Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Windows Easy Transfer Cable
STRANA 1 OD 1
jovancic Windows Easy Transfer Cable 16.02.2018. 11:24 T65663

status: user
broj poruka: 226
Pozdrav svima,
Čitajući karakteristike i mogućnosti novo instaliranog Total Commandera, naišao sam na stavku direktnog povezivanja dva PC-a kablom preko USB-a (ne preko mreže), s tim da se to može ostvariti samo kablom iz naslova. Pomenuti kabl ima ugrađenu elektroniku, obično, na sredini kabla.
Mislim da je ovo interesantno, jer često postoji potreba da se podaci razmenjuju na dva ili više računara, s tim da se ne moraju umrežavati. Navedeno je da se može koristiti i paralelni port - što je, čini mi se, manje interesantno.

Malo sam guglao, međutim, nisam našao gde se kod nas taj kabl može nabaviti. Ako neko to zna, molio bih ga da mi to nekako javi. Hvala unapred, poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nista novo 16.02.2018. 12:34 #643705

status: user
broj poruka: 5696
To je stara prica, ja koliko znam bar preko 10 god. I iskreno losa, jer su brzine bile niske i treba ti driver a sve to prave samo kinezi.

I dalje je LAN najbolje varijanta. Cak i ona umrezavanja preko strujne infrastrukture nisu preuzela neki veci procenat.

Ne vidim ni jedan razlog zasto ne bi koristio mrezu (dobar switch sa dobrim UTP kablovima) jer ces izvuci daleko vece brzine, danasnji standard je 1 Gbit/s dok je USB 2.0 480 Mbit/s i tek 3.0-3.1 je 5 Gbit/s a tih kontrolera na kablovima neces naci


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Nista novo 16.02.2018. 17:57 #643719

status: user
broj poruka: 226
Sve to stoji. Međutim, iskustvo me je naučilo da ako nešto može da pođe naopako - to i pođe naopako. Mreža nije uvek na raspolaganju, fleš je pun puncat `važnih podataka`, adapter za spoljnji disk je ostao u Beogradu - a žena navalila da joj sa njenog laptopa hitno, po cenu razvoda, storiram `važne favorite` (bar pola interneta) na moj laptop. Kako bi tada dobro došao taj kablić, pa i neka je spor k`o puž - u ovim godinama nema žurbe!!! Zato i tražim gde bi se u Bgd-u mogao kupiti.
Ipak, hvala na mišljenju i dobroj volji. Pozdrav, JM

:: To je stara prica, ja koliko znam bar preko 10 god. I iskreno losa, jer su brzine bile niske i treba ti driver a sve to prave samo kinezi
::
:: I dalje je LAN najbolje varijanta. Cak i ona umrezavanja preko strujne infrastrukture nisu preuzela neki veci procenat
::
:: Ne vidim ni jedan razlog zasto ne bi koristio mrezu (dobar switch sa dobrim UTP kablovima) jer ces izvuci daleko vece brzine, danasnji standard je 1 Gbit/s dok je USB 2.0 480 Mbit/s i tek 3.0-3.1 je 5 Gbit/s a tih kontrolera na kablovima neces nac
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Nista novo 16.02.2018. 20:27 #643721

status: user
broj poruka: 1620
Bez uvrede, ali čak i pored svega toga je ideja u današnje vreme i dalje potpuna glupost.

Kako mreža `nije na raspolaganju`?
Ako imaš LAN kabl i 2 računara, uvek je dostupna - za prenos podataka između tih računara ti ne treba pristup Internetu, WiFi i ostala čuda... s duge strane, ako su računari već povezani na istu kućnu mrežu, onda ti ništa drugo i ne treba jer je sve stvar jednokratnog podešavanja deljenja fajlova/foldera.
Druga stvar, pogledaj wiki stranu o tom kablu i videćeš da postoje velika ograničenja u vidu verzija OS-a koji mogu da se koriste.

Objasni gde stvarno leži problem pa možda dobiješ i pravo rešenje za isti.

:: Sve to stoji. Međutim, iskustvo me je naučilo da ako nešto može da pođe naopako - to i pođe naopako. Mreža nije uvek na raspolaganju, fleš je pun puncat `važnih podataka`, adapter za spoljnji disk je ostao u Beogradu - a žena navalila da joj sa njenog laptopa hitno, po cenu razvoda, storiram `važne favorite` (bar pola interneta) na moj laptop. Kako bi tada dobro došao taj kablić, pa i neka je spor k`o puž - u ovim godinama nema žurbe!!! Zato i tražim gde bi se u Bgd-u mogao kupiti
:: Ipak, hvala na mišljenju i dobroj volji. Pozdrav, J
::
:: :: To je stara prica, ja koliko znam bar preko 10 god. I iskreno losa, jer su brzine bile niske i treba ti driver a sve to prave samo kinezi
:: ::
:: :: I dalje je LAN najbolje varijanta. Cak i ona umrezavanja preko strujne infrastrukture nisu preuzela neki veci procenat
:: ::
:: :: Ne vidim ni jedan razlog zasto ne bi koristio mrezu (dobar switch sa dobrim UTP kablovima) jer ces izvuci daleko vece brzine, danasnji standard je 1 Gbit/s dok je USB 2.0 480 Mbit/s i tek 3.0-3.1 je 5 Gbit/s a tih kontrolera na kablovima neces nac
:: ::
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @jovancic 16.02.2018. 20:52 #643723

status: user
broj poruka: 4228
Neverovatno, ali sam tek pre nekih nedelju dana naleteo na ovu mogućnost, jer sam slučajno, po možda prvi put do sada, otvorio opciju Getting Started na jednom Windows 7. Video sam da se pominje ovaj Easy Transfer kabl i bilo mi je vrlo zanimljivo. Ali...

Delimično se slažem sa Machine: gigabitni lan jeste najkomfornija varijanta za neki lokalni prenos, odnosno usb 3.x eksterni (ili kako bi on napisao: kompaktni) hard/ss disk. Naravno, to opet zavisi od nekoliko faktora: broja, veličine i vrste datoteka koje se prebacuju.

Ono što je možda značajnije je način, tj, planiranje organizacije podataka koji se prebacuju (ili čija se, nedajbože, pravi rezervna kopija). U mojoj praksi se najbolje pokazalo da većinu, ako ne i sve važne podatke smestim na jedno mesto, makar to bilo i na sistemskoj (C) particiji da bi mi neko buduće kopiranje (i arhiviranje) bilo lakše. To jeste problem pri samoj implementaciji, ali je kasnije kudikamo lakše i brže.

Eto, to je možda smer u kojem treba razmišljati. Windows Easy Transfer Cable kao i nekada Laplink za DOS su, mislim, prevaziđene priče.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Re: Nista novo 16.02.2018. 21:54 #643731

status: user
broj poruka: 226
Ljudi moji, ili ja nisam dovoljno jasan, ili neko ne čita pažljivo šta sam napisao!!!
Zamislite da ste u nekoj vukojebini na Fruškoj Gori, nestalo je struje, nema mreže, treba hitno spasiti neke slike sa laptopa komšije, nemam krstasti odvijač da mu iz laptopa izvadim disk, nemam NIŠTA, ali imam taj JEBENI kabl za koji pitam da li ima gde da se kupi u BGD-u. Hoću li da pomoću tog kabla prebacim par slika ili ne znam čega još. Pa jel` stvarno neko misli da sam poluidiot da ne znam šta je bolje, ali prepostavite da tog boljeg tog momenta nemam na raspolaganju!!!

@Luja - nemam LAN kabl!!!


:: Sve to stoji. Međutim, iskustvo me je naučilo da ako nešto može da pođe naopako - to i pođe naopako. Mreža nije uvek na raspolaganju, fleš je pun puncat `važnih podataka`, adapter za spoljnji disk je ostao u Beogradu - a žena navalila da joj sa njenog laptopa hitno, po cenu razvoda, storiram `važne favorite` (bar pola interneta) na moj laptop. Kako bi tada dobro došao taj kablić, pa i neka je spor k`o puž - u ovim godinama nema žurbe!!! Zato i tražim gde bi se u Bgd-u mogao kupiti
:: Ipak, hvala na mišljenju i dobroj volji. Pozdrav, JM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko U toj - baš takvoj - situaciji 16.02.2018. 22:35 #643733

status: user
broj poruka: 4228
kloni se Fruške Gore.

Ako je baš to tvoje pitanje, ja nisam do sada video takav kabl.

Je l` ova situacija koju si naveo pod pretpostavkom da je komšijina baterija na laptopu ispravna? I da ti imaš laptop sa ispravnom baterijom? U suprotnom moraš da čekaš dolazak struje na Frušku Goru.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: Nista novo 16.02.2018. 22:40 #643736

status: user
broj poruka: 1620
:: Ljudi moji, ili ja nisam dovoljno jasan, ili neko ne čita pažljivo šta sam napisao!!

Polako čoveče, nema potrebe za tenzijom. Dobro čitamo ono što pišeš ali si malo kontradiktoran sam sa sobom.

:: Zamislite da ste u nekoj vukojebini na Fruškoj Gori, nestalo je struje, nema mreže, treba hitno spasiti neke slike sa laptopa komšije, nemam krstasti odvijač da mu iz laptopa izvadim disk, nemam NIŠTA, ali imam taj JEBENI kabl za koji pitam da li ima gde da se kupi u BGD-u.

Meni deluje kao da ti ne shvataš činjenicu da 2 računara i 1 LAN kabl sami po sebi čine jednu mrežu računarsku mrežu, tako da opet ne razumem na šta ciljaš sa tim `nema mreže`?

::Hoću li da pomoću tog kabla prebacim par slika ili ne znam čega još. Pa jel` stvarno neko misli da sam poluidiot da ne znam šta je bolje, ali prepostavite da tog boljeg tog momenta nemam na raspolaganju!!!

Na ovo sam odgovori pošto ne vidim da ti je do sada iko predložio da kupiš taj kabl, a za sada nas ima troje koji razmišljamo zdravom logikom i u suprotnom smeru - nama ni iz džepa, ni u džep, a konačna odluka je svakako tvoja...

:: @Luja - nemam LAN kabl!!

Ako nemaš LAN kabl, logičnije je kupiti `Windows Easy Transfer Cable`, je l` da? ...pošto LAN kabl košta 100 dinara, a ovaj drugi verovatno oko 15-20-30€ (samo pretpostavka, imajući u vidu da je na AliExpress-u neznatno ispod 10$).

Sad mi je žao što ja nemam na prodaju taj pc-link kabl, samo kako bih ga tebi ponudio na prodaju... da se usrećiš...

Šalu i sarkazam na stranu, niko od nas ti sve ovo ne govori iz loše namere pa stvarno ne znam zašto si se iznervirao. Moj predlog je tu da ti uštedi neki dinar, koji bi potpuno bespotrebno potrošio, a ako si baš zapeo za taj kabl, kupi ga - verujem da imaš blagoslov cele PC berze. Na kraju krajeva, tvoje su pare.

::
::
:: :: Sve to stoji. Međutim, iskustvo me je naučilo da ako nešto može da pođe naopako - to i pođe naopako. Mreža nije uvek na raspolaganju, fleš je pun puncat `važnih podataka`, adapter za spoljnji disk je ostao u Beogradu - a žena navalila da joj sa njenog laptopa hitno, po cenu razvoda, storiram `važne favorite` (bar pola interneta) na moj laptop. Kako bi tada dobro došao taj kablić, pa i neka je spor k`o puž - u ovim godinama nema žurbe!!! Zato i tražim gde bi se u Bgd-u mogao kupiti
:: :: Ipak, hvala na mišljenju i dobroj volji. Pozdrav, JM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: Nista novo 16.02.2018. 23:38 #643741

status: user
broj poruka: 9381
A sta ako komsiji ne drzi baterija na laptopu?
Kabl imas da kupis na KP.
USB to USB.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Ljudi moji, ili ja nisam dovoljno jasan, ili neko ne čita pažljivo šta sam napisao!!
:: Zamislite da ste u nekoj vukojebini na Fruškoj Gori, nestalo je struje, nema mreže, treba hitno spasiti neke slike sa laptopa komšije, nemam krstasti odvijač da mu iz laptopa izvadim disk, nemam NIŠTA, ali imam taj JEBENI kabl za koji pitam da li ima gde da se kupi u BGD-u. Hoću li da pomoću tog kabla prebacim par slika ili ne znam čega još. Pa jel` stvarno neko misli da sam poluidiot da ne znam šta je bolje, ali prepostavite da tog boljeg tog momenta nemam na raspolaganju!!!
::
:: @Luja - nemam LAN kabl!!
::
::
:: :: Sve to stoji. Međutim, iskustvo me je naučilo da ako nešto može da pođe naopako - to i pođe naopako. Mreža nije uvek na raspolaganju, fleš je pun puncat `važnih podataka`, adapter za spoljnji disk je ostao u Beogradu - a žena navalila da joj sa njenog laptopa hitno, po cenu razvoda, storiram `važne favorite` (bar pola interneta) na moj laptop. Kako bi tada dobro došao taj kablić, pa i neka je spor k`o puž - u ovim godinama nema žurbe!!! Zato i tražim gde bi se u Bgd-u mogao kupiti
:: :: Ipak, hvala na mišljenju i dobroj volji. Pozdrav, JM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Nista novo 17.02.2018. 00:16 #643745

status: user
broj poruka: 914
Bolje napravi/kupi crossover kabal batali te gluposti


:: Ljudi moji, ili ja nisam dovoljno jasan, ili neko ne čita pažljivo šta sam napisao!!
:: Zamislite da ste u nekoj vukojebini na Fruškoj Gori, nestalo je struje, nema mreže, treba hitno spasiti neke slike sa laptopa komšije, nemam krstasti odvijač da mu iz laptopa izvadim disk, nemam NIŠTA, ali imam taj JEBENI kabl za koji pitam da li ima gde da se kupi u BGD-u. Hoću li da pomoću tog kabla prebacim par slika ili ne znam čega još. Pa jel` stvarno neko misli da sam poluidiot da ne znam šta je bolje, ali prepostavite da tog boljeg tog momenta nemam na raspolaganju!!!
::
:: @Luja - nemam LAN kabl!!
::
::
:: :: Sve to stoji. Međutim, iskustvo me je naučilo da ako nešto može da pođe naopako - to i pođe naopako. Mreža nije uvek na raspolaganju, fleš je pun puncat `važnih podataka`, adapter za spoljnji disk je ostao u Beogradu - a žena navalila da joj sa njenog laptopa hitno, po cenu razvoda, storiram `važne favorite` (bar pola interneta) na moj laptop. Kako bi tada dobro došao taj kablić, pa i neka je spor k`o puž - u ovim godinama nema žurbe!!! Zato i tražim gde bi se u Bgd-u mogao kupiti
:: :: Ipak, hvala na mišljenju i dobroj volji. Pozdrav, JM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray hmmm 17.02.2018. 17:01 #643761

status: user
broj poruka: 170
Ako je vec sa lap topa na lap top zar ne bi moglo da se iskoristi wlan na oba? Ili ako je već takva situacija lakše je uzeti LAN kabal od pola metra i nosati sa sobom nego kupuvati te USB kablove... :)


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Hmmm 17.02.2018. 18:39 #643763

status: user
broj poruka: 1620
@gray
Zdrava logika tako nalaže, al` ko će ga znati...

::nemam krstasti odvijač da mu iz laptopa izvadim disk, nemam NIŠTA, ali imam taj JEBENI kabl za koji pitam da li ima gde da se kupi u BGD-u

U ovakvoj situaciji je takođe izuzetno mala verovatnoća da ćeš uz sebe imati taj USB2USB kabl/adapter - svakako manja od verovatnoće da u kući imaš odgovarajući odvijač, koji se po potrebi može čak i improvizovati za razliku od pomenutog kabla, jer isti sigurno ne bi nosio u džepu kada bi npr. pošao kod prijatelja na pivo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: U toj - baš takvoj - situaciji 18.02.2018. 09:47 #643771

status: user
broj poruka: 226



:: kloni se Fruške Gore. Naprotiv!!! Lepo je tamo, imate otvoren poziv na domaće vino i pržene babuške!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: U toj - baš takvoj - situaciji 18.02.2018. 12:23 #643775

status: user
broj poruka: 4228
Znao sam da ne pričaš o hipotetičkoj situaciji!

Pozdrav!

Vlada

::
::
::
:: :: kloni se Fruške Gore. Naprotiv!!! Lepo je tamo, imate otvoren poziv na domaće vino i pržene babuške!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath Imam ja 18.02.2018. 13:19 #643778

status: user
broj poruka: 484
jedan bar jedno 10 godina (usb 2.0), nikada ali nikada ga nisam koristio
Cak I kada sam probao na par racunara (tadasnji XP) to nije htelo da radi, a veruj mi da sam se satima mucio da to nateram da radi. Jednostavno ga kompjuteri nisu videli (ne bitno pc/laptop), tada sam morao da imam bas drajvere za to. Eto stoji mi vec godinama... toliko o tome

PS. nisam ga probao na win 7+
Mada I nemam neku nameru, lakse je poneti patch kabl od tog sranja, a opet ces da ga zaboravis kod kuce 99% :D
Nositi ili drzati patch kabl vs usb easy transfer (zar nije isto)???

Cpu: Intel I5-3570 @ 3.4ghz
MB: AsRock B75 pro3-m
Ram: 12Gb Kingston DDR3
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
Case: Chieftec Dragon
Mis: Genius Gila
Tastatura: Logitech g910
Monitor: 2x 24` ViewSonic
SSD 240 Gb
HDD 3x 500gb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Imam ja 18.02.2018. 14:51 #643780

status: user
broj poruka: 226
Od našeg kolege MegaTon-a sam dobio najnoviju verziju Portable Total Commander, pa gledajući šta sve TC može da radi, našao sam i tu opciju sa navedenim kablom. Verovatno već ima drajvere za taj kabl, jer nema nikakvih uslova nakon povezivanja dva PC-a. Međutim, nije mi stala krava na nogu za tim kablom, al` da pitam dal` ga negde ima. Umesto da dobijem dobru informaciju, dobio sam ono što i sam znam, verovatno i bolje od nekih `savetnika` - izuzima se MAŠINA i VMARC - za koje mislim da puno stvari znaju!!! Ima ih još čije pisanje na PCBERZI cenim - ima ih više - da ih sve ne nabrajam - biće vremena - bar se nadam.

Ako imate TC novije generacije, pogledajte da li ima ta opcija - mogućnost, pa je možete isprobati.

Hvala za trud, pozdrav, JM


:: jedan bar jedno 10 godina (usb 2.0), nikada ali nikada ga nisam koristi
:: Cak I kada sam probao na par racunara (tadasnji XP) to nije htelo da radi, a veruj mi da sam se satima mucio da to nateram da radi. Jednostavno ga kompjuteri nisu videli (ne bitno pc/laptop), tada sam morao da imam bas drajvere za to. Eto stoji mi vec godinama... toliko o tom
::
:: PS. nisam ga probao na win 7
:: Mada I nemam neku nameru, lakse je poneti patch kabl od tog sranja, a opet ces da ga zaboravis kod kuce 99% :
:: Nositi ili drzati patch kabl vs usb easy transfer (zar nije isto)??
::
:: Cpu: Intel I5-3570 @ 3.4gh
:: MB: AsRock B75 pro3-
:: Ram: 12Gb Kingston DDR
:: GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr
:: Case: Chieftec Drago
:: Mis: Genius Gil
:: Tastatura: Logitech g91
:: Monitor: 2x 24` ViewSoni
:: SSD 240 G
:: HDD 3x 500g
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Re: Re: Imam ja 18.02.2018. 18:38 #643787

status: user
broj poruka: 226
Daj, bre, sine skini mi se već jednom s grbače. ne tražim da mi pokazuješ svoje znanje, već da li i gde ima da se kupi taj kabl. Šta ću snjim da radim, da se `besim`, da pravim učkur - nije tvoj problem. Gledaj svoja posla!


:: Kad si već zapeo za to smeće, ajd` da ti jedan od onih kolega `čije mišljenje ne ceniš i poštuješ` kaže i da je trebalo malo bolje da se raspitaš koji kabl je uopšte odgovarajući za korišćenje sa Total Commander-om, a koji uopšte nisu podržani, pre nego što uopšte pomisliš da kreneš u potragu za istim:
:: https://www.ghisler.com/cables/index.htm
::
:: Takva vrsta kablova/adaptera, inače, najčešće dolazi u `blister` pakovanju pa ne računaj na probu pre kupovine.
::
:: Ako si već znao sve ono što smo rekli, zašto si pisao kao da nisi i već u svojoj trećoj poruci postao drzak i nekulturan? Tražiš pomoć, a posle se ponašaš kao sveznalica...
:: Ako sve navedeno već znaš, onda bi trebalo da znaš da TC ima mogućnost sinhronizacije fajlova i foldera i bez tog bagovitog USB2USB kabla.
::
:: Da rezimiramo:
:: Dakle, `ti znaš` da sa LAN kablom (ili čak preko WiFi) sve može da se obavi brže, bolje i sa manje muke (bez dodatnih drajvera, problema sa kompatibilnošću i sl.), ali ipak hoćeš da kupiš taj USB kabl? ...a mi smo ti koji su budale i naše pisanje se ne ceni - izuzetno interesantno.
::
:: Izgleda da smo mi najveće budale u celoj priči - ako ni zbog čeg drugog, onda samo zato što hoćemo da ti pomognemo da ne napraviš grešku.
::
:: Pa ti samo udri glavom u zid vole! Valja se...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Imam ja 19.02.2018. 00:10 #643802

status: user
broj poruka: 914

Ovako, ako ga negde ima koliko god kostao malo kosta jer pored toliko brzih i jednostavnijih resenja ako se neko za to uhvati treba ga odrati k`o Musa jarca.
Ti se i dalje drzis tog kabla k`o pijan plota i ne zelis da prihvatis druge dostupnije solucije ...
BTW
Potpuno si upravu ,mi smo budale sto pokusavamo da ispravimo krivu Drinu...

:: Od našeg kolege MegaTon-a sam dobio najnoviju verziju Portable Total Commander, pa gledajući šta sve TC može da radi, našao sam i tu opciju sa navedenim kablom. Verovatno već ima drajvere za taj kabl, jer nema nikakvih uslova nakon povezivanja dva PC-a. Međutim, nije mi stala krava na nogu za tim kablom, al` da pitam dal` ga negde ima. Umesto da dobijem dobru informaciju, dobio sam ono što i sam znam, verovatno i bolje od nekih `savetnika` - izuzima se MAŠINA i VMARC - za koje mislim da puno stvari znaju!!! Ima ih još čije pisanje na PCBERZI cenim - ima ih više - da ih sve ne nabrajam - biće vremena - bar se nadam
::
:: Ako imate TC novije generacije, pogledajte da li ima ta opcija - mogućnost, pa je možete isprobati
::
:: Hvala za trud, pozdrav, J
::
::
:: :: jedan bar jedno 10 godina (usb 2.0), nikada ali nikada ga nisam koristi
:: :: Cak I kada sam probao na par racunara (tadasnji XP) to nije htelo da radi, a veruj mi da sam se satima mucio da to nateram da radi. Jednostavno ga kompjuteri nisu videli (ne bitno pc/laptop), tada sam morao da imam bas drajvere za to. Eto stoji mi vec godinama... toliko o tom
:: ::
:: :: PS. nisam ga probao na win 7
:: :: Mada I nemam neku nameru, lakse je poneti patch kabl od tog sranja, a opet ces da ga zaboravis kod kuce 99% :
:: :: Nositi ili drzati patch kabl vs usb easy transfer (zar nije isto)??
:: ::
:: :: Cpu: Intel I5-3570 @ 3.4gh
:: :: MB: AsRock B75 pro3-
:: :: Ram: 12Gb Kingston DDR
:: :: GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr
:: :: Case: Chieftec Drago
:: :: Mis: Genius Gil
:: :: Tastatura: Logitech g91
:: :: Monitor: 2x 24` ViewSoni
:: :: SSD 240 G
:: :: HDD 3x 500g
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Re: Re: Re: Imam ja 19.02.2018. 00:27 #643803

status: user
broj poruka: 226
Dragi Bože, čuvaj me i sačuvaj onih koji mi tako dobro žele!. Pored njih, neprijatelji su majka Mari ...., čak, dođu mi kao prijatelji!!

Peđa, sine, da li stvarno nemaš pametnija posla već da mene učiš pameti u 80-toj godini. Pristojnost i vaspitanje mi ne dozvoljavaju da ti adekvatno odgovorim o stvarima kojima te roditelji nisu vaspitali. A to je: `kad stariji razgovaraju, u razgovor se ne mešaj!!! Bolje idi juri cure i ne štirkaj gaće. Ovo ti shvati kao dobronameran savet.


::
:: Ovako, ako ga negde ima koliko god kostao malo kosta jer pored toliko brzih i jednostavnijih resenja ako se neko za to uhvati treba ga odrati k`o Musa jarca
:: Ti se i dalje drzis tog kabla k`o pijan plota i ne zelis da prihvatis druge dostupnije solucije ..
:: BT
:: Potpuno si upravu ,mi smo budale sto pokusavamo da ispravimo krivu Drinu..
::
:: :: Od našeg kolege MegaTon-a sam dobio najnoviju verziju Portable Total Commander, pa gledajući šta sve TC može da radi, našao sam i tu opciju sa navedenim kablom. Verovatno već ima drajvere za taj kabl, jer nema nikakvih uslova nakon povezivanja dva PC-a. Međutim, nije mi stala krava na nogu za tim kablom, al` da pitam dal` ga negde ima. Umesto da dobijem dobru informaciju, dobio sam ono što i sam znam, verovatno i bolje od nekih `savetnika` - izuzima se MAŠINA i VMARC - za koje mislim da puno stvari znaju!!! Ima ih još čije pisanje na PCBERZI cenim - ima ih više - da ih sve ne nabrajam - biće vremena - bar se nadam
:: ::
:: :: Ako imate TC novije generacije, pogledajte da li ima ta opcija - mogućnost, pa je možete isprobati
:: ::
:: :: Hvala za trud, pozdrav, J
:: ::
:: ::
:: :: :: jedan bar jedno 10 godina (usb 2.0), nikada ali nikada ga nisam koristi
:: :: :: Cak I kada sam probao na par racunara (tadasnji XP) to nije htelo da radi, a veruj mi da sam se satima mucio da to nateram da radi. Jednostavno ga kompjuteri nisu videli (ne bitno pc/laptop), tada sam morao da imam bas drajvere za to. Eto stoji mi vec godinama... toliko o tom
:: :: ::
:: :: :: PS. nisam ga probao na win 7
:: :: :: Mada I nemam neku nameru, lakse je poneti patch kabl od tog sranja, a opet ces da ga zaboravis kod kuce 99% :
:: :: :: Nositi ili drzati patch kabl vs usb easy transfer (zar nije isto)??
:: :: ::
:: :: :: Cpu: Intel I5-3570 @ 3.4gh
:: :: :: MB: AsRock B75 pro3-
:: :: :: Ram: 12Gb Kingston DDR
:: :: :: GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr
:: :: :: Case: Chieftec Drago
:: :: :: Mis: Genius Gil
:: :: :: Tastatura: Logitech g91
:: :: :: Monitor: 2x 24` ViewSoni
:: :: :: SSD 240 G
:: :: :: HDD 3x 500g
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Ja dok citam ovu temu: 19.02.2018. 01:12 #643805

status: user
broj poruka: 2998
goo.gl/xuViJo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Re: Imam ja 19.02.2018. 04:05 #643807

status: user
broj poruka: 914
Heh...
Pedji je proslo vreme za te aktivnosti jer su oni brojevi datum rodjenja, i isti je prisutan jos ovde od 2001...
Elem sada kada rekoste svoje godine potpuno mi je jasno to razmisljanje jer slicnih godina imam kod kuce a bogami i prvacica. Razlike nema sem sto prvacica mogu lupiti po guzi i poslati u cosak i nadati se da ce shvatiti gresku a ove starije samo aminujes i pustis da udaraju glavom o zid dok sami ne uvide svoju gresku... A da isti je zaposlen u jednoj vecoj IT kompaniji koja ima brendirane racunare i radi na kontroli kvaliteta, a pre toga je imao svoj servis cisto da znate da Vam ne prica neko van branse...

Vise je ovde mladjih od mene ali sam za razliku od Vas spreman da cujem njihovo misljenje/predloge i svakome da se unapred zahvalim na izdvojenom trudu i vremenu.
Nikada nikog od Njih necu uvrediti... Predpostavljam da su Vas uvredili narodni komentari a za to ima objasnjenje. Kada sam pocinjao kao serviser da radim, hteo sam svakoj musteriji sto jeftinije resim kvar/problem jer mi je poslovna politika bila vise rada na ustrb manje cene. E onda kod odredjenog broja klijenata koje sam oslovio kao `Majstori` jer vec imaju dijagnozu sta ne valja sam platio skolu. Elem oni bi menjali MBO,CPU a ne retko i ram i graficku jer su otisli elektroliti oko procesora . Isti su posle par meseci bili ne zadovoljni radom jer misle da bi to trebalo bolje da radi. Pokupim to opet samo sto rotiram ploce (obe su bile kt333) i kazem da sam ugradio polovne ispravne ploce. Pozalim se svom prijatelju koji je vec imao tv servis odavno i on isprica svoje iskustvo. Cuo je da ga neki ne zadovoljni klijent kleveta kako je sarlatan i kako papreno naplacuje a stavlja stare/koriscene delove. Cekao ga je 3-4 godine na zicer,doneo tv i kaze da mu samo prekidac ne valja, ovaj sve ostavi i pred njime ugradi novi prekidac i naplati. Ovaj krene sa tv-om kuci a moj prijatelj mu predlozi da probaju kad tv ni da bekne.Onda krene jao pa jel mozete da popravite i stavite stari prekidac nasta je dobio odgovor da on to ne zna da popravi i da polovne/koriscene delove ne moze drugom naplatiti kao nov. Posle par meseci kontaktiram obe osobe a odgovor:` jer sam rekao da je maticna problem sad leti`. Nakon toga uvek sam se slozio sa Majstorom i naplatio propisno i svi zadovoljni. Eto zato sam i Vama aminovao pa lupajte glavom o zid ,a to kako su me moji vaspitali ja Vama necu deliti savete sta da radite jer i ovo sto sam napisao je uzalud....


:: Dragi Bože, čuvaj me i sačuvaj onih koji mi tako dobro žele!. Pored njih, neprijatelji su majka Mari ...., čak, dođu mi kao prijatelji!
::
:: Peđa, sine, da li stvarno nemaš pametnija posla već da mene učiš pameti u 80-toj godini. Pristojnost i vaspitanje mi ne dozvoljavaju da ti adekvatno odgovorim o stvarima kojima te roditelji nisu vaspitali. A to je: `kad stariji razgovaraju, u razgovor se ne mešaj!!! Bolje idi juri cure i ne štirkaj gaće. Ovo ti shvati kao dobronameran savet
::
::
:: ::
:: :: Ovako, ako ga negde ima koliko god kostao malo kosta jer pored toliko brzih i jednostavnijih resenja ako se neko za to uhvati treba ga odrati k`o Musa jarca
:: :: Ti se i dalje drzis tog kabla k`o pijan plota i ne zelis da prihvatis druge dostupnije solucije ..
:: :: BT
:: :: Potpuno si upravu ,mi smo budale sto pokusavamo da ispravimo krivu Drinu..
:: ::
:: :: :: Od našeg kolege MegaTon-a sam dobio najnoviju verziju Portable Total Commander, pa gledajući šta sve TC može da radi, našao sam i tu opciju sa navedenim kablom. Verovatno već ima drajvere za taj kabl, jer nema nikakvih uslova nakon povezivanja dva PC-a. Međutim, nije mi stala krava na nogu za tim kablom, al` da pitam dal` ga negde ima. Umesto da dobijem dobru informaciju, dobio sam ono što i sam znam, verovatno i bolje od nekih `savetnika` - izuzima se MAŠINA i VMARC - za koje mislim da puno stvari znaju!!! Ima ih još čije pisanje na PCBERZI cenim - ima ih više - da ih sve ne nabrajam - biće vremena - bar se nadam
:: :: ::
:: :: :: Ako imate TC novije generacije, pogledajte da li ima ta opcija - mogućnost, pa je možete isprobati
:: :: ::
:: :: :: Hvala za trud, pozdrav, J
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: jedan bar jedno 10 godina (usb 2.0), nikada ali nikada ga nisam koristi
:: :: :: :: Cak I kada sam probao na par racunara (tadasnji XP) to nije htelo da radi, a veruj mi da sam se satima mucio da to nateram da radi. Jednostavno ga kompjuteri nisu videli (ne bitno pc/laptop), tada sam morao da imam bas drajvere za to. Eto stoji mi vec godinama... toliko o
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Koja svađa zbog ničega !!! 19.02.2018. 08:46 #643811

status: user
broj poruka: 1327
https://www.kupujemprodajem.com/Kabal-USB-za-transfer-podataka-izmedju-2-PC-a-41470225-oglas.htm?filter_id=177539939

https://www.kupujemprodajem.com/Kabal-USB-za-transfer-podataka-izmedju-2-PC-a-56294227-oglas.htm?filter_id=177539939
Probao sam taj način još odavno ali je spoooorrrrrroooooo...
Toliko sporo da da je bilo brže izvaditi disk i staviti u `target` compjuter.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs