Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Kako namestiti da je wifi difolt
STRANA 1 OD 1
damirkic Kako namestiti da je wifi difolt 12.01.2018. 14:17 T65574

status: user
broj poruka: 342
Ljudi imam problemcic koji bi trebalo da je resiv. Imam laptop koji je na wifi ali je povezan i na ethernet preko kabla. Wifi se kaci direktno na internet preko rutera dok je Lan povezan sa svicem za neki bekap link.

Kako da namestim na laptopu (Windows 10 je u pitanju) da mi je difolt wifi konekcija a ne eth/lan? Dakle hocu da izlazim na internet preko wifi. Lan konekcija je vezana za hyper-v virtualku kao swich. Necu da za internet koristim lan konekciju.

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EdiGforce Re: Kako namestiti da je wifi difolt 12.01.2018. 15:32 #642647

status: user
broj poruka: 68

Ima više načina. Evo dva, pa šta ti lakše:

1) Dok ti je aktivan prozor Network Connections, pritisneš Alt, pa Advanced >> Advanced Settings i onda na kartici Adapters and Bindings podigneš prioritetni adapter (Wi-Fi).

2) Sa ove stranice pogledaj `The interface method`:

https://www.ghacks.net/2016/12/02/change-network-adapter-priorities-in-windows-10/

Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Ovo prvo sam nasao na netu 12.01.2018. 22:16 #642659

status: user
broj poruka: 342
ali to ne postoji, pogledaj kod sebe i neces naci te opcije. Advanced dijalog je potpuno drugaciji i nema biranja po adapterima, najnovoji Win 10 Pro


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
damirkic Ovo prvo sam nasao na netu 12.01.2018. 22:16 #642660

status: user
broj poruka: 342
ali to ne postoji, pogledaj kod sebe i neces naci te opcije. Advanced dijalog je potpuno drugaciji i nema biranja po adapterima, najnovoji Win 10 Pro


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Ovo prvo sam nasao na netu 12.01.2018. 22:49 #642661

status: user
broj poruka: 4228
Ni kod mene na Windows 10 nije baš onako kao što je EdiGforce napisao, možda nema na ovoj verziji na tom mestu.

Ali probaj ovo drugo, deluje logično.

Pozdrav!

Vlada

:: ali to ne postoji, pogledaj kod sebe i neces naci te opcije. Advanced dijalog je potpuno drugaciji i nema biranja po adapterima, najnovoji Win 10 Pr
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EdiGforce ... 13.01.2018. 00:27 #642664

status: user
broj poruka: 68
Tačno, posle Anniversary update-a način br. 1 nje moguć. Inače, gasim update odmah nakon instalacije, pa ova opcija kod mene postoji još uvek.

Prioritet je sad moguće menjati isključivo preko Interface metric broja, tako da načini sa linkovane stranice funkcionišu.
Preporučujem da preko PowerShell-a proveriš trenutne vrednosti InterfaceMetric za oba adaptera, i da ih prosto rotiraš. Što manji Interface metric, to veći prioritet.

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 13.01.2018. 00:31 #642665

status: user
broj poruka: 4228
Slažem se. Može da ubaci manju vrednost u wifi (npr. 10), a veću vrednost u lan (npr. 20), bez provere.

Pozdrav!

Vlada

::
:: Preporučujem da preko PowerShell-a proveriš trenutne vrednosti InterfaceMetric za oba adaptera, i da ih prosto rotiraš. Što manji Interface metric, to veći prioritet
::
:: Pozdrav
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs