Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Luxembourg
STRANA 1 OD 2  
MACHINE Luxembourg 10.03.2018. 10:20 T65716

status: user
broj poruka: 5696
Da li neko na forumu zna licno nekog ko radi i zivi bas u Luxemburgu (grad)? Ima mnogo onih koji tamo rade ali putuju iz Nemacke, Francuske ili Belgije.

Hvala

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 10.03.2018. 11:13 #644261

status: user
broj poruka: 1986
tamo ti juncker drzi uzde, mozes da robujes, ako ti neo-nazi ne predstavljaju problem

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Manje vise to 11.03.2018. 01:11 #644284

status: user
broj poruka: 5696
politika me ne zanima. Koliko znam, Veliko vojvodstvo Luksemburg je nizom godina najbogatija zemlja Evrope a druga u svetu, gledajuci BDP, iako su prosecne plate nize od Lihtenstajna, Svajcarske, Monaka, Norveske i Danske

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 11.03.2018. 01:42 #644286

status: user
broj poruka: 12785
Ne znam koliko si upoznat sa Poljskom, poprilično dobrostojeća zemlja, GDP odmah malo iza Švedske, cena života kao u Srbiji (bez zajebavanja) a plate skoro pa kao Švedske...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 11.03.2018. 08:15 #644288

status: user
broj poruka: 2855
Istina je da se Poljska oporavlja i uzdiže, ali poljaci i dalje odlaze masovno, mozda ne toliko kao Balkanci, ali i dalje odlaze. Ima ih jako puno u Norveškoj, gde su najbrojnija manjina, ima ih puno i u Engleskoj.

Vezano za poljake i Poljsku, kod njih odlazi nekvalifikovana i `slabokvalifikovana` radna snaga(mnogo šljama i kriminalaca je napustilo Poljsku, zato su oni na lošem glasu u Evropi, kao lopovi i kriminalci), stručni ljudi jednim delom ostaju, što kod nas a i na celom Balkanu nije slucaj. U Poljskoj strucni i obrazovani ljudi mogu dobiliti koliko-toliko konkurentne uslove da ostanu u zemlji.

U Poljskoj je problem kriminal i velika stopa korupcije. I Rumunija se uzdiže kao i Poljska, rumuni se jednim delom kao i poljaci vraćaju kuci iz Zapadne Evrope, ali su to pretežno ljudi pred penziju koju su zaradili za miran ostatak života, mladi Poljaci ali i Rumuni i dalje odlaze.

E sad što se tice GDP, ja mislim da je i veći od Švedskog, to nije realan pokazatelj, neće nikad Poljak ziveti bolje od Šveđanina.




Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Pretera da Daume za Poljsku 11.03.2018. 11:32 #644292

status: user
broj poruka: 6875
Realne llate na terenu su i do tri puta nize nego u Svedskoj...Info iz prve ruke. Izuzetak je IT i masinski sektor i to samo u Varsavi gde moze da se zaradi i do 2000-2500e, mada ja znam ljude, programere, koji u toku studija imajubtaj novac i ovde.

Opet Poljska je za nas druga planeta, realno plate dva i po puta vece, a cena zivota slicna, osim nekretnina. Stim, sto ako neko planira preko, ne postoji nijedan realan razlog, osim ako bas nema neki vrh dil, tipa dve, dve i po realne Poljske plate, da to bude Poljska. Pored Deutch, Svedske, Islanda, Danska i Norveska su tek posebna prica.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 11.03.2018. 11:51 #644293

status: user
broj poruka: 563
U poljskoj je toliko dobro da je preko milion poljaka pobeglo samo u veliku britaniju....bdp je duplo manji od svedskog ako se uzme u obzir da poljska ima skoro cetri puta vise stanovnika...

p.s-imena drzava su sa razlogom malim slovima


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Pretera da Daume za Poljsku 11.03.2018. 21:02 #644300

status: user
broj poruka: 12785
Pa pričam iz primera koje znam, prosek plata u IT sektoru je 2000-2500 dok seniorske pozicije idu od 3000 pa na gore. Znam da je prosek neki generalni 800 evra tamo.


:: Realne llate na terenu su i do tri puta nize nego u Svedskoj...Info iz prve ruke. Izuzetak je IT i masinski sektor i to samo u Varsavi gde moze da se zaradi i do 2000-2500e, mada ja znam ljude, programere, koji u toku studija imajubtaj novac i ovde
::
:: Opet Poljska je za nas druga planeta, realno plate dva i po puta vece, a cena zivota slicna, osim nekretnina. Stim, sto ako neko planira preko, ne postoji nijedan realan razlog, osim ako bas nema neki vrh dil, tipa dve, dve i po realne Poljske plate, da to bude Poljska. Pored Deutch, Svedske, Islanda, Danska i Norveska su tek posebna prica
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: re 11.03.2018. 21:03 #644301

status: user
broj poruka: 12785
Ne znam kad si gledao BDP ali nije nikako duplo manji... okvirno je za 10% manji od Švedske.

U mom sektoru i IT sektoru generalno je naprotiv jako dobro za život.

:: U poljskoj je toliko dobro da je preko milion poljaka pobeglo samo u veliku britaniju....bdp je duplo manji od svedskog ako se uzme u obzir da poljska ima skoro cetri puta vise stanovnika..
::
:: p.s-imena drzava su sa razlogom malim slovim
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: re 12.03.2018. 07:58 #644310

status: user
broj poruka: 1986
to iz tebe ljubomora govori

p.s.
https://www.youtube.com/watch?v=kFZTko2TXNY

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: p.s-imena drzava su sa razlogom malim slovim
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: Re: Pretera da Daume za Poljsku 12.03.2018. 10:38 #644317

status: user
broj poruka: 563
Po stanovniku u poljskoj je oko 30000 dolara a u svedskoj oko 55000,ja mislim da je ovo skoro duplo


:: Pa pričam iz primera koje znam, prosek plata u IT sektoru je 2000-2500 dok seniorske pozicije idu od 3000 pa na gore. Znam da je prosek neki generalni 800 evra tamo
::
::
:: :: Realne llate na terenu su i do tri puta nize nego u Svedskoj...Info iz prve ruke. Izuzetak je IT i masinski sektor i to samo u Varsavi gde moze da se zaradi i do 2000-2500e, mada ja znam ljude, programere, koji u toku studija imajubtaj novac i ovde
:: ::
:: :: Opet Poljska je za nas druga planeta, realno plate dva i po puta vece, a cena zivota slicna, osim nekretnina. Stim, sto ako neko planira preko, ne postoji nijedan realan razlog, osim ako bas nema neki vrh dil, tipa dve, dve i po realne Poljske plate, da to bude Poljska. Pored Deutch, Svedske, Islanda, Danska i Norveska su tek posebna prica
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Dete Partizana
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: Re: Pretera da Daume za Poljsku 13.03.2018. 14:41 #644346

status: user
broj poruka: 12785

Ti izgleda ni ne znaš šta je BDP (Engleski GDP)

:: Po stanovniku u poljskoj je oko 30000 dolara a u svedskoj oko 55000,ja mislim da je ovo skoro dupl
::
::
:: :: Pa pričam iz primera koje znam, prosek plata u IT sektoru je 2000-2500 dok seniorske pozicije idu od 3000 pa na gore. Znam da je prosek neki generalni 800 evra tamo
:: ::
:: ::
:: :: :: Realne llate na terenu su i do tri puta nize nego u Svedskoj...Info iz prve ruke. Izuzetak je IT i masinski sektor i to samo u Varsavi gde moze da se zaradi i do 2000-2500e, mada ja znam ljude, programere, koji u toku studija imajubtaj novac i ovde
:: :: ::
:: :: :: Opet Poljska je za nas druga planeta, realno plate dva i po puta vece, a cena zivota slicna, osim nekretnina. Stim, sto ako neko planira preko, ne postoji nijedan realan razlog, osim ako bas nema neki vrh dil, tipa dve, dve i po realne Poljske plate, da to bude Poljska. Pored Deutch, Svedske, Islanda, Danska i Norveska su tek posebna prica
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Dete Partizana
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: Re: Re: Re: Pretera da Daume za Poljsku 13.03.2018. 15:46 #644349

status: user
broj poruka: 563
Kod poljaka

GDP (PPP) 2018 estimate
• Total
.1 trillion[5] (21st)
• Per capita
,827 - - na ovo sam mislio na zadnjem postu

a nominalni gdp je

GDP (nominal) 2018 estimate
• Total
0 billion[5] (23rd)
• Per capita
,050

kod svedjana je skoro duplo bolji pokazatelj PPP a niminalni za tri puta bolji...

GDP (PPP) 2017 estimate
• Total
2 billion[4] (34th)
• Per capita
,264[4] (17th)
GDP (nominal) 2017 estimate
• Total
2 billion[4] (21st)
• Per capita
,248[4] (11th)

po ovome u Poljskoj je cak tri puta gore,tako da sam pogresio kad sam rekao dva puta,moja greska...opet napominjem svedska ima 10m a poljska 37 miliona stanovnika...
::
:: Ti izgleda ni ne znaš šta je BDP (Engleski GDP
::
:: :: Po stanovniku u poljskoj je oko 30000 dolara a u svedskoj oko 55000,ja mislim da je ovo skoro dupl
:: ::
:: ::
:: :: :: Pa pričam iz primera koje znam, prosek plata u IT sektoru je 2000-2500 dok seniorske pozicije idu od 3000 pa na gore. Znam da je prosek neki generalni 800 evra tamo
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Realne llate na terenu su i do tri puta nize nego u Svedskoj...Info iz prve ruke. Izuzetak je IT i masinski sektor i to samo u Varsavi gde moze da se zaradi i do 2000-2500e, mada ja znam ljude, programere, koji u toku studija imajubtaj novac i ovde
:: :: :: ::
:: :: :: :: Opet Poljska je za nas druga planeta, realno plate dva i po puta vece, a cena zivota slicna, osim nekretnina. Stim, sto ako neko planira preko, ne postoji nijedan realan razlog, osim ako bas nema neki vrh dil, tipa dve, dve i po realne Poljske plate, da to bude Poljska. Pored Deutch, Svedske, Islanda, Danska i Norveska su tek posebna prica
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Dete Partizana
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 13.03.2018. 16:56 #644352

status: user
broj poruka: 12785
Uzmi cenu života u jednoj i cenu života u drugoj zemlji. Ja sam baš jedno vreme razmišljao da li da tražim posao u Švedskoj, medjutim cena života je jeziva, stan u Stockholmu je 1500 evra mesečno za garsonjeru i to ako uspeš da nadješ, okvirno ti za račune i hranu treba još 1000 evra. Dakle, da mi bude donekle isplativo da radim tamo treba mi 3000 evra plata.

Prevagnulo je što sam hteo da radim u CD Projektu i tu se sva dalja priča završila...

...onda sam usput saznao da je hrana jeftinija u Poljskoj nego u Srbiji, stanovi jedva nešto skuplji (400e), i na sve to plate od 2500e pa na gore. Sa 2500e imaš troškove oko 800-1000 evra mesečno i imaš 1500e u džepu svaki mesec.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: ... 13.03.2018. 17:04 #644353

status: user
broj poruka: 563

Ok tako obrazlozi,moguce da je u nekim sferama bolje u Poljskoj,stanovi su u svim tim zemljama skupi i uopsteno nekretnine....ja govorim uopsten standard poljaka i svedjanina....u poljskoj ima mnogo siromasnog naroda dok u svedskoj to nije slucaj,uopsteno je i bolja socijalna politika i sve ostalo,na poljaka ces lako naletiti da radi po zapadu za sitnis a na svedjanina neces sigurno....

:: Uzmi cenu života u jednoj i cenu života u drugoj zemlji. Ja sam baš jedno vreme razmišljao da li da tražim posao u Švedskoj, medjutim cena života je jeziva, stan u Stockholmu je 1500 evra mesečno za garsonjeru i to ako uspeš da nadješ, okvirno ti za račune i hranu treba još 1000 evra. Dakle, da mi bude donekle isplativo da radim tamo treba mi 3000 evra plata
::
:: Prevagnulo je što sam hteo da radim u CD Projektu i tu se sva dalja priča završila..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Daume brate to sto ti imas 13.03.2018. 22:31 #644361

status: user
broj poruka: 6875
99% Poljaka nema. Isto kao sto bi svaki senior programer mogao da kaze u Srbiji.
Realna radnicka plata na terenu u Poljskoj koju ima 75%++ stanovnistva je u Varsavi 800-850e, u ostatku Poljske tesko iznad 700e, stavise ni toliko. Nisu (smo) svi programeri...

Krace receno ti nisi reprezentativni primerak, realnog stanja u Poljskoj.


Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: ... 13.03.2018. 23:43 #644365

status: user
broj poruka: 1038

:: Prevagnulo je što sam hteo da radim u CD Projektu i tu se sva dalja priča završila..

Whaaaaaaaaat, radis za GOG sestrinsku firmu CD Project Red? :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: ... 13.03.2018. 23:56 #644366

status: user
broj poruka: 12785

Pre je GOG sestrinska firma CD Projektu jer je iz njih iznikla. U istoj su zgradi u svakom slučaju...

::
:: :: Prevagnulo je što sam hteo da radim u CD Projektu i tu se sva dalja priča završila..
::
:: Whaaaaaaaaat, radis za GOG sestrinsku firmu CD Project Red? :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Daume brate to sto ti imas 13.03.2018. 23:59 #644367

status: user
broj poruka: 12785

Znam ali Machine bih rekao da je čovek u IT sektoru, nisam ni mislio da preporučujem svima da odu u Poljsku kao neku obećanu zemlju, ali ovo je ipak donekle IT forum pa shodno tome i moja preporuka jer im taj sektor cveta.

:: 99% Poljaka nema. Isto kao sto bi svaki senior programer mogao da kaze u Srbiji
:: Realna radnicka plata na terenu u Poljskoj koju ima 75%++ stanovnistva je u Varsavi 800-850e, u ostatku Poljske tesko iznad 700e, stavise ni toliko. Nisu (smo) svi programeri..
::
:: Krace receno ti nisi reprezentativni primerak, realnog stanja u Poljskoj
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Jos nesto 14.03.2018. 00:57 #644369

status: user
broj poruka: 6875
GDP, posebno po glavi stanovnika, u praksi, na primeru obicnog coveka ne znaci nista. Hrvati su najbolji primer 600-700e u Hrvatskoj, najgore u Istri, i u Srbiji ili Bugarskoj je nebo i zemlja, swmo isto tako i velika je razlika u primanjima, pa smo svi manje-vise i u istom ku`cu...

Ovo jeste IT forum, ali nije IT samo soft. developing. Nazalost primanja u ostalim sektorima su prakticno svuda znatno niza. Ovo kazem jer si ti bukvalno odvalio da se u Poljskoj zivi bolje negonu Svedskoj...Ti mozda, verovatno, da ali milion Poljaka pored tebe zivi gore od milion Svedjana, i to osetno. Navodim sqmo kao primer.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Jos nesto 14.03.2018. 13:54 #644377

status: user
broj poruka: 12785

Nigde nisam rekao da se u Poljskoj bolje živi nego u Švedskoj, citiraj me slobodno...

Iskreno ne želim da trošim živce kakav je život u ostalim sektorima, kratak je život...

:: GDP, posebno po glavi stanovnika, u praksi, na primeru obicnog coveka ne znaci nista. Hrvati su najbolji primer 600-700e u Hrvatskoj, najgore u Istri, i u Srbiji ili Bugarskoj je nebo i zemlja, swmo isto tako i velika je razlika u primanjima, pa smo svi manje-vise i u istom ku`cu..
::
:: Ovo jeste IT forum, ali nije IT samo soft. developing. Nazalost primanja u ostalim sektorima su prakticno svuda znatno niza. Ovo kazem jer si ti bukvalno odvalio da se u Poljskoj zivi bolje negonu Svedskoj...Ti mozda, verovatno, da ali milion Poljaka pored tebe zivi gore od milion Svedjana, i to osetno. Navodim sqmo kao primer
::
::
::
:: Dete Partizana
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Zasto bi trosio zivce, uzivaj u onome sto si zasluzio i svojim radom i znanjem zasluzio 14.03.2018. 14:42 #644378

status: user
broj poruka: 6875
Samo preporuka za Poljsku za covrka koji razmislja o Luksemburgu, plus poredjenje sa Svedskom je zaista smesno.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: Re: Re: ... 14.03.2018. 19:03 #644385

status: user
broj poruka: 1038
:: Pre je GOG sestrinska firma CD Projektu jer je iz njih iznikla. U istoj su zgradi u svakom slučaju..

Kako god da okrenes, ista je firma. Meni je zivotna zelja bila da radim za GOG ali me sjebao artritis pre neku godinu pa sam primoran da radim online iskljucivo - sada tesko da bih i mogao da se preselim tamo. Ali verujem da su uslovi i radno okruzenje vrhunski.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 14.03.2018. 20:52 #644387

status: user
broj poruka: 2855
Ma koja bre Poljska hahahaha

Nije bitno da li si programer, astronaut, cistacica ili vodoinstalater retko kome moze biti bolje u Poljskoj nego u Skandinaviji, moras bas biti poseban mentalni sklop za to... Ima zasto je npr u toj Svedskoj zivot toliko `skup`.

Ne moze se zivot svesti na racunicu `toliko za stan, toliko za hranu i ostale troskove i na kraju meseca mi ostane toliko i toliko`...
Svi inzenjeri bi jedva cekali da idu u Nigeriju, Angolu, Madagaskar na projekte za iskopavanje nafte jer imaju skandinavske plate, a troskova bukvalno nema jos ih i stimulisu bonusima da bi isli tamo...Na takve projekte retko idu porodicni ljudi za nekim ozbiljnijim planovima u zivotu, jedino ako su ucenjeni radnim mestom...

Nije zivotni standard `koliko ti ostane na kraju meseca`.

Jako je to kompleksno da bi se objasnilo, a i nije mozda ovo forum za to. Jako je bitno i gde se zivi...


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 15.03.2018. 18:30 #644403

status: user
broj poruka: 12785
Ali nigde nije ni pominjano da je bolja Poljska za život od Skandinavije?

Naravno da je kvalitetniji život u Švedskoj ili Norverškoj ali mentalitet ljudi tamo i klima su potpuno druga priča od ostatka Evrope.

Poljsku sam pomenuo čisto kao definitivno bolju zemlju za život od Srbije u svakom slučaju...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: Re: Re: ... 15.03.2018. 18:32 #644404

status: user
broj poruka: 12785

Probaj da ih kontaktiraš za freelance, vrlo su otvoreni za priču: http://en.cdprojektred.com/jobs/

:: :: Pre je GOG sestrinska firma CD Projektu jer je iz njih iznikla. U istoj su zgradi u svakom slučaju..
::
:: Kako god da okrenes, ista je firma. Meni je zivotna zelja bila da radim za GOG ali me sjebao artritis pre neku godinu pa sam primoran da radim online iskljucivo - sada tesko da bih i mogao da se preselim tamo. Ali verujem da su uslovi i radno okruzenje vrhunski.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs