Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Dac ili zvucna karta
STRANA 1 OD 1
Petar89 Dac ili zvucna karta 22.01.2018. 11:45 T65597

status: user
broj poruka: 423
Ovako treba mi predlog sta je bolje u ovom cenovnom rangu, da se resim integruse na pc-ju, win 10 koristim:

FX-Audio FX-01

ili FX-AUDIO MINI DAC-X3

zvucne:

asus xonar u7

creative x-fi pro

treba mi za zvucnike i pojacalo, ne za slusalice
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 22.01.2018. 16:05 #642904

status: user
broj poruka: 1586
Sve je ovde sareno, ove prve dve ne bih uzimao u obzir pretarano, ako imam ove druge dve kao opciju kupovine, prosto nisu za poredjenje jer asus i creative su daleko ozbiljniji uredjaji od mini DAC-ova

Drugo - na cemu slsuas? Koje pojacalo? Koji zvucnici?

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 22.01.2018. 16:19 #642905

status: user
broj poruka: 423
Pioneer A-333 + Technics SB-7... na integrusimi suska zvuk kada pojacam, a ovako na cd player pioneer kada upalim cistiji zvuk dosta..Inace kada sam stavio 1703 windows 10 realtek hd audio ne radi, jack sense ma nista :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 22.01.2018. 16:23 #642906

status: user
broj poruka: 12785
Ja koristim 2 godine Xonar U7, odlično me služi. Povezan je Bang & Olufsen Beocenter 2300 na njih plus Siberia V2 slušalice. Xonar ima dugme na volume podešavanju za prebacivanje izvora zvuka tako da mi je praktično i zbog kablova, ne rastežem slušalice na sve strane već koristim kratki kabl na njima direktno povezan na Xonar.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 22.01.2018. 16:55 #642907

status: user
broj poruka: 423
ok kapiram, a FX Audio DAC-X6 u odnosu na Xonar U7, sta miliste o tome?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: ... 22.01.2018. 18:38 #642909

status: user
broj poruka: 12785
Za kvalitet zvuka ne znam ali Xonar ima napred ulaz za slušalice i mic dok taj FX Audio nema koliko vidim...

Nikad čuo za dotični brend, jedini sajt na googlu koji vodi ka njima ne radi tako da kapiram da je neki Kinez...

:: ok kapiram, a FX Audio DAC-X6 u odnosu na Xonar U7, sta miliste o tome?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 22.01.2018. 19:29 #642912

status: user
broj poruka: 423
Ok druze hvala na info, onda cu xonar definitivno, samo da se resim integruse, plasio sam se xonar asusa zbog drivera ali ako tera na windows 10 novoj verziji onda ok.... a za fx audio sam video na youtube da hvale...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 22.01.2018. 19:43 #642913

status: user
broj poruka: 2936
Isto sam korisnik u7 2 godine,zakaceno fluid audio F4 i ATH-M30x sve radi bez greske.Kad je izasao w10 bilo je problema,pa se instalirao drajver od w7 i nije radio Dolby.Sad sve radi Jedino sto ne znam da li juris verziju 1 ili 2.Mislim da clan Bobi ima tu novu u7.Mada i 1 radi odlicno.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: ... 22.01.2018. 20:23 #642915

status: user
broj poruka: 12785
Na Win10 ga i koristim a koliko vidim prodaje se i dalje na Asus sajtu tako da je aktuelan proizvod.

Elem, uporedio sam na Asus sajtu obe verzije U7 i ne kapiram u čemu je razlika:

https://i.imgur.com/ZUoKH1A.png


:: Ok druze hvala na info, onda cu xonar definitivno, samo da se resim integruse, plasio sam se xonar asusa zbog drivera ali ako tera na windows 10 novoj verziji onda ok.... a za fx audio sam video na youtube da hvale...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DarkDawn DAC 22.01.2018. 21:03 #642920

status: user
broj poruka: 697
Ako ti treba samo stereo po meni je dac bolje resenje. Nemas drivere i zajebancije i znas da ih nikad nece biti XD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 ... 22.01.2018. 21:17 #642923

status: user
broj poruka: 423
Re za Peki22: video sam u monitoru da ima mislim da je 1 serija, mada koliko vidim nema razlike...
Re za DarkDawna: bas sam zbog toga i hteo dac, jer ce duze da traje, ali ne bih da dajem 200 eura sada za neki extra dac, mislio sam nesto skromnije, zato sam i gledao ovaj fxaudio, bolje mi da kupim neko pojacalo kvalitetnije, nego sada za dac da pucam, a treba mi samo STEREO nista vise, imam na pojacalu za slusalice...
ako neko ima savet i za pojacalo neko STEREO za technics SB-7 https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/sb-7.shtml da uklopim neko bolje od pioneer a333
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DarkDawn Re: ... 22.01.2018. 22:53 #642927

status: user
broj poruka: 697
Evo ti guide od jednog lika sto radi recenzije za audio opremu uglavnom skromnijih cena
https://www.reddit.com/r/Zeos/comments/66xylk/guide_dac_amp_combo_units/
FX audio x6 ili fiio e10k ce ti biti dovoljni za bilo koji hi fi sistem nekih nomralnih cena. Verovatno ne bi ni primetio razliku izmedju ovih jeftinih i nekih od 200, 300e ako nemas zvucnike i pojacalo od 1k i vise, a i tad je pitanje.
za pojacalo pogledaj nesto od smsl-a ako imas mogucnost kupovine van zemlje
https://is.gd/AmhkTB
sa ovako necim ti ni ne treba dac.

:: Re za Peki22: video sam u monitoru da ima mislim da je 1 serija, mada koliko vidim nema razlike..
:: Re za DarkDawna: bas sam zbog toga i hteo dac, jer ce duze da traje, ali ne bih da dajem 200 eura sada za neki extra dac, mislio sam nesto skromnije, zato sam i gledao ovaj fxaudio, bolje mi da kupim neko pojacalo kvalitetnije, nego sada za dac da pucam, a treba mi samo STEREO nista vise, imam na pojacalu za slusalice..
:: ako neko ima savet i za pojacalo neko STEREO za technics SB-7 https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/sb-7.shtml da uklopim neko bolje od pioneer a333
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs