Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Kako proveriti hardware???
STRANA 1 OD 1
voxxx Kako proveriti hardware??? 21.12.2017. 05:48 T65505

status: user
broj poruka: 351
Prepakovao sam sve u novo kuciste i nema nikakvog znaka zivota. Rastavio sam sve u delove i isprobao prvo napajanje spajanjem crne i zelene zice zičicom i radi. Koji je najbolji način da probam ploču? Šta je neophodno povezati na nju od komponenti da bi se isprobala njena ispravnost? Ona je van kućišta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smiley Provera 21.12.2017. 09:29 #641985

status: user
broj poruka: 9
Sve osim diskova (HDD, SSD, DVD) i nepotrebnih dodatnih kartica.
Procesor, kuler, memorija, napajanje.
Graficka, ako nemas integrisanu.
Nisu bitni ali su korisni zvucnik i PS/2 tastatura.
Da li maticna ima LE diodu?
Srafcigerom spoji na maticnoj ploci POWER pinove.

Ventilator - ne pali uopste ili krene pa se ugasi, ima li neko pistanje na zvucniku, da li reaguju Num i Caps lock na tastaturi?
Da li je sve to radilo u starom kucistu? Napisi koje komponente imas i koliko su stare.

Proveri:
- da li si prikljucio i napajanje procesora (zavisi od ploce da li je 4-pin ili 8-pin)
- menjaj memoriju po slotovima

Najjeftinije je ako na kucistu ne radi POWER taster, umesto njega na POWER pinove iskoristi RESET dugme sa kucista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kako proveriti hardware??? 21.12.2017. 11:29 #641988

status: user
broj poruka: 18930
Koji HW? Koja ploca? Mozda se desio spoj nekih od pinova na socketu, pa nece da se upali ploca. Ako se desilo da se pin spojio sa masom, mozda je riknuo neki chip..

Raskaci celu plocu, i pazljivo skini procesor, zatim pazljivo isproveravaj iz svih uglova pinove na socketu. Da bi je startovao, samo da vidis da li ce se upaliti ploca, ventilatori, treba da bude ubacen procesor(ali neke ploce ne trebaju procesor da bi se upalile), nista vise.


:: Prepakovao sam sve u novo kuciste i nema nikakvog znaka zivota. Rastavio sam sve u delove i isprobao prvo napajanje spajanjem crne i zelene zice zičicom i radi. Koji je najbolji način da probam ploču? Šta je neophodno povezati na nju od komponenti da bi se isprobala njena ispravnost? Ona je van kućišta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: Provera 21.12.2017. 15:34 #641992

status: user
broj poruka: 351
Kada sam prepakivao nisam nista vadio iz ploce. Nema razloga da bude socket od procesora problem. Na kraju sam sve rasturio inod nule pazljivo spojio deo po deo. Opet nema znakova zivota. Pri tome sam sa dzamperima odradio i clear CMOS. Nemam vise ideju.

I5 4460, asrock z97/anniversary, 2x8gb Hyper Fury ddr3 memorija.


:: Sve osim diskova (HDD, SSD, DVD) i nepotrebnih dodatnih kartica
:: Procesor, kuler, memorija, napajanje.
:: Graficka, ako nemas integrisanu
:: Nisu bitni ali su korisni zvucnik i PS/2 tastatura.
:: Da li maticna ima LE diodu?
:: Srafcigerom spoji na maticnoj ploci POWER pinove.
::
:: Ventilator - ne pali uopste ili krene pa se ugasi, ima li neko pistanje na zvucniku, da li reaguju Num i Caps lock na tastaturi
:: Da li je sve to radilo u starom kucistu? Napisi koje komponente imas i koliko su stare.
::
:: Proveri:
:: - da li si prikljucio i napajanje procesora (zavisi od ploce da li je 4-pin ili 8-pin)
:: - menjaj memoriju po slotovim
::
:: Najjeftinije je ako na kucistu ne radi POWER taster, umesto njega na POWER pinove iskoristi RESET dugme sa kucista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ja sam naopako 21.12.2017. 16:37 #641993

status: user
broj poruka: 4654
bio povezao Power i Reset na pinovima...na nekim plocama su drugacije malo rasporedjeni pinovi pa onda kad ih povezujem a nemam semu gde je koji pin(a na nekim plocama mi je konfuzno oznaceno sve) pa onda ih povezujem po mom nekom `defaultu` kako mislim da treba...mozda si se i ti zeznuo, ali ako si koristio šemu onda to verovatno nije problem :)

Jedino da je nesto crklo na ploci ako su komponente ispravne.



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: Provera 22.12.2017. 09:12 #642011

status: user
broj poruka: 351
Ventilatori krenu kad ubide naoajanje za ploču i stanu posle 2 sekunde. Po meni je otislo nesto na napajanju.


:: Sve osim diskova (HDD, SSD, DVD) i nepotrebnih dodatnih kartica
:: Procesor, kuler, memorija, napajanje.
:: Graficka, ako nemas integrisanu
:: Nisu bitni ali su korisni zvucnik i PS/2 tastatura.
:: Da li maticna ima LE diodu?
:: Srafcigerom spoji na maticnoj ploci POWER pinove.
::
:: Ventilator - ne pali uopste ili krene pa se ugasi, ima li neko pistanje na zvucniku, da li reaguju Num i Caps lock na tastaturi
:: Da li je sve to radilo u starom kucistu? Napisi koje komponente imas i koliko su stare.
::
:: Proveri:
:: - da li si prikljucio i napajanje procesora (zavisi od ploce da li je 4-pin ili 8-pin)
:: - menjaj memoriju po slotovim
::
:: Najjeftinije je ako na kucistu ne radi POWER taster, umesto njega na POWER pinove iskoristi RESET dugme sa kucista
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs