Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Instalacija sistema
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Instalacija sistema 16.01.2018. 19:24 T65586

status: user
broj poruka: 3104
Imam jedan glupi komp, vlasnik ga je sastavio od delova i uzeo je WD Green HDD koji koristii za sistemski. Oni su naravno pravljeni da stede struju i gase se posle par minuta, dakle pravljeni za skladiste.

I sta se sad desava, posto druge opcije nema, mi sad treba da stavimo sistem na njega. Al ne lezi vraze kad ono HDD se ugasi u Finalizing your settings i tu ostane da cami do kraja zivota.

Kako probuditi HDD?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jesi li siguran da je do hard diska? 16.01.2018. 19:57 #642752

status: user
broj poruka: 9369
Instalirao sam gomilu raznoraznih sistema na raznorazne green diskove i nikada mi se to nije desilo. Pre da je nesto drugo u pitanju, ili mozda neispravnost hard diska (sto i nije najverovatnija opcija)
Iskljuci u BIOSu sve sta mozes u power sekciji. Takodje disejbluj sve integrisano sta ploca ima. Ako ima integrisanu i pcie grafiku, izbaci pcie i ostavi na integrusi.
U sustini, trebao bi da odradis instalaciju sistema samo sa najosnovnijim komponentama, pa ako prodje, da vracas jedno po jedno i instaliras drajvere.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Jesi li siguran da je do hard diska? 16.01.2018. 20:26 #642755

status: user
broj poruka: 4227
Probaj i da promeniš sata napajanje ili da ne ideš preko adaptera na moleks, ako može.

Pozdrav!

Vlada

:: Pre da je nesto drugo u pitanju, ili mozda neispravnost hard diska (sto i nije najverovatnija opcija
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 16.01.2018. 22:08 #642762

status: user
broj poruka: 3104

Nisam ni siguran da je zbog HDDa, i ploca mi sama smrdi, al kao da je bila u spajzu. Mislio sam da se i drugima desio ovaj problem sa ovakvim HDDovima, pa sam resio da pitam tako. Probacu drugo napajanje, ovo iz mog kompa.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 17.01.2018. 03:43 #642769

status: user
broj poruka: 9460
Pokusaj jednostavno, da kada stane HDD iscupas samo napojni iz njega na sekund i vratis. Tako ce opet postici speenup, pa ako ga OS nije `odbacio`, tj. ocekuje ga da se pojavi, nastavice sa instalacijom.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 17.01.2018. 08:02 #642772

status: user
broj poruka: 2800
Ni jedan hdd nije pravljen da tako radi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 17.01.2018. 08:52 #642774

status: user
broj poruka: 18930
Moze dok mu izvuce napajanje usput da ugradi kurblu


:: Pokusaj jednostavno, da kada stane HDD iscupas samo napojni iz njega na sekund i vratis. Tako ce opet postici speenup, pa ako ga OS nije `odbacio`, tj. ocekuje ga da se pojavi, nastavice sa instalacijom
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 17.01.2018. 09:01 #642777

status: user
broj poruka: 9460
E to, na kurblu da ga pali posle :D

Ma imao sam vise puta slican problem, doduse ne sa HDD na koji ce ici OS, vec USB HDD sa kojeg sam instalirao OS.
U nekoliko navrata dok traje instalacija se jednostavno ugasi USB HDD i ne hebe da ga pali, kao da ode u sleep...Pa sam resavao tako sto ga stavim pored uveta i kada cujem speen down, moram brzo da ga istekam i ponovo ustekam da nastavij, jer ploca nece da ga upali iz nekog razloga, pa mislim da moze i HDD ovaj sto njega muci isto.

E sad, zasto ga ploca ili njegov fw gasi u toku instalacije, ebem li ga. Mozda duze vreme nije aktivan u tom momentu i ugasi se, a ploca ne zna sta se desava i neda signal za speenUP...pa sam mislio da proba manuelno uklj/isklj molex...

Verujem da ce da upali ova egzibicija.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 17.01.2018. 09:04 #642780

status: user
broj poruka: 7761
Svaka ti se dala, ako ovo nije probao nikako ga nece opraviti...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Pokusaj jednostavno, da kada stane HDD iscupas samo napojni iz njega na sekund i vratis. Tako ce opet postici speenup, pa ako ga OS nije `odbacio`, tj. ocekuje ga da se pojavi, nastavice sa instalacijom
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Abnermane 17.01.2018. 09:07 #642781

status: user
broj poruka: 9460
Zvuci sasavo, ali veruj mi, vrlo lako moze cela stvar tako da proradi :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Ja drzim 2 sistema 17.01.2018. 09:44 #642784

status: user
broj poruka: 312
Na praistoriji od kompa (E7300@P45@6GB DDR2) na WD Green-u od 1TB (XP i 7mica/dualboot), ubija koliko su spori ali je HDD hladan kao led i u najgore letnje vreme.
I to tako sljaka godinama bez da nesto gekne osim sto se sve vise usporava poredjeno sa sveze instaliranim i jednim i drugim sistemom odnosno sa SSD-om i 10tkom koja samo preleti ekran na DDR3 Intel i3 masini.
Greenovi jesu za storage ili pak ovaj moj konkretno za video nadzor bez da duva nesto preko njih, ne ocekuj puno od tog svog po pitanju brzine.
Imas onaj programcic wd idle ako me pamcenje sluzi dobro, svrha mu je da hdd ne obara glave posle odredjenog vremena i to mozes da stavis na 0 tj. da ih ne gasi nikad, ako ti treba vici ali bolje sam da ga pojuris jer se tu obicno nalazi spisak wd diskova ``na koje deluje``.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 usput upozori coveka 17.01.2018. 15:08 #642788

status: user
broj poruka: 4654
da ce da se oprosti od podataka, jer s obzirom da je star HDD, losi sektori(ako ih nema jos) samo cekaju da krenu da se pojavljuju, ti Green nikad ne treba da se koriste za sistem.





Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E, GiloPilence, sad si ga ugasio... 17.01.2018. 15:14 #642789

status: user
broj poruka: 10984
Pa nije valjda da mislis da ono sto pomaze kod USB napajanja vazi i za SATA/PATA?!
Srdjane_Ce, ako je taj HDD uginuo, nije to zbog toga sto je green i sto se ``gasi posle par minuta`` (kakvo crno gasenje ako je u toku AKTIVNOST diska, ljudovi mojiiii!)...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 17.01.2018. 21:42 #642797

status: user
broj poruka: 3104

Peti pokusaj instalacije je prosao koristeci moje napajanje, trenutno radi sa njegovim. Sporo do bola. Testiracu hard na BS al mislim da je ovo prirodno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 17.01.2018. 22:32 #642798

status: user
broj poruka: 4227
Hehe, sporo prirodno - zdravo - zeleno - wd green. Izbor strpljivih!

:: mislim da je ovo prirodno
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 18.01.2018. 12:09 #642805

status: user
broj poruka: 3104
Nov problem, naravno nesto naopako.

Sve radi, sve klizi (u granicama normale za ovu konfiguraciju), al kad se proba dodati novi layouti (cirilica i latinica), control panel se zaledi na dva minuta, pa onda kad selektujem cirilicu da dodam, opet dva minuta, i posle desetak minuta kroz language options ja na kraju opet nemam EN, SR, CP kod sata da menjam slova.

Da li je neko ovu problematiku video i kako je resio?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ovo se dešava samo kod dodavanja tastatura? 18.01.2018. 16:05 #642810

status: user
broj poruka: 4227
Izgleda kao bed sektor. Ili nepotpuna ili loša verzija .net framework ili slično.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 18.01.2018. 22:04 #642818

status: user
broj poruka: 3104


Izborio sam se, sistem restore na poslednji point i onda opet instalirao dva tri programcica i gotovo. Inace HDD je bez BS, testirao sam.

Komp je gotov, spreman za upotrebu. Hvala svima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 18.01.2018. 22:14 #642819

status: user
broj poruka: 4227
Iskreno: nadao sam se da si se rešio računara zbog kojeg si otvorio temu, a da je ovo neki usputni problem na drugoj mašini. Zato sam i pominjao testiranje zbog loših sektora. A ono - i dalje `loš` računar.

Prospi i vodu za njim!

Pozdrav!

Vlada

::
::
:: Izborio sam se, sistem restore na poslednji point i onda opet instalirao dva tri programcica i gotovo. Inace HDD je bez BS, testirao sam
::
:: Komp je gotov, spreman za upotrebu. Hvala svima
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs