Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Preporuka za sistemski HDD
STRANA 1 OD 1
Krieger Preporuka za sistemski HDD 24.01.2018. 13:20 T65600

status: user
broj poruka: 312
Dajte preporucite nesto sto bi odmenilo vremesni WD 6400AAKS koji istini za volju (da kucnem u drvo, pu pu pu) radi super.
Da li ici na ljubicasti ili crveni WD. Nista sem WD-a ne dolazi u obzir, batalite ostalo, nijedan WD me nije prodao pa ima skoro 20 godina.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 24.01.2018. 13:39 #642955

status: user
broj poruka: 563

samo ssd za sistem,ako bas hoces wd

https://goo.gl/mwbh42
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 24.01.2018. 14:01 #642956

status: user
broj poruka: 1198
Pa onda uzmi WD Black od 1TB/2TB/4TB i to je to. Nema brzi da je obican HDD, ili sto kolega iznad napisa SSD.

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 1200 4.00Ghz
8GB G.SKILL 2400mhz DDR4
1x SSD Patriot Blast, WD 320GB
ASUS EX-GTX 1050 2GB DDR5
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slashdance WD 24.01.2018. 14:10 #642958

status: user
broj poruka: 429
Gledam svi ovi novi WD se vrte na 5400 ili nekakava promenljiva brzina. Jedno sto vredi je WD Black na 7200 ili WD blue kao moj sto je od 1TB sa jednom plocom (ne cuje se ama uopste)


MSI Z87-G43 GAMING / i5 4790k @4.5GHz / 16GB HyperX Savage 2400MHz / ZOTAC GTX 1080 AMP / WD Blue 500 & 1TB / TX750M (2017) / V3 BLACK / FC360

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 24.01.2018. 14:31 #642959

status: user
broj poruka: 9460
Uzmi plavog ili crnog WD i to je to. Mada nikakvo ubrzanje neces osetiti, svi su oni tu od 110-130mbps i taj tvoj ide oko 120mbps, odlican je to HDD, imam 2 kom vec godinama...

Za sistem samo SSD dolazi do izrazaja. ili da uzmes jos jedan 640 i stavis ih u raid0 i dobices prilicno bolje performanse.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Re: .. 25.01.2018. 10:11 #642983

status: user
broj poruka: 1389
Covek hoce preventivno da zameni hard koji se naradio, a ti bi taj isti da nastavi da ganjas u RAID 0 kako bi pruzio priliku da sev prsne.

Kao sto napisase gore - Black ili SSD

:: Uzmi plavog ili crnog WD i to je to. Mada nikakvo ubrzanje neces osetiti, svi su oni tu od 110-130mbps i taj tvoj ide oko 120mbps, odlican je to HDD, imam 2 kom vec godinama..
::
:: Za sistem samo SSD dolazi do izrazaja. ili da uzmes jos jedan 640 i stavis ih u raid0 i dobices prilicno bolje performanse.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Fala vi braćo! 25.01.2018. 10:16 #642985

status: user
broj poruka: 312
Od pomoći ste vazda kao i uvek!
Ćuzmem dva komada WD10EZEX-a, šesečetri mega bafera, jedan sterambajt, sedamiljadaidvesta arpiem i to sve za tričavih pet ljadi dinara puta dva.
Ću javim kako radu čim klonjiram zistem. Tj. dva. Prvo vindouz ekspi pa onda vindouz seven.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud U današnje vreme... 25.01.2018. 10:24 #642986

status: user
broj poruka: 3737
razmišljati o rotacionom hddu za sistem...to je čista ludost!!!

To što tebe nije izdao WD tebi znači isto koliko i meni što me do sada ni jedan maxtor nije izdao, a imao sam ih.

Zašto bi menjao taj HDD ako radi? Popunio si ga? Kupiš lepo samsung ssd 250Gb, baciš sistem na njega i vozi.

Ljudi ne shvataju da su današnji sistemi (sedmica, osmica ako je iko koristi i desetka) glomazni
za rotirajuće diskove. Neću da kažem da ih ubijaju sa količinom podataka koju treba da iščitaju/upišu prilikom pokretanja sistema, ali ih baš opterete.

Gomila prosečnih korisnika se žali na efekat `upalim računar i odem da popijem kafu dok on dođe k sebi`.

Sam sistem klot će brzo se brzo paliti na diskovima sa većim baferom (64 eventualno 128Mb),ali čim ga napuniš programima, a svi volimo da imamo sve programe odmah krene usporavanje.

Dakle..ssd 250Gb i da vidiš šta je brzina, a taj pouzdani wd za podatke.


support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: U današnje vreme... 25.01.2018. 12:06 #642990

status: user
broj poruka: 312
Imam Samsung EVO 250 SSD i na njemu je 10tka. Ova dva nova koja danas idem da pokupim su za 32-bitni XP koji nema teorije da instaliras ni na jedan SSD, 7mica i moze ali sta ce mi dva SSD-a u praistorijskom kucistu, znam dobro sta radim, zadovoljan sam brzinom i ovih krseva koji su nabili ihaha radnih dana (jedan je pre 2 dana navrsio 9 godina kako radi i koliko vidim 592 radna dana RADNA DANA ponovicu).
Hocu da imam nove hardove i to je to, a to sto sistem nece da ISKOCI ispred mene nego ce malo da vergla me stvarno zabole, prvo i WD5000AAKS i WD6400AAKS su SATA II hardovi, drugo imaju samo 16 MB bafera, rade na 5400 RPM sto znaci - smesni su, ne znam ni kome to da prodam. Ovaj od 500 GB zazuji prilikom gasenja, neko ce komotno da me naduva ako mu prodam takav HDD jer hoce da i hard koji je nabio gotovo 2 godine neprekidnog rada RADI SAVRSENO i dan danas posle 9 godina. JBG. Dzaba sto nemaju bad sectore i sl. ali imaju weak sectore sto sam i proveravao Sentinelom. Ne moze nesto toliko staro da radi kako treba, haba se to brate mili.

Znam ja odlicno koje su prednosti SSD-a ponavljam ali u mom slucaju mi to nista ne znaci jer su SSD-ovi jos uvek malog kapaciteta da bih ja mogao recimo da pored sistemske particije imam i gratis za torrentovanje. Ovako cu dobiti gotovo 2 TB prostora pa kad se odbije vec ovo sto je zauzeto na sistemskim i sekundarnim particijama imacu da se zezam i te kako sa filmovima, muzikom i ludilima. Samo mi je bitno da se ne greju odnosno ne pregrevaju, da su pouzdani u radu i koliko toliko brzi.

Evo bas sam gledao neke testove, 160 MB za citanje i upisivanje za bilo koji HDD je sto se mene tice puna kapa, dakle smatram da tih 2xmalo jace od 5000 din za njih je super cena za ono sto pruzaju.

Uostalom videcu kad kloniram particije Acronis True Image-om a ova dva matorca izbacim napolje i to je to, ne ocekujem spektakl kao na SSDu koji kao sto rekoh vec imam i na njemu je usrana 10tka ali kazem opet ocekujem drastican pomak zbog ogromnog bafera i zbog vece brzine rotacije ploce.

A to sto ti mislis da se sistem vise ne stavlja na klasican HDD je tvoj problem, pa pogledaj samo sta je laptopova u opticaju koji imaju HDD, a najveci apsurd su Kaby Lake i buduci Coffee Lake laptopovi koji se prodaju sa raspalih 4 GB rama sto nije dovoljno da pokrene go Windows 10 a ne nesto uz njega. Osudjen si na jos jednu stanglu rama od 4 GB hteo ne hteo.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: U današnje vreme... 25.01.2018. 15:34 #642995

status: user
broj poruka: 18940
https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=46037&forid=11&katid=2


:: Ova dva nova koja danas idem da pokupim su za 32-bitni XP koji nema teorije da instaliras ni na jedan SSD,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: U današnje vreme... 25.01.2018. 19:03 #642998

status: user
broj poruka: 312
Znam za tu temu i ispratio sam je svojevremeno. Da, ali to je x64 XP a ne x86. Ne znam za sto mesas babe i zabe.
I dalje stojim pri svome i mislim da sam za cenu od 10k din dobio 2 TB prostora za izivljavanje umesto jos jednog Samsunga EVO 250 GB koji vec imam i koji se tako lepo greje i pregreva kad se optereti da je to milina bozja, a tu pre neku nedelju me neki balvan od clana ubedjuje da M.2 SATA III SSD-ovi spaljuju laptopove itd. A moj za zivota nije presao 42 stepena posle X uzastopnih restarta.

Nekima je dzabe pricati, balvan i deblo i bukva i ostali rodjaci bosanaca su bica ako ih se tako moze nazvati nesto cemu ne vredi dokazivati da je 2+2=4


:: https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=46037&forid=11&katid=
::
::
:: :: Ova dva nova koja danas idem da pokupim su za 32-bitni XP koji nema teorije da instaliras ni na jedan SSD,
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: U današnje vreme... 25.01.2018. 23:14 #643012

status: user
broj poruka: 18940
Babe i zabe u ovom slucaju nisu ni bitne. Pretpostavljam da, ako nema x64 procesora, da je ploca SATA1, instalirati taj OS na SATA1 SSD je gubljenje vremena. Neki brzi hard, Raptor bi imao vise smisla. SSD recimo na SATA2 radi odlicno. Cak i neki kvalitetan kontroler SATA3 je za PCIe slot.

:: Znam za tu temu i ispratio sam je svojevremeno. Da, ali to je x64 XP a ne x86. Ne znam za sto mesas babe i zabe
:: I dalje stojim pri svome i mislim da sam za cenu od 10k din dobio 2 TB prostora za izivljavanje umesto jos jednog Samsunga EVO 250 GB koji vec imam i koji se tako lepo greje i pregreva kad se optereti da je to milina bozja, a tu pre neku nedelju me neki balvan od clana ubedjuje da M.2 SATA III SSD-ovi spaljuju laptopove itd. A moj za zivota nije presao 42 stepena posle X uzastopnih restarta.
::
:: Nekima je dzabe pricati, balvan i deblo i bukva i ostali rodjaci bosanaca su bica ako ih se tako moze nazvati nesto cemu ne vredi dokazivati da je 2+2=
::
::
:: :: https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=46037&forid=11&katid=
:: ::
:: ::
:: :: :: Ova dva nova koja danas idem da pokupim su za 32-bitni XP koji nema teorije da instaliras ni na jedan SSD,
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Re: Re: U današnje vreme... 26.01.2018. 10:23 #643023

status: user
broj poruka: 3737
GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Krieger 26.01.2018. 22:20 #643068

status: user
broj poruka: 17084
Cene ssd-ova otisle oj ha dole, nije kao ranije.
Dakle najjeftini / losiji ssd je daaaaaaleko bolji od najskupljeg/bhrzeg hdd-a.

Nadji sweet spot za velicinu ssd-a i uzivaj.

Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs