Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
Tastatura radio samo u BIOS-u
STRANA 1 OD 1
xenox Tastatura radio samo u BIOS-u 02.03.2018. 20:07 T65698

status: user
broj poruka: 1389
Hp Pavilion G6. Tastatura lap topa je prestala da radi pre par meseci, koriscena ja USB tastatura. Posle je crkao ventilator i sad je stavljen nov. Medjutim sistem kada se podize windows ceka na Enter zog neke greske i tastatura ne reaguje.

Normalno ulazim u bios i setam se po istom, ali sta god da probam da ubutujem tastatura ne reaguje (Probao Hirens i Windows instalacioni).

Ima li ko ideju sta bih mogao da probam ili da ide na servis (ako se uopste isplati)?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Nove informacije 02.03.2018. 20:25 #644058

status: user
broj poruka: 1389
Kada se ubutuje linux tastaura u njemu radi, ali ne radi nista u grubu ili sysloaderu.
Znaci radi u biosu i kada se podigne sistem, ali nece u medjuvremenu. Mislim samo na USB tastaturu, interna i zamenjena ne radi...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 02.03.2018. 20:47 #644060

status: user
broj poruka: 1992
imas li neki usb hub da bocnes tastaturu u njega?

nazovi to bajanjem, ali samo tako sam stabilizovao npr. mehanicku tastaturu sa pozadinskim osvetljenjem

tacnije setup je bio 1 usb produzni + 2 usb hub-a (jedan u drugi) i tek onda je pocela da radi normalno ( je*eni Kinezi )
valjda sam se vodio logikom ako ces vec da me zezas, neces mi bar resetovati ostale uredjaje koji su vezani, ali ko za inat normalizovala se

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jesi li menjao USB portove 03.03.2018. 03:04 #644070

status: user
broj poruka: 9381
USB 2.0 / 3.0 portovi?
Jesi li pokusao da u tom trenutku, kada ti treba za enter, iskljucis i ponovo prikacis tastaturu / promenis USB port?
Da li se detektuje USB mis u tom trenutku?

MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.03.2018. 05:23 #644071

status: user
broj poruka: 9460
Posto, mislim, da ne postoji nikakva opcija u BIOS-u sto se tice USB keyboard support, trebalo bi da se podrazumeva da radi i u DOS-u ( tamo gde ceka na `enter` ), jer je i ta integrisana tastatura ustavari vezana preko USB, a ne PS2 koja bi sigurno radila u DOS-u.
Vrlo moguce da je neka falinka sa win-om i podrskom za tastaturu u DOS-u.

Reinstaliraj i proradice.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Samo 2.0 USB 03.03.2018. 07:23 #644072

status: user
broj poruka: 1389
Probao da prebadam, nista. BIOS kao i na vecini lap topova siromasan i nema nikakvu opciju za tastaturu osim da li ce Fn taster biti automatski aktivan. To sam odmah potrazio. Win bi verovatno radio kad bi se podigao ali je stao na nekom repair modu i ceka odabir jedne od dve opcije a tastatura ne reaguje.

Sto se integrisane tice to je za servis posto ni druga koju smo zamenili ne reaguje. Svetli joj samo lampica za Wifi na F12 i CapsLock se upali i ugasi kod butovanja.

A uzeli novu da pritisnemo hebeni enter :)


Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A jel mozes da probas sa USB misem, samo da kliknes na opciju koja ti treba? 03.03.2018. 14:48 #644081

status: user
broj poruka: 9381


MBP Retina 13` Late 2012
macOS High Sierra

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Samo 2.0 USB 03.03.2018. 18:40 #644088

status: user
broj poruka: 18940
A da uzmes original tast.? https://m.kupujemprodajem.com/Tastatura-za-HP-G4-G6-Q43-CQ43-CQ57-18162212-oglas.htm#mhs0-1520098690826

ps koji je to linux, koji zahteva da se pritisne enter na grub-u? Ili je to namerno podeseno.


:: Probao da prebadam, nista. BIOS kao i na vecini lap topova siromasan i nema nikakvu opciju za tastaturu osim da li ce Fn taster biti automatski aktivan. To sam odmah potrazio. Win bi verovatno radio kad bi se podigao ali je stao na nekom repair modu i ceka odabir jedne od dve opcije a tastatura ne reaguje.
::
:: Sto se integrisane tice to je za servis posto ni druga koju smo zamenili ne reaguje. Svetli joj samo lampica za Wifi na F12 i CapsLock se upali i ugasi kod butovanja.
::
:: A uzeli novu da pritisnemo hebeni enter :
::
::
:: Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570
:: 3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win X
:: Frontier DIV
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox @imarkovic 03.03.2018. 23:40 #644098

status: user
broj poruka: 1389
Uzeta je nova tastatura, ali ne radi. Valjda je radila kod prethodnog vlasnika sa KP ako nije neki...

Mislim da je Tiny linux - ima mali milion opcija za startovanje i ne trazi on enter, on udje posle 60 sekundi na default u linux, i kad se podigne sistem tastatura radi. Ali dok je grub - nista.

Idiotski zaglupljeni windows ceka enter. Ne moze ni sa CD-a da se ubutuje nova instalacija - Press any key to boot from CD ... ne reaguje na taj any key :) Sad mogu da izvadim HDD i pobrisem tako da krene boot sa DVD-a, ali moze da se desi da opet dodjem do nekog menija i popusim any key :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 04.03.2018. 12:27 #644107

status: user
broj poruka: 1992
bice da je sesce siroce:
https://www.youtube.com/watch?v=dXhbCtBRkqs
bios settings tuga (plus pride komentator)

ako vec zeza sa detekcijom flesh-ke, mozda bi mogao da mu se doda grub entry na neki iso fajl ili eksterni boot manager koji detektuje instalirane sisteme radi boot override-a a da jelte detektuje usb tastaturu tj. nudi ti opcije `gore` `dole`

rece da dize uspesno tiny linux, modifikacija default boot ulaza ne bi trebala da bude problem

vidi sa plop-om sta kaze:
http://tinyurl.com/yc4mt37a

neki slicni pokusaji:
http://tinyurl.com/cv66snc
http://tinyurl.com/yabrhy4h

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs