u VPN ( preko vnc-amogu)
Sad me zove kolega ,kaze izgubio serovanje printera ,nemoze da gadja server jedan...
i sve se ovo desava od prosle nedelje .
Moje pitanje da li je neko jos pimetio ovo i eventualno ako je nasao resenje
Hvala i pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne znam da li će ti rešiti problem, 20.12.2017. 15:57 #641976

status: user
broj poruka: 4227
ali u sličnoj situaciji sam prošli put uspeo da se izborim (zahvaljujuči jednom korisniku sa PC Berze) gađajući direktno IP adresu računara, a ne njegovo ime.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil oni to nas namerno kecaju 20.12.2017. 17:20 #641978

status: user
broj poruka: 351
meni je posle ovog poslednjeg, proradila mreza. dugo sam pokusaovao sve zivo i nista. jedan kom nije video nikoga osim sebe, ostali su radili ok.problem sam resio tako sto mi je ostalo u Quick access, neki od serovanih foledera , pa sam napravio precicu i tako pristupao.
Znaci mreza radi ali total komander i explorer ne vide deruge masine i to samo na jednom kompu.
sada je samo proradilo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Multitasking 20.12.2017. 18:55 #641980

status: user
broj poruka: 6643
Meni je multitasking katastrofa. Guši jedno jedino jezgro ko mutav na burek, a ostala lade jajca... to se pre nije dešavalo. Opet zaposlili neke na određeno, bez prijave na zdravstveno i socijalno... :-)


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.12.2017. 19:05 #641981

status: user
broj poruka: 1986
kakv gazda, takav i proizvod - ne pada iver daleko od klade

puni punisa dok moze, a i ima koga .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: win 10 u-p-d-a-t-e 20.12.2017. 23:13 #641982

status: user
broj poruka: 261
Ja konstantno imam probleme sa Shared computers and folders.
Rešenje koje sam ja našao i pomaže do sledećeg restarta je:
Network and sharing center
Change adapter settings
Ethernet (ili neka druga netw. kartica) ->Properties
File and printer sharing ->uncheck
Close
Ponovo properties
File and printer sharing ->check
Zatvoriš i probaš sharing.
(U nekom slučajevima pomaže i network reset)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 drugar je imao problem 21.12.2017. 01:07 #641983

status: user
broj poruka: 4654
da posle update 10ke su mu pukle one c++ zajebancije pa ni reinstall tih dodataka nije pomogao, system restore mu je resio problem, ja uvek te automatske update gasim jer kad tad zajebu stvari.




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 21.12.2017. 10:30 #641986

status: user
broj poruka: 1586
Sjajno da je neko pokrenuo temu, jer sma i ja hteo da otvorim jednu sa pitanjem da li je samo meni pobeneo komp posle update-a 10-ke, ili ima jos sa tripovima uspavanih jezgara na cpu, skoro pa nikakvog multitaskinga, problema sa defenderom koji sve redom prijavljuje kao pretnju i blokira pristup i ostalo.....

Sve vise se smeje Linux, da dodje na mesto Win-a... Samo je dilema izmedju Mint-a, Ubuntua ili neke od Mate varijanti istih. Ionako igrice ne igram, treba mi komp za office, puno tekstvoa montazu zvukvoa i audio testiranje, ako i bazicni video editing i live streaming.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: drugar je imao problem 21.12.2017. 11:18 #641987

status: user
broj poruka: 18930
Tako sam i ja radio, oduvek sam gasio update na svakom win-u, zbog toga sto sam hteo da ostane maksimalno cist, medjutim u danasnje vreme, kako se stvari menjaju, morao sam i ja. Konkretno mislim na ransomware koji moze svakog da zadesi, a kako bi se smanjio taj rizik, svaka zastita je dobrodosla, tako da je bitan i poslednji update za Windows. Od zastite sam presao na KIS.

@Milos, od ta dva navedena, ja biram Mint, jer nekako mi izgleda lepse, a Ubuntu ne volim, nikad nisam jer mi se ne svidja njegov koncept, interface, ali dobro je to sto je baziran na Debian-u. Ja sam malo specifican po tom pitanju, trebalo mi je sigurno 2god., dok sam isprobao razne distribucije, zadrzao sam se na jednoj koji meni najvise odgovara, ali ne garantujem da ce svima (Slackware). Vidim da hvale ALT linux, ROSA, ruske distribucije, koliko vidim ALT je zasnovan na Mandrake-u, a za Rosu nisam siguran, deluje mi kao SuSE, mada mozda gresim.

:: da posle update 10ke su mu pukle one c++ zajebancije pa ni reinstall tih dodataka nije pomogao, system restore mu je resio problem, ja uvek te automatske update gasim jer kad tad zajebu stvari
::
::
::
::
:: Intel i7 3770 3.6Gh
:: Ga-H77-D3
:: Kingston 2x4GB DDR3 1600Mh
:: WD10EARS 1T
:: WD1003FZEX 1T
:: Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 8.1 RTM 9600 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilespi026 Najjednostavnije gasenje u-p-d-a-t-e win10 21.12.2017. 13:25 #641989

status: user
broj poruka: 214

Gasenje update na win 10.Svasta nesto sam cackao,medjutim nekako se uvek cudo pokrene.Predlog....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re:gasenje 21.12.2017. 14:02 #641991

status: user
broj poruka: 609
sad je win update- servis..tako da ga tamo mozes iskljuciti..dobio sam neki predlog na drugoj strani da se ukljuci guest acc i coveku je sve proradilo (nesto jako cudno kroz group policy)..testiram sutra pa javljam


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky I ja da se ukljucim u raspravu... 21.12.2017. 17:04 #641994

status: user
broj poruka: 393
Na laptopu ista situacija... usporen rad nakon azuriranja. Reinstaliranje nije poboljsalo situaciju.

U svakom slucaju, preporucujem winaero tweaker za sva ziva podesavanja Windows 10 sistema. Mozete da podesite sta god vam padne na pamet, gasenje defendera, preko gasenja update i jos mnogo cega. Cesto se azurira...
https://winaero.com/comment.php?comment.news.1836


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 21.12.2017. 20:33 #641998

status: user
broj poruka: 1586
@imarkovic

Gledao sam i ja ROSA, jaaako zanimljiva distribucija, jedna od varijanti je graficki gotovo identicna XP-u :D, ali lepo radi, lepo su to rusi odradili. Ubuntu se ni meni ne svidja, i ja vise gledam Mint. koliko sam skapirao, I Rosa i AStroLinux (ovaj drugi je jos i zvanicni Linux za skole i deo ruske armije.) su valjda od Mandrive poreklom, Rusi imaju odlicani Runtu Linux, baziran na Ubuntu i jos par distribucija.... Opasno su se razmahali.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ja imam problem sa FW 21.12.2017. 23:40 #642007

status: user
broj poruka: 5696
Na jednoj VM, koja je Win10, ugasim pa upalim Firewall i RDP (3389) radi. Cim se restartuje nece da pusti preko RDP sesije. Explicitno dodat 3389 ali dzaba, nece. Kad ugasim i upalim Firewal opet radi do sledeceg restarta.

Neki jebeni glitch

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ja imam problem sa FW 22.12.2017. 21:23 #642038

status: user
broj poruka: 18930
Mozda ti je bolja opcija neki VNC, ionako bolje radi nego RDP.


:: Na jednoj VM, koja je Win10, ugasim pa upalim Firewall i RDP (3389) radi. Cim se restartuje nece da pusti preko RDP sesije. Explicitno dodat 3389 ali dzaba, nece. Kad ugasim i upalim Firewal opet radi do sledeceg restarta
::
:: Neki jebeni glitc
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
paksmen ... 23.12.2017. 12:10 #642060

status: user
broj poruka: 37
@MilosNBG Ako ti treba nesto stabilno za audio-video editing razmisli i o hakintosu ako imas intelov CPU, ima odlicnih programa na mac OS - u...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko FIx za HIGH CPU usage nakon win fall u-p-d-a-t-e-a 02.01.2018. 21:48 #642419

status: user
broj poruka: 6643
Izuzetno kretenska raspodela resursa i korišćenje cpu-a koje i kod prostih zadataka zakucavaju jedno jezgro, ali i ima zauzeće od strane `sistema` koje tskmngr ne prikazuje, ali de fakto postoji.. unazađena mašina sto godina. I tako, pošto sam ja protiv gašenja windows update-a, jer... jer.... nađoh rešenje za moj slučaj (u svim člancima ima i po deset saveta, od kojih su 80% bloatware - kao što je čuvena defragmentacija diska i slični pay-to-play driver update programi), pa da podelim. Konkretno, pokretanje mikro-torrenta zamrzavalo je računar, čak i kada mu skinem prioritet, exploreru nabijem real-time (što je pomagalo i kod starih pentijuma), totalno zakucan računar, neverovatno. I kad sve ostalo pogasim... LM ako neko nakon update-a ima ovaj prblem, evo postupka:
Pokrenuti command prompt KAO ADMINISTRATOR:
Search, kucaj cmd pa kad se pokaže command promt - desni klik, pokreni kao administrator...
ukucaj:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth pa ENTER
Pokreće se `Deployment Image Servicing and Management tool` koji nakon izvesnog vremena počinje da radi (nakon teksta o verziji windowsa, pojaviće se brojke sa procentima izvršenja zadatka). Kada završi na 100%, opet ENTER.
U odzivnik ukucajte:
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:C:RepairSourceWindows /LimitAccess, pa ENTER
Sačekajte da se i ovaj zadatak odradi 100%, pa ENTER
Ukucajte:
sfc /scannow pa ENTER
Kad se i ovaj zadatak završi, idite na restart računara.
Ako je pomoglo, videćete odmah u nezakucavanju windowsa i smanjenom zauzeću procesora (i RAM-a kod onih sa više od 4Gb). Ako nije pomoglo... nije. Meni jeste.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic aj da se javim 03.01.2018. 16:59 #642429

status: user
broj poruka: 609
resih problem kao sto rekoh gore da ukljucim taj guest account (valjda) koji po defaultu nije podesen

A evo kako to uraditi:
search
group policy
edit group policy
Onda izadju neka upozorenja gde dva puta treba kliknuti OK
Computer configration
Administrativ templates
Network
Lanman workstation
Enable insecure guest logons
i tu prebacite na enable

serovanje izmedju racunara i stampanje sad radi
pozdrav



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @vlajkic 03.01.2018. 17:16 #642430

status: user
broj poruka: 4227
Lepo je što si napisao rešenje. Ja izbegavam da uključujem Guest nalog, jer verujem da je s razlogom isključen, a opet - postoji. Savetujem ti da to bude prelazno - privremeno rešenje dok ne vratite poredak na prethodno stanje.

EDIT: @Pisko: pre par nedelja sam imao sličan problem: system (ntoskrnl.exe) muči cpu konstantno sa 30 % - primenio sam ovo što si ti naveo i stvarno - nije bilo problema do danas.

Sada vidim opet ista stvar. Primenio sam ovo što si napisao, ali sada nema pomoći. Zauzima i greje CPU. Čini mi se da sam prošli put pokretao i Spybot Anti-Beacon. I sad ću, pa ćemo videti ima li efekta.

EDIT: nije bilo efekta, ali je bilo nakon što sam deinstalirao sve jezike, lokalizacije i tastature osim podrazumevane. Sada radi O.K. (CPU oko 10 %). Ne kažem da je samo ovo rešenje, ali je možda cela kombinacija postupaka rešenje.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Neodgovorno, bezobrazno... 04.01.2018. 01:06 #642437

status: user
broj poruka: 312
Umesto da svakim narednim apdejtom/apgrejdom ovaj po svemu sudeci ako smem ovako da se izrazim a da ne budem vulgaran i nevaspitan - preko kurca odradjen - monopolisticki projekat megalomanskog giganta olaksa i obezbedi sto nesmetaniji rad svojim korisnicima koji su najblaze receno prinudjeni da ga koriste jer nemaju alternativu zagorcava zivote i vredja inteligenciju svakog pojedinca koji se usudio i platio doticni odnosno svakog preduzeca koje je u nuzdi zbog nemogucnosti da zbog aktuelnog hardvera prinudjeno da koristi ovu bljuvotinu od sistema koja samo na oko izgleda lepo i svrsishodno - mada je i to veoma diskutabilno.
Ko kome tu tera vodu na vodenicu - proizvodjaci procesora ili Micro$hit ili je obostrana ljubav u pitanju je problematika kojom cemo se baviti onda kada masa ljudi prestane da se zabavlja o jadu sa ovim poluproizvodom od operativnog sistema kome kumuju i plavi i crveni i konacno digne sidro i okrene se nekoj od Linux distribucija.
To forsiranje necega po svaku cenu ce samo odvesti racunarsku scenu sto dalje od napretka i uspona sto mozda i jeste neciji cilj ali cineci to nece uspeti da od mobilnih telefona i tablet uredjaja naprave pandan laptop i desktop racunarima.
Moje misljenje je da M$ treba da napusti ovaj propali projekat i okrene se razvoju nekog novog i kvalitetnijeg operativnog sistema sto je pre moguce jer sticem utisak da desetka ne moze da se ni zakrpi ni popravi kako bi bila blizu onoga sto je napravila sedmica pa cak i XP pre koju godinu i deceniju.
NADAM SE NAJISKRENIJE I SVIM SRCEM DA CE OVO SMECE STO PRE NA DEPONIJU I RECIKLAZU A DA NAS NAKON MRACNOG TUNELA CEKA IOLE POUZDAN I PRIJATELJSKI NASTROJEN SISTEM KOJI CE SVAKOME POJEDINACNO OLAKSATI I UBRZATI RAD U SVIM SEGMENTIMA GDE JE TO MOGUCE.
A ako su ista naucili na ovoj do sada najvecoj gresci - to bi trebalo da znaci revoluciju u odnosu na racunarstvo koje danas poznajemo.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs