Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
FOX Movies HD...
STRANA 1 OD 1
MaliAbner FOX Movies HD... 16.02.2018. 18:14 T65666

status: user
broj poruka: 7761
Zasto filmovi na FOX Movies HD izgledaju tako izvestaceno?

Ne znam da li je neko primetio ali vecina starijih (10tak godina) filmova koje oni prikazuju izgleda kao da smo se sakupili iza zgrade i snimili ih nekim srednje dobrim telefonom...

Jedan od najboljih primera te izvestacenosti je film sa Depardijeom i Kati Hegl u glavnim ulogama...

Uopste ne kapiram u cemu je fora a strasno iritira...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NikolaVA Fox Movies HD 16.02.2018. 20:35 #643722

status: user
broj poruka: 33
Odavno je tako, koliko sam čuo u pitanju su tzv remasterizovani filmovi u 60fps koje puštaju a izgleda da dekoder ne može da odradi kako treba :D

i tako ti je to :)

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 17.02.2018. 15:14 #643757

status: user
broj poruka: 819
ista situacija na Radijus Vektor fox ali obican nije hd 60fps jedan od filmova kojem se secam imena je `Total Recall` a bilo je i dosta drugih


kad nazoves podrsku i kazes im da film ide na 60+ fps njima eksplodira mozak jer nemaju pojma sta je to





http://valid.x86.fr/5kst9s

NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ..... 17.02.2018. 15:42 #643758

status: user
broj poruka: 9460
Mislim da je to iz prostog razloga da bi ustedili na protoku. Izvade im dusu tako da jedan HD film bude velicine, tipa 600-900MB.
To se radi na DVB t/t2, S/S2..pa verovatno i na kablu, IPTV-u...
Zakupe mux i on ima odredjen kapacitet, a natrpaju unutra 20 kanala po 2mbps protoka i kvalitet ne moze biti OK, jer im HD kanal pojede bandwidth koliko i 10-ak SD 576i kanala.

Itekako stariji filmovi koji su snimani filmskom kamerom znaju dobro da izgledaju u FULL HD rezoluciji ako ih ne kompresuju u 700mb. Cak bolje izgledaju nego ova nova gowna snimano boljim telefonima :D


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray ... 17.02.2018. 16:50 #643760

status: user
broj poruka: 170
To sam primetio kod devojke, nemam TV vec 15 godina jer mi ne treba, ali kada sam joj skrenuo pažnju samo mi je rekla da joj je u početku bilo isto čudno ali se posle navikla...


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs