Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Office 2013/2016 compatibility mode na Windows 10
STRANA 1 OD 1
Krieger Office 2013/2016 compatibility mode na Windows 10 21.01.2018. 11:33 T65595

status: user
broj poruka: 312
Jel ima sanse da se natera bilo koji a po mogucnosti 2016tica da radi u compatibility modu za Windows 7?
Ne reaguje na keymapper pa moram da stavljam Office 2010, znam da su razlike gotovo kozmeticke prirode ali eto da pitam. Word 2010 u modu za Windows 7 savrseno prepoznaje Yuscii fontove i slova š, ć, č itd. Ova dva naredna u okviru propertiesa ni nemaju compatibility mode karticu.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Pogledaj link 21.01.2018. 14:29 #642876

status: user
broj poruka: 1389
https://goo.gl/Q2vBp6

Umesto keymappera imas microsoftovu alatku
Microsoft Keyboard Layout Creator
i u win 10 radi sa manjim problemima - to ti je ukratko o linku koji sam ti dao

Takodje se spominje i
Keyboard Layout Manager za koji tip kaze (pise) da radi na Win 10

MKLC sam koristio i lak je za upotrebu. Dobijes novu tastaturu tipa Serbian - YUSCII :) vec kako namestis u MKLC.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Prijatelju 21.01.2018. 16:11 #642877

status: user
broj poruka: 312
Neka te alatki, slabo se ja snalazim sa time, pitao sam jel moze ovo ili ne moze, a moze pod okriljem Office-a 2010 sto je sasvim ok. Nego rekoh da ulepsam malo interfejs ali jbg, nece da hoce.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Prijatelju 21.01.2018. 17:42 #642879

status: user
broj poruka: 1620
Nije samo stvar ulepšavanja interfejsa.
Postoji mnogo toga zbog čega su novije verzije bolje, brže i sigurnije, a čovek je pokušao da ti da rešenje (makar zaobilazno) za korišćenje neke od novijih verzija.

:: Neka te alatki, slabo se ja snalazim sa time, pitao sam jel moze ovo ili ne moze, a moze pod okriljem Office-a 2010 sto je sasvim ok. Nego rekoh da ulepsam malo interfejs ali jbg, nece da hoce
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Prijatelju 21.01.2018. 20:46 #642880

status: user
broj poruka: 312
Da, ove nove verzije za dorucak spremaju mocni ukusni topli sendvic uz jogurt a kad dodjes sa posla ceka te vrhunsko random jelo na stolu direktno iz racunara a o veceri je suvisno trositi reci.
Decko, to je samo sminka kako bi M$ drao ovce i nista drugo. Nista napredniji nije ni 2013 ni 2016 od 2010tke osim u GUI-u i nekim sitnim prepravkama ispod haube. Ne uci starog vuka kako se lovi.
Moje pitanje je bilo jasno a to sto nema odgovora jbg.
Zar i sam nije napisao da resenje nije skroz pouzdano kad smo vec kod toga? Probacu naravno, covek se iscimao da pomogne ali cisto sumnjam da ce da radi bez greske. Nadam se da nisam u pravu.


:: Nije samo stvar ulepšavanja interfejsa.
:: Postoji mnogo toga zbog čega su novije verzije bolje, brže i sigurnije, a čovek je pokušao da ti da rešenje (makar zaobilazno) za korišćenje neke od novijih verzija.
::
:: :: Neka te alatki, slabo se ja snalazim sa time, pitao sam jel moze ovo ili ne moze, a moze pod okriljem Office-a 2010 sto je sasvim ok. Nego rekoh da ulepsam malo interfejs ali jbg, nece da hoce
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: Prijatelju 21.01.2018. 21:22 #642881

status: user
broj poruka: 1620
:: Da, ove nove verzije za dorucak spremaju mocni ukusni topli sendvic uz jogurt a kad dodjes sa posla ceka te vrhunsko random jelo na stolu direktno iz racunara a o veceri je suvisno trositi reci
:: Decko, to je samo sminka kako bi M$ drao ovce i nista drugo.

Nije bilo potrebe za ironijom ili/i sarkazmom al` sad kad već idemo u tom smeru: koju verziju Windows-a koristiš? Ako je sve estetika, zašto i dalje ne koristimo Win98 ili NT... ili, još bolje, DOS pošto nas GUI preterano ne zanima?

:: Nista napredniji nije ni 2013 ni 2016 od 2010tke osim u GUI-u i nekim sitnim prepravkama ispod haube. Ne uci starog vuka kako se lovi.

Ovom `dečku` je ta `šminka`, kako je ti nazivaš, ubrzala određene segmente posla za 20, pa čak i do 40%, pa ti malo preispitaj svoju teoriju.
Npr. probaj da radiš sa 10-15 hiljada pristiglih mejlova dnevno(!) u Outlook-u 2010, pa onda u nekoj od novijih verzija i javi svoje utiske.
Takođe, manipulacija velikim *.xls fajlovima je drastično ubrzana, a nemam razloga da mislim drugačije za Word, kao i ostatak Office paketa, samo što to ne mogu lično da tvrdim jer ih slabo koristim...

:: Moje pitanje je bilo jasno a to sto nema odgovora jbg.
:: Zar i sam nije napisao da resenje nije skroz pouzdano kad smo vec kod toga? Probacu naravno, covek se iscimao da pomogne ali cisto sumnjam da ce da radi bez greske. Nadam se da nisam u pravu.

Opet, ako je sve samo estetika, zašto se ne zadržiš na savršenoj funkcionalnosti koju imaš na 2010?
Na kraju krajeva, imajući u vidu da si tek sada saznao da Office 2013 i 2016 na prvi pogled nemaju to što tražiš, možemo samo da zaključimo da si neku od tih novih verzija tek isprobao - pa ako je već takvo činjenično stanje situacije, šta ti daje za pravo da komentarišeš brzinu naspram estetike u poređenju između novih i starih verzija?

P.S. nemam veze sa Microsoft-om i s tim da ih reklamiram, nego se tako nađem uvređenim kad neko pokušava da me `spusti` potpuno neosnovanim pričanjem gluposti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Kraj izvora dva putica 21.01.2018. 21:35 #642882

status: user
broj poruka: 1389
Prostudiras, naucis, probas i odradis sam.

Ili platis da ti neko ko je odradio ono gore odradi.


Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Office 2013/2016 compatibility mode na Windows 10 23.01.2018. 07:51 #642932

status: user
broj poruka: 6643
Ja bih, da sam instalater sistema kod tebe, prvo išao na jezičke postavke i njihovu primenu na instalirane programe i sam operativni sistem. Podrazumevani jezik, podrazumevana tastatura i kompatibilnost. Tu ti je po meni rešenje, na nivou OS-a a ne na nivou programskog paketa koji na njega instaliraš. Ne na keymapperu. Problem je što win10 kod mene služi kao internet-igračka mašina a posao se radi na starijem os-u gde ovo važi što ti pričam. Progooglaj sam, mora da je to, pogotovo za MS proizvode.

Budale računaju na sreću.

:: Jel ima sanse da se natera bilo koji a po mogucnosti 2016tica da radi u compatibility modu za Windows 7
:: Ne reaguje na keymapper pa moram da stavljam Office 2010, znam da su razlike gotovo kozmeticke prirode ali eto da pitam. Word 2010 u modu za Windows 7 savrseno prepoznaje Yuscii fontove i slova š, ć, č itd. Ova dva naredna u okviru propertiesa ni nemaju compatibility mode karticu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs