Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Kalitetan hdmi kabl pitanje?
STRANA 1 OD 1
bojke1 Kalitetan hdmi kabl pitanje? 13.01.2018. 17:23 T65577

status: user
broj poruka: 479
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa hdmi kablom firme BARKAN
U pitanju je ovaj kabl

https://www.pricecheck.co.za/offers/95127875/Barkan+High+Speed+%2B+Pure+Copper+HDMI+Cable+Flat+Profile?sst=barkan+hd18p1+1.8m+pure+copper%2Cfkey&ssp=1&sso=1&rc=default

Potreban mi je za 4k pa me interesuje da li je ovo ok kabl posto vidim da u specifikacijama pise da podrzava 2160p rezoluciju.
Da li je ovo 2.0 kabl ili je mozda 1.4?Nisam nasao u specifikacijama.
Imam jos jedan koji sam ranije kupio i on je fast azia i za njega pise da je 2.0.

https://www.bcgroup-online.com/tv-dodatna-oprema/fastasia-hdmi-2.0-m%5Cm-1.5m-flat-crni-34467

Sad ne znam koji je bolji od ova dva.Pa ako moze preporuka za jedan od ova dva ili neki treci samo da je 2.0 i da moze gurati 4k rezoluciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Koji god 13.01.2018. 18:06 #642675

status: user
broj poruka: 5696
u pitanju je prenos digitalnog signala, kabl bas mora da bude krs (tanke licne uz primese bakra, umesto cistog bakra) pa da primetis razliku.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 13.01.2018. 21:28 #642678

status: user
broj poruka: 1958
kad smo vec kod hdmi kabla ja sam na 1060 kartu povezan preko dvi kabla kad ubacim hdmi u monitor i u grafu nema slike, kad isti taj hdmi ubacim u sony slika je na monitoru normalna, kao da nepase kabal u graficku a to je nemoguce
ima li ko resenje?

T.S.A.R. Nuclear fire power

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=jn0EviOBWp0



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @H-nitro 13.01.2018. 21:52 #642679

status: user
broj poruka: 4228
1. Proveri (valjda si to uradio, ali...) da li je drajver podešen da hdmi izlaz izbacuje sliku na monitor. Pretpostavljam da ne probaš isti monitor sa dvi i hdmi da povežeš u isto vreme.

2. Probaj s drugim kablom - pozajmi kabl za ovaj eksperiment.

3. Probaj s drugim prikazivačem (možda ti je neispravan hdmi izlaz na grafičkoj?).

Koja nvidia grafička je u pitanju (marka, model...)?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bojke1 re 13.01.2018. 23:53 #642682

status: user
broj poruka: 479

Meni treba hdmi koji je 2.0 zbog pustanja 4k materijala pa me interesuje da li se neko susretao sa ovim barkan kablom koji sam naveo u linku iznad.Vidim da pise da je za rezoluciju 2160p koja je ustvari 4k ali me interesuje da li je to pravi 4k ili on radi neki upscaling sto bi se reklo.Buni me sto ne mogu da nadjem neke specifikacije za njega da vidim da li je 2.0 ili je mozda 1.3 ili 1.4 hdmi?
Inace je sada ovaj barkan na nekom snizenju pa ako se isplati i vrsi posao mislio sam da ga uzmem.
Ali nesto tesko nalazim full specifikacije za njega pa reko bolje da pitam ovde na forumu.Mozda ga neko ima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kalitetan hdmi kabl pitanje? 14.01.2018. 00:55 #642685

status: user
broj poruka: 18940
Pa ni za ovaj sa bcgroup sajta ne piše koja je brzina, verujem da se radi o kablovima sa istim specifikacijama, barem što se tiče podrške, a ja bih uzeo ovaj Barkan, jer mi deluje kvalitetnije, ima metalne konektore i piše da je full bakar. Kada sam produžavao neke kablove, obično budu licne koje ne liče na bakar, ne znam od čega su..

:: Interesuje me da li je neko imao iskustva sa hdmi kablom firme BARKA
:: U pitanju je ovaj kab
::
:: https://www.pricecheck.co.za/offers/95127875/Barkan+High+Speed+%2B+Pure+Copper+HDMI+Cable+Flat+Profile?sst=barkan+hd18p1+1.8m+pure+copper%2Cfkey&ssp=1&sso=1&rc=defaul
::
:: Potreban mi je za 4k pa me interesuje da li je ovo ok kabl posto vidim da u specifikacijama pise da podrzava 2160p rezoluciju
:: Da li je ovo 2.0 kabl ili je mozda 1.4?Nisam nasao u specifikacijama
:: Imam jos jedan koji sam ranije kupio i on je fast azia i za njega pise da je 2.0
::
:: https://www.bcgroup-online.com/tv-dodatna-oprema/fastasia-hdmi-2.0-m%5Cm-1.5m-flat-crni-3446
::
:: Sad ne znam koji je bolji od ova dva.Pa ako moze preporuka za jedan od ova dva ili neki treci samo da je 2.0 i da moze gurati 4k rezoluciju
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Ja nekako najviše poverenja imam 14.01.2018. 03:14 #642686

status: user
broj poruka: 312
u jedan debeli HDMI kabl koji je stigao uz Xwave DVD/USB player raznih formata, kupljen tamo neke šta znam i ja više koje godine, odavno nije u upotrebi ali je poenta u sledećem - debeo je skoro kao koaksijalni od SBB kablovske i imao je plastične poklopčiće na krajevima koji su ga štitili od prašine i sl. gamadi. Brend - teški NONAME, ali vrteo je 4K sliku i koristim ga na omiljenom televizoru, nekako uliva poverenje ta debljina jer kontam da je žešće izolovan a kvalitet slike je jbg - stvar D3 V2.0 uređaja a ne kabla. Kabl je tu da me ne boli glava.
Tako da te priče 1.4 - 2.0 za mene ništa ne znače, što stariji to bolji i nikad ne bih kupovao HDMI kabl a imam ih 5-6 u raznim dužinama i debljinama a najbolji su oni koji stignu uz neki uređaj. To ne sme da ne radi kako treba. I obično svi vrte 4K sliku. Kako i zašto - niđe veze.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Razmisli o ovom kablu... 14.01.2018. 11:14 #642691

status: user
broj poruka: 1588
https://www.aliexpress.com/item/Vention-M02-HDMI-Cables-Adapter-Male-to-male-with-Magnetic-Ring-Standard-2-0-4K-1080P/32818665024.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.zmoBqH

uzeh za drugara duzinu 12m i radi kao sat. Kazu da je 2.0, malo je skuplji, treba da se ceka 2-3 nedelje, ali drugar je prezadovoljan.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs