Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Hard disk problem - Cyclic redundancy check
STRANA 1 OD 1
starwriter Hard disk problem - Cyclic redundancy check 02.02.2018. 11:28 T65636

status: user
broj poruka: 73
Ljudi pomagajte!
Ne mogu da startujem externi hard disk (WD od 3 terabajta) tj Win 10 ga uopste ne vidi, ni u disc menageru se ne vidi a na drugom racunaru na Win 7 vidi ga samo u disc menageru ali kao unallocated space i pise da disk nije inicijalizovan. Kada pokusam da ga inicijalizujem disk u disc menageru samo se pojavi `Cyclic redundancy check eror`.
Kaok to da rešim, imam izuzetno vazne podatke na tom disku?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni .. 02.02.2018. 11:44 #643259

status: user
broj poruka: 1198
umro

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 1200 4.00Ghz
8GB G.SKILL 2400mhz DDR4
1x SSD Patriot Blast, WD 320GB
ASUS EX-GTX 1050 2GB DDR5
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Hard disk problem - Cyclic redundancy check 02.02.2018. 11:53 #643261

status: user
broj poruka: 18940
Ne pokusavaj nista da menjas oko particije, nego probaj da izvuces podatke pomocu GetDataBack NTFS


:: Ljudi pomagajte
:: Ne mogu da startujem externi hard disk (WD od 3 terabajta) tj Win 10 ga uopste ne vidi, ni u disc menageru se ne vidi a na drugom racunaru na Win 7 vidi ga samo u disc menageru ali kao unallocated space i pise da disk nije inicijalizovan. Kada pokusam da ga inicijalizujem disk u disc menageru samo se pojavi `Cyclic redundancy check eror`
:: Kaok to da rešim, imam izuzetno vazne podatke na tom disku?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starwriter Re: .. 02.02.2018. 11:54 #643262

status: user
broj poruka: 73

uh bre nije valjda?:(
Elektroinika mu radi, vrti ga.

:: umr
::
:: ASROCK AB350 Pro4
:: Ryzen 1200 4.00Ghz
:: 8GB G.SKILL 2400mhz DDR4
:: 1x SSD Patriot Blast, WD 320GB
:: ASUS EX-GTX 1050 2GB DDR
:: Asus DVD/RW
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Rasturi ga i vezi direktno na SATA konektor na racunaru 02.02.2018. 16:16 #643274

status: user
broj poruka: 9381


MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ako mozes prebaci podatke 02.02.2018. 16:23 #643276

status: user
broj poruka: 7695

a disk kanta za djubre,gubices vreme sa njim.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 02.02.2018. 16:51 #643278

status: user
broj poruka: 1620
VMARC ti je sve rekao.

Ako to ne uspe, a podaci su stvarno toliko važni, pravac HelpDisk i spremi se da dobrano platiš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Prve mere 02.02.2018. 22:39 #643284

status: user
broj poruka: 6643
Pošni odmah glasno da psuješ, to će da u znatnoj meri olakša sve ostalo što ćeš ili nećeš da preduzmeš... ima neke nade oko kontakata i spojeva pa da ga direktno priključiš, ali u svakom slučaju ovo prvo, prvo.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 03.02.2018. 04:40 #643291

status: user
broj poruka: 12785
Cyclic redundancy check nažalost znači da ti je riknuo HDD, to što mu elektronika radi ne znači ništa.

Probaj kao što ti rekoše da izvadiš HDD i povežeš direktno na komp u slučaju da ti to kućište externo pravi problem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejan-pc Mogu rešiti problem 03.02.2018. 10:52 #643296

status: user
broj poruka: 6
Mogu ti spasiti podatke i osposobiti hard disk da normalno radi. Ako nisi sam uspeo da rešiš problem javi se na 061 290 9800


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Mogu rešiti problem 03.02.2018. 14:57 #643304

status: user
broj poruka: 9381
Majke mi...
To moze i veliki broj clanova PC Berze, pa se ne reklamiraju... To nije u skladu sa ovim forumom, mi se ovde trudimo da pomognemo ljudima da posao zavrse sami.
Pored tebe, ovde postoji i veliki broj ljudi i firmi koji se bave tim poslovima, na poprilicno ozbiljnom nivou.
Dakle, bez reklame ili pokusaja sticanja materijalne koristi od ovog foruma.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Mogu ti spasiti podatke i osposobiti hard disk da normalno radi. Ako nisi sam uspeo da rešiš problem javi se na 061 290 980
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 04.02.2018. 02:02 #643322

status: user
broj poruka: 12785
5 poruka na forumu, verovatno sve reklame...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starwriter Zahvaljujem 04.02.2018. 12:19 #643340

status: user
broj poruka: 73
Hvala vam na savetima i želji da pomognete. Nadam se da ću uspeti nešto uraditi tj izvući podatke. Ako ne, konopac, pa za prvo drvo da se obesim.:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Zahvaljujem 04.02.2018. 13:05 #643344

status: user
broj poruka: 18940
Verujem da ces uspeti, samo je bitno da ne menjas nista oko particije, tj. trenutnog stanja diska. Meni su nebrojano puta pomogli TestDisk i GetDataBack.


:: Hvala vam na savetima i želji da pomognete. Nadam se da ću uspeti nešto uraditi tj izvući podatke. Ako ne, konopac, pa za prvo drvo da se obesim.:
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Zahvaljujem 04.02.2018. 13:09 #643345

status: user
broj poruka: 7761
Probaj ONTRACK recovery...

Nisam siguran da ima boljeg od njega, naravno osnovni preduslov je da sa particijama (u slucaju da je na samom disku vise njih) nista nisi prckao...

Jedini problem je sto ti za operaciju kopiranja podataka sa 3TB diska treba jos jedan takav kako bi sve sto se spasiti moze stalo na novi disk...

Ako nista ne pomogne a bitni su ti fajlovi na njemu idi ti lepo u neku firmu koja se bavi time...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Hvala vam na savetima i želji da pomognete. Nadam se da ću uspeti nešto uraditi tj izvući podatke. Ako ne, konopac, pa za prvo drvo da se obesim.:
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejan-pc vmarc znam te 100 godina 05.02.2018. 12:46 #643392

status: user
broj poruka: 6
uvek si gurao nos i tamo gde treba i gde ne treba, bilo da ti je jasno zašto to radiš ili nije.
Ponudio sam čoveku pomoć, zato što je to smešan problem koji sam već rešavao prilično brzo. Nigde nisam napisao niti rekao da za to treba da mi plati.
A suludi komentari da može da baci hdd zajedno sa podacima su me naterali da se javim čoveku.
Ali da se javim čoveku koji je tražio pomoć a ne tebi da dušebrižnički `zaštitiš forum`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: vmarc znam te 100 godina 05.02.2018. 19:33 #643407

status: user
broj poruka: 7695
Bolje sam da nista ne pokusava da ne unisti podatke do kraja ,neka odnese strucnom
licu pa zasto i da ne plati ako mu je stalo do podataka .
Problem je ozbiljan i iz iskustva takav disk i kada ubijes particiju i ponovo formatiras
desava se isto.Znaci jedino je resenje kanta za djubre,da ne gubi vreme i zivce.
Postoji opcija promena elektronike ili mehanike ,ali to je vec druga stvar i koliko se to
njemu isplati.I na kraju krajeva da li ce da nadje.

:: uvek si gurao nos i tamo gde treba i gde ne treba, bilo da ti je jasno zašto to radiš ili nije
:: Ponudio sam čoveku pomoć, zato što je to smešan problem koji sam već rešavao prilično brzo. Nigde nisam napisao niti rekao da za to treba da mi plati
:: A suludi komentari da može da baci hdd zajedno sa podacima su me naterali da se javim čoveku
:: Ali da se javim čoveku koji je tražio pomoć a ne tebi da dušebrižnički `zaštitiš forum
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starwriter izvukao podatke 18.05.2018. 07:50 #646150

status: user
broj poruka: 73
Uspeo da spasim podatke ali tako što sam poslao hard disk u HELP DISC, 100% podataka izvučeno, ali hard disk nije mogao da se popravi. Košta, ali ako su vam podaci izuzetno važni, definitivno se treba obatiti firmama koje se bave spašavanjem podataka sa hard diska.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 HELP Disc? 18.05.2018. 11:49 #646157

status: user
broj poruka: 1234
Tako bi i moja baba znala da spasi podatke.

To što su ti oni spasili i naplatili minimalno 50.000 dinara je mogao da ti spasi bilo koji ozbiljniji servis. Naplatili bi ti maksimalno 10.000 dinara.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 18.05.2018. 14:33 #646161

status: user
broj poruka: 9460
Ma ne pricaj. HelpDisk je vrlo ozbiljna firma sa iskusnim majstorima i vrhunskom opremom. Ne moze to srediti neko ko nema adekvatan alat. Moze ako je problem elektronika i ako ima srece da ima istu za zamenu...Ali da se bakce vadjenjem ploca, premestanjem glava, malo sutra. 99% se mozes pozdraviti sa podacima i onda ce da kaze kako nije bilo moguce povaditi, a ako mu se posreci, onda ti uzme dobru lovu, ako prodje prodje, a tebi svo vreme podaci vise u vazduhu, jer ga boli tuki ako ne uspe, nista ne gubi.
Pa ti onda poveri to nekom klincu koji je pogledao 2 klipa na YT kako neko cupa podatke i misli kako je to laka lova :D
Samo jedna PC 3000 kartica, koja je neizbezan alat kosta par holjada eur sa dodacima, a gde je ostalo...o vise decenijskom iskustvu i da ne pricam.
Ne shvatas koliko je to ozbiljan i odgovoran posao, a ti bi i kurti i murti poverio. Nema tu mesta za bilo kakvu gresku. Najmanja greska i pozdravi se sa podacima koji mogu i milione da vrede, a nekome i neprocenjivo.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Moja iskustva sa HelpDisc su pozitivna 18.05.2018. 18:46 #646166

status: user
broj poruka: 4228
Nažalost, bilo ih je. Kada su uspeli da vrate podatke - to je koštalo. Nikad ovoliko kao pto piše miki069. Na kraju, na njihovom sajtu je postojao cenovnik, koliko šta košta. Kad nisu uspeli da vrate podatke - ništa nisu naplatili, što je korektno i profesionalno.

Kad ispadne hard disk uvek ispadne i da je bekap najjeftinija popravka.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Jeftinoca je to 19.05.2018. 18:28 #646179

status: user
broj poruka: 1234
Za hard disk od 3TB nije kostalo ispod 50.000 dinara. Od toga je pola podataka necitljivo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 19.05.2018. 19:54 #646185

status: user
broj poruka: 4225
Ajde ovako. Samo jedno mjesto ima na Balkanu, gdje se može beskontaktnom metodom očitati podaci, koji su kasnije upotrebljivi. Firma se nalazi u Zagrebu od 2001 godine. Poslije toga samo Bon, pa London i na kraju Njujork(čuo sam priču da ima i u Bukureštu, ali nisam imao lično iskustvo). Sve ostale solucije nisu dale uspjeha. Znači, hard diskovi(20kom) u crkli na jednom serveru, jer je neko bio pametan, ljubi ga majka.
Podaci su vraćeni, ali ni jedna domaća firma nije uspjela da vrati podatke. Prva je bila Help Desk sa istim hard diskom, jer je vlasnik firme htio da ima opciju da ako se nešto slično desi da riješi kod nas, a ne da plaća u Hrvatskoj. Nažalost, vratili su oko 25 GB od čega je 70% bilo neupotrebljivo.To je realno stanje. Zaostali smo i tehnološki i intelektualno. Naročito od 2000 godine do danas.
Sa druge strane, vratili su 8 GB fotografija, koje nisam ja uspio da vratim ni nakon 2 dana, što sam pokušavao.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Jeftinoca je to 19.05.2018. 21:38 #646189

status: user
broj poruka: 4228
Je li plaćeno tih 50.000 za 3 TB ili nije?

Nosio sam par puta usb fleš memorije. Nije moglo da se vrati ono što je bilo važno. Nisu naplatili ništa.

Niko nikog ne tera ni na šta.

Pozdrav!

Vlada

:: Za hard disk od 3TB nije kostalo ispod 50.000 dinara. Od toga je pola podataka necitljivo.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Podaci 20.05.2018. 11:40 #646206

status: user
broj poruka: 1234
Helo disc i Nepo System ti vrate podatke i masno naplate. Ali oko 50℅ tih podataka je neupotrebljivo. SQL bazu podataka vrate ali ista je ostecena. Svaki drugi ofis dokument je necitljiv. Svaks druga fotografija je kao zasticeni haski svedok... To sto urade oni uspeva svaki bolji servis.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
helpdisk odgovor 24.12.2018. 08:51 #651975

status: user
broj poruka: 142
Kud ne vidoh ranije temu.

Firma koja se spominje u Zg je Infolab. Do skoro smo bili direktni konkurenti . Vlasnik firme je Imran Eckic. Kohabitiramo vise od deceniju, ali na srecu i nasa i njegova firma su se okrenuli stranim trzistima. Istina je da je pre dve hiljaditih vecina diskova zavrsavala u Zagrebu gde je za poprilicne cifre izvlaceno sta je moglo tadasnjom tehnikom. Kada smo mi otvorili , stavili smo cenu na uslugu a ne na klijenta. Samim tim su i cene postale pristupacnije a kvalitet se zbog konkurencije poboljsao.

Sto se trenutnog vremena tice, mi spasavamo podatake za pola Evrope.
Holandija , Nemacka , Austrija i Grcka su nam najveca trzista. Po obimu posla nema vece firme u Evropi. To su brojevi koji ne mogu da se slazu. Godisnje uradimo oko 4000 diskova.

Prednost nasa u odnosu na ostale je sto imamo razvoj sopstvenih alata
https://www.hddsurgery.com

Ono sto mi mozemo da uradimo , prosecan servis ne moze da uradi nikad. Jasno mi je da je vidjenje nekog ko to ne razume smanjeno. Naprosto iz tvoje perspektive ne mozes da pojmis da postoje i druge dimenzije. Ko ne veruje neka dodje da vidi, videce delove diska za koje nije ni znao da postoje.

Po mnogim stvarima prednjacimo zbog dobrih odnosa sa proizvodjacima alata poput Ace laba. Trenutno smo u 5 firmi u svetu koji moze da resi nove WD Palmer diskove.

Svaki klijent koji kod nas dodje, dobije listu podataka koje je moguce spasiti. I sa njom se slozi ili ne. Kao i cenu spasavanja koja je visestruko niza i od pomenutog Infolaba i od svih ostali firmi koje se profesionalno bave. Ko radi iz hobija moze da radi i za dzabe. Nas posao nije da spasimo neki , nego skoro svaki. A to kosta, vremena znanja i opreme.

Sto se tice nekih koji tvrde da su radili, neka iznesu slobodno ovde broj posla, ili SN diska. Kod nas se nisu zalili, ako se zale na forumu neka kazu javno . Pejstovacu log.
Pozdrav, hvala svima na lepim recima.

http://www.helpdisc.rs

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs