Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Kingston MicroSD Card Reader i dogodovstine druga Kriegera
STRANA 1 OD 1
Krieger Kingston MicroSD Card Reader i dogodovstine druga Kriegera 21.12.2017. 21:10 T65509

status: user
broj poruka: 312
Naime, nekim cudom je ovo: http://bit.ly/2xNDljD otislo u vecna lovista, tj. nakon svakog nabadanja istog sa bilo kojom karticom u njemu (imam ih nekoliko) desavalo se sledece: KOMPJUTER SE MOMENTALNO GASI KAO OPAREN, DAKLE KAO DA SAM SKLJOCNUO PREKIDAC NA NAPAJANJU SA 1 NA 0.
S obzirom da mi nije trebalo mnogo (samo dva puta xD) da shvatim da je igrackica otisla dodjavola, uzeh danas da je precizno rastavljam i vidim da je jedan od 8 pinova namenjenih MicroSD kartici pobegao napred odnosno pokrivio se. Shvatio sam da je rec o kratkom spoju i da se zbog toga racunar ``preventivno`` gasio da ne bi nesto izgorelo. Inace, NAPOMINJEM da nijedan USB port na racunaru nije crkao niti ijedna MicroSD kartica (hvala PREDRAGOM BOGU) ali to je neverovatno iskustvo za mene.
I sta se danas desava s obzirom da se ovo desavalo nocas, odem do bolje opremljene foto radnje po istu ovu spravicu i kupim je po istoj ceni, popricam sa gospodjom koja tamo radi i ona mi rece jos interesantniju stvar - naime rekla je da joj se kompjuter gasio prilikom nabadanja raznih fleshki u komp. Sumnjala je na viruse ali koji to virus proradi u delicu sekunde te sam joj objasnio da je rec o sjebanom flashu koji je kratkospojio USB pinove i na taj nacin se kompjuter bori da ne osteti neki vitalniji deo samog sebe jer u protivnom bi bilo veselo.
Sve u svemu, sa novim MicroSD readerom postupam krajnje paznjivo, nista na silu, nista na misice, laganica i idemo u nadi da nece proci kao prosli koji sam i pogresno nabadao, i gurao sve i svasta u njega od kartica pod raznim uglovima a jako je korisna spravica jer primera radi za USB flash od 64 gb vam je dovoljan on i MicroSD kartica istog kapaciteta. A i toliko je mali da ga je gotovo nemoguce ne zagubiti ga i ne zaljubiti se u nesto tako simpaticno i korisno. Inace kad se rastavi tu je malecni kontrolercic itd., sve po P.S.-u, nikakav kineski ciganluk, ozbiljna spravica za nekih 350 rsd
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sta da ti kazem, osim onoga sto jako dobro znam... 21.12.2017. 23:48 #642008

status: user
broj poruka: 10984
Zaljubiti se u taj mali, simpa reader, pa ga izgubiti, svakako nije prijatno. Ali, koliko god da je mali i simpatiko, toliko je i nepouzdan SVAKI usb uredjaj koji je ``otvorenog tipa`` (a da bi bio sto manji), odnosno nema ``full jacket``, kao, recimo ovaj koji ja koristim (zapravo ih imam 3 komada, zaradi rezervacijabilnosti):
https://goo.gl/MH9sAo

To kad se ubode, nema nikakvog ``na vrh brda vrba mrda, kratak spoj se sa mnom sprda``. Rok stable, brz, beskompromisno dizajniran. Tehnicar, pa ipak ne prevelik. Ko ga kupi, bice jaaaako zadovoljan i mozda ce mi se jednom oduziti cheese cake-om apropos ovog tip-a.
Ah, da, cijena! E pa, ko ne plati na cupriji taj ce u Cupriji (ako ga ne oderu usput, u Paracinu)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs