Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Pitanje za rudare
STRANA 1 OD 1
washburn Pitanje za rudare 25.12.2017. 19:15 T65519

status: user
broj poruka: 312
Da li vecu dobit ima covek sa 3 masine, po masini, nego trojica koji imaju po jednu masinu?

(masine imaju istu konf)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 25.12.2017. 19:56 #642114

status: user
broj poruka: 3346
U sustini, to sto si opisao je jednako jedno drugome. Tri kompjutera, su tri kompjutera. Naravno ako se koristi isti wallet.

Ono sto je zajebano, jedan od 3 coveka na istom wallet-u, moze da zajebe ostalu dvojicu i proda novcice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez zanimljivo pitanje 25.12.2017. 20:22 #642116

status: user
broj poruka: 994
postoji nekoliko razlicitih tacki gledista npr kod pitanja amortizacije tj utrosene struje i njenih troskova kad covek sa tri masine u slucaju kad je na istom brojilu sa sve tri i ima kucnu potrosnju na tom brojilu normalnu neku dve od tri masine radice u zelenoj i plavoj zoni treca ce biti otprilike komplet u crvenoj pa ce covek sa tri masine imati manju dobit po rigu od zasebna tri riga rasporedjena na tri razlicite lokacije

slucaj kad je coin mlad i niko nezna za njega sto se kaze ispod radara
u tom slucaju se radi solo mining i u tom slucaju ce imati prednost covek sa tri masine na jednom walletu jer ce lakse nalaziti blokove za razliku od coveka sa jednom masinom kome ce za pronalazak bloka trebati par dana i onda moze da se desi da vise ljudi saznaza taj coin u tih par dana diff poraste solo mining sa tom snagom postane nebuloza i da uopste ne pronadje blok a zbog male snage mora da predje na pool

to su retki slucajevi ali ujedno i slucajevi koji donose brdo love

u normalnim situacijama ako izuzmes struju kao faktor ista je dobit




They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn Re: zanimljivo pitanje 25.12.2017. 21:49 #642118

status: user
broj poruka: 312
@nexus2000, ne mislio sam na razlicite wallete. Tj 3 razlicita coveka rudare na 3 razlicita walleta sa po 1 masinom, oni ce imati manje nego 1 covek sa 3 masine na 1 walletu. (dobit po jednoj masini)

Odnosno u prevodu, ako izuzmemo struju, veca dobit PO JEDNOJ MASINI je ako ima vise masina nego ako ima manje na 1 wallet?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 25.12.2017. 22:18 #642120

status: user
broj poruka: 3346
1 covek, 1 wallet i sto vise masina su vece sanse.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez Re: Re: zanimljivo pitanje 25.12.2017. 23:51 #642123

status: user
broj poruka: 994
pa odgovorio sam ti isto sve sem u retkim slucajevima kad jedan covek sa tri masine na jednom walletu ima vecu zaradu tj vise sansi da zaradi vecu kintu a to je kod solo mininga novog coina koji je ispod radara u normalnim uslovima nema razlike

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: @nexus2000, ne mislio sam na razlicite wallete. Tj 3 razlicita coveka rudare na 3 razlicita walleta sa po 1 masinom, oni ce imati manje nego 1 covek sa 3 masine na 1 walletu. (dobit po jednoj masini
::
:: Odnosno u prevodu, ako izuzmemo struju, veca dobit PO JEDNOJ MASINI je ako ima vise masina nego ako ima manje na 1 wallet
::
::
::
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez Re: Re: zanimljivo pitanje 25.12.2017. 23:52 #642124

status: user
broj poruka: 994
pa odgovorio sam ti isto sve sem u retkim slucajevima kad jedan covek sa tri masine na jednom walletu ima vecu zaradu tj vise sansi da zaradi vecu kintu a to je kod solo mininga novog coina koji je ispod radara u normalnim uslovima nema razlike

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: @nexus2000, ne mislio sam na razlicite wallete. Tj 3 razlicita coveka rudare na 3 razlicita walleta sa po 1 masinom, oni ce imati manje nego 1 covek sa 3 masine na 1 walletu. (dobit po jednoj masini
::
:: Odnosno u prevodu, ako izuzmemo struju, veca dobit PO JEDNOJ MASINI je ako ima vise masina nego ako ima manje na 1 wallet
::
::
::
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100tinalog https://charts.bitcoin.com/ 27.12.2017. 21:32 #642183

status: user
broj poruka: 1219
https://charts.bitcoin.com/

14875 bas pada.. al ne :P
https://valid.x86.fr/a/yx48mp MATE 10 PRO!!
https://valid.x86.fr/x3djsn
https://valid.x86.fr/a/kjjye8



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 27.12.2017. 21:51 #642184

status: user
broj poruka: 18940
Imam i ja jedno pitanje, vezano za cpu rudarenje, ako neko zna. Masina je ozbiljan server, krenuo sam sa Monerom, podesio sta treba, ali javlja se obavestenje da je mali takozvani `hash rate`, pa ne mogu da pronadjem na sta se to odnosi i kako da ga povecam...? Verovatno cu provaliti sutra, nego sam mislio ako neko ima informaciju iz prve ruke.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs