Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
SSD cena i razlika
STRANA 1 OD 2  
Dejzan SSD cena i razlika 23.03.2018. 14:39 T65751

status: user
broj poruka: 3730
Dakle ,interesuje me misljenje vas koji koristite SSD i Vas koji ste skoro pazarili.
Koja je razlika izmedju Samsung Pro i Samsung Evo?
Ono sto sam naso je da Pro verzija dobija 3 godine garancije dok Evo dobija 5 a negde je obrnuto.
Konkretno me zanima od 1 TB ili 500 GB za igre i programe
hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: SSD cena i razlika 23.03.2018. 15:23 #644579

status: user
broj poruka: 1261
O garanciji ne moraš da brineš kada se radi o Samsung SSD-ovima. Još nisam video da je neko imao problema sa njima a nadživeće ti višestruko svaki garantni rok uz normalno korišćenje. Pro serija ima za nijansu bolje performanse i za nijansu veći kapacitet (evo250-pro256 ili evo500-pro512 GB). Da li ti je razlika u ceni opravdana to sam proceni na osnovu tvojih potreba. Što se tiče kapaciteta moja preporuka bi bila da se ide na veći iz nekoliko razloga. Prvo, SSD-ovi većih kapaciteta su uvek brži od onih iz iste serije koji su manjeg kapaciteta. Drugo, iako se ovi sa manjim kapacitetom čine više nego dovoljni za svačije potrebe ovi sa većim će uvek imati manju `potrošnju` na istu količinu podataka što na duže staze obezbeđuje zadržavanje dobrih performansi. U svakom slučaju za potrebe koje si naveo ja bih nekako gađao Evo od 1TB.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: SSD cena i razlika 23.03.2018. 15:32 #644580

status: user
broj poruka: 3730
Hvala na obrazlozenju i predlogu koji da se pazari.


:: O garanciji ne moraš da brineš kada se radi o Samsung SSD-ovima. Još nisam video da je neko imao problema sa njima a nadživeće ti višestruko svaki garantni rok uz normalno korišćenje. Pro serija ima za nijansu bolje performanse i za nijansu veći kapacitet (evo250-pro256 ili evo500-pro512 GB). Da li ti je razlika u ceni opravdana to sam proceni na osnovu tvojih potreba. Što se tiče kapaciteta moja preporuka bi bila da se ide na veći iz nekoliko razloga. Prvo, SSD-ovi većih kapaciteta su uvek brži od onih iz iste serije koji su manjeg kapaciteta. Drugo, iako se ovi sa manjim kapacitetom čine više nego dovoljni za svačije potrebe ovi sa većim će uvek imati manju `potrošnju` na istu količinu podataka što na duže staze obezbeđuje zadržavanje dobrih performansi. U svakom slučaju za potrebe koje si naveo ja bih nekako gađao Evo od 1TB
::
:: Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Sto se tice sata 3 modela 23.03.2018. 17:21 #644585

status: user
broj poruka: 6875
Od 480-525gb ja bih izdvojio tri:

Transcend 480GB 220S za 13.5k dinqra, u odnosu na novac best buy.

Samsung 850 evo moze da se nadje za 17-18k kako kad, sve je gore covek rekao, plus ima pet godina garancije.Tu je i 860 evo on je tipa 21k.

Crucial MX 300 od 525gb za 18k, mada opet bolje resenje samsung zbog garancije, iako su, po review-ima, pojedinindelovi kvalitetniji na crucial disku.
Brzi modeli tipa Samsung 960 evo su vec preko 25k.

Sto se tice m.2 modela brzina oko 500/500 mb read/write, Crucial MX 300 M.2 model od 18k, kod ovih diskova svi daju 3 godine garancije pa i Samsung za 860 evo m.2, cricual ima 25gb vise i to je to.

Koliko sam ispratio finonsu se pokazali i Adata modelinu budzet segmentu, samo cene kod nas su smesne.




Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Dejzan 23.03.2018. 17:30 #644587

status: user
broj poruka: 17084
Imam laptop i7, 16gb ddr4 platforma, gtx 945m, 4k ekran bla bla.
Besna masina, izvadjen cd rom ubacen ssd, tu je taj samsung najbesniji ssd, taj pro.

U desktopu, moja masina iz potpisa, ne vidim nikakvu razliku u odnosu na samsung.

Takodje kod Dunje je najjeftiniji patriot ssd,
takodje nikakvu razliku ne vidim u odnosu na ova dva.

Proslo je vreme kada su razlike u ceni i performansama bile drasticne, sada bilo koji najjeftiniji ssd odlicno radi posao.

Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Upravo tako 23.03.2018. 17:36 #644588

status: user
broj poruka: 6875
Problem je sto su kod nas mnoge izvikane, a one koje nisu imaju kriminalne cene, a opet dobri proizvodi, i onda opet samsung najbolji izbor zbog garancije. Zayo bih ja bez pardona uzeo ovaj Transcend od 480gb za 13?5k i neke 4.5-5k u dzepu, umesto sljamsunga.

Sa druge strane, bilo je dosta prijava za taj patriot da je sklon otkazima, prakticno najvise od svih, dok radi i kad radi super. Tako da bih preskovio i uzeo transcrend za koju stotinu vise.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano Re 23.03.2018. 17:49 #644589

status: user
broj poruka: 587
Nesto si pogresio, za EVO ide 5 godina garancije a za PRO ide 10 godina plus je malo brzi. Bar je tako bilo do 850 serije :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ako si mislio na mene 23.03.2018. 17:58 #644590

status: user
broj poruka: 6875
Ja sam pricao za EVO.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: @Dejzan 23.03.2018. 18:56 #644591

status: user
broj poruka: 3730
@ Dexter
Hvala takodje na detaljnom izlaganju.Tako generalno i ja kapiram danas nema lose samo je pitanje sta ko preferira i koliko crvenih mora da leti.
Meni je zbun samo na nazive i garantne rokove ovde ogroman.
Ako je Pro malo brzi a toliko skuplji ne isplati se pogotovu ne meni koji ce sluziti za igre i programe.



:: Imam laptop i7, 16gb ddr4 platforma, gtx 945m, 4k ekran bla bla
:: Besna masina, izvadjen cd rom ubacen ssd, tu je taj samsung najbesniji ssd, taj pro
::
:: U desktopu, moja masina iz potpisa, ne vidim nikakvu razliku u odnosu na samsung
::
:: Takodje kod Dunje je najjeftiniji patriot ssd
:: takodje nikakvu razliku ne vidim u odnosu na ova dva
::
:: Proslo je vreme kada su razlike u ceni i performansama bile drasticne, sada bilo koji najjeftiniji ssd odlicno radi posao
::
:: Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
:: GPU:GTX 970 Gigabyte G
:: Ram:16 Gb
:: SSD: Crucial 500 gb +HDD 500g
:: MBO:Asus b350
:: Case:Storm Enforce
:: PSU:Corsair 850
:: Keyboard: Natec RX2
:: Mouse: Razer Nag
:: Screen: ViewSonic 27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: @Dejzan 23.03.2018. 22:39 #644594

status: user
broj poruka: 4228
Ne čitaš sve postove, zato te i zbunjuje - pročitaj #644589.

Inače, složio bih se sa Srdočem: Evo 1 TB, zbog odnosa kapacitet/garancija.

Pozdrav!

Vlada

:: Meni je zbun samo na nazive i garantne rokove ovde ogroman

:: Ako je Pro malo brzi a toliko skuplji ne isplati se pogotovu ne meni koji ce sluziti za igre i programe
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger 24.03.2018. 07:03 #644599

status: user
broj poruka: 312
Ako si imucan idi na 500GB-1TB jer im je wear 90 TB upisa, ja vozim vec 2 godine 250tku EVO i sasvim sam zadovoljan performansama i brzinama doduse kod 120tke i 250tke je wear 45 TB posle ili u kantu ili ako nije isteklo 5 godina nazad u radnju po drugi.
Ako ces da doplacujes za PRO skoro pa duplo onda si po meni budala em manja garancija em neznatno veci kapacitet.
Transcend i ostali imaju cudnu politiku garancije, tako da ih zaobidji.
Inace wear mi je 4 TB svega a nema sta mu nisam radio.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: Re: @Dejzan 24.03.2018. 15:18 #644612

status: user
broj poruka: 3730
Citam ja sve odlicno,razlika je mizerna u brzini a u ceni ogromna
@ Krieger moj 120 GB SSD Samsung 840 Pro ima 32 TB upisa i radi ko blesav
Na kraju ce biti Samsung EvO to je sigurno samo jos finasije da nastelujem :)



:: Ne čitaš sve postove, zato te i zbunjuje - pročitaj #644589
::
:: Inače, složio bih se sa Srdočem: Evo 1 TB, zbog odnosa kapacitet/garancija
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: :: Meni je zbun samo na nazive i garantne rokove ovde ogroman
::
:: :: Ako je Pro malo brzi a toliko skuplji ne isplati se pogotovu ne meni koji ce sluziti za igre i programe
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssh Re: Re: Re: Re: @Dejzan 24.03.2018. 16:09 #644613

status: user
broj poruka: 90
Jedino postoji razlika u količini podataka koja može da se upiše na PRO i EVO, pre nego počnu da otkazuju - MLC je bolji u tom smislu od TLC diskova. Na 850Pro disk od 1TB upisano je 2PB pre nego je počeo da re-alocira sektore (ukupno upisano 9.1 PB pre otkaza). Za EVO nigde nisam pronašao konkretne brojke...

Za prosečnog koriniska, EVO je savršen. Šteta što nema novih Crucial MX500 diskova kod nas, koliko se sečam sasvim su pristojni po pitanju cena/performance.



HAL 90000

:: Citam ja sve odlicno,razlika je mizerna u brzini a u ceni ogromn
:: @ Krieger moj 120 GB SSD Samsung 840 Pro ima 32 TB upisa i radi ko blesa
:: Na kraju ce biti Samsung EvO to je sigurno samo jos finasije da nastelujem :
::
::
::
:: :: Ne čitaš sve postove, zato te i zbunjuje - pročitaj #644589
:: ::
:: :: Inače, složio bih se sa Srdočem: Evo 1 TB, zbog odnosa kapacitet/garancija
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Vlad
:: ::
:: :: :: Meni je zbun samo na nazive i garantne rokove ovde ogroman
:: ::
:: :: :: Ako je Pro malo brzi a toliko skuplji ne isplati se pogotovu ne meni koji ce sluziti za igre i programe
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: Re: Re: @Dejzan 25.03.2018. 00:31 #644618

status: user
broj poruka: 4228
Onda si procitao da je Stefano napisao da Samsung za 850 PRO daje garanciju 10 godina, delimicno i zbog toga je visoka cena.

Pozdrav!

Vlada

:: Citam ja sve odlicno,razlika je mizerna u brzini a u ceni ogromn
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Re: Re: @Dejzan 25.03.2018. 03:10 #644619

status: user
broj poruka: 312
Neko ce reci ``dobro to je ipak PRO`` ali ja ti za moj 850 EVO 250GB garantujem da necu ispuniti ``kvotu`` za zamenu u naredne 2 godine i 11 meseci makar ga koristio ne znam ni ja za sta sve ne.
@Ovaj sto pominje PETABAJTE - gde zavrsavas taj dop? Daj samo ter sa se cacnem.

:: @ Krieger moj 120 GB SSD Samsung 840 Pro ima 32 TB upisa i radi ko blesa
:: Na kraju ce biti Samsung EvO to je sigurno samo jos finasije da nastelujem :)
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: Re: Re: Re: @Dejzan 25.03.2018. 15:16 #644624

status: user
broj poruka: 3730
Garancija od 10 godina nista ne znaci jer za 10 godina 4 TB ce biti 100 evra .
Pritom sad da se da 450 evra za 1 TB je suludo .
Sad citam da Segate pravi hardove sa dve glave dakle ko zna sta ce biti .
Da je razlika u performansama tipa 30-40 % bolja pa ajde ovako bacene pare.
Jos M2 se pojavio.
U svakom slucaju za obicne ljude Evo dobar ko dobar dan :D
pozz


:: Onda si procitao da je Stefano napisao da Samsung za 850 PRO daje garanciju 10 godina, delimicno i zbog toga je visoka cena.
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: :: Citam ja sve odlicno,razlika je mizerna u brzini a u ceni ogromn
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla Sta mislite o ovom modelu? 26.03.2018. 22:29 #644670

status: user
broj poruka: 756

SSD M.2 128GB Patriot Scorch NVMe 1700/415MB/s

cena mu je 6490rsd

izgleda privlacno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssh Re: Re: Re: Re: Re: @Dejzan 26.03.2018. 23:10 #644671

status: user
broj poruka: 90
@Krieger Za doping ne mogu da ti pomognem, moraćeš sam da se snađeš... A to što sam napisao, pročitao sam pre nekog vremena, te ako sam ja pročitao dezinformaciju i preneo ovde, žao mi je...
Nisam pronašao stranicu od ranije ali ovde se pominje test koji sam pomenuo: https://goo.gl/kVCqPF
(ima i na nemačkom ovde: https://goo.gl/1W2JA8)

Inače, sećam se još pre 2-3 godine je bio u ponudi Samsung SM863 disk sa V-NAND memorijom koji je bio deklarisan za 6.6PB za model od 960GB. Sad, taj disk jeste za enterprise tržište, ali kako je tehnologija ista, imalo mi je smisla da 850Pro nije mnogo lošiji, te sam pomislio da ima istine u testu koji sam naveo...

Druga je stvar što toliku količinu podataka za upis većina korisnika neće brzo da dostigne (bar ne pre isteka garancije)...

HAL 90000

:: Neko ce reci ``dobro to je ipak PRO`` ali ja ti za moj 850 EVO 250GB garantujem da necu ispuniti ``kvotu`` za zamenu u naredne 2 godine i 11 meseci makar ga koristio ne znam ni ja za sta sve ne
:: @Ovaj sto pominje PETABAJTE - gde zavrsavas taj dop? Daj samo ter sa se cacnem
::
:: :: @ Krieger moj 120 GB SSD Samsung 840 Pro ima 32 TB upisa i radi ko blesa
:: :: Na kraju ce biti Samsung EvO to je sigurno samo jos finasije da nastelujem :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky @svi 27.03.2018. 13:53 #644682

status: user
broj poruka: 393
Samsung EVO 860 od 256 na snizenju u e**i prodavnici.

@ssh u pravu si u potpunosti. 850 PRO izdrzao 9.1 petabajt, odnosno 9100 TB upisa.
izvor: guru3d
https://goo.gl/HQKKSj

Deklarisan je na 150TB (500GB verzija), dok za EVO, evo tabele i rezultata:
https://goo.gl/hafj4Y

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 re 05.04.2018. 20:53 #644924

status: user
broj poruka: 724
Ne bih da otvaram novu temu ali me bas zanima kako da znam da li mogu pored standardnog hdd ubacim ssd disk. Citao sam da treba valjda da ima m2 slot, ili kako vec to ide... koje su opcije ako nema, moze li neki drugi nacin?
U pitanju je ovaj model.. za drugi je falilo vise rata :D

HP Pavilion 15-cc511nm

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: re 05.04.2018. 23:55 #644927

status: user
broj poruka: 312
Ja sam u svoj HP 450 G4 odmah ubacio M.2 SSD. Sam laptop podrzava SSD-ove do 256GB i toliki je i stavljen. Elem, nista nisam dobio na brzini jer radi sa ukletom Windows 10-tkom tako da je identicno dizao ga sa dobrog HDD-a na 7200 RPM i 64 MB bafera nego sa M.2 SSD-a.
Ali definitivno je dobro imati jedan M.2 za sistem a HDD da sluzi za storage. Jednostavno proveri da li ti model podrzava odnosno ima M.2 slot i u njega verovatno ide 2280tka cini mi se, ovo 80 na kraju znaci 8 cm duzine same plocice na kojoj su kontroler i memorijski moduli. Smesno lak posao da se stavi ali ti treba odgovarajuci sraf. To moras vec sa HP-om ili servisom gde kupujes SSD ako zele da ti ucine.
U stvari lazem, brze dize od HDD-a ali vidi jednu stvar, 10-tka ako je koristis trazi visok klok tako da to dosta utice na brzinu ucitavanja a HP voli da razvlaci a fastboot ne postoji na njemu tj. makar na mom modelu, isto je bilo na fastbootu bilo na regularnom.


:: Ne bih da otvaram novu temu ali me bas zanima kako da znam da li mogu pored standardnog hdd ubacim ssd disk. Citao sam da treba valjda da ima m2 slot, ili kako vec to ide... koje su opcije ako nema, moze li neki drugi nacin
:: U pitanju je ovaj model.. za drugi je falilo vise rata :
::
:: HP Pavilion 15-cc511n
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 06.04.2018. 03:37 #644929

status: user
broj poruka: 12785
Prvi put čujem da se nekome Win10 pali sporo. Meni na matorom i7-860 na 4Ghz se digne komp za 10 sekundi sa Crucial M500.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: Re: re 06.04.2018. 09:35 #644935

status: user
broj poruka: 724
E hvala puno kolega, znaci ne gine mi nosenje u servis da se zna ima li uoposte m2
LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Ja sam u svoj HP 450 G4 odmah ubacio M.2 SSD. Sam laptop podrzava SSD-ove do 256GB i toliki je i stavljen. Elem, nista nisam dobio na brzini jer radi sa ukletom Windows 10-tkom tako da je identicno dizao ga sa dobrog HDD-a na 7200 RPM i 64 MB bafera nego sa M.2 SSD-a
:: Ali definitivno je dobro imati jedan M.2 za sistem a HDD da sluzi za storage. Jednostavno proveri da li ti model podrzava odnosno ima M.2 slot i u njega verovatno ide 2280tka cini mi se, ovo 80 na kraju znaci 8 cm duzine same plocice na kojoj su kontroler i memorijski moduli. Smesno lak posao da se stavi ali ti treba odgovarajuci sraf. To moras vec sa HP-om ili servisom gde kupujes SSD ako zele da ti ucine
:: U stvari lazem, brze dize od HDD-a ali vidi jednu stvar, 10-tka ako je koristis trazi visok klok tako da to dosta utice na brzinu ucitavanja a HP voli da razvlaci a fastboot ne postoji na njemu tj. makar na mom modelu, isto je bilo na fastbootu bilo na regularnom
::
::
:: :: Ne bih da otvaram novu temu ali me bas zanima kako da znam da li mogu pored standardnog hdd ubacim ssd disk. Citao sam da treba valjda da ima m2 slot, ili kako vec to ide... koje su opcije ako nema, moze li neki drugi nacin
:: :: U pitanju je ovaj model.. za drugi je falilo vise rata :
:: ::
:: :: HP Pavilion 15-cc511n
:: ::
:: :: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: re 06.04.2018. 21:51 #644946

status: user
broj poruka: 4228
Imaš više varijanti.

Ako je laptop pod garancijom, svakako ga treba odneti u servis da potvrde da li taj model ima mogućnost dodavanja m.2 ssd. Čak ako i nema, može se postojeći hard disk klonirati na standardni 2.5`` ssd, a hard disk iz laptopa prebaciti u usb 3.0 fiokicu. To jeste posao koji ne mora da odradi ovlašćeni servis, ali ako hoćeš da zadržiš garanciju...

Čak, možda, ako je situacija kao na ovom klipu: https://www.youtube.com/watch?v=AKYVB6ZwpFY (1:50) može se iskoristiti priključak za nepostojeću optiku za dodavanje 2.5`` ssd kojeg treba fiksirati da ne radi breakdance po unutrašnjosti laptopa.

Pozdrav!

Vlada

:: Ne bih da otvaram novu temu ali me bas zanima kako da znam da li mogu pored standardnog hdd ubacim ssd disk. Citao sam da treba valjda da ima m2 slot, ili kako vec to ide... koje su opcije ako nema, moze li neki drugi nacin
:: U pitanju je ovaj model.. za drugi je falilo vise rata :
::
:: HP Pavilion 15-cc511n
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 07.04.2018. 19:17 #644970

status: user
broj poruka: 4866

Imam Samsung 250GB 850 EVO nekih 2 godine (5 god garancija).

Sluzi mi za sistem, programe i poneku igru. Do sada nisam primetio nikakvo usporenje, Windows je odzivan kao i prvog dana, naravno, AHCI je ukljucen od prve instalacije windowsa.

Mislim da ti je 1TB bacanje novca, iz razloga sto neces videti benefit u svim igrama izmedju SSD i HDD-a. Dal` ces cekati 2 ili 4 sekunde za loading u nekoj igri, msm da to ne vredi doplacivati za 1TB.

Komotno neke igre mozes da instaliras na SSD a neke na HDD.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest tr 05.05.2018. 23:45 #645794

status: user
broj poruka: 583

da ne otvaram novu temu ... gde naci adapter na Pci-e za

https://www.emmi.rs/ssd-ssd-m2-128gb-transcend-mts800s-550-460mb-s.11.html?productId=70227

B+M

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs