Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
stara/ nova SD kartica i migracija podataka
STRANA 1 OD 1
Logout stara/ nova SD kartica i migracija podataka 29.12.2017. 10:08 T65529

status: user
broj poruka: 36

fon je gm4 ( https://goo.gl/RqMqAW ), android 7.1.1

nabavio sam novu (vecu) sd karticu, i sad hocu da sve podatke prebacim na novu. kada ubacim staru karticu u citac (i sa adpterom i bez), windows (8.1) kaze da je prazna. vratim nazad u fon, sve je ok.

ideja mi je bila: copy sve na pc, pa sa njega na novu karticu...

gde gresim, u cemu je problem?

hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 29.12.2017. 10:18 #642222

status: user
broj poruka: 9460
Da, dobra ti je zamisao. Copy/paste sve u root i to je to.
Sto se problema u citanju tice, nabavi drugi citac kartica ili spoji fon na komp i pristupi kartici pa kpiraj SD - komp - novi SD.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Logout kineski citaci 29.12.2017. 10:46 #642223

status: user
broj poruka: 36
imam tri komada, jedan sa kablom, druga dva u formi `stika`. na sva tri isti scenario. ali rade inace, proverio sam...

probacu copy/ paste sa fona direkt.

neko pravljenje image fajla nije neophodno? u android nisam bas upucen


EDIT:
spojio sa kompom, krenuo kopiranje...

16 hrs remaining?!
a nema ni punih 4gb... nesto ovde ne stima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 29.12.2017. 12:11 #642225

status: user
broj poruka: 9460
Ne moras da pravis nikakav `image` kartice, samo cepaj copy/paste u root kartice sve i to je to.

Ima tu gomila sitnih fajlova, thumbnail, viber stikeri i ostalih milion gluposti, a kartice to lose podnose kada se kopira. Icii ce to brze, samo da se zalaufa :)
Ako i posle nekog vremena isto sporo ide, probaj sa drugim USB kablom, zabodi nazad u kuciste, jer je moguce a je prijavio kao USB 1.1 .

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Logout :( 29.12.2017. 20:00 #642235

status: user
broj poruka: 36

iskopirao sam (sa fona) sadrzaj kartice, ali ubacivsi novu sd karticu fon kuka za starom, i istovremeni ne dozvoljava upis na tu novu.
hm, sta sad?

fon prijavljuje da je kartica `unikatna`, i da radi samo na mom uredjaju, sve dok je ne formatiram. zato na citacu kartica ne vidim nista

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Da to nije kartica na kojoj je i sistem? 30.12.2017. 00:47 #642254

status: user
broj poruka: 10984
Ili deo sistema (Android-a)? To jest, mozda je Android koristi kao ``sistemski disk``...
Drugo pitanje: jesi li probao da prebacis ``podatke`` (user made fajlove) sa kartice DOK je ova U TELEFONU (kablom, bluetutom ili sinhronizovanjem sa google account-om)? U ``podesavanjima`` (advanced settings) moras da odaberes ``USB media mode`` da bi PC prepoznao sadrzaj kartice (dok je ova u telefonu).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Logout jeste, deo je sistema 30.12.2017. 11:30 #642259

status: user
broj poruka: 36

sd karticu koristi kao `internal storage`, iako nisam premestao programe na nju. nemam ih puno, svi su na telefonu, a na karticu smestam samo `licne` fajlove.
i da, prebacio sam sadrzaj kartice na komp preko telefona (kablom spojen). mora biti u `media transfer` modu, jer drugacije samo puni bateriju.

i dalje nemam resenje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 30.12.2017. 12:02 #642263

status: user
broj poruka: 2155
Novu karticu formatiraj u telefonu ( iz menija u telefonu ), kada zavrsi format iskopiraj na nju podatke sa racunara.

Staru karticu je telefon enkriptovo da bi sacuvao podatke ako neko ukrade sd karticu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ih sunce ti kalajisano... 30.12.2017. 13:04 #642265

status: user
broj poruka: 10984
niklovano, posrebreno, pozlaceno, tako da lici na guzu devojcice koja upotrebljava Koperton (Coppertone)... ``I dalje nemam resenje``! Pa zar Dzon Lenon lepo ne rece da SAMO RESENJA i ima (a problema, jok mori)!

https://goo.gl/rFGTtF

Ostaje ti da uradis ovo sto ti napisa ICE - niceg logicnijeg i vise samopodrazumevajuceg od toga ne ima, ba`...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Ih sunce ti kalajisano... 30.12.2017. 14:15 #642276

status: user
broj poruka: 312
+1
Sve je na kompu. Format karte u telefonu i nakon toga prebacuj nazad na kartu. Podrazumeva se da se misli na NOVU kartu koja je takodje enkriptovana samim formatiranjem i uvedena kao internal storage.

@tortojed
Kako sijaju guzovi sa linka, progorese mi obe roznjace. Naknadno cu razmotriti tuzbu protiv tebe a ovde mi ostavi licne podatke i visinu mesecnog dohotka. P.S. Moze nagodba - da na sred Cetinja kazes da si Srbin!


:: niklovano, posrebreno, pozlaceno, tako da lici na guzu devojcice koja upotrebljava Koperton (Coppertone)... ``I dalje nemam resenje``! Pa zar Dzon Lenon lepo ne rece da SAMO RESENJA i ima (a problema, jok mori)
::
:: https://goo.gl/rFGTt
::
:: Ostaje ti da uradis ovo sto ti napisa ICE - niceg logicnijeg i vise samopodrazumevajuceg od toga ne ima, ba`..
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed A da ti ostavim i podatke vezano za... 30.12.2017. 15:43 #642285

status: user
broj poruka: 10984
velicinu erektiranog mi vrsnjaka kao i za cvrstocu istoga, pa da se ti posle analnim, oralnim i taktilnim putem uveris u istinitost ovijeh podataka?

A dje mi nadje bas Cetinje, vidji? Pa zar iznad Cetinja ne pociva najvisociji, najsnazniji, najpismeniji, najljepsi i najbradatiji Srbin vo vjeki vjekova?! Tu bi se hrabrost pokazivala izjasnjavanjem da NIJESI Srbin no poturica (poturao se pod Turke, u kombinaciji fote i zmurke) koji je izbjeg`o istragu...

https://goo.gl/6JEa3m
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Logout junaci, junaci... 31.12.2017. 03:26 #642309

status: user
broj poruka: 36


Sve sam to uradio. Bas kao sto ste napisali. Jos od Gilopiletovog odgovora.
Ubacim novu SD, fon me pita za formatiranje, uradim to. Ali sve vreme, u `padajućem meniju` (swipe down) imam poruku da stara kartica `is missing`. Svaki pokusaj kopiranja sadržaja sa kompa na tu novu - završi sa endless error-ima. Gomila `unable to...` prozorčića.

Nije ovo tako kompleksna radnja, ali negde bagujem/ baguje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E, to je onda neki ozbiljniji problem. 31.12.2017. 10:07 #642313

status: user
broj poruka: 10984
Mozda je ``bivsa`` kartica sadrzavala neke ``skrivene`` (a sistemske) fajlove koji sada, dakako, sistemu nedostaju... Ako se usudjujes, mogao bi da ostavis ovu novu karticu tu gde je (u telefonu) pa da pokusas ``factory reset``, ne bi li telefon iz bekapa restaurisao sistem iskoristivsi pri tome i karticu. Ako to prodje, ostalo ce ici lako...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 31.12.2017. 12:00 #642318

status: user
broj poruka: 3342
To se dogadja zato, sto sa Android 7.0+ mozes da objedinis memoriju telefona sa memorijom kartice. Prakticno `RAID 0`. To proveri pod Settings - storage ili sl., ali sa starom karticom. Ako se to desava, prekopiraj podatke sa stare kartice negde na komp, pa u telefonu razdvoj karticu od interne memorije. Trebalo bi da postoji opcija pod storage da mozes da razdvojis.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Logout bravo, neXus! 31.12.2017. 12:27 #642320

status: user
broj poruka: 36

to je karika koja nedostaje. da, postoji opcija `objedinjavanja`, kao i razdvajanja.
nisam znao za ovo. javljam kasnije kako ide
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Nexus: Pre svega, to je vec bajata stvar: 31.12.2017. 13:02 #642321

status: user
broj poruka: 10984
``Google introduced Adoptable Storage with the release of Android 6.0 Marshmallow``
http://1clickurls.com/kTDYC07

...Dakle, NIJE ``Android 7.0+``, odnosno, ova stvar je aktuelna vec par godina.


@Logout: Lepo ti rekoh, jos u prvom javljanju da je, verovatno, kartica koriscena kao sistemski disk. Jos lepse ti objasnih da pokusas da resetujes sistem (pri cemu ce da ``prepozna`` ovu drugu karticu) i problem resen..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 31.12.2017. 14:11 #642325

status: user
broj poruka: 3342

6.0...7.0.....malo typo, ne panici.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Logout °°° 31.12.2017. 14:26 #642326

status: user
broj poruka: 36
Ja sam i potvrdio da `ima sistema` na kartici, procitaj gore.
Restart sa novom nije davao nikakav boljitak, jer suština je u sledećem: sve dok ne `razdužiš` staru kartu (migrirah podatke u int. storage), i ne raskineš joj trajno vezu (forget) sa sistemom, sa novom nemaš šta da radiš.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs