Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
SP79714
STRANA 1 OD 1
Krieger SP79714 12.03.2018. 03:17 T65721

status: user
broj poruka: 312
Rec je o apdejtu firmvera za USB type C port na HP ProBook-u 450 G4. naime svaki put kada se pokrene doticni setup iz foldera C:SWsetupSP79714 izbaci ``Failed``. To se desava jos od kad sam kupio ovaj laptop, u pitanju je Kaby Lake bazirana masina i moze da vrti samo Windows 10. Malocas sam pokusao sa fleshke da dignem Hirens DVD i MiniXp i nije mi poslo za rukom da ga odatle instaliram, vec je tokom ucitavanja MiniXp-a izleteo plavi ekran.
Prosle radne nedelje sam zvao razne servise, port inace radi ali vidi samo USB 2.0 flesheve (imam kabl koji ga konvertuje u standardni USB 3.0 type A), dok sa USB 3.0 nema nade. BIOS je azuran i trenutno je na njemu 1.15 i cak ni to ne omogucava da prepoznaje USB 3.0 flesheve i externe hardove.
Ponovicu samo, ovo se dogadja od samog pocetka i koliko vidim dosta ljudi ima problem sa time.
Sad mi je pala na pamet jos jedna ideja nakon cega ako se ovde niko ne javi sa nekim konstruktivnim odgovorom na kome bih mu bio jako zahvalan da pocupam sve sa desnih USB 2.0 portova (risiver za bezicnu tastaturu i misa i jedan maleni USB 2.0 hub) pa da probam da izvedem ovo na ``goloj`` masini ali cisto sumnjam da ce mi poci za rukom.

Unapred hvala svima koji se jave na temu, probao sam da taj setup dizem kao administrator i pod raznim compatibility modovima pa i u safe modu ali nije bilo vajde. Uvek failuje na kraju a bez toga mi je USB 3.0 type C neupotrebljiv odnosno kao sto napisah vidi samo USB 2.0 flesheve sto opet daje neku nadu da je hardverski ispravan ali je trenutno beskoristan.

Inace Windows 10 je Redstone 3 sa svim odgovarajucim drajverima.

Solucija B mi je da smaram HP tehnicku podrsku, pa sta bude bice. Uskoro javljam da li je uspelo sa golom masinom bez icega u portovima.

Edit: Nista, i dalje ``update fail`` ... Ako neko zna kako ovo da izvedem, kazem opet, bio bih mu jako zahvalan...

Edit2: Nista od pomoci HP-a, istekla mi je jebena garancija iako je kupljen pre samo godinu dana, kada se iskuca serijski broj pise da je istekla jos 17.01.2018. Jeo im pas malter.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Slobodno zovi podrsku... 12.03.2018. 06:37 #644309

status: user
broj poruka: 914



Po meni to je ubedljivo najbolja podrska koja ce ti uvek izaci u susret sto za ostale ne mogu reci...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Slobodno zovi podrsku... 12.03.2018. 09:12 #644312

status: user
broj poruka: 312
Sve bi to bilo sjajno da nije istekla HP garancija. Nisu ni u kakvoj obavezi da mi izlaze u susret. A i nesto me jebe registracija na njihov forum. Ma uzecu normalan USB 3.0 hub ovih dana, ne gori nigde da bih se cimao vise, cudo da 05.03.2018. pustise novi drajver za grafiku - eto koliko ih zabole za korisnike. Obicna sarlatanska gamad. Da bar mogu da iscupam 60-65% cene koliko sam ga platio sa svim budzenjima sutra bih ga dao na oglas, nema mrlju na sebi a u domacoj garanciji je jos nepunih godinu dana.


::
::
::
:: Po meni to je ubedljivo najbolja podrska koja ce ti uvek izaci u susret sto za ostale ne mogu reci...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Slobodno zovi podrsku... 12.03.2018. 11:44 #644321

status: user
broj poruka: 914

Zovi na fixni imaju kancelariju na Novom Beogradu. Meni su pomogli za tablet koji je bio star 10-tak godina . Takav pristup kao sto si napisao ima Dell i Asusova kancelarija u Srbiji na celu sa g.Zivokovicem...
:: Sve bi to bilo sjajno da nije istekla HP garancija. Nisu ni u kakvoj obavezi da mi izlaze u susret. A i nesto me jebe registracija na njihov forum. Ma uzecu normalan USB 3.0 hub ovih dana, ne gori nigde da bih se cimao vise, cudo da 05.03.2018. pustise novi drajver za grafiku - eto koliko ih zabole za korisnike. Obicna sarlatanska gamad. Da bar mogu da iscupam 60-65% cene koliko sam ga platio sa svim budzenjima sutra bih ga dao na oglas, nema mrlju na sebi a u domacoj garanciji je jos nepunih godinu dana
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Po meni to je ubedljivo najbolja podrska koja ce ti uvek izaci u susret sto za ostale ne mogu reci...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 12.03.2018. 23:14 #644335

status: user
broj poruka: 4225
Poslušaj Peđu. Ne košta te ništa. Inače, nisam imao takav problem sa tom mašinom. Ako piše da je istekla garancija, onda neće ni naši imati garanciju, nego će te vozati. Probaj sa drps 18.01. Oni imaju zadnje drajvere, pa probaj da li vidi usb 3.0 stik. Mada, provjeri kada bocneš usb možda ne dodjeli slovnu oznaku za uređaj jer je predhodno bio prijavljen virtuelni drajv kao emulator ubb 3.0. U svakom slučaju imaš pravo na reklamaciju ako ne radi ubb 3.0 kontroler.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger 13.03.2018. 07:59 #644337

status: user
broj poruka: 312
Vrteo sam ovaj telefon sa ovog linka http://welcome.hp.com/country/rs/sr/contact.html i nonstop je zauzet, vrteo sam juce i brojne servise sto ovlascene sto neovlascene, svi smaraju da im donosim masinu i verovatno ostavljam sto necu ni u ludilu zbog ove gluposti, osim ako nece na moje oci da stavlja firmware.
Vise o tom glupavom firmware-u imate na sledecem linku: ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp79501-80000/sp79714.html.
Znaci nema sanse da se instalira tj. update-uje, a koristim ovakav neki djavo https://is.gd/aUjpOn samo sa malo duzim kablom i malo ruznijeg kvaliteta. Sta ocekivati za 500 din... I da, kako sto rekoh, savrseno vidi USB 2.0 flesh koji imam dok sa trojkama - pushiona.

Dzigericu mi je pojeo od nedelje uvece sve do danas, ne zelim da ga vidim, sad sam se obratio servisu System One pa ako oni mogu preko TeamViewera da nesto izmajmunisu ili cak ajde i da nosim raspali laptop tamo ali odmah da se radi bez odlaganja to moze, da cekam 10 dana da bi neko ustanovio da SP79714.exe ne moze da se instalira ne pada mi na pamet.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 13.03.2018. 12:12 #644342

status: user
broj poruka: 3345

Kada si instalirao W10, da li si pogasio da ti isti ne vuce drajvere po automatizmu preko Windowsa? Da nije slucajno napravio neku zbrku sa drajverima i prepisao originalne od HP?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: .... 13.03.2018. 23:12 #644363

status: user
broj poruka: 312
Nisam, naime prvo sta odradim tokom instalacije (makar zadnje 2) je da mu nedam izlaz na net sve dok ne instaliram sve drajvere koje prethodno pokupim sa sajta.
Ne znam da li je Windows u.pdate mogao da napravi zbrku ili nije a njega ukljucim kasnije kad sve zavrsim, uglavnom pre nego sto ga oteram na servis jer jedna clanica drugog foruma smatra da je hardverski kvar u pitanju, da li postoji varijanta nekog Windowsa 10 mini da se skine cisto da sa gole verzije pokrenem taj setup pa sta bude, ako uspe sacuvacu izgubljeno vreme.


::
:: Kada si instalirao W10, da li si pogasio da ti isti ne vuce drajvere po automatizmu preko Windowsa? Da nije slucajno napravio neku zbrku sa drajverima i prepisao originalne od HP
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 14.03.2018. 18:09 #644384

status: user
broj poruka: 3345
Ako nisi iskljucio, desava se da W10 prepise drajvere koje je proizvodjac izbacio. U ovom slucaju HP. Imas kontroler za USB i njega radi, npr. Realtek. E sada, on izbaci noviju verziju drajvera, ali ga HP nema, a MS ga ima u bazi. Taj prepise originalne i desava se da nesto nece da prihvati. Samo zato sto je potpisano sa Microsoft, a ne sa HP ili Realtek.

Pokusaj da iskljucis update drajvera na W10, instaliraj ponovo sve drajvere, pa cak i ako ti kaze da li zelis da prepises nove drajvere starijim. Onda probaj da odradis ovaj SP fajl.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs