Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
kako bi vezali dve odvojene mreze preko neta
STRANA 1 OD 1
shortee kako bi vezali dve odvojene mreze preko neta 09.03.2018. 13:09 T65713

status: user
broj poruka: 570
Drugari, ukratko
Jedna lokacija sa SBB netom 60/4 i Archer C7 ruterom
ima 5 lapotpova koji rade sta rade, i trebalo bi da se veliki fajlovi sheruju interno i sa drugom lokacijom. Posto sam C7 ruter ima FTP mogucnost, ja bi uzeo neki hdd od 1tb i preko USB ga bocno u ruter i napravio lokalni FTP, pa bi na laptopovima mapirao taj drajv da mogu da prilaze.
ali problem je lokacija 2 koja isto ima SBB net 60/4 i Archer C7 ruter i par laptopova. Kako korisnici sa te lokacije da prilaze mreznom drajvu na prvoj lokaciji i da skidaju/turaju fajlove.
Moja neka ideja je da koristim No IP ili DynDNS servise, koje bi upisao u primarni ruter, pa bi moglo da se prati menjanje dinamicke adrese. Ne znam koliko ovo dobro radi u praksi kada se koristi free nalog, mene kuci dosta zeza nece stalno da mi prodje kad mi se promeni IP na ruteru.
Zamolio bi za neke predloge/ideje

Hvala unapred,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon SyncThing 09.03.2018. 17:27 #644246

status: user
broj poruka: 200
Možda ti ovo da neku ideju:
Sinhronizacija fajlova preko LAN-a, Web-a, dinamička ili statička adresa:
http://tinyurl.com/qhc63pt
http://tinyurl.com/gp8a66k
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapro re 09.03.2018. 18:50 #644248

status: user
broj poruka: 92
No IP ja vec dugo koristim i radi vise nego korektno sa free nalogom, nego nasi provajderi polako ali sigurno prelaze na duplo natovanje (cgnat), a posledica toga je da ti bilo koji racunar sa njihovim netom nece biti vidljiv spolja. Jedini lek protiv zakup staticke adrese od provajdera. Dobar deo korisnika jos uvek nije na cgnat-u, ali nikada ne znas kada ce te prebaciti.

Sto se umrezavanja lokacija tice najbolja varijanta, ali ujedno i najkomplikovanija je da se odradi vpn konekcija. Moze se odraditi na 100 nacina, jedan od primera je da na prvoj lokaciji dignes i podesis openvpn server u bridge modu, a sa druge lokacije na svakom klijentu instaliras openvpn klijent i prilazis proj lokaciji kao da si u lokalnoj mrezi.

Ovo sto si ti predlozio je legitimna varijanta sa verovatno najmanje cimanja, jedino bih ti preldozio da mesto ftp-a za deljenje fajlova koristis ssh ako imas neki slobodan linux server.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee hvala 09.03.2018. 21:46 #644253

status: user
broj poruka: 570
na predlozima..obe lokacije jos nisu iza CG nat, IP adrese pociinju sa 46.xxx e sad ostaje mi malo da pogledam citao sam jos svasta nesto na netu, ali cela poenta price je da nece biti nikakve dedicated masine/servera poenta je da ruteri rade sve , dakle da budu glavni izvor svega.
Samo me smara to sa menjanjem IP adrese, mozda ce najlakse biti da se na obe lokacije uzme staticka IP, i da se onda veze za dyndns servis i gotov poso :)

CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee juce 11.03.2018. 09:47 #644290

status: user
broj poruka: 570
Sam se malo igrao i testirao ali izgleda da je zaista najbolje resenje staticka ip adresa..jel zna neko koliko bi moglo to da kosta za firmu da se zakupi staticka ip na neki vremenski period...poenta je da kada se archer c7 poveze sa sbb ruterom u polju za ip adresu on dobija lokalnu iz opsega 192.168.1.xx i onda u podesavanjima Fto na samom ruteru ne moze da se stavi javna ip vec neka iz lokala sto ne radi poso..kad bude staticka u samom podesavanju sbb rutera i archera moze da se izabere staticka ip i onda bi trebalo da ftp server vidi tu ip i preko porta 21 pusta sve upite dalje u lokalnu mrezu...jel tako
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapro re juce 12.03.2018. 08:08 #644311

status: user
broj poruka: 92
Sto se cene staticke adrese kod SBB-a najbolje da pozoves korisnicki servis.

Inace staticka adresa ti samo omogucava da sa ti ruteri sa lokacija A i B uvek garantovano vidljivi na netu. A ti na prvoj lokaciji moras u svakom slucaju da odradis prosledjivanje portova sa SBB rutera na Archer (za FTP) u tvom slucaju i za to koristis lokalne adrese iz opsega koji si naveo. Tu ti nista neces menjati. Proveri samo na netu oko redirekcije za FTP, tu osim osnovnog porta ces verovatno morati da prosledi i neki opseg portova, zavisno kako je podesen FTP server na Archeru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee hvala 12.03.2018. 17:16 #644334

status: user
broj poruka: 570
na odgovoru, video sam za staticku precice na biz net paket i dobice 1 staticku.

sto se tice samog FTP podesavanja tu ima malo igranka, buduci da ce mrezni uredjaj biti WD my book live od 4tb koji ima i LAN i USB 3.0 prikljucak. Ne znam sta je bolja varijanta da li da sam WD kad dobije lokalnu IP da pusta sa sebe FTP, ili da ga bocnem preko usb na Archera pa onda kroz archer da ga celog sherujem i napravim FTP podesavanje i pustanje portova. ne znam to razmisljam, dok cekam staticku..
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs