Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
MS Outlook 2010 se ne poziva automatski kada iz otvorenog fajla hoću da pošaljem mejl
STRANA 1 OD 1
arogan MS Outlook 2010 se ne poziva automatski kada iz otvorenog fajla hoću da pošaljem mejl 30.12.2017. 12:28 T65535

status: user
broj poruka: 524
Na jednom od kućnih računara imam instaliran svež (nije apdejtovan sa 7, 8, 8.1 ...) i Microsoft Office 2010. Default majl klijent mi je MS Outlook 2010.
- Kada hoću u otvorenom Acrobat Readeru da pošaljem taj fajl na mejl (File, Send File, Attach to mail, po Default-u mi ponudi MS Outlook, Contiue) ne dešava se ništa, bilo da je Outlook zatvoren (ne otvara se kao što bi trebalo, nemaga aktivnog na taskbaru) bilo da je već otvoren (nema novog fajla i PDF fajl u atačmentu)
- Kada hoću iz explorer-a da pošaljem fajl direktno na mejl, desni klik na fajl, Sent to, mail Reciipien, Attach, takođe se ne dešava se ništa, bilo da je Outlook zatvoren, bilo da je već otvoren.
- Jedino imam poruku kada iz otvorenog Word-a kada hoću da pošaljem fajl na mejl (Datoteka, Sačuvaj i pošalji, Pošalji kao prilog), iskoči prozor sa porukom: `Word nije mogao da pošalje poruku zbog MAPI greške. Ova operacije nama podršku`. kada idem na detaljnije prikazivanje pomoći imam poruku: Do ove greške može doći ako u programu Word pokušate da pošaljete Word dokument kao prilog e-pošti, a pri tome je MAPI sesija zatvorena i Word ne može da se poveže sa tom MAPI sesijom. Takođe, ova greška se može pojaviti ako postoji problem sa konfiguracijom faksa`. I ovde se dešava bilo da je Outlook zatvoren ili već otvoren.

I Windows 10 i MS Office 2010 su mi 64-bitni.

Na drugom kućnom računaru sve normalnoradi u 32-bitnim verzijama (apdejtovan je sa Win 7) kao na Laptopu u 32-bitnim verzijama (apdejtovan je sa Win 8.1)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: MS Outlook 2010 se ne poziva automatski kada iz otvorenog fajla hoću da pošaljem mejl 30.12.2017. 14:06 #642273

status: user
broj poruka: 312
Izgazi tu 2010tku i metni 2013. Nikakva razlika osim sto vise lici na Windows 10 environment i mozda se nesto brze ucitava. Nebitno ti je da li je Office 64bitni ili 32bitni, sta vise ja sve sto mogu stavim da bude 32bitno iako je masinama svejedno ali recimo 32bitni Firefox mi nekako lepse radi od 64bitnog, kao da je brzi i stabilniji.
Ne brini, Outlook 2013 savrseno prepoznaje .pst fajlove iz Outlooka 2010, oko toga se ne sekiraj. Cak prepoznaje i rules i ostalo, prilikom pretrage mejlova ne trazi indeksiranje koje zna da potraje, uostalom probaj, sta te kosta sem malo vremena. Ako ti treba aktivator ne ustrucavaj se da potrazis.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Pogledaj 30.12.2017. 14:55 #642278

status: user
broj poruka: 4228
Windows => Postavke => Aplikacije => Podrazumevane vrednosti aplikacija

Ovako je kod mene na Win10 v1709. Na starijim verzijama se možda do ovog podešavanja dolazi na drugačiji način.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: vladarko 30.12.2017. 15:23 #642280

status: user
broj poruka: 524
Na žalost, nije to, to mi je prvo palo na pamet.
Outlook je Default mail program i u postavkama Windows-a, a i u Outlook-u je čekiran da je on Default mail klijent.

Ovo mi je jedini 64-bitni Office, koji imam i jedino to na njemu ne radi. Da nije do Office-a ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ako ti javlja MAPI error, verovatno... 30.12.2017. 15:29 #642281

status: user
broj poruka: 10985
klijent (Outlook) nije setovan kako treba. Nadji na provajderovom sajtu kako i sta treba stiklirati u okviru podesavanja (incoming/outgoing port addresses, POP3/IMAPI servers itd.).

Pogledaj i ovo:
https://goo.gl/mX555y
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 30.12.2017. 20:53 #642295

status: user
broj poruka: 3345
Use cached Exchange mode u Outlook mail - Account settings:

https://helpx.adobe.com/acrobat/kb/attach-to-email-not-working.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: tortojed - PRORADILO 31.12.2017. 08:22 #642310

status: user
broj poruka: 524
Sa onog linka, koji si postavio ....
Jedan od predloga je bio repair Outlook-a. Na mom računaru nije bilo te opcije nego Repair celog MS Office 2010. Polse Repair-a i zahtevanog restarta računara, proradiilo je automatsko pozivanje mejla i iz Worda i iz Exsplorer-a i iz Acrobat reader-a.
Pozdrav,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Bravo. M$oft i njegove govnarije. 31.12.2017. 20:49 #642340

status: user
broj poruka: 10985
I meni se to desilo - i to ne samo jednom - da se zaglupavi idiotski paket po imenu m$ office i da repair (u okviru ``programs and features``) uradi posao. Fah-idiot zvani Bili-Leptir (to je onaj kreten sto u intervjuima odaje sliku coveculjka koji samo sto nije poleteo iz fotelje u kojoj sedi, toliko mase svojim krzljavim rukicama) i njegove govnarije-pomije od ``programskih paketa``.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs