Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
UniFi pitanje
STRANA 1 OD 1
Predrag55 UniFi pitanje 27.12.2017. 17:23 T65524

status: user
broj poruka: 261
Da li postoji mogućnost da u jednom prostoru koji ću koristiti mesec-dva ne kupujem pretplatu za internet od provajdera već da iskoristim SBB UniFi koji imam.
U pitanju su dva računara vezana na WiFi ruter ali preko kablova.
Dovoljno bi bilo da se pročitaju mailovi i pomalo browsing.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Zavisi. 27.12.2017. 19:50 #642180

status: user
broj poruka: 4228
Ako taj ruter kome vešto kriješ model i oznaku od nas ima mogućnost da se prijavi kao AP klijent ili ima WDS mogućnost moći ćeš da ga prijaviš na drugu mrežu. Da li ćeš moći i na Unifi - ne znam kako to funkcioniše sa ruterima, znam da sa laptopovima može.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re 28.12.2017. 09:58 #642187

status: user
broj poruka: 304
Unifi ti daje 5 GB mesečno. To sa dva kompa može da ode vrlo brzo(povučeš neki update)...
Ako možeš na kompovima da obezbediš wifi(stick) i ima domet UniFi to bi bilo najlakše... Ili jedan da ima pa da šeruješ pošto je za kratak period.
Za podešavanje rutera da dobije net od unifi ne znam, i mene interesuje kako bi moglo...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 UniFi pitanje 28.12.2017. 10:39 #642189

status: user
broj poruka: 261

Propustio sam: ruter je d-link Dir 655 i nema Client mod (WDS) a ne može ni dd-wrt.
USB stikove imam pa bih mogao da koristim njih.
Možete mi reći kako se šeruje USB stik da cela mreža ima internet?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Da bi se zakacio na SBB UniFi mrezu 28.12.2017. 14:13 #642192

status: user
broj poruka: 4515
Taj ruter treba da podrzava Station mod i EAP autentikaciju :) Nema sanse.
A jos ograninje sa megabajtima :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 UniFi pitanje 28.12.2017. 14:50 #642193

status: user
broj poruka: 261

...:) Nema sanse.

To mi je jasno ali možda da se šeruje USB ili kupi neki hotspot?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: UniFi pitanje 28.12.2017. 15:25 #642195

status: user
broj poruka: 304
Pa ako imaš dva stika onda stavi na svaki komp i svaki se vezuje za sebe, ako nisi dostigao maksimalan broj uređaja na tom SBB nalogu(pet). A što se tiče share, mislio sam na share interneta sa jednog kompa za drugi, da ih vežeš direktno, pošto će se malo koristiti. Ali u tom slučaju kom koji deli net mora biti uključen...


::
:: Propustio sam: ruter je d-link Dir 655 i nema Client mod (WDS) a ne može ni dd-wrt
:: USB stikove imam pa bih mogao da koristim njih
:: Možete mi reći kako se šeruje USB stik da cela mreža ima internet
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger A sto komplikovano kad moze jednostavno? 28.12.2017. 15:27 #642196

status: user
broj poruka: 312
Uzmi dva krstena TP-Linka TL-WN722N (ili jos jedan ako ti fali) i uzimaj UniFi internet ali blokiraj updateove, zaboravi na Youtube i torrente, pa cak i na internet radio - jer tih 5 GB zna da odleti jako brzo a limitiran si i na download brzine 10 Mbit/s cisto da znas. Osim ako neces da cvakas SBB aplikaciju i doplacujes gigabajte sto je po meni tezak idiotizam ali je svakako koristi radi pracenja potrosnje.

Inace ni ja ne znam koji WiFi ruter moze da bude klijent za EAP mrezu tako da tu opciju precrtaj u startu.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: UniFi pitanje 28.12.2017. 15:35 #642197

status: user
broj poruka: 312
Sve te UniFi klijente moze da pobrise na portalu/aplikaciji za telefon ili da okrene 19900 da mu to odrade, problem je kakve stickove ima i koliko su jaki jer UniFi emituje jedno malo govno snage 3db x2 i tesko da ce probiti deblje zidove pogotovo ako je novija gradnja u pitanju. TL-WN722N je high gain stick sa jakom antenom i vidi X UniFijeva - makar kod mene.
Retko kojom spravom sam zadovoljan kao njim a u pocetku mi je delovao pffff nista specijalno.
Windows 10 ga sam prepoznaje, XP i 7 traze drajver sa CD-a.
Inace lako se povezuje OTG kablom sa Galaxy S5-6-7 telefonima i uz adekvatan ROM lomi susedne mreze. Isprobace se i to jednog dana Boze zdravlja.

:: Pa ako imaš dva stika onda stavi na svaki komp i svaki se vezuje za sebe, ako nisi dostigao maksimalan broj uređaja na tom SBB nalogu(pet). A što se tiče share, mislio sam na share interneta sa jednog kompa za drugi, da ih vežeš direktno, pošto će se malo koristiti. Ali u tom slučaju kom koji deli net mora biti uključen..
::
::
:: ::
:: :: Propustio sam: ruter je d-link Dir 655 i nema Client mod (WDS) a ne može ni dd-wrt
:: :: USB stikove imam pa bih mogao da koristim njih
:: :: Možete mi reći kako se šeruje USB stik da cela mreža ima internet
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: Re: UniFi pitanje 28.12.2017. 15:40 #642198

status: user
broj poruka: 261

Tako će i biti, imam jedan kršteni USB 150 mbit n standard, drugi je nažalost g standard i zaboraviću ga. Kupiću još jedan bolji preko KP.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Re: Re: UniFi pitanje 28.12.2017. 15:43 #642199

status: user
broj poruka: 304
Možda čovek neće da ulaže ništa jer mu je to privremeno pa ni 10e za stick.
Jeste, uređaje može da obriše na portalu, ali ima i ograničenje mislim da samo tri uređaja mogu istovremeno na jednom nalogu da koriste UniFi.. Najjednostavnije je sa dva sticka, a najjeftinije da stavi stick na jedan komp gde je jači UniFi i da taj net podeli ako već ima kablove izmešu njih...


:: Sve te UniFi klijente moze da pobrise na portalu/aplikaciji za telefon ili da okrene 19900 da mu to odrade, problem je kakve stickove ima i koliko su jaki jer UniFi emituje jedno malo govno snage 3db x2 i tesko da ce probiti deblje zidove pogotovo ako je novija gradnja u pitanju. TL-WN722N je high gain stick sa jakom antenom i vidi X UniFijeva - makar kod mene
::
::
:: :: Pa ako imaš dva stika onda stavi na svaki komp i svaki se vezuje za sebe, ako nisi dostigao maksimalan broj uređaja na tom SBB nalogu(pet). A što se tiče share, mislio sam na share interneta sa jednog kompa za drugi, da ih vežeš direktno, pošto će se malo koristiti. Ali u tom slučaju kom koji deli net mora biti uključen..
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Propustio sam: ruter je d-link Dir 655 i nema Client mod (WDS) a ne može ni dd-wrt
:: :: :: USB stikove imam pa bih mogao da koristim njih
:: :: :: Možete mi reći kako se šeruje USB stik da cela mreža ima internet
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Re: Re: UniFi pitanje 28.12.2017. 18:58 #642208

status: user
broj poruka: 312
19900, dobar dan dobro vece, da li mozete da mi, hvala, prijatno, srecna nova godina i predstojeci praznici...
Sta je tu problem?
Drugo, sto da nema dva krstena adaptera nego da se ciganise, sto da mu gore dva racunara kada hoce na internet? Bez N adaptera tesko da ce mu bilo sta sem Widnowsa 10 izaci na UniFi, tako da ne tupi molim te, ako je 10 evra problem (15 u slucaju ovog TP-Linka koji je stvarno vrh) onda ne znam sta da kazem, sta sutra nekom prijatelju otkaze wifi na laptopu ili ne znam neka x situacija - od viska glava ne boli.
Uostalom - uvek moze da ga proda ako mu ne treba.
Ja i dan danas cuvam jedan USB i dva PCI 56k modema pa sta i npr. neke mrezne karte i sl. gluposti pa ako zatreba zatreba ako ne, ne trazi leba da jede.


:: Možda čovek neće da ulaže ništa jer mu je to privremeno pa ni 10e za stick
:: Jeste, uređaje može da obriše na portalu, ali ima i ograničenje mislim da samo tri uređaja mogu istovremeno na jednom nalogu da koriste UniFi.. Najjednostavnije je sa dva sticka, a najjeftinije da stavi stick na jedan komp gde je jači UniFi i da taj net podeli ako već ima kablove izmešu njih...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Re: Re: Re: Re: UniFi pitanje 29.12.2017. 09:49 #642219

status: user
broj poruka: 304
Nema razloga za `ne tupi`.
Rekao sam da je najjednostavnija varijanta dva sticka. E sad ako su mu oba kompa na lokacijama gde je dobar unifi signal i i da pored ta dva kompa ima samo još jedan uređaj koji će moći istovremeno na unifi onda ok...
Čovek ima više predloga, odlučiće u skladu sa mogućnostima.
Pozz


:: 19900, dobar dan dobro vece, da li mozete da mi, hvala, prijatno, srecna nova godina i predstojeci praznici..
:: Sta je tu problem
:: Drugo, sto da nema dva krstena adaptera nego da se ciganise, sto da mu gore dva racunara kada hoce na internet? Bez N adaptera tesko da ce mu bilo sta sem Widnowsa 10 izaci na UniFi, tako da ne tupi molim te, ako je 10 evra problem (15 u slucaju ovog TP-Linka koji je stvarno vrh) onda ne znam sta da kazem, sta sutra nekom prijatelju otkaze wifi na laptopu ili ne znam neka x situacija - od viska glava ne boli
:: Uostalom - uvek moze da ga proda ako mu ne treba
:: Ja i dan danas cuvam jedan USB i dva PCI 56k modema pa sta i npr. neke mrezne karte i sl. gluposti pa ako zatreba zatreba ako ne, ne trazi leba da jede
::
::
:: :: Možda čovek neće da ulaže ništa jer mu je to privremeno pa ni 10e za stick
:: :: Jeste, uređaje može da obriše na portalu, ali ima i ograničenje mislim da samo tri uređaja mogu istovremeno na jednom nalogu da koriste UniFi.. Najjednostavnije je sa dva sticka, a najjeftinije da stavi stick na jedan komp gde je jači UniFi i da taj net podeli ako već ima kablove izmešu njih...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Re: Re: Re: Re: UniFi pitanje 29.12.2017. 10:06 #642220

status: user
broj poruka: 304
Nema razloga za `ne tupi`.
Rekao sam da je najjednostavnija varijanta dva sticka. E sad ako su mu oba kompa na lokacijama gde je dobar unifi signal i i da pored ta dva kompa ima samo još jedan uređaj koji će moći istovremeno na unifi onda ok...
Čovek ima više predloga, odlučiće u skladu sa mogućnostima.
Pozz


:: 19900, dobar dan dobro vece, da li mozete da mi, hvala, prijatno, srecna nova godina i predstojeci praznici..
:: Sta je tu problem
:: Drugo, sto da nema dva krstena adaptera nego da se ciganise, sto da mu gore dva racunara kada hoce na internet? Bez N adaptera tesko da ce mu bilo sta sem Widnowsa 10 izaci na UniFi, tako da ne tupi molim te, ako je 10 evra problem (15 u slucaju ovog TP-Linka koji je stvarno vrh) onda ne znam sta da kazem, sta sutra nekom prijatelju otkaze wifi na laptopu ili ne znam neka x situacija - od viska glava ne boli
:: Uostalom - uvek moze da ga proda ako mu ne treba
:: Ja i dan danas cuvam jedan USB i dva PCI 56k modema pa sta i npr. neke mrezne karte i sl. gluposti pa ako zatreba zatreba ako ne, ne trazi leba da jede
::
::
:: :: Možda čovek neće da ulaže ništa jer mu je to privremeno pa ni 10e za stick
:: :: Jeste, uređaje može da obriše na portalu, ali ima i ograničenje mislim da samo tri uređaja mogu istovremeno na jednom nalogu da koriste UniFi.. Najjednostavnije je sa dva sticka, a najjeftinije da stavi stick na jedan komp gde je jači UniFi i da taj net podeli ako već ima kablove izmešu njih...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: UniFi pitanje 29.12.2017. 14:08 #642228

status: user
broj poruka: 261
Nema razloga za oštre reči praznici su, uživajte.

Kao što rekoh imam jedan dobar usb i njega ću staviti na računar koji je bliže prozoru.
Probaću i ovo:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/45564-43-share-dongle-internet-wifi

To će biti tek posle praznika pa svima hvala za savete.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: UniFi pitanje 29.12.2017. 20:37 #642238

status: user
broj poruka: 312
Cek, sad hoces mobilni net da sherujesh preko USB Wlan adaptera na drugi komp? Pa ne moras ni to cak da radis, imas Tethering/Hotspot na svakom androidu ali da bi kompovi pristupili tom telefonu opet im trebaju nekakve Wlan kartice, ali ne brini u tom slucaju kakve god da imas stickove nije bitno, telefoni nisu nesto probirljivi, uostalom u tom slucaju bolje i G kartica nego N da ti ne posrce sav mobilni net.


:: Nema razloga za oštre reči praznici su, uživajte
::
:: Kao što rekoh imam jedan dobar usb i njega ću staviti na računar koji je bliže prozoru
:: Probaću i ovo
:: http://www.tomshardware.co.uk/forum/45564-43-share-dongle-internet-wif
::
:: To će biti tek posle praznika pa svima hvala za savete
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs